Αναζωογονήστε τη σχέση σας

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Άντε πάλι η ιστορία με τους συμβιβασμούς. Μπορεί την κοπέλα να "την γεμίζει ο άλλος απόλυτα στον έρωτα". Άρα άμα θέλει να το προσπαθήσει ας το κάνει. Μόνη της θα αποφασίσει πότε είναι πλέον ανούσιο να συνεχίσει.

Και στην τελική, εγώ δεν θα έπαιρνα στα σοβαρά μία συμβουλή περί συμβιβασμών όταν το άτομο που τις δίνει αφήνει την γούνα του απ' έξω ...

Στους άλλους ξέρουμε να λέμε "φύγε" ή "συμβιβάσου". Όταν όμως η ιστορία αφορά την γούνα μας κάνουμε τον Κινέζο ...

Και για να αποκατασταθεί η τάξη, κάνω ξανά quote αυτό που έγραψα εγώ:

Ο λόγος που θα μπορούσα να σκεφτώ είναι οτι δεν πρέπει παιδιά 17 ετών να συμβιβάζονται, ενώ μια μεγαλύτερη (με λιγότερες πιθανότητες πια λόγω ηλικίας) θα έπρεπε να σκεφτεί το συμβιβασμό.:hmm:

Λέω λοιπόν:
1. Οι 17χρονοι ΔΕΝ πρέπει να συμβιβάζονται.
2. Οι μεγαλύτεροι θα έπρεπε να σκεφτούν να συμβιβαστούν (χωρίς απαραίτητα να προτείνω να το κάνουν).

Σε ποιο σημείο λέω στη θεματοθέτρια να συμβιβαστεί, τη στιγμή που βρίσκεται στην πρώτη κατηγορία;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Οι 17χρονοι ΔΕΝ πρέπει να συμβιβάζονται.


Οι 27χρονοι δεν πρέπει να αποφασίζουν για τους 17χρονους τι θα κάνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Οι 27χρονοι δεν πρέπει να αποφασίζουν για τους 17χρονους τι θα κάνουν :P

Οι 30χρονοι δεν πρέπει να λένε στους 27χρονους τι δεν πρέπει να κάνουν.:P

Ον τόπικ: Είπα τη γνώμη μου, δεν είπα οτι είναι νόμος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
2. Οι μεγαλύτεροι θα έπρεπε να σκεφτούν να συμβιβαστούν (χωρίς απαραίτητα να προτείνω να το κάνουν).
Ενώ την ίδια στιγμή:
Σαφώς θα έφευγα. Δε συμβιβάζομαι με τίποτα λιγότερο από το να βρω αυτόν που θα με γεμίζει απόλυτα στον έρωτα.
Στους μεγάλους (έστω) ξέρουμε να λέμε "να σκεφτούν να συμβιβαστούν", αλλά τον εαυτό μας τον αφήνουμε απ' έξω.

Δεν συνεχίζω παρακάτω. Αφήνω τον κόσμο να σκεφτεί κατά πόσον θα λάβει σοβαρά υπόψιν συμβουλές περί συμβιβασμών από μηνύματα που πέφτουν μεταξύ τους σε αντίθεση. Και για να μην παρεξηγηθώ, σαφώς και δεν προσθέτω κάποιον χαρακτηρισμό σε άτομο ή άτομα. Και δεν χρειάζεται άλλωστε, καθώς καθένας κρίνεται από αυτά που γράφει, από το κατά πόσον έχουν λογική συνέχεια και από το κατά πόσον δεν πέφτουν μεταξύ τους σε αντιφάσεις...

Υ.γ.:
Μπορεί να μην αφορά τους "μικρούς" η παραπάνω αντίφαση, αλλά τους "μεγάλους", αλλά αυτό δεν ακυρώνει το γεγονός ότι οι άνωθεν συμβουλές περί συμβιβασμών υποπίπτουν σε... πολύ περίεργες αντιφάσεις.

--------------------------

Για όλους τους παραπάνω λόγους - και για να επιστρέψω εντός θέματος - η γνώμη μου είναι η φίλη και θεματοθέτριά μας να κάνει αυτό που πραγματικά επιθυμεί. Όταν νιώσει η ίδια ότι είναι μάταιο μπορεί να τα παρατήσει. Η ηλικία δεν λέει απολύτως τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Γιωργάκη το μήνυμα που εξακολουθείς να παραθέτεις αφορούσε το σεξ.;)

Δεν έχω δηλώσει πουθενά αλάνθαστη ούτε συμβουλάτορας που πρέπει όλοι να υπακούν.:)

I rest my case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
wtf? :|

Πού είναι το κακό; :confused:

Να σου θυμίσω ότι στα 17 μπορείς να κάνεις πράγματα που θα έκανε και μια μεγαλύτερη. Δεν θεωρείσαι μπέμπα και μη κοιτάς το "καλουπάκι" των 17χρονων κοριτσιών σήμερα. Πολύ κολλάς στην ηλικία.
Και γω 17 είμαι. Και γω είχα πρόβλημα με μακροχρόνια σχέση μου, και μένα είχε φτάσει στο όριο η σχέση μου, και γω προσπάθησα να τη "σώσω" και γω τα κατάφερα και και και και...
Big deal.

Δε θα προτιμούσα να ήμουν έξω με άλλους και να ζω ξέγνοιαστα.

LOL :P :clapup:
(δεν χρειάζεται σχολιασμό το bold)

(και δεν μπορώ και να γελάσω διαβάζοντας τα.. :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
LOL :P :clapup:
(δεν χρειάζεται σχολιασμό το bold)

(και δεν μπορώ και να γελάσω διαβάζοντας τα.. :hmm: )

Εφόσον διαφωνείς, θα μπορούσες φαντάζομαι να δώσεις ένα αντιπαράδειγμα του τι δεν μπορεί να κάνει μια 17χρονη κοπέλα, αντί να "γελάς". Εκτός αν δεν έχεις επιχειρήματα...

Εκτός φυσικά από θέματα όπου υπάρχουν νομικά κωλύματα και θέλουν συμπλήρωση του 18ου έτους της ηλικίας, πχ. Φαντάζομαι ότι το πρισές δεν αναφέρεται σε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Himela, άσχετα αν κάποιος συμφωνεί ή όχι μαζί σου, θεωρώ ότι είσαι και ήσουν απόλυτα σαφής.
(δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα για την απάντηση σου στον Γιώργο αλλά γενικά στο thread αυτό)

Θα σου πω δε ότι συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα έχεις γράψει στο thread αυτό.
:)

PS: To λέω προς όλους.
Δεν είναι ανάγκη όλοι να συμφωνούμε.
Εκτός από το ότι θα ήταν βαρετό είναι ωραίο να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις (αρρωστημένες μόνο να μην υπάρχουν..)
PLUR

Εφόσον διαφωνείς, θα μπορούσες φαντάζομαι να δώσεις ένα αντιπαράδειγμα του τι δεν μπορεί να κάνει μια 17χρονη κοπέλα, αντί να "γελάς". Εκτός αν δεν έχεις επιχειρήματα...

Εκτός φυσικά από θέματα όπου υπάρχουν νομικά κωλύματα και θέλουν συμπλήρωση του 18ου έτους της ηλικίας, πχ. Φαντάζομαι ότι το πρισές δεν αναφέρεται σε αυτά.

Πλάκα μου κάνεις...;

Ας γίνει ενήλική,

ας βγάλει χρήματα δικά της λιώνοντας το κορμάκι της,

ας φάει όλα τα σκ@τ@ που την περιμένουν στη ζωή γιατί δεν είναι όλα ρόδινα,

και μπορώ να σου πω πάρα πάρα πολλά..


Καταρχάς, ας ενηλικιωθεί ΠΡΩΤΑ,

ας γίνει οικονομικά ανεξάρτητη,
(όχι μένω στο σπιτι μόνη αλλά μου στέλνει και λεφτά ο μπαμπάς)

και μετά μπορεί να πει ότι θέλει

γιατί

ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΝΥΜΟΣΥΝΟ!

Κατάλαβες;

Ας κάνει αυτά για αρχή και εδώ είμαι και τα ξαναλέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πλάκα μου κάνεις...;

Ας γίνει ενήλική,

ας βγάλει χρήματα δικά της λιώνοντας το κορμάκι της,

ας φάει όλα τα σκ@τ@ που την περιμένουν στη ζωή γιατί δεν είναι όλα ρόδινα,

και μπορώ να σου πω πάρα πάρα πολλά..


Καταρχάς, ας ενηλικιωθεί ΠΡΩΤΑ,

ας γίνει οικονομικά ανεξάρτητη,
(όχι μένω στο σπιτι μόνη αλλά μου στέλνει και λεφτά ο μπαμπάς)

και μετά μπορεί να πει ότι θέλει

γιατί

ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΝΥΜΟΣΥΝΟ!

Κατάλαβες;

Ας κάνει αυτά για αρχή και εδώ είμαι και τα ξαναλέμε.


:confused: :worry: :confused:



...Πως γίνεται να ξαναγίνω 17?
Πληρώνω όσο όσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
...Πως γίνεται να ξαναγίνω 17?
Πληρώνω όσο όσο

Άκου λινκιν πάρκ, φόρα ολσταρακια, φόρα μαύρο μπλουζάκι και τζιν, σκουλαρίκι στο αυτί και πήγαινε το σάββατο στο ψυρρή. Δεν ξέρω αν θα γίνεις αλλά οι άλλοι θα λενε ότι είσαι σαν δεκαεφτάχρονο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άκου λινκιν πάρκ, φόρα ολσταρακια, φόρα μαύρο μπλουζάκι και τζιν, σκουλαρίκι στο αυτί και πήγαινε το σάββατο στο ψυρρή. Δεν ξέρω αν θα γίνεις αλλά οι άλλοι θα λενε ότι είσαι σαν δεκαεφτάχρονο :P


Σαν καρνάβαλος θα μου λένε ότι είμαι :P



Yγ. αν είναι έτσι τα 17χρονα, θα προτιμήσω Dimple
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πλάκα μου κάνεις...;

Ας γίνει ενήλική,

ας βγάλει χρήματα δικά της λιώνοντας το κορμάκι της,

ας φάει όλα τα σκ@τ@ που την περιμένουν στη ζωή γιατί δεν είναι όλα ρόδινα,

και μπορώ να σου πω πάρα πάρα πολλά..


Καταρχάς, ας ενηλικιωθεί ΠΡΩΤΑ,

ας γίνει οικονομικά ανεξάρτητη,
(όχι μένω στο σπιτι μόνη αλλά μου στέλνει και λεφτά ο μπαμπάς)

και μετά μπορεί να πει ότι θέλει

γιατί

ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΝΥΜΟΣΥΝΟ!

Κατάλαβες;

Ας κάνει αυτά για αρχή και εδώ είμαι και τα ξαναλέμε.
O mon dieu, πλέον φοβάμαι μην αρχίσουν και δεν πηγαίνουν καλά οι δουλειές και για έναν ακόμα λόγο: θα έχω πρόβλημα ΚΑΙ στην ερωτική μου ζωή! Δεν θα μπορώ να κάνω σοβαρή σχέση! :eek:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
O mon dieu, πλέον φοβάμαι μην αρχίσουν και δεν πηγαίνουν καλά οι δουλειές και για έναν ακόμα λόγο: θα έχω πρόβλημα ΚΑΙ στην ερωτική μου ζωή! Δεν θα μπορώ να κάνω σοβαρή σχέση! :eek:

:P

Εσύ ξέρεις καλύτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πλάκα μου κάνεις...;

Ας γίνει ενήλική,

ας βγάλει χρήματα δικά της λιώνοντας το κορμάκι της,

ας φάει όλα τα σκ@τ@ που την περιμένουν στη ζωή γιατί δεν είναι όλα ρόδινα,

και μπορώ να σου πω πάρα πάρα πολλά..


Καταρχάς, ας ενηλικιωθεί ΠΡΩΤΑ,

ας γίνει οικονομικά ανεξάρτητη,
(όχι μένω στο σπιτι μόνη αλλά μου στέλνει και λεφτά ο μπαμπάς)

και μετά μπορεί να πει ότι θέλει

γιατί

ΜΕ ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΝΥΜΟΣΥΝΟ!

Κατάλαβες;

Ας κάνει αυτά για αρχή και εδώ είμαι και τα ξαναλέμε.
LoL
Να 'σαι καλά!

Για σχέση μιλάμε, όχι για επένδυση αμοιβαίων κεφαλαίων ή λήψη στεγαστικού δανείου.
Κάτι επί του θέματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
LoL
Να 'σαι καλά!

Για σχέση μιλάμε, όχι για επένδυση αμοιβαίων κεφαλαίων ή λήψη στεγαστικού δανείου.
Κάτι επί του θέματος;

Έχω ήδη τοποθετηθεί.

Συνέχισε το τρολλάρισμα σου εσύ.
Η συζητησή μας λήγει εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω ήδη τοποθετηθεί.
Μα η τοποθέτηση ήταν εκτός θέματος.

Σύμφωνα με το άρθρο 339 του Π.Κ., αν έχεις υπόψιν σου, το όριο ηλικίας για sex consent είναι η ηλικία των 15 και όχι των 18. Συνεπώς η όλη τοποθέτηση περί ενηλικίωσης είναι άτοπη καθώς δεν είναι υποχρεωμένη να δίνει λογαριασμό σε κανέναν για τη σχέση της. Για τα χρήματα που ξοδεύει ναι, σαφώς και είναι υποχρεωμένη απ' τη στιγμή που δεν έχει δική της δουλειά και της τα δίνουν οι γονείς της.

Εκτός αν ζήτησε κάπου συμβουλές για το τι φωτογραφική μηχανή να αγοράσει άνω των 5000?.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έχω ήδη τοποθετηθεί.

Συνέχισε το τρολλάρισμα σου εσύ.

Η τοποθέτησή σου είναι λίγο άσχετη με το θέμα όμως.
Δε μπορείς να λες όλα όσα είπες, σε αυτό το θέμα.
Δηλαδή πρέπει να έχω δικό μου σπίτι, δικά μου λεφτά να συντηρούμαι, και μετά πρέπει να κάνω σχέση; Με ποια λογική;
Άλλο εμπειρία και άλλο συναισθήματα. Το ότι έχεις ζήσει κάποια πράγματα περισσότερα δε σου δίνει το δικαίωμα να σνομπάρεις όσους είναι κάτω των 18.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μα η τοποθέτηση ήταν εκτός θέματος.

Σύμφωνα με το άρθρο 339 του Π.Κ., αν έχεις υπόψιν σου, το όριο ηλικίας για sex consent είναι η ηλικία των 15 και όχι των 18. Συνεπώς η όλη τοποθέτηση περί ενηλικίωσης είναι άτοπη καθώς δεν είναι υποχρεωμένη να δίνει λογαριασμό σε κανέναν για τη σχέση της. Για τα χρήματα που ξοδεύει ναι, σαφώς και είναι υποχρεωμένη απ' τη στιγμή που δεν έχει δική της δουλειά και της τα δίνουν οι γονείς της.

Εκτός αν ζήτησε κάπου συμβουλές για το τι φωτογραφική μηχανή να αγοράσει άνω των 5000?.

Μόνος σου μιλάς για σεξ.
Δεν αναφέρθηκα ποτέ σε αυτό.

Όλα τα υπόλοιπα είναι φαντάσματα.
Άλλα σου λέω άλλα μου απαντάς.

Δεν προκειται να ξαναπώ τα ίδια και τα ίδια.
Τοποθετήθηκες.
Τοποθετήθηκα.
Και λήγει εδώ.

Η τοποθέτησή σου είναι λίγο άσχετη με το θέμα όμως.
Δε μπορείς να λες όλα όσα είπες, σε αυτό το θέμα.
Δηλαδή πρέπει να έχω δικό μου σπίτι, δικά μου λεφτά να συντηρούμαι, και μετά πρέπει να κάνω σχέση; Με ποια λογική;
Άλλο εμπειρία και άλλο συναισθήματα. Το ότι έχεις ζήσει κάποια πράγματα περισσότερα δε σου δίνει το δικαίωμα να σνομπάρεις όσους είναι κάτω των 18.:worry:

Κανέναν δεν σνόμπαρα.
Μακάρι να ήμουν πάλι 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@apaleytos:
Νομίζω ότι η διαφωνία των περισσότερων έγκειται στο ότι και εσύ απαντάς άλλα από αυτά που σε ρώτησαν :)
Τι σχέση έχει η οικονομική ανεξαρτησία με το πόσο σοβαρή ή μη είναι μια σχέση;
Άλλωστε η οικονομική ανεξαρτησία δεν είναι απαραίτητα συνεχή κατάσταση. Μπορεί ένας άνθρωπος να είναι οικονομικά ανεξάρτητος γενικότερα και μια εποχή να μην πηγαίνουν καλά οι δουλειές και να αναγκαστεί να καταφύγει στη βοήθεια γονιών αν είναι ζωντανοί, εύκαιροι και πρόθυμοι. Τι θα κάνεις τότε, θα χωρίσεις; Ή ξαφνικά η σχέση θα πάψει να είναι σοβαρή; Φαιδρότητες...

Κατ'εμέ το αν μια σχέση είναι σοβαρή ή όχι εξαρτάται αποκλειστικά από τη συμπεριφορά, την ωριμότητα και τις προθέσεις των συμμετεχόντων, με τις προθέσεις να είναι το κυριότερο. Όχι από την ...φορολογική τους δήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Το ότι η κοπέλα δεν έχει απάντηση εδώ και κάμποσα ποστ δεν κρούει κάναν κώδωνα? Everyone thinks he knows about relationships :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top