Αναζωογονήστε τη σχέση σας

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
@apaleytos:
Νομίζω ότι η διαφωνία των περισσότερων έγκειται στο ότι και εσύ απαντάς άλλα από αυτά που σε ρώτησαν :)
Τι σχέση έχει η οικονομική ανεξαρτησία με το πόσο σοβαρή ή μη είναι μια σχέση;
Άλλωστε η οικονομική ανεξαρτησία δεν είναι απαραίτητα συνεχή κατάσταση. Μπορεί ένας άνθρωπος να είναι οικονομικά ανεξάρτητος γενικότερα και μια εποχή να μην πηγαίνουν καλά οι δουλειές και να αναγκαστεί να καταφύγει στη βοήθεια γονιών αν είναι ζωντανοί, εύκαιροι και πρόθυμοι. Τι θα κάνεις τότε, θα χωρίσεις; Ή ξαφνικά η σχέση θα πάψει να είναι σοβαρή; Φαιδρότητες...

Κατ'εμέ το αν μια σχέση είναι σοβαρή ή όχι εξαρτάται αποκλειστικά από τη συμπεριφορά, την ωριμότητα και τις προθέσεις των συμμετεχόντων, με τις προθέσεις να είναι το κυριότερο. Όχι από την ...φορολογική τους δήλωση.

Και ποιος σου είπε ότι ανέφερα την οικονομική ανεξαρτησία έχοντας στο μυαλό μου τα χρήματα;

Λία, άλλα λέω άλλα καταλαβαίνετε. Δεν συνεννοούμαστε πάντως.
Η οικονομική ανεξαρτησία μου είναι αδιάφορη καθώς και τα κωλοχρήματα.
Με ενδιαφέρουν τα στάδια όμως μέχρι να φτάσει κάποιος πλήρως σε αυτήν.

Πραγματικά, έχω μια πολύ δύσκολη μέρα με τις βλάβες τους σήμερα και τα συστήματα τους (και δεν έχει τελειώσει..), που αυτή την στιγμή επικοινωνώ δεν επικοινωνώ.
Δεν μπορώ άλλο αυτή την στιγμή.

Θα μπω όμως σύντομα, με ξεκούραστο μυαλό, και θα σου εξηγήσω ακριβώς τι εννοώ με τα παραπάνω γιατί έχεις καταλάβει άλλα πράγματα από αυτά που εννοώ.
Και μπορεί να φταίω και εγώ, τι να πω..
Θα σου απαντήσω αύριο με καθαρό μυαλό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πωπω...τετοιους κυκλους κανω κι εγω οταν αντιπαρατιθεμαι?!:redface:

Στο θεμα μας τωρα... με συνοπτικες διαδικασιες...
1. Οταν θελουμε "κατι", σε ΟΠΟΙΑ ηλικια και να ειμαστε, το διεκδικουμε...-
2. Οι συμβιβασμοι σε μια σχεση ειναι πολλες φορες αναγκαιοι, μεχρι εκεινο βεβαια το σημειο που δε μας κανουν να νοιωθουμε οτι πνιγομαστε, ασφυκτιουμε.
3. Δε συμβιβαζομαστε και δεν αναλωνομαστε σε οτιδηποτε ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ασχετως της ηλικιας στην οποια βρισκομαστε. (ευχης εργον ειναι αυτο, διοτι πολλες φορες τα εχουμε τοσο μπερδεμενα στο κεφαλι μας, που νοιωθουμε εγκλωβισμενοι και δεν ξερουμε τι πραγματικα θελουμε περισσοτερο. Ενα θινγκ σαν "μπρος γκρεμος και πισω ρεμα".)

Σοου...
...βασει των παραπανω και εφοσον το κοριτσι ζητησε τροπους ανανεωσης και οχι αποψεις για το εαν πρεπει να χωρισει ή οχι, τοτε σημαινει πως θελει τον τυπο και πως επισης θελει να προσπαθησει γι αυτη τη σχεση.

Και πολυ καλα θα κανει...
Καλο το "αν θε να γινει, θα γινει, αλλιως θα προσπερασει", αλλα ακομα καλυτερο το "συν Αθηνα και χειρα κινει"...

Παμε στο Β' Μερος...
Μυστικο της συνταγης βεβαια δεν εχω...Εαν ομως υπαρχει καλη επικοινωνια μεταξυ σας και διαθεση να προσθεσετε καινουργιες ασχολιες/δραστηριοτητες στη ζωη σας ειτε απο κοινου ειτε ο καθενας μονος του, τοτε μονο κατι θετικο μπορει να βγει...Και στην τελικη, εαν δειτε οτι δεν παει αλλο, παρολες τις προσπαθειες, "αποχαιρετηστε" ο ενας τον αλλο, γνωριζοντας οτι εχετε κανει αυτο που θελατε, αλλα δεν πετυχε.


Τελος, οπως ειπε και Ισι, η οποιαδηποτε σχεση θελει πολλη φροντιδα και προδερμ...

Οποιος το ξεχασει αυτο, θα τον ξεχασει και η οποια σχεση... - Κατι για το οποιο ειμαι κατι πολυ παραπανω απο σιγουρη...

Τεικ κερ γκαιζ εντ γκερλ(ε)ς...! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skoumas

Νεοφερμένος

Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
υπάρχει ένας και μοναδικός δρόμος για ανανέωση στην σχέση και αυτός χωρίζεται σε δύο βήματα.

1) την συζήτηση σε βάθος για τα προβλήματα που νιώθεται και τις αρνητικές σκέψεις που κάνετε ο ένας για τον άλλον. σε χαρτί.
2) βίωμα των φόβων σας ..μαζί.

μπορεί να φοβάσαι για παραδειγμα ότι θα σε απατήσει; χαλάρωσε. σκέψου το ενδεχόμενο μιας ανανεωμένης σεξουαλικής ζωής με την προσθήκη ενός ακόμα στο κρεβάτι και αν και κάτι τέτοιο θεωρείται ακραίο δοκίμασε νέα σεξουαλικά παιχνίδια. και εσύ θα πάρεις εμπειρίες και ο σύντροφος θα αποσυμφορτιστεί.

πιστεύω πως ο κορεσμός στις ανθρώπινες σχέσεις έρχεται από τα μικρά καθημερινά πράγματα που δεν τα μοιραζόμαστε. δοκιμάστε καινούργια πράγματα που θα σας φαινόντουσαν τρελά. κάντε έναν πίνακα ζωγραφικής μαζί εκφράζοντας όλα τα αρνητικά συναισθήματα ο ένας για τον άλλον και ύστερα σβήστε τα με άσπρη μπογιά. σκεφτείται το πρώτο σας φιλί. πηγαίνεται στο μέρος όπου φιληθήκατε για πρώτη φορά και κάντε κάτι που θα σηματοδοτήσει μια νέα αρχή στο ίδιο μέρος όπου ξεκινήσατε. αυτό θα κλείσει έναν κύκλο και θα ανοίξει έναν νέο.:clapup:

γράψτε και οι δύο ένα γράμμα ο ένας για τον άλλον με τον τίτλο: πως θα ήταν η ζωή μου χωρίς εσένα με απόλυτη ειλικρίνεια.
αυτό θα σας επαναφέρει στο εγώ σας και θα σας δείξει τον δρόμο για να εκτιμήσετε και πάλι το εμείς.

τα ταξίδια μην τα πολύ ακούτε σαν λύσεις. είναι βέβαια κάτι το καινούργιο ένα νέο μέρος, αλλά αυτό που χρειάζεται ουσιαστικά να γίνει , είναι η νέα οπτική στα πράγματα. πιστεύω πως όταν φτάνουμε στο σημείο που ζητάμε ανανέωση αυτό που πρέπει ουσιαστικά να γίνει είναι το να δούμε ο ένας τον άλλον με μεγαλύτερη ειλικρίνεια άρα και αγάπη. ;)

και τότε .. ένα ταξίδι θα είναι ακόμα καλύτερο.

αν πάλι νιώθεται πως αυτά είναι κάπως ακραία, τραβηγμένα και ιδιόρυθμα...τότε ίσως να δοκιμάσετε μία νέα αρχή αλλού.
πάντα μια αρχή θα γίνει ούτως η άλλως! :worry:

ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
σχέση. ένα κομμάτι της ζωής μας. όμως πώς μπορεί να βελτιωθεί; καταρχάς, ρωτήστε τον/την αγαπημένο σας τί ''βαριέται'', τί δεν πάει καλά, συζητήστε τα προβλήματά σας ο ένας στον άλλον χωρίς φόβο και βρείτε κοινές λύσεις. δεύτερον, ποτέ μα ποτέ μη μιλάτε άσχημα στον άλλον, διότι έτσι η αγάπη χάνεται μαζί με το σεβασμό. να μιλάτε πάντα γλυκα. όχι κακόλογα ή τσακωμοί. αν είστε γλυκός/ιά απέναντί του/της, πιστεύω πως όλα θα αλλάξουν. εξάλλου αν το άτομο αυτό δε σας σέβεται και συνεχίζει να έχει νεύρα κ.τ.λ. τότε σημαίνει πως δε σας αγαπά αληθινά. δεν πρέπει να κάνουμε μόνο εμείς πίσω, αλλά και το άλλο μας μισό. αν δεν τραβάει άλλο λοιπόν, ξέρετε. υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
για να πρέπει να ανανεώσουμε κάτι που έχει "κρεμάσει"? μήπως καλό είναι να παίρνουμε την γενναία απόφαση να τελειώνουμε από τελειωμένα πράγματα καλύτερα παρά να τραβάμε το σχοινί ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
για να πρέπει να ανανεώσουμε κάτι που έχει "κρεμάσει"? μήπως καλό είναι να παίρνουμε την γενναία απόφαση να τελειώνουμε από τελειωμένα πράγματα καλύτερα παρά να τραβάμε το σχοινί ...?
Δε μπορείς πάντα να κόβεις τα σκοινιά.:)

Η αιώνια ματαιότητα των σχέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
δεν ξέρω ποιο είναι το κρίσιμο σημείο που κάνει κάποιος απο κει και πέρα τον διαχωρισμό οτι τώρα πλέον κόβω κάβους

όμως καλό είναι ο άνθρωπος να ζει ελεύθερος την μία και μοναδική ζωή που έχει να ζήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ολοι σε καποια φαση της ζωης μας θα αισθανθηκαμε οτι η σχεση μας δεν ''τραβαει'' αλλο...ενα νημα ετοιμο να κοπει...αυτο αισθανομαι και εγω τελευταια με το αγορι μου εχοντας μια μακροχρονια σχεση...

πως θα καταφερω να ξεφυγουμε απο προβλεπομενες συμπεριφορες,ρουτινα,κλπ;
Αν δεν δουλέψει το F5, το Ctrl+Alt+Del και το restart, πας κατευθείαν για format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
να το κάνετε σε διαφορα μέρη,δεν θα βαρεθείτε ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
για να πρέπει να ανανεώσουμε κάτι που έχει "κρεμάσει"? μήπως καλό είναι να παίρνουμε την γενναία απόφαση να τελειώνουμε από τελειωμένα πράγματα καλύτερα παρά να τραβάμε το σχοινί ...?

οταν υπαρχει αγαπη ακομα και αν εχεις βαρεθει δεν θεωρεις πως ''τραβας το σκοινι'',ισα ισα προσπαθεις να δωσεις ανασες και νεα πνοη στη σχεση για να προχωρησεις με τον ανθρωπο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
οταν υπαρχει αγαπη ακομα και αν εχεις βαρεθει δεν θεωρεις πως ''τραβας το σκοινι'',ισα ισα προσπαθεις να δωσεις ανασες και νεα πνοη στη σχεση για να προχωρησεις με τον ανθρωπο σου.

Πώς το κάνεις αυτό; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Με το να κανεις τη σχεση σου οπως ηταν στην αρχη που υπηρχε ενθουσιασμος και εκανες πολλα και διαφορετικα πραγματα.
Να αλλαξεις στεκια,να οργανωσετε μια φορα την εβδομαδα να βγαινετε μονο οι 2 σας χωρις φιλους-φιλες,να κανετε σεξ καπου που δεν εχετε κανει ως τωρα, να ξεκινησετε μια δραστηριοτητα μαζι (γυμναστηριο πχ),να πατε καποιο ταξιδακι αναψυχης,γενικα να αλλαξετε συνηθειες (οσο φυσικα γινεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Με το να κανεις τη σχεση σου οπως ηταν στην αρχη που υπηρχε ενθουσιασμος
Και αυτό είναι καλό;

Ο ενθουσιασμός στην αρχή μιας σχέσης ίσα-ίσα κρύβει τα ουσιαστικά προβλήματα γιατί είσαι συνέχεια σε ένα ροζ σύννεφο. Άπαξ και περάσει αρκετός καιρός εκεί είναι που θα αρχίσεις να διαπιστώνεις εάν πράγματι ταιριάζεις με έναν άνθρωπο, θα δεις πώς είναι η καθημερινότητα μαζί του, θα κάνεις το ένα, θα κάνεις το άλλο, κτλ. Εάν αυτό πιστεύεις ότι μπορείς να το συνεχίσεις για μια ζωή, be my ghost και προχώρα.

Επίσης είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ξαναγυρίσεις μία σχέση της στην αρχή. Γιατί αλλιώς ήταν τα μυαλά και των δύο τότε και οι συνθήκες και αλλιώς είναι τώρα. Συνήθως όσο περνάνε τα χρόνια ωριμάζεις καλύτερα, οπότε βλέπεις καθαρότερα κάποια πράγματα. Για παράδειγμα, μπορεί να παρατηρήσεις ύστερα από χρόνια ότι η σχέση στην οποία είσαι τελικά δεν σου κάνει, αλλά να μην το βλέπεις τώρα. Τυχαίο το παράδειγμα, προφανώς, αλλά καταλαβαίνεις το νόημά μου.

Για τους παραπάνω λόγους, εάν σε μια σχέση κρατάς ως καλύτερο κομμάτι την αρχή της, όπου πρακτικά ΔΕΝ ξέρεις τον άλλον και δεν είσαι τόσο εξοικειωμένος μαζί του, τότε κατ' εμέ δεν είναι σχέση που όντως μπορεί να κρατήσει. Το ξεκίνημα μιας σχέσης σίγουρα έχει ενδιαφέρον και σασπένς, αλλά πιστεύω ότι το όμορφο κομμάτι μιας σχέσης δεν είναι η αρχή, αλλά αυτά που θα ακολουθήσουν στην συνέχεια.

Γι' αυτό, με το να λες "θα προσπαθήσω να γυρίσω την σχέση μου στην αρχή", είναι σαν να λες ότι η σχέση σου ουσιαστικά δεν έβγαλε τίποτα στην πορεία. Εάν δεν έβγαλε τίποτα στην πορεία, θα βγάλει στο "τέλος" που ξαφνικά ξύπνησες;

Χώρια που όλα αυτά που λες εμένα μου ακούγονται πολύ θεωρητικά. Και συνήθως έχουν προηγηθεί αυτές οι προσπάθειες που αναφέρεις. Έτσι λοιπόν τι νόημα έχει να τραβάς κάτι απ' τα μαλλιά αν δεις ότι δεν προχωράει άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
οχι ενθουσιασμος με την εννοια του οτι δεν βλεπεις τα προβληματα,αλλα ενθουσιασμος με το να ανανεωσεις τη σχεση,η ιδια η θεληση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οχι ενθουσιασμος με την εννοια του οτι δεν βλεπεις τα προβληματα,αλλα ενθουσιασμος με το να ανανεωσεις τη σχεση,η ιδια η θεληση
Τα μπέρδεψες λίγο νομίζω.

Αναφέρεσαι στην θέληση δηλαδή; Κατ' αρχάς θα πρέπει να την έχουν και οι δύο, εάν δηλ. εσύ δεν έχεις όρεξη και ο άλλος έχει κάνει 42 προσπάθειες τότε δεν βγαίνει κάτι.
Έπειτα, και θέληση να έχεις, άμα ΔΕΝ τραβάει, τι να το κάνεις; Καλή και χρήσιμη η θέληση, αλλά να είμαστε και λίγο ρεαλιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τα μπέρδεψες λίγο νομίζω.

Αναφέρεσαι στην θέληση δηλαδή; Κατ' αρχάς θα πρέπει να την έχουν και οι δύο, εάν δηλ. εσύ δεν έχεις όρεξη και ο άλλος έχει κάνει 42 προσπάθειες τότε δεν βγαίνει κάτι.
Έπειτα, και θέληση να έχεις, άμα ΔΕΝ τραβάει, τι να το κάνεις; Καλή και χρήσιμη η θέληση, αλλά να είμαστε και λίγο ρεαλιστές.


ε προφανως χρειαζεται να εχουν θεληση και οι 2.
αν εχουν τοτε τραβαει και παρατραβαει η ανανεωση,αν δεν εχουν κανεις απο τους 2 ή ο ενας απο τους 2 τοτε καλο ειναι να μην το φτανουν ως εκει π δεν παει,καλυτερα να τελειωσει με αξιοπρεπεια το πραμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Να αλλαξεις στεκια,να οργανωσετε μια φορα την εβδομαδα να βγαινετε μονο οι 2 σας χωρις φιλους-φιλες,να κανετε σεξ καπου που δεν εχετε κανει ως τωρα, να ξεκινησετε μια δραστηριοτητα μαζι (γυμναστηριο πχ),να πατε καποιο ταξιδακι αναψυχης,γενικα να αλλαξετε συνηθειες (οσο φυσικα γινεται)

Νομίζω πως αυτό που έχω κοκκινήσει είναι το μόνο πρακτικό, εφαρμόσιμο και χρήσιμο από αυτά που προτείνεις. Τα υπόλοιπα είναι θεωρητικούρες ή λύσεις-hansaplast. Καλύπτουν την πληγή δεν την γιατρεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Νομίζω πως αυτό που έχω κοκκινήσει είναι το μόνο πρακτικό, εφαρμόσιμο και χρήσιμο από αυτά που προτείνεις. Τα υπόλοιπα είναι θεωρητικούρες ή λύσεις-hansaplast. Καλύπτουν την πληγή δεν την γιατρεύουν.

κ ομως δουλευουν:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Προσωρινά, όμως. Αυτό λέγεται στρουθοκαμηλισμός, ξέρεις.

Γιατί όποιος θέλει να διατηρήσει το ενδιαφέρον για τον ερωτικό του σύντροφο ή να το ανανεώσει, κατ΄εσέ στρουθοκαμηλίζει;
Θεωρείς a priori ότι υπάρχουν προβλήματα στη σχέση αυτή, για τα οποία φυτρώνει το κεφάλι του στην άμμο αγνοώντας τα;

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top