Εφηβικός έρωτας για πάντα;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στην πόλη μου πάντως πιο πολλά είναι τα ζευγάρια που μένουν μαζί από αυτά που χωρίζουν!
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι τα ζευγάρια αυτά είναι διαρκώς με το ίδιο άτομο.

Παράδειγμα: γίνεται ο ... "δικός" σου να μείνει με την πλειοψηφία, δηλαδή να μην είναι στους χωρισμένους.
Απλά θα είναι με διαφορετική κοπέλα κάθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι τα ζευγάρια αυτά είναι διαρκώς με το ίδιο άτομο.

Παράδειγμα: γίνεται ο ... "δικός" σου να μείνει με την πλειοψηφία, δηλαδή να μην είναι στους χωρισμένους.
Απλά θα είναι με διαφορετική κοπέλα κάθε φορά.
:worry:Δεν καταλαβαίνω τι λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:worry:Δεν καταλαβαίνω τι λες...
Στο ότι πολύ απλά μπορεί να σε χωρίσει και να βρει στο καπάκι μία επόμενη. Έτσι πράγματι θα έχεις δίκιο: δεν θα μείνει καθόλου χωρισμένος.
Άρα ναι, μπορείς να έχεις ελπίδες ότι ο δικός σου δεν θα μείνει εκτός σχέσης ποτέ.

Απλώς θα είναι με άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω να αναφέρθηκε η Κατερίνα στο ότι το αγόρι της δε θέλει να είναι χωρισμένο.
Άλλα λέτε. :Ρ
Και για χωρισμούς και λοιπά αναφέρθηκε σε ζευγάρια ηλικίας μαμά-μπαμπά που είναι μαζί και δε χώρισαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στο ότι πολύ απλά μπορεί να σε χωρίσει και να βρει στο καπάκι μία επόμενη. Έτσι πράγματι θα έχεις δίκιο: δεν θα μείνει καθόλου χωρισμένος.
Άρα ναι, μπορείς να έχεις ελπίδες ότι ο δικός σου δεν θα μείνει εκτός σχέσης ποτέ.

Απλώς θα είναι με άλλες.
Γιώργο δεν εννοώ αυτό..Εννοώ ότι στην πόλη μου τουλάχιστον δεν ακούγονται πολλά διαζύγια...Όχι ότι δεν υπάρχουν ελεύθεροι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Έχει παντρευτεί κανένας από εσάς αυτόν που ερωτεύτηκε και αγάπησε στην εφηβεία? :)
Γνωρίζετε κανέναν που να το έχει κάνει αυτό???
Δώστε μου ελπίδες σας παρακαλώ.....

Εγώ..Αλλά την παντρεύτηκα μετά από πολλά χρόνια..Αν παντρευόμασταν μικροί με έβλεπα τώρα χωρισμένο..Η δικιά μου συμβουλή είναι να ζήσεις τώρα τον έρωτα σου με όλο σου το είναι και απλά να μην βιαστείς να παντρευτείς..Αν είναι να πάει εκέι θα πάει την κατάλληλη στιγμή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ..Αλλά την παντρεύτηκα μετά από πολλά χρόνια..Αν παντρευόμασταν μικροί με έβλεπα τώρα χωρισμένο..Η δικιά μου συμβουλή είναι να ζήσεις τώρα τον έρωτα σου με όλο σου το είναι και απλά να μην βιαστείς να παντρευτείς..Αν είναι να πάει εκέι θα πάει την κατάλληλη στιγμή..
Δε μιλάω για τώρα καλέ:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ααααχ το "ποτε"¨του μεθυσμενου και το "για παντα" του ερωτευμενου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αν και είμαι μικρή για γάμο θέλω να τον παντρευτώ...Τον αγαπάω πολύ πολύ πολύ!!!:)

εγω να δεις!!!!! ιδια περιπτωση, βεβαια ξεκινησε παιδικος, συνεχιστηκε εφηβικος, τωρα ειναι φοιτητικος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
εγω να δεις!!!!! ιδια περιπτωση, βεβαια ξεκινησε παιδικος, συνεχιστηκε εφηβικος, τωρα ειναι φοιτητικος :P

θα συμφωνήσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
θελω πολυ το γαμο αλλα οκ δν μπορω να πω πως το εχω σκεφτει πολυ, οποτε ισως κανω καποιο λαθος, αλλα θελω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
εγω να δεις!!!!! ιδια περιπτωση, βεβαια ξεκινησε παιδικος, συνεχιστηκε εφηβικος, τωρα ειναι φοιτητικος :P

θελω πολυ το γαμο αλλα οκ δν μπορω να πω πως το εχω σκεφτει πολυ, οποτε ισως κανω καποιο λαθος, αλλα θελω πολυ!!!

Αληθεια???Αν καταλαβα καλα εισαι με την ιδια κοπελα απο πολυυυυυυ παλια...
Και μπορω να πω πως αν και φαινεται αυθαιρετο το συμπερασμα, οτι δεν υπηρξε κι αλλη πριν απ' αυτην???(ή αν υπηρξε ησασταν πολυ μικροι??)

Οποτε δεν θα το θεσω σαν το θεμα του γαμου αυτο καθ'αυτο, αλλα εισαι σιγουρος οτι θες να περασεις ολη σου την ζωη με την ιδια κοπελα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εισαι σιγουρος οτι θες να περασεις ολη σου την ζωη με την ιδια κοπελα??

Δηλαδή προτείνεις να την χωρίσει για να πάει και με άλλες να αποκτήσει εμπειρίες;
Τι βλακώδες.


omg. Αν είναι να χωρίσουν ή να παντρευτούν ή να κάνουν να ράνουν θα φανεί στην πορεία, μην ακούω βλακείες πρωινιάτικα.
-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δηλαδή προτείνεις να την χωρίσει για να πάει και με άλλες να αποκτήσει εμπειρίες;
Τι βλακώδες.


omg. Αν είναι να χωρίσουν ή να παντρευτούν ή να κάνουν να ράνουν θα φανεί στην πορεία, μην ακούω βλακείες πρωινιάτικα.
-.-

Φυσικα και δεν προτεινω να χωρισει απλα και μονο για να αποκτησει εμπειριες...

Απλα το θεωρω βλακωδεστερο του να την χωρισει, να σκεφτεται για γαμους, ενω πρακτικα ειναι η μοναδικη κοπελα με την οποια ειχε κατι... Γιατι στην ουσια δεν ξερει αν θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερα με καποια αλλη κοπελα... Και η στατιστικη ειναι συντριπτικα εναντιον του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Φυσικα και δεν προτεινω να χωρισει απλα και μονο για να αποκτησει εμπειριες...

Απλα το θεωρω βλακωδεστερο του να την χωρισει, να σκεφτεται για γαμους, ενω πρακτικα ειναι η μοναδικη κοπελα με την οποια ειχε κατι... Γιατι στην ουσια δεν ξερει αν θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερα με καποια αλλη κοπελα... Και η στατιστικη ειναι συντριπτικα εναντιον του...

Καλά καταλαβαίνεις τι λες;
Αν το πάμε έτσι θα έπρεπε όλοι να αναρωτιούνται για το αν με κάποια άλλη θα ήταν καλύτερα. Πολύ ανούσιο. Από τη στιγμή που είναι μαζί της και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα μεταξύ τους και είναι μια χαρά ξέρω γω, γιατί να μπει σε αυτή τη διαδικασία; Αν δεν ένιωθε καλά θα' χε ήδη προχωρήσει, και όπως είπα ο χρόνος θα δείξει τι και πώς.:P. Δεν είπε ότι θα παντρευτεί και αύριο, και τι είναι δηλαδή ο γάμος; Μια υπογραφή σε ένα χαρτί(άντε σε 2.)
Δε μπορώ να καταλάβω τι θα άλλαζε αν είχε κι άλλη πιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
δεν ξερει αν θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερα με καποια αλλη κοπελα...

Οι άνθρωποι όμως καλέ μου δεν είναι προϊόντα στο σούπερ μάρκετ να παίρνεις το ένα και να ψάχνεις να βρεις αν το άλλο είναι καλύτερο. Εφόσον αγαπάει ΑΥΤΗΝ δε βλέπω το λόγο να κάτσει να σκέφτεται πώς θα ήταν κάποια άλλη. Άσε που πώς μπορείς να συγκρίνεις δύο ανθρώπους;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φυσικα και δεν προτεινω να χωρισει απλα και μονο για να αποκτησει εμπειριες...
Σου 'πε κανείς ότι τα 'χουν; o.O
Απλώς επί 9 συναπτά έτη είναι ερωτευμένος με την ίδια κοπέλα. Δεν λέω κάτι καινούριο, το έχει γράψει ο ίδιος δημόσια σε παλιότερο topic.

Εκτός αν έχω χάσει επεισόδια, οπότε να με κατατοπίσετε. :D

θελω πολυ το γαμο αλλα οκ δν μπορω να πω πως το εχω σκεφτει πολυ, οποτε ισως κανω καποιο λαθος, αλλα θελω πολυ!!!
Εκείνη την ρώτησες; Εκείνη, γενικά, το έχει μάθει επιτέλους ή ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Παιδιά χαρείτε τον εφηβικό έρωτα που ζήτε τώρα και αφήστε το αύριο να εξελιχθεί μόνο του! Δεν λεω να κάνετε όνειρα για το αύριο αλλά ευχαριστηθείτε το σημερα!;) Κάποιοι ίσως μείνουν με αυτόν που είναι κάποιοι άλλοι πάλι όχι.
Για αυτο το λογο αφοσιωθειτε σε αυτο που ζητε τωρα, χαρειτε τη ζωη για να σας μεινουν και εμπειριες και για το αυριο βλεπετε στο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλά καταλαβαίνεις τι λες;
Αν το πάμε έτσι θα έπρεπε όλοι να αναρωτιούνται για το αν με κάποια άλλη θα ήταν καλύτερα. Πολύ ανούσιο. Από τη στιγμή που είναι μαζί της και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα μεταξύ τους και είναι μια χαρά ξέρω γω, γιατί να μπει σε αυτή τη διαδικασία; Αν δεν ένιωθε καλά θα' χε ήδη προχωρήσει, και όπως είπα ο χρόνος θα δείξει τι και πώς.:P. Δεν είπε ότι θα παντρευτεί και αύριο, και τι είναι δηλαδή ο γάμος; Μια υπογραφή σε ένα χαρτί(άντε σε 2.)
Δε μπορώ να καταλάβω τι θα άλλαζε αν είχε κι άλλη πιο πριν.

Οι άνθρωποι όμως καλέ μου δεν είναι προϊόντα στο σούπερ μάρκετ να παίρνεις το ένα και να ψάχνεις να βρεις αν το άλλο είναι καλύτερο. Εφόσον αγαπάει ΑΥΤΗΝ δε βλέπω το λόγο να κάτσει να σκέφτεται πώς θα ήταν κάποια άλλη. Άσε που πώς μπορείς να συγκρίνεις δύο ανθρώπους;:hmm:

Σεβαστες οι αποψεις σας, μα εγω συνεχιζω να πιστευω πως καθε ανθρωπος για να κατασταλαξει στο ταιρι του, οποιο κι αν ειναι αυτο, θα πρεπει να εχει γνωρισει και κατι αλλο...
Α... Δεν συγκρινεις ανθρωπους, αλλα καταστασεις που ζεις με ανθρωπους...
Και φυσικα για τον γαμο... Αν απλα ειναι μερικες υπογραφες, τοτε γιατι συνεχιζει ο κοσμος να ασχολειται μ' αυτον???

Σου 'πε κανείς ότι τα 'χουν; o.O
Απλώς επί 9 συναπτά έτη είναι ερωτευμένος με την ίδια κοπέλα. Δεν λέω κάτι καινούριο, το έχει γράψει ο ίδιος δημόσια σε παλιότερο topic.

Εκτός αν έχω χάσει επεισόδια, οπότε να με κατατοπίσετε. :D


Εκείνη την ρώτησες; Εκείνη, γενικά, το έχει μάθει επιτέλους ή ακόμα;

Did not know that...:redface::redface:

Τεσπα, ηταν καλη αφορμη για συζητηση παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και φυσικα για τον γαμο... Αν απλα ειναι μερικες υπογραφες, τοτε γιατι συνεχιζει ο κοσμος να ασχολειται μ' αυτον???

Ρώτα τους.:P

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν συγχύστηκες το ίδιο και δεν έκανες την ίδια ερώτηση και στην Sweet_Butterfly από πάνω, που είπε το ίδιο με τον SICX. Eπειδή είναι γυναίκα its ok, ενώ στον άντρα είναι ανεπίτρεπτο, ή απλά δε το είδες; (:Ρ)

Δεν θέλω απάντηση, ήταν ρητορικό. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top