Τι είναι φίλος για σένα και πόσο καλός φίλος είσαι εσύ;

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το τι ειναι φιλος ειναι πολυ περιπλοκη ενοια και δεν μπορω να την εξηγισω απο ενα φορουμ, αφηστε που ετσι οπως γινοντια διαφορα πραγματα τωρα τελευτεα δεν ειμαι σιγουρος για το τι ειναι φιλος...
Ωστοσω ξερω οτι δεν ειμαι καλος φιλος για τα δεδομενα των περισσοτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Είμαι σε φάση που αναθεωρώ φιλίες και καταστάσεις....
Οπότε άργησα να απαντήσω...και μάλλον θα ξεχάσω πολλά να πω :P

Τι είναι φίλος για εμένα;
Το άτομο που μοιράζομαι την ζωή μου μαζί του...Που σημαίνει ότι ξέρει κάθε σκέψη μου, κάθε ανάγκη μου, κάθε στιγμή μου κι ας μην είναι παρών...
Που και στις 3.00 το πρωί μπορώ να της τηλεφωνήσω και να μου τηλεφωνήσει μόνο και μόνο γιατί δεν είναι καλά...
Που θα μιλήσουμε για τα πάντα... θα πούμε την άποψη μας -κι ας είναι αντίθετη- και δεν θα παρεξηγηθεί κανένας... γιατί δεν είναι κριτική, δεν είναι ζήλια... είναι συμβουλή...
Που ακόμα και αν κάνουμε τα λάθη, διαλέξουμε δρόμους άσχημους, ακόμα και αν δεν συμφωνούμε με τις επιλογές, είμαστε δίπλα η μία στην άλλη...στηρίζουμε η μία την άλλη και καταλαβαίνουμε η μία την άλλη...
Που ακόμα και αν ακυρώσουμε ραντεβού τελευταία στιγμή λόγω αισθήματος θα υπάρξει απόλυτη κατανόηση και όχι γκρίνια...
Που μετά από ένα καβγά και ένα χωρισμό θα βρεθούμε με χαρτομάντιλα και σοκολάτες να τα πούμε....
Που θα περάσουμε ώρες να αναλύσουμε τι συμβαίνει στη ζωή μας....
ακόμα και αν δεν βρισκόμαστε..είμαστε δίπλα η μία στην άλλη....

Σίγουρα ξεχνάω κι άλλα.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπορεί να σου πει ειλικρινά: "αυτό που κάνεις το θεωρώ λάθος αλλά δεν σε κρίνω γιατί έχεις δικαίωμα να σκεφτεσαι, να αποφασίζεις, να επιλέγεις, ασχέτως που εγώ έχω άλλη γνώμη"…:)
Μα αν σου πει οτι κανεις κατι λαθος, σε κρινει :) Και καλα κανει για μενα. Απλα δε χρειαζεται να σε βαλει στο εκτελεστικο αποσπασμα :P

(καλά τώρα πάμε στις ιδανικές ανθρώπινες σχέσεις με αυτά που γραφουμε... Είναι όνειρα που θα παραμένουν όνειρα:P…γιατί και εμείς με δυσκολία προσφέρουμε αυτό που ζητάμε από άλλους)
Εγω παντως και θελω να με κρινουν , και το κανω κι εγω σε οσα ατομα με ενδιαφερουν. Το να βλεπω καποιο στραβο τους και να μη τους το λεω, το θεωρω αδιαφορια. Αμα δε στα λενε οι φιλοι αυτα ποιος θα στα πει ; Οι απλοι γνωστοι ; Χα-χα-χα.

η οποία είναι πάντα κυνική και πολύ συχνά πιο κυνική απ' όσο γουστάρουν οι περισσότεροι να ακούν.

Αγαπάω όμως παράφορα τους φίλου μου, κι ας μην το δείχνω με τον κλασικό τρόπο συνέχεια... νομίζω ότι αν ανοίξει το καβούκι μου ο άλλος, βλέπει καλό πράμα!
Καπως ετσι κι εγω. Ειναι ευκολο να σε παρεξηγουνε σημερα.
Ειδικα αμα εισαι ειλικρινης σχεδον χωρις οικτο :P

Ότι "δίνουμε".....μας "επιστρέφεται" διπλό και τρίδιπλο. Απ'την ίδια την "ζωή".
Αλλοτε ναι αλλοτε οχι. (ο strangelove ειπε σκετο οχι, εγω λεω κατι αναμεσα. παντως δε τα λεει και ασχημα).

Βρίσκω ελαφρώς δήθεν το "κακόμοιρο" ύφος εγώ δίνω και δεν περιμένω να πάρω, εγώ προσφέρω και δεν θέλω τίποτα πίσω.
2 πιθανοτητες υπαρχουν οταν ακους αυτα τα λογια. Ή ειναι αυτο που λες, ή πραγματι ο αλλος δε περιμενει να παρει. Απλα βλεπεις σημερα γυρω σου οτι 8 στους 10 ανθρωπους δεν αξιζουν , και θεωρεις αυτοματα οτι οποιος το λεει αυτο, ειναι δηθεν. Καλο να βλεπουμε γυρω μας, αλλα μην προτρεχουμε κιολας και το 8/10 το κανουμε 10/10 απο μονοι μας.

PYLH οσο μπορεις ριχνε καμια παραγραφο γιατι ειναι τρομακτικο το ενιαιο κειμενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Lorien ...:)
...μάλλον δεν ξέρω την λέξη στα ελληνικά. Πώς λέμε "δεν θέλω να με κατηγορήσεις για τις επιλογές μου»? Ειδικά στους τρίτους? :P
Τέλος πάντων, κατάλαβες την ιδέα, ελπίζω. Δεν μιλώ για κάτι που σαν φίλος οφείλεις να το πεις στον άλλον… μιλώ για επιλογές μας με τις οποίες οι φίλοι δεν συμφωνούν ή μάλλον δεν κρίνουν ως σωστές.


(Τώρα αν έχω δυο δόντια στο στόμα και μου λένε ότι έχω χαμόγελο a la Hollywood… θα καταλάβω ποιοι είναι τελικά οι φίλοι και ποιοι οι εχθροί…:hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oh..ok then. :)

Ενταξει για τα δοντια, αυτο ειναι ευκολο να το δουμε και μονοι μας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Για να απαντήσω κι εγώ,όποιοι φίλοι το αξίζουν τους το ανταποδίδω;) Φίλοι που με ζηλεύουν και θέλουν το κακό μου για να φανούν να μου λείπουν...
Ως φίλος πιστεύω ότι είμαι καλός...ίσως και υπερβολικά ανεκτικός σε κάποιους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Φίλος:Να είναι δίπλα στα δύσκολα,να ενδιαφέρεται για μένα...
Γενικά απο τον καθένα έχω μάθει να παίρνω οτι έχει να μου δώσει.Δεν θέλω να γίνομαι πιεστικός.Και το παραμικρό να μου δώσει το εκτιμώ..Είναι δύσκολοι καιροί για σχέσεις σήμερα..
Όσο για το αν είμαι καλός φίλος νομίζω οτι δεν είμαι ο αρμόδιος να το κρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
δύσκολες οι εποχές για να κάνει κανείς φίλους.. :/:
υπάρχει έλλειψη αυτογνωσίας και ψάχνουμε στους άλλους τρόπο να καλύψουμε τα δικά μας "κουσούρια"...
φίλοι καλοί μπορεί να υπάρξουν όταν σε αποδέχονται όπως είσαι και υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη,ειλικρίνεια(ακόμα κι αν πληγώνει) και αγάπη,είναι δίπλα σου γι αυτό που είσαι και όχι για αυτά που τους προσφέρεις...
μακρία απο ζήλειες και πισώπλατα μαχαιρώματα.
το πόσο καλός φίλος είμαι θα το κρίνουν τα άτομα που με ξέρουν..:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Φίλοι είναι αυτοί που είναι δίπλα στα δύσκολα.

Φίλοι είναι αυτοί που ξενυχτούν μαζί σου.

Φίλοι είναι αυτοί που υπάρχουν και ας μην τους βλέπεις κάθε μέρα.

Η φιλιά είναι ασύγκριτο συναίσθημα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
φιλος : αυτος που χαιρεται με τη χαρα σου και λυπατε με τη λυπη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flash.player

Νεοφερμένος

Ο Flash.player αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε ολους! πρωτη φορα ασχολουμαι με forum.. :) θα θελα να ρωτησω... ειναι φιλη μου μια κοπελα με την οποια εχουμε περασει πολλες φιλικες στιγμες στις οποιες μου συμπαρασταθηκε και της συμπαρασταθηκα... αλλα σε μια στιγμη της ζωης μας πεχτηκε κατι ερωτικο?θεωρειται φιλη μου αυτη η κοπελα απο τη στιγμη που δεν καναμε σχεση απλα μιναμε φιλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
το θεμα ειναι τι την θεωρεις εσυ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
...Φιλος για μενα ειναι ο καλος ακουστης...ο ανθρωπος που θα ειναι κοντα σου χωρις να ζηταει ανταλλαγματα...που θα θελει να σου προσφερει μονο το πολυτιμοτερο αγαθο του την φιλια του ...τις γνωσεις του,τις εμπειριες του, την συμπαρασταση του..στα καλα και στα δυσκολα...που σε κοιτα ισια στα ματια χωρις γυαλια,που δεν κλεινει ποτε την πορτα....το κτησιμο μιας φιλιας ιδιαιτερα δυσκολο στην εποχη μας ....η αποξενωση των ανθρωπων και η εκπτωση των αξιων αποτελουν ανασταλτικο παραγοντα ....η επιφυλαξη και η καχυποψια κατα κανονα κυριαρχουν της αναγκης του ανθρωπου να ανοιχτει σ' αυτους που κρουουν την πορτα και αναζητουν τη φιλια....
Το ποσο καλος φιλος ειμαι εγω ....ειναι ενα ερωτημα που πρεπει να απαντηθει απο τους φιλους μου ...οχι απο εμενα....Γενικα παντως, οπως εχω αναφερει και σε αλλα τοπικ δεν φοραω γυαλια ηλιου οταν συνομιλω,κοιταζω τον αλλον ευθεως στα ματια ωστε να μπορει να εισχωρησει στην ψυχη μου...και δεν κλεινω ποτε την πορτα της φιλιας σε κανεναν....ειναι ανοικτη για ολους....οποιο κιαν ειναι το motive του καθενος.....γιατι πιστευω οτι οταν καποιος μου χτυπησει την πορτα θελει κατι απο μενα...εχει αναγκη....αν μπορω αυτο το κατι οφειλω να το προσφερω...διοτι καποια στιγμη και εγω θα βρεθω σε αναλογη θεση........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γεια σε ολους! πρωτη φορα ασχολουμαι με forum.. :) θα θελα να ρωτησω... ειναι φιλη μου μια κοπελα με την οποια εχουμε περασει πολλες φιλικες στιγμες στις οποιες μου συμπαρασταθηκε και της συμπαρασταθηκα... αλλα σε μια στιγμη της ζωης μας πεχτηκε κατι ερωτικο?θεωρειται φιλη μου αυτη η κοπελα απο τη στιγμη που δεν καναμε σχεση απλα μιναμε φιλοι?

Πολλοί ψυχολόγοι παρομοιάζουν το ζευγάρι εννοιών << βαθειά φιλία - έρωτας >> με το << λογική - τρέλλα >> .Όπως ακριβώς στο δεύτερο ζευγάρι υπάρχει μια λεπτή ισοροπία που αν την ξεπεράσει κάποιος οδηγείται στην τρέλλα απο την λογική , έτσι και στην βαθιά φιλία πρέπει να υπάρχει η ανάλογη λεπτή ισοροπία που θα μας "προστατέψει" απο το να δούμε τον φίλο/η μας με άλλα μάτια , αυτά του ερωτευμένου .

Πολλοί βέβαια λένε ότι με το να συγκεντρώνει κάποιος τόσα θετικά στοιχεία που έψαχνα γύρω μου και δεν τα βρήκα , δικαιολόγει την "μετάβαση της σχέσης" απο την φιλία στο έρωτα .Εδώ όμως οι περισσότεροι ξεχνάνε κάτι το βασικό , όταν συναντήθηκες με τον/την φίλη σου και προχωρήσατε στην όλη πορεία της φιλίας χωρίς κάτι το ερωτικό ανάμεσα σας ίσως δεν θα εξελισσόταν αυτήν η ίδια φιλία σε βαθιά φιλία και θα χάλαγε μάλιστα και με κακό τρόπο αν υπήρχε τότε ερωτικό πρόσημο ,άρα για μένα υπάρχει μιά παλινδρόμηση συναισθημάτων τα οποία στηρίζονται σε λάθος κριτήρια επιλογής .

Η φιλία και μάλιστα η βαθύτερη φιλία είναι κάτι το ιδανικό και σε καμμιά περίπτωση δεν πρέπει να υποκαταστήσει ερωτικές διαθέσεις και ορμές που για να είναι αποδεκτές με υγιή τρόπο πρέπει να ξεκινούν πάντα στο πλαίσιο μιάς ερωτικής και όχι φιλικής σχέσης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΛΙΝΑ

Νεοφερμένος

Η Αλινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αγαπητε ,αγνωστε φιλε,
πολυ μεγαλο θεμα βαζεις κ η απαντηση δυσκολη.Προσωπικα πιστευω οτι,απ την μερια σου ,καποιο ερωτικο φτερουγησμα υπαρχει.Εξ ου και το ερωτημα σου! Αν πηγε το συναισθημα παρα κει ,καλλιεργεισε το. Μια τετοια φιλια μεταξυ σας ,σιγουρα εχει τις καλυτερες προδιαγραφες για κατι ομορφο και σημαντικο και για τους δυο σας! Προχωρα το...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ενας αληθινος φιλος ειναι καποιος που ξερει το τραγουδι της ψυχης σας,και το τραγουδα πισω σε σας οταν ξεχασετε τις λεξεις!!!!!!!!!:hug::group:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πονάω πολύ, να έρθω να κλάψω στην αγκαλιά σου κι ύστερα να συζητάμε με τις ώρες για τα δύσκολα και τα εύκολα περπατώντας. Να σε κεράσω εγώ θέλω σε παρακαλώ, νοιώθω ευγνώμων. Μια αίσθηση "και λίγα κάνω για σένα". 'Ενα ανείπωτο ευχαριστώ με πράξεις. Και τα μυστικά μας που κανείς άλλος δεν τα ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Η φιλία είναι ο σημαντικότερος και ισχυρότερος δεσμός για μένα. Ο φίλος είναι ένας άνθρωπος που επιλέγεις, που είναι δίπλα σου και είσαι δίπλα του ακόμη κι αν δεν βλέπεστε καθημερινά, που νιώθει οτι δεν είσαι καλά και έρχεται κοντά σου. Ένας αδελφός με όλη τη σημασία της λέξης.
Θεωρώ οτι η ίδια η κοινωνία μας υποβιβάζει τη φιλία έναντι του ερωτικού δεσμού.
Και θα σας δώσω ένα παράδειγμα σε αυτό που σας λέω. Θέλω το Πάσχα να πάω με την καλύτερή μου φίλη στο νησί της. Όταν το πω στους γονείς μου θα ξινίσουν. Παρ'όλα αυτά αν τους έλεγα οτι θα πήγαινα με έναν οποιονδήποτε ερωτικό δεσμό μου, δε θα τους πείραζε τόσο. Παρ'όλα αυτά η φίλη μου έχει κάνει πολύ περισσότερα για μένα από οποιονδήποτε σύντροφο. Αλλά οι φίλοι δεν έχουν καμία "κοινωνική καταξίωση", τι κι αν μας βοήθησαν, τι κι αν μας στάθηκαν, τι κι αν έγιναν πραγματική οικογένειά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Eπειδή από φίλες-φίλους έπαθα και έμαθα....μόνο το αγόρι μου νιώθω πολύ κοντά μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
φιλος; τι ειναι φιλος για μενα; καποιος που δεν σε θυμαται καθε χριστουγεννα και πασχα μονο....καποιος που σε νοιαζεται...

αν ειμαι καλη φιλη;; δεν ξερω....μαλλον αυτοι που με ξερουν πρεπει να απαντησουν...αυτο που ξερω ειναι οτι αν η <<φιλη μου>> ειχε κανει αυτα που εχω κανει εγω για αυτην...και με στηριζε οσο την ειχα στηριξει εγω....θα ηταν εδω και θα ημασταν ακομα φιλες....
δεν θα εψαχνε ευκαιριες να με προσβαλλλει για να νιωσει ανωτερη...δεν θα καταπιεζε ασχημα συναισθηματα για μενα τεσπα...οι εμπειριες μου μεχρι τωρα με οδηγουν στο συμπερασμα οτι η φιλια εχει ημερομηνια ληξης....δυστυχως...
θα ηθελα παρα πολυ να αλλαξω γνωμη καποια στιγμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top