Μονογαμία Vs Πολυγαμία

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν είμαι κτητικός εγώ. Είμαι αφοσοιωμένος.



Αναπνέεις το άρωμά της και είσαι ερωτευμένος. Αυτή είναι η τροφή σου, η σύντροφος, η σύζυγος, η γυναίκα σου, η αδελφή σου, η μητέρα, η κυρία σου, η δεσποινίς σου, η κολλητή σου, ο κόσμος σου. Ποιός λόγος υπάρχει να βγεις προς τα έξω ; 'Εξω έχει καυσαέρια, bar, club, φτηνά καμάκια, τεκνατζούδες, πόρνες (με μικρό π), ζιγκολό, εμπόρους και ανθρώπους του υπόκοσμου και πολύ φασαρία. :P
Η αφοσιωση καλε μου δεν ειναι αντιθετη με την ελευθερια στη σχεση .....αλλα δεν εχει να κανει με κτητικοτητες και αλυσοδεσιματα (δεσμους)....το αντιθετο ...εχει να κανει με την απολυτη ελευθερια,τον σεβασμο και την ανοχη στη σχεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δύο Πράγματα ελπίζω για εσένα αν αυτή τη περίοδο είσαι ερωτευμένος. Να βρεις δουλειά που γίνεται στο σπίτι και να βρεις καλά ντελιβεράδικα που να σου φέρνουν φαγητό (αφού δεν θα βγαίνεις έξω για να πάρεις κρέας από το χασάπη) :P

To πρώτο το έχω ήδη ως πολυτέλεια με κάποια διαλείματα υποχρεωτικής εξόδου στο κέντρο μέσα στην εβδομάδα. Το δεύτερο δεν σου κρύβω μου είναι τρομερή απόλαυση να βγαίνω έξω να ψωνίζω κρέας από το χασάπη και φρούτα από τη λαική και ψώνια από το σούπερ μάρκετ. Γενικά μου αρέσει να τα κάνω όλα εγώ, είμαι υπερκινητικός τύπος :P Το ντελίβερι όμως είναι κι αυτό μεγάλη απόλαυση να τρως στο κρεββάτι πίτσες βλέποντας tv ΣΑΝ ΖΩΟ με παρέα και να μην βγαίνεις καθόλου έξω παρά μόνο για τα απαραίτητα και να μην σας νοιάζει και τους δυο αν θα παχύνετε :P Δεν είμαι ερωτευμένος, όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φυσικά, η κτητικότητα σημαίνει βαθειά αγάπη.
Oχι απαραιτητα. Πολλα ατομα ειναι κτητικά χωρις να βιωνουν βαθεια αγαπη, και μερικες φορες χωρις να ξερουν καν τι ειναι αγαπη.

Αναπνέεις το άρωμά της και είσαι ερωτευμένος. Αυτή είναι η τροφή σου, η σύντροφος, η σύζυγος, η γυναίκα σου, η αδελφή σου, η μητέρα, η κυρία σου, η δεσποινίς σου, η κολλητή σου, ο κόσμος σου. Ποιός λόγος υπάρχει να βγεις προς τα έξω ; 'Εξω έχει καυσαέρια, bar, club, φτηνά καμάκια, τεκνατζούδες, πόρνες (με μικρό π), ζιγκολό, εμπόρους και ανθρώπους του υπόκοσμου και πολύ φασαρία. :P
Ειναι διαφορετικο να βλεπουμε τον αλλον σαν "τα παντα" και γιαυτο να μην μας απασχολουν άλλες πτυχες της ζωης, και διαφορετικό να εχουμε προβλημα με τις αλλες πτυχες της ζωης και για να φυγουμε απο αυτες, να επικεντρωνομαστε σε ενα ατομο.

Επισης, δε νομιζω οτι ειναι υγειές να αποτελει κανενας "τα παντα" για κανεναν, ουτε να βλεπει καποιον ετσι. Η ζωή εχει παρα πολλα χρωματα, σχηματα, ποικιλια, καταστασεις, ανθρωπους, βιωματα, οπτικες γωνιες και θησαυρους, και κανενα ατομο δε μπορει να τα καλυψει ολα αυτα ουτε κατα διανοια.

Αλλο το να νιωσουμε οτι ο αλλος ειναι τα παντα για μας....το οποιο ειναι συναισθημα της στιγμης....και αλλο να ειναι τα παντα για μας, και να παραμελουμε ολα τα υπολοιπα που συνθετουν μια ισορροπημενη ψυχη και ζωη γενικοτερα.

Το πιο ομορφο ειναι, οταν ο καθενας εχει ισορροπια και ποικιλια στη ζωη του, και επιλεγει ελευθερα να μοιραστει τα περισσοτερα απο αυτα με καποιον αλλο (επειδη ταιριαζουν προφανως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το πιο ομορφο ειναι, οταν ο καθενας εχει ισορροπια και ποικιλια στη ζωη του, και επιλεγει ελευθερα να μοιραστει τα περισσοτερα απο αυτα με καποιον αλλο (επειδη ταιριαζουν προφανως).

Το πιο όμορφο είναι όταν ο καθένας είναι ευτυχισμένος. Με ισορροπημένη ή μη ζωή, με ποικιλία στη ζωή του ή όχι.
Και μακάρι να μπορούσαμε να αφήσουμε τον κάθε τέτοιο στην ευτυχία του, αντί να καθόμαστε σαν όρνεα να (κατα)κρίνουμε πώς έφτασε σε αυτή, αν είναι αληθινή και αν συμβαδίζει με την κοσμοθεωρία μας. Όλα αυτά φυσικά κατα βάθος πηγάζουν από τη δική μας δυστυχία και τα δικά μας κόμπλεξ τα οποία προβάλλουμε σε όλο τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Επισης, δε νομιζω οτι ειναι υγειές να αποτελει κανενας "τα παντα" για κανεναν, ουτε να βλεπει καποιον ετσι. Η ζωή εχει παρα πολλα χρωματα, σχηματα, ποικιλια, καταστασεις, ανθρωπους, βιωματα, οπτικες γωνιες και θησαυρους, και κανενα ατομο δε μπορει να τα καλυψει ολα αυτα ουτε κατα διανοια.

Το μόνο που δεν θα εγκαταλείψω ποτέ θα είναι η δουλειά, επειδή είμαι πολύ φιλοχρήματος και αγαπάω και την δημιουργία και για να μην νοιώθω άχρηστος ή εξαρτημένος από άλλους, άντε και την τακτική συμμετοχή μου σε κάποιες ιερές στιγμές και τόπους δεν θα εγκατέλειπα ποτέ, επειδή είμαι πορωμένος με τα πιστεύω μου. Τα άλλα όλα είναι πολύ δευτερεύοντα για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το πιο όμορφο είναι όταν ο καθένας είναι ευτυχισμένος. Με ισορροπημένη ή μη ζωή, με ποικιλία στη ζωή του ή όχι.
Αν δεν εχει ποικοιλια και μπορει και ειναι ευτυχισμενος (οχι πολυ συχνο παντως), με γεια του με χαρα του. Αν δεν εχει καποια ισορροπια ομως, δε θα ειναι.

Και μακάρι να μπορούσαμε να αφήσουμε τον κάθε τέτοιο στην ευτυχία του, αντί να καθόμαστε σαν όρνεα να (κατα)κρίνουμε πώς έφτασε σε αυτή, αν είναι αληθινή και αν συμβαδίζει με την κοσμοθεωρία μας. Όλα αυτά φυσικά κατα βάθος πηγάζουν από τη δική μας δυστυχία και τα δικά μας κόμπλεξ τα οποία προβάλλουμε σε όλο τον κόσμο.
Δεν ξερω τι κανεις εσυ στο τοπικ αυτο ή αν μιλας για τους συνομιλητες σου, αλλά καποιοι απο οσους συμμετειχαν, εχουν κι αλλα ενδιαφεροντα εκτος απο τα γραφικά ιστοσελιδων ή το οποιο βασικο τους ενδιαφερον στη ζωη. Ενα απο αυτα, ειναι η συζητηση για σοβαρα θεματα οπως αυτο. Και ισως καποιοι αλλοι (οπως εσυ με το ποστ σου αυτο) βλεπουν αυτη τη συμμετοχη κ ανταλλαγη αποψεων ως "απειλη" για τις δικες τους κοσμοθεωριες....και μαλιστα το κατακρινουν, ενω ταυτοχρονα και οι ιδιοι εχουν συμμετασχει με τον ιδιο τροπο στην κουβεντα!..αλλα βγαζουν την ουρα τους απεξω. Αρκετα υποκριτικο θα ελεγα.

Αν υπαρχει σεβασμος στην αντιθετη αποψη, δε θα την βλεπεις ως απειλη, ουτε τον συνομιλητη ως "ορνεο". Δε σε πιασαμε απ το λαιμο, ουτε σε πιεσε κανενας να αλλαξεις αποψη. Τα κομπλεξ και οι δυστυχιες φαινονται απο το πως αντιμετωπιζει ο καθενας τις αλλες αποψεις, και απο το αν γινεται επιθετικος χωρις λογο. Αλλιως, ειναι σα να ειπες το 90% των συμμετεχοντων κομπλεξικα δυστυχισμενα ορνεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το πιο όμορφο είναι όταν ο καθένας είναι ευτυχισμένος. Με ισορροπημένη ή μη ζωή, με ποικιλία στη ζωή του ή όχι.
Και μακάρι να μπορούσαμε να αφήσουμε τον κάθε τέτοιο στην ευτυχία του, αντί να καθόμαστε σαν όρνεα να (κατα)κρίνουμε πώς έφτασε σε αυτή, αν είναι αληθινή και αν συμβαδίζει με την κοσμοθεωρία μας. Όλα αυτά φυσικά κατα βάθος πηγάζουν από τη δική μας δυστυχία και τα δικά μας κόμπλεξ τα οποία προβάλλουμε σε όλο τον κόσμο.

Αποψεις κρινονται. Και οι δικες μας απο αλλους και των αλλων απο εμας.
Δεν αισθανθηκα να με ξεβολευει απο την "ευτυχια" μου καμμια αντιθετη αποψη, αλλα ουτε και εγω ειχα προθεση να ξεβολεψω καποιον αλλο εκφραζοντας τη γνωμη μου.
Ψαχνουμε για θυματα και θυτες σε μια συζητηση?!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αν δεν εχει ποικοιλια και μπορει και ειναι ευτυχισμενος (οχι πολυ συχνο παντως), με γεια του με χαρα του. Αν δεν εχει καποια ισορροπια ομως, δε θα ειναι.

Δεν ξερω τι κανεις εσυ στο τοπικ αυτο ή αν μιλας για τους συνομιλητες σου, αλλά καποιοι απο οσους συμμετειχαν, εχουν κι αλλα ενδιαφεροντα εκτος απο τα γραφικά ιστοσελιδων ή το οποιο βασικο τους ενδιαφερον στη ζωη. Ενα απο αυτα, ειναι η συζητηση για σοβαρα θεματα οπως αυτο. Και ισως καποιοι αλλοι (οπως εσυ με το ποστ σου αυτο) βλεπουν αυτη τη συμμετοχη κ ανταλλαγη αποψεων ως "απειλη" για τις δικες τους κοσμοθεωριες....και μαλιστα το κατακρινουν, ενω ταυτοχρονα και οι ιδιοι εχουν συμμετασχει με τον ιδιο τροπο στην κουβεντα!..αλλα βγαζουν την ουρα τους απεξω. Αρκετα υποκριτικο θα ελεγα.

Αν υπαρχει σεβασμος στην αντιθετη αποψη, δε θα την βλεπεις ως απειλη, ουτε τον συνομιλητη ως "ορνεο". Δε σε πιασαμε απ το λαιμο, ουτε σε πιεσε κανενας να αλλαξεις αποψη. Τα κομπλεξ και οι δυστυχιες φαινονται απο το πως αντιμετωπιζει ο καθενας τις αλλες αποψεις, και απο το αν γινεται επιθετικος χωρις λογο. Αλλιως, ειναι σα να ειπες το 90% των συμμετεχοντων κομπλεξικα δυστυχισμενα ορνεα...
Καλο θα ηταν να ριξουμε λιγο τους τονους .Απλη συζητηση κανουμε για ενα ενδιαφερον θεμα,οπως τοσα αλλα εδω ,αντιπαραθεσεις ειναι υγειες να υπαρχουν αλλα σε κοσμιο επιπεδο.Δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε .Αλλωστε μια παρεα ειμαστε εδω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να ριξουμε λιγο τους τονους .Απλη συζητηση κανουμε για ενα ενδιαφερον θεμα,οπως τοσα αλλα εδω ,αντιπαραθεσεις ειναι υγειες να υπαρχουν αλλα σε κοσμιο επιπεδο.Δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε .Αλλωστε μια παρεα ειμαστε εδω...;)

Ας μας απαντήσουν λοιπόν οι πολυγαμικοί, "απελευθερωμένοι" τύποι, γιατί η κόρη τους να μην γίνει Τζούλια; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ας μας απαντήσουν λοιπόν οι πολυγαμικοί, "απελευθερωμένοι" τύποι, γιατί η κόρη τους να μην γίνει Τζούλια; :hmm:

έλα κι εσύ βρε para, η τζούλια είναι ένα πουτανάκι, δεν είναι θέμα πολυγαμίας η πουτανιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Ας μας απαντήσουν λοιπόν οι πολυγαμικοί, "απελευθερωμένοι" τύποι, γιατί η κόρη τους να μην γίνει Τζούλια; :hmm:
Tι λες καλε μου ανθρωπε ?ποιος σου ειπε οτι η πολυγαμικοι τυποι ειναι και απελευθερωμενοι η οτι κανουν μονο τετοιες σχεσεις στην ζωη τους η οτι το να ειναι πολυγαμικοι σημαινει οτι δεν ειναι σοβαροι η αξιοπιστοι .
Τι σχεση εχει η Τζουλια στο θεμα που συζηταμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι εννοεις πολυγαμικοι?τα εχουμε μπλεξει ολα..

αν εννουουμε τον πολυ ανοιχτο σεξουλικα ανθρωπο με πολλες επαφες,,τοτε ναι,,εχει υψηλοτερο κινδυνο σε πολλα θεματα..και ιατρικα βεβαια..

ειναι ιδιος αυτος που εχει κανει πολλους γαμους,αυτος που εχει κανει πολλες σχεσεις,,τη μια μετα την αλλη ή παραληλλα,,και αυτος που ή αυτη που παει με οποιον βρισκει μπροστα του?

τα καναμε μπαχαλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
έλα κι εσύ βρε para, η τζούλια είναι ένα πουτανάκι, δεν είναι θέμα πολυγαμίας η πουτανιά.

Με το ίδιο σκεπτικό μπορώ κι εγώ να πω ότι η Τζούλια δεν είναι καθόλου πουτανάκι, είναι απλά ένα "υπερσεξουαλικό" κορίτσι που δίνει τη δική της απάντηση ενάντια στον πουριτανισμό, το στρας των βορείων προαστείων, την μπουρζουαζία, την υποκρισία και το σκοταδισμό του πατριαρχείου!

Κατά συνέπεια, κάθε πόρνη είναι μια κοινωνική λειτουργός. Κάθε σταρ του πορνό είναι ένα υγιές, αθλούμενο κορίτσι, ένας πίνακας του Νταλί, ένας ύμνος του αισθησιασμού, μια "ιερή πόρνη" των ταρώ :P, ένα κορίτσι γεμάτο κουνταλίνι που υμνεί τη ζωή!

Τώρα η πολυγαμία θα μου πεις, είναι διαφορετικό....δεν έχει σκοπό τα χρήματα (αυτό δεν είναι το διαφορετικό που θα μου πεις; :hmm:) Σκέψου όμως λίγο βαθύτερα και θα δεις ότι δεν έχει καμμία διαφορά. Ποιο πολυγαμικό κορίτσι θα έλεγε όχι σε ένα παχηλό συμβόλαιο για μερικές πίπες μπροστά στην cam; Τώρα για τους άνδρες με το αιώνιο απωθημένο του μακρουλού φαλλού, μια επιδειξούλα θα ήταν και promotion του ανδρισμού τους. :weak:

Αν όμως υπάρχει το απελευθερωμένο κορίτσι που συνδυάζει την ιδέα του έρωτα με το πολυγαμήσι του κορμιού της, για ποιο λόγο θα έλεγε όχι; :hmm: Πως μπορεί να λέει "είμαι ερωτευμένη με τον Άγγελο" και να πηδιέται με τον Σπύρο; Δεν είναι αυτός εκφυλισμός της ιδέας του έρωτα;

Απ' την άλλη σκέψου να είσαι πατέρας και να καμαρώνεις το κοριτσάκι σου. Μια μέρα πάνω στις σηκωμάρες, ψαχουλεύεις το "κρυφό φολντεράκι" (που λέει και ο κ. Δεληβοργιάς) και πατώντας το play, αντικρύζεις την κοράκλα σου....τι θα πεις και τι θα νιώσεις;

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος:
τα καναμε μπαχαλο..

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
έλα κι εσύ βρε para, η τζούλια είναι ένα πουτανάκι, δεν είναι θέμα πολυγαμίας η πουτανιά.

Κι εγώ που νόμιζα πως η Τζούλια είναι ηθοποιός......:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κατά συνέπεια, κάθε πόρνη είναι μια κοινωνική λειτουργός. Κάθε σταρ του πορνό είναι ένα υγιές, αθλούμενο κορίτσι, ένας πίνακας του Νταλί, ένας ύμνος του αισθησιασμού, μια "ιερή πόρνη" των ταρώ :P, ένα κορίτσι γεμάτο κουνταλίνι που υμνεί τη ζωή!

είναι απλά μια πόρνη με μικρό π :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Ας μας απαντήσουν λοιπόν οι πολυγαμικοί, "απελευθερωμένοι" τύποι, γιατί η κόρη τους να μην γίνει Τζούλια; :hmm:
Γιατί η τζούλια είναι μια μονομερώς εξειδικευμένη μηχανή του σεξ,το βιώνει με τρόπο ρομποτικό, αποστειρωμένη από συναίσθημα και ευρύτερη έκφραση,και δεν θα ήθελα η κόρη μου να @αμιέται σαν μοτεράκι που μπαίνει στην πρίζα και αρχίζει κενές παλινδρομικές κινήσεις και άψυχα αχ , βαχ και σκουξίματα σαν ποντίκι που το βουτάς σε λεκάνη με νερό....
είναι απλά μια πόρνη με μικρό π :P
Μ'αρέσεις!:clapup: Την έχω λατρέψει τη δήλωση ¨θέλω να αγαπήσω μια μονογαμική Πόρνη¨....:worship: Έχεις εντρυφήσει στον όρο, έχεις βουτήξει μέσα του με επαγγελματική αρτιότητα και ερασιτεχνική κατάνυξη, και δεν μπορώ παρά να το σεβαστώ!!! Το έχεις ψάξει πολύ το θέμα, ώστε να τολμήσω να αρθρώσω ¨κιχ¨ επί τούτου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δλδ τωρα η Τζουλια ειναι το σημειο αναφορας ; Δλδ αν δεν ηταν η Τζουλια και ηταν μια αλλη που δε το ζουσε ρομποτικα αλλα το διασκεδαζε και το γουσταρε, τοτε τι θα απαντουσατε στον parafernalia? :confused:

Χαριτωμενο το παιχνιδι με την πορνη με κεφαλαιο και μικρο "π", αλλά ειναι απλα μονο αυτο. Χαριτωμενο. Ειναι ποιητικο. Στην ουσια, η πορνη ειναι μια, με οτι γραμμα το γραψετε, και με οτι ορθογραφια. Μονογαμικη πορνη ειναι σα να λεμε ζεματιστος παγος. Καταλαβαινω (νομιζω) τι θελει να πει ο strangelove, αλλά εχουμε ηδη μπαχαλο με καποιους ορους, αμα προσθετουμε κι αλλα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δλδ τωρα η Τζουλια ειναι το σημειο αναφορας ; Δλδ αν δεν ηταν η Τζουλια και ηταν μια αλλη που δε το ζουσε ρομποτικα αλλα το διασκεδαζε και το γουσταρε, τοτε τι θα απαντουσατε στον parafernalia? :confused:

Χαριτωμενο το παιχνιδι με την πορνη με κεφαλαιο και μικρο "π", αλλά ειναι απλα μονο αυτο. Χαριτωμενο. Ειναι ποιητικο. Στην ουσια, η πορνη ειναι μια, με οτι γραμμα το γραψετε, και με οτι ορθογραφια. Μονογαμικη πορνη ειναι σα να λεμε ζεματιστος παγος. Καταλαβαινω (νομιζω) τι θελει να πει ο strangelove, αλλά εχουμε ηδη μπαχαλο με καποιους ορους, αμα προσθετουμε κι αλλα... :P

Δεν είναι παιχνίδι. Αν διασκεδάζουν κάποιοι με αυτό μου είναι πολύ ευχάριστο βέβαια,όμως εγώ βρίσκω ουσιαστική διαφορά μεταξύ πόρνης και Πόρνης. Η πόρνη είναι εξαρτημένη και αδύναμη, η Πόρνη είναι η προσωποποίηση της ελευθερίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η πορνη ειναι η κοινή γυναικα,,κοινης χρησεως,,πώς το λεμε?

και μητσο να την πουμε,,παλι το ιδιο ειναι..

Η πόρνη είναι εξαρτημένη και αδύναμη, η Πόρνη είναι η προσωποποίηση της ελευθερίας.

η δευτερη δεν εχει νταβατζη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
η πορνη ειναι η κοινή γυναικα,,κοινης χρησεως,,πώς το λεμε?

και μητσο να την πουμε,,παλι το ιδιο ειναι..



η δευτερη δεν εχει νταβατζη?


H Πόρνη είναι μια ελεύθερη γυναίκα με προχωρημένα μυαλά, κόντρα στο πρότυπο της γυναικούλας. 'Ετσι τουλάχιστον την κατανοώ εγώ. Τον όρο τον αναφέρουν τόσοι και τόσοι φιλόσοφοι, δεν είναι δικός μου. Φυσικά μια τέτοια γυναίκα δεν δέχεται να έχει νταβατζήδες ούτε είναι μια γυναικούλα τύπου Τζούλιας. Η πολυγαμία είναι άσχετο θέμα, δεν είναι θέμα ανοιχτού ή κλειστού μυαλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top