Πόσοι εθελοτυφλούν στις σχέσεις τους;

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Βαρέθηκα να εξηγώ Ρουμάνα μου. Ο άτιμος ο Λόρι ξύπνησε το (αααρρρργγγγκκ) ζώο μέσα μου. Τώρα ήρθε η στιγμή της πράξης. Πίστεψέ με πως αν δεν χλιμιντρίσεις όπως ο Κωνσταντάρας σε κάποια γνωστή παλιά ελληνική ταινία, το σεξ δεν λέει τίποτε. Τον πολιτισμό τον αφήνω για το Λόρι και τον Parafernalia, ο Δόκτωρ αγρίεψε επίσης. Έτσι σε θέλω Ντόκτωρ. Σκέτος Κόναν δε Μπαρμπάριαν μιλάμε.

Άντε λοιπόν, τη μπανάνα μας και στα κλουβιά μας, γιατί θ' αρχίσουν να φοβούνται να κυκλοφορούν στο στέκι τα κορίτσια μας. Δεν είμαστε κακοί κατά βάθος (κατά πολύ βάθος όμως). Όταν μας πιάνει αυτό, λίγο ωμό κρέας πάντα μας ηρεμεί. (Εγώ επειδή είμαι κυριλέ βάρβαρος θέλω ωμό φιλέτο, ή καλύτερα σενιάν)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
(Εγώ επειδή είμαι κυριλέ βάρβαρος θέλω ωμό φιλέτο, ή καλύτερα σενιάν)...
:lol:
...πάντα τα μπαλώνεις άτιμε...θα μου κανεις παρεα στα off topic? ε?:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αμα λέω εγώ μπρούταλ και ξερό ψωμί.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φιλε χαος δε καταλαβες. Τα ζωωδη ενστικτα να βγαινουν, συμφωνω. Αλλα αφοτου μπει ενας στοχος. Αλλο να ειμαστε ζωα στο σεξ (που ετσι ειναι ωραιο), και αλλο να ειμαστε ζωα γενικοτερα :P

Aλλωστε αυτο λες και συ με το "κυριλε βαρβαρος" , ή οχι ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Η Ρουμάνα με κατάλαβε λίγο καλύτερα. Το κυριλέ βάρβαρος το έβαλα για να μην πλακώσει ο μπόγιας. :D

Πάντως στην πραγματικότητα συμφωνώ μαζί σου. Έχω ανακαλύψει ότι είναι πολύ δύσκολο ν' αγαπήσεις μια γυναίκα με το μυαλό και την ψυχή, να σε φτιάχνουν οι ιδέες της, να σε διασκεδάζουν τ' αστεία της κλπ και ταυτόχρονα να μπορέσει να συμμετάσχει ο ερπετικός μας εγκέφαλος (ή κάτω κεφάλι όπως συνηθίζω να το αποκαλώ) με αυτόν τον άμεσο κι απελευθερωτικό τρόπο στην ερωτική πράξη. Ίσως γι' αυτό κάποιες γυναίκες έχουν τη δύναμη να σε κάνουν να μπεις σε πειρασμό, γιατί έχουν τη δύναμη να ξυπνήσουν μέσα σου αυτό, χωρίς να χρειάζεται να γίνει όλη η υπόλοιπη εγκεφαλική διεργασία. Από κάποια ηλικία και μετά το εγκεφαλικό σεξ δεν λέει τίποτε και σου αφήνει την στιφή γεύση...πώς να το πω...χμμμ...Σαν να πήγες σε μια βραδιά ποίησης, η ποίηση ήταν καλή, ο ποιητής γοητευτικός, η συζήτηση γόνιμη, το κοινό ενημερωμένο, κι όμως....εσύ βαρέθηκες και είπες μέσα σου
"Τι τό' θελα, δεν πήγαινα καλύτερα στα μπουζούκια να πιώ ένα μπουκάλι Civas (αυτό που συνομωτεί) και ν' ακούσω λίγο Μαργαρίτη...

Ελπίζω να ήταν κατανοητό το παράδειγμα, για να μου το εξηγήσετε κι εμένα. (Όταν ο εαυτός μου δεν αντιλαμβάνεται τι εννοώ, τη βρίσκω περισσότερο μιλάμε:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτο ειναι δυσκολο, γιατι δεν τα συνδυαζουν πολλες γυναικες και τα 2 σε ικανη ποσοτητα. Οποτε αλλες συμπεριφερονται σαν free floating meat (αγορα κρεατος στα κλαμπακια, ο "πανω οροφος" χωρις ρευμα, i'm a slut cause i cant be anything else , etc) και αλλες δεν καταφερνουν να βγαλουν τον ερωτισμο τους προς τα εξω (για διαφορους λογους) οποτε περιοριζεται ο αριθμος γυναικων που εχουν και τα 2. Και ειναι περισσοτερο η 2η κατηγορια που καταφερνει να ειναι και σεξυ, παρα η πρωτη που σπανια θα σε.....και εγκεφαλικα.

Δε ξερω αν απο καποια ηλικια και μετα το εκγεφαλικο δε λεει τιποτα. Ειλικρινα δε το ξερω. Ισως εχει να κανει περισσοτερο με αλλους παραγοντες και οχι πρωτιστως με την ηλικια.Dont know, cant say.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κι εγώ δεν είμαι απολύτως σίγουρος για την ηλικία, όμως εμένα μου συνέβη κάπως έτσι, επίσης έχω παρατηρήσει ότι οι μεγαλύτεροι αντιλαμβάνονται το σεξ συχνότερα μ' αυτόν τον τρόπο, παρά οι μικρότεροι. Για παράδειγμα, δύο γυναίκες, η μια στην ηλικία μου και η άλλη μεγαλύτερη, μου έχουν πει την ατάκα "Έχω κι εγώ ανάγκες", πράγμα που ουδέποτε το έχω ακούσει από νεαρή γυναίκα. Η υπόθεση ότι με την ηλικία συμβαίνει αυτό είναι βάσιμη, αν σκεφτεί κανείς ότι όσο περισσότερες φορές κάνεις ένα πράγμα, τόσο περισσότερο το ξεπερνάς και έχεις την ανάγκη και τη γνώση να το πας παραπέρα. Επίσης με την ηλικία εμφανίζεται και η σεξουαλική ωριμότητα στους άντρες και στις γυναίκες, κατά κανόνα μεταξύ 35-40, αν και με αρκετές εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μηπως ειναι και το αγχος οτι σιγα σιγα δε θα το απολαμβανουμε οσο θα θελαμε, δε θα το κανουμε οπως θα θελαμε, μας παιρνουν τα χρονια, νιωθουμε οτι κακως δεν εξερευνησαμε κατι πιο παλια, νιωθουμε οτι αρχιζει να μην περναει η μπογια μας, και θελουμε επιβεβαιωση ; (κανω κι αλλες υποθεσεις να χουμε να παιζουμε :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
απλά στα 40 δεν έχεις τις αντοχές για να κρεμαστείς απ τον πολυέλαιο (Εκτός αν περιλαμβάνει και θηλιά με σκαμπουδάκι και σημείωμα από κάτω) και γιαυτό αν είχες μάθει αλλιώς πριν... σου φαίνεται πλέον πιο συμβατικό.


Εμένα που είμαι σε κοντινή ηλικία με το χάος, δε μου φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι...
Βέβαια, είχα μάλλον και μια μεγαλύτερη ποικιλία συντρόφων μέχρι τώρα και ίσως κι αυτό να παίζει το ρόλο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μηπως ειναι και το αγχος οτι σιγα σιγα δε θα το απολαμβανουμε οσο θα θελαμε, δε θα το κανουμε οπως θα θελαμε, μας παιρνουν τα χρονια, νιωθουμε οτι κακως δεν εξερευνησαμε κατι πιο παλια, νιωθουμε οτι αρχιζει να μην περναει η μπογια μας, και θελουμε επιβεβαιωση ; (κανω κι αλλες υποθεσεις να χουμε να παιζουμε :) )

Όχι φίλε, έχω στα σοβαρά διαπιστώσει ότι η πορεία είναι διαρκώς προς τα μπρος, το ποτάμι αυτό δεν γυρνάει πίσω. Απλά, όπως σε ένα βίντεο γκέημ, όταν "βγάζεις" ένα ταμπλώ, φυσικά είσαι έτοιμος να πας στο αμέσως επόμενο. Αυτό το παιχνίδι έχει πολλά πολλά ταμπλώ, να είστε σίγουροι.

Όσο για την επιβεβαίωση δεν ξέρω, τώρα που το είπες, γιατί αναφέρεται πάντα με αρνητικό τρόπο, σαν να είναι μια χαζομάρα. Το να θέλει κάποιος επιβεβαίωση, ειδικά καθώς περνούν τα χρόνια, είναι απολύτως φυσιολογικό, ανθρώπινο και μέρος του παιχνιδιού. Ας μην ξεχνάμε ότι οι άντρες έχουν ένα βασικό μειονέκτημα απέναντι στις γυναίκες, από την αρχή της σεξουαλικής τους ζωής. Η γυναίκα δεν χρειάζεται ν' αποδείξει ότι είναι γυναίκα, είναι αυθύπαρκτη. Ο άντρας είναι αυτός που μαθαίνει από μικρός ότι πρέπει ν' αποδείξει πως είναι άντρας, όχι μόνο με τη σεξουαλική αλλά και με την κοινωνική έννοια. Αν λοιπόν βλέπεις γυναίκες να χρειάζονται επιβεβαίωση, πόσο μάλλον ένας άντρας στην ηλικία μου. Εγώ το ομολογώ. Τη χρειάζομαι κι αυτό είναι κάτι που δεν μου φεύγει, όσο κι αν προσπαθώ να βρω επιχειρήματα περί του αντιθέτου (μια χαρά είσαι, οι γυναίκες σε κοιτούν, ασχολούνται μαζί σου, έχεις έμμεσες αποδείξεις, δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτε, κλπ). Φαίνεται ότι αυτό απηχεί σε κάποια βαθύτερη ανάγκη, που δεν πείθεται από κάθε είδους επιχειρήματα. Πάρε εσύ ένα ερπετό και προσπάθησε να το πείσεις για οτιδήποτε, εκτός του ότι έχεις ωραία γεύση φυσικά, κι έλα να μου πεις. Τυχαία μούγκριζα το πρωί νομίζεις;:P

απλά στα 40 δεν έχεις τις αντοχές για να κρεμαστείς απ τον πολυέλαιο (Εκτός αν περιλαμβάνει και θηλιά με σκαμπουδάκι και σημείωμα από κάτω) και γιαυτό αν είχες μάθει αλλιώς πριν... σου φαίνεται πλέον πιο συμβατικό.


Εμένα που είμαι σε κοντινή ηλικία με το χάος, δε μου φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι...
Βέβαια, είχα μάλλον και μια μεγαλύτερη ποικιλία συντρόφων μέχρι τώρα και ίσως κι αυτό να παίζει το ρόλο του.

Δυστυχώς ή ευτυχώς Κουέ μου, τώρα έχω περισσότερες αντοχές απ' ότι στα 20 μου, ίσως γιατί όπως σας έχω πει κι άλλη φορά το Μέγα Χάος με ξαναγέννησε. Ποτέ δεν ήμουν σε τόσο καλή φυσική κατάσταση στη ζωή μου. Μικρός ήμουν μάλλον μαλθακός.

Τώρα μια απορία, συγνώμη κιόλας: Είχες μια σχέση (γάμο; ) από τα 19 μέχρι τα 30, είσαι παντρεμένη (με άλλον υποθέτω), περιμένεις παιδί, είχες μεγαλύτερη ποικιλία συντρόφων από εμένα και παρολαυτά είσαι υπέρ της μονογαμίας; Σόρρυ, αλλά το άθροισμα δεν μου βγαίνει, εκτός αν σε μπερδεύω με κάποια άλλη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όχι φίλε, έχω στα σοβαρά διαπιστώσει ότι η πορεία είναι διαρκώς προς τα μπρος, το ποτάμι αυτό δεν γυρνάει πίσω. Απλά, όπως σε ένα βίντεο γκέημ, όταν "βγάζεις" ένα ταμπλώ, φυσικά είσαι έτοιμος να πας στο αμέσως επόμενο. Αυτό το παιχνίδι έχει πολλά πολλά ταμπλώ, να είστε σίγουροι.
Δεν καταλαβα καλα τι εννοεις. Ποια πορεια ; τι δεν γυριζει πισω ; Στο βιντεογκειμ, δεν γερνας απο το ενα ταμπλω στο αλλο :P

Φαίνεται ότι αυτό απηχεί σε κάποια βαθύτερη ανάγκη, που δεν πείθεται από κάθε είδους επιχειρήματα.
Για την επιβεβαιωση, συμφωνω οτι ειναι σχετικα φυσιολογικο. Αυτη η βαθυτερη αναγκη μπορει να ειναι απλα η επιβεβαιωση, που ομως δεν φευγει με απλα επιχειρηματα γιατι παντα σκεφτομαστε συγκριτικα. Δλδ ναι μεν "ειμαι μια χαρα στα πχ 40,......αλλα......αμα ημουν 30 θα μουν καλυτερα". Και αυτο ξεπερνιεται μονο αμα αποδεχτουμε την ροη της ζωης και το βελος του χρονου (ή οτι δεν υπαρχει χρονος). Το οποιο ειναι ανωτερη εγκεφαλικη λειτουργια.

Σόρρυ, αλλά το άθροισμα δεν μου βγαίνει, εκτός αν σε μπερδεύω με κάποια άλλη. :)
Απο την αλλη...δεν ειναι και ακριβως μαθηματικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τώρα μια απορία, συγνώμη κιόλας: Είχες μια σχέση (γάμο; ) από τα 19 μέχρι τα 30, είσαι παντρεμένη (με άλλον υποθέτω), περιμένεις παιδί, είχες μεγαλύτερη ποικιλία συντρόφων από εμένα και παρολαυτά είσαι υπέρ της μονογαμίας; Σόρρυ, αλλά το άθροισμα δεν μου βγαίνει, εκτός αν σε μπερδεύω με κάποια άλλη. :)


είμαστε off topic φυσικά το ξέρεις αυτό :P
γιαυτό τα παρόντα θα αυτο-οφφτοπιστούν εν καιρώ :P


απ τα 30 που χώρισα... ως τα 34+ που γνώρισα τον νέο μου μόνιμο σύντροφο (τώρα είμαι 37)...
ας μην αναφέρω καλύτερα τι έχω κάνει γιατί θα χαλάσω το καλό μου όνομα :P
ας πούμε απλά ότι "ξεσάλωσα" ή... ότι κέρδισα τον "Χαμένο χρόνο της νιότης μου" ή... ότι είχα διάφορους ερωτικούς συντρόφους... ή έστω ότι έκανα ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατόν για να χαρακτηριστώ από διάφορους ως "τσουλάκι" :P
αρκεί? :D

ΥΠΟΘΕΤΩ ότι είχα περισσότερους συντρόφους δεδομένου ότι όπως έχεις πει, είσαι με την abyss απ τα 21 σου.
Κι ακόμα κι αν ενδιάμεσα έχεις βρεθεί με κάποιες γυναίκες, σίγουρα δεν θα είναι ο αριθμός τέτοιος που θα μπορούσε να είναι αν ήσουν ελεύθερος.
Επιπλέον... πριν περίπου 18 χρόνια στα 21 σου, ήταν πιο δύσκολες οι σεξουαλικές επαφές (i've been there :P)
Άρα επαναλαμβάνω.. ΥΠΟΘΕΤΩ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ουδέποτε ήταν το σεξ τόσο δύσκολο όσο είναι σήμερα. Στην εποχή μου είχα γνωρίσει ανθρώπους που δεν έλεγαν αλλά έκαναν. Δεν υπήρχαν ΧεΣεΜες, ούτε ίντερνετ και κανείς δεν μπορούσε να κρυφτεί πίσω απ' αυτά. Η ανάγκη λοιπόν για επικοινωνία έφερνε τους ανθρώπους πιο κοντά. Θα μπορούσα να έχω κάνει τρομερά και φοβερά πράγματα, όμως εντελώς συνειδητά αυτοσυγκρατήθηκα.

Θεωρούσα ότι όποιος σε ένα οποιοδήποτε ανταγωνιστικό πεδίο έχει το συγκριτικό πλεονέκτημα αν παρασυρθεί και γίνει άπληστος, τότε απλά καταστρέφει το περιβάλλον του. Αν θυμηθούμε ότι μου δόθηκε η ευκαιρία να πάω με όλο μου το σόι που λέει ο λόγος, καταλαβαίνεις ότι αυτό που λέω δεν είναι απλά θεωρία αλλά με βοήθησε ακριβώς να μην καταστρέψω τα πάντα γύρω μου. Πολύ σπάνια μου αρέσει μια γυναίκα τόσο πολύ ώστε να μπορώ να την ονειρεύομαι. Αυτό συνέβη με συγκεκριμένο αριθμό γυναικών, οι οποίες ήταν εντελώς διαφορετική η καθεμιά και μου την έδιναν για διαφορετικούς λόγους. Επειδή λοιπόν αυτό μου συμβαίνει επιλεκτικά και μετρημένες φορές και πάντα υπάρχει σοβαρός εσωτερικός λόγος, έχω το θράσσος να λέω "θα πάω κι ας μου βγει και σε κακό". Κανένας δεν θα σταματήσει το μυητικό μου δρόμο. Γι' αυτό δεν δέχομαι και καμμία ηθικολογία επ' αυτού, αφού εγώ από μόνος μου καταφέρνω να έχω τον κατάλληλο μηχανισμό διαχείρησης του θέματος και να αυτοπεριορίζομαι. Όταν πιστεύω ότι κάτι αξίζει τον κόπο, πράγματι αξίζει. Μου αφήνει μια εμπειρία που θα με κάνει σοφότερο, άρα και αυτούς που ζούνε κοντά μου πιο ευτυχισμένους.

Θα τελειώσω την απάντησή μου με μια ατάκα από μια καλή νέα ελληνική ταινία ("Είναι ο Θεός Μάγειρας;). Ένας νέος σεφ (μάγειρας υψηλού επιπέδου) μιλάει με το δάσκαλό του. Του λέει λοιπόν: "Αν ήμουν πόρνη, δεν θα με πείραζε τόσο που δεν θα επέλεγα τους εραστές μου. Αυτό που θα με πείραζε περισσότερο θα ήταν ότι κανείς από αυτούς δεν θα ήταν ικανός να εκτιμήσει αυτό που του προσφέρω".
Επειδή λοιπόν κι εμένα αυτό με πειράζει περισσότερο απ' όλα, δεν το κάνω ποτέ με γυναίκα που δεν είναι έτοιμη για κάτι τέτοιο. Κάποιες η αλληλεπίδραση με το Μέγα Χάος μπορεί και να τις καταστρέψει. Γι' αυτό, κι επειδή η επιλογή μου είναι να κτίζω και όχι να καταστρέφω, είμαι πάντα πολύ προσεκτικός και φροντίζω ν' απομακρύνονται από κοντά μου γυναίκες που δεν τις παίρνει.

Θα σε παρακαλούσα να μην μετακινηθούν οι απαντήσεις μας, εκτός κι αν η δική σου σού προκαλεί κάποια αμηχανία, γιατί τις βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες όταν τις διαβάζω μαζί και νομίζω ότι διαφωτίζουν λίγο το γενικότερο θέμα των σχέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τι λέω; Σου δίνει το κινητό της. Της στέλνεις μήνυμα. Δεν σου απαντάει. Μετά από ένα μήνα σου στέλνει εκείνη μήνυμα. "Τι κάνεις, χαθήκαμε". "Ε, να βρεθούμε" στέλνεις εσύ. "Αύριο" σου στέλνει αυτή. Την ώρα που ετοιμάζεσαι να πας στο ραντεβού παίρνεις νέο μήνυμα: "Δεν θα μπορέσω, δυστυχώς αρρώστησε η γάτα μου". Της στέλνεις μήνυμα μετά από λίγες ημέρες: "Τι έγινε θα βγούμε;". Καμμία απάντηση. Τελικά μετά από παρέλευση περίπου δύο έως τριών μηνών αυτή εμφανίζεται και βγαίνετε. Αρχίζει να τρίβεται επάνω σου. Στο τέλος της βραδιάς, αφού σχεδόν σ' έχει χουφτώσει, σου δίνει και δυο πολύ γλυκά φιλιά στο μάγουλο.:huglove: "Άντε λες εσύ την κάναμε". Της στέλνεις μήνυμα την επόμενη βδομάδα (όχι σε επτά μέρες, λιγότερες). Σου απαντά "Δεν μπορώ αυτόν τον καιρό είμαι πολύ απασχολημένη". Εμφανίζεται μετά από δυο μήνες. Ξαναβγαίνεις μαζί της. Κάθεται κολλητά δίπλα σου και σπρώχνει με το γόνατό της το δικό σου. Πας να την αγγίξεις, τραβιέται. Σταματάς να την αγγίζεις ξαναπλησιάζει. Στο τέλος της λες: "Τι θα γίνει φίλε μου με μας;" κι εκείνη παίρνει έκπληκτο ύφος και απαντά: "Ποιους εμάς;".:angel: "Μα με παρεξήγησες, σε βλέπω σα φίλο, εγώ είμαι καλό κορίτσι και δεν πάω με παντρεμένους". "Μα καλά είναι δυνατόν να είμαστε φίλοι εμείς οι δυο, ραντεβού βγαίνουμε ρε παιδάκι μου, δεν βγήκαμε ποτέ με παρέα". "Ε, εντάξει ένιωσα μια έλξη για σένα, αλλά την ξεπέρασα".:knife: "Και τότε τι ήθελες από 'μένα;". "Να υπάρχεις στη ζωή μου". :kill:

Ε δε μας μαμείς ρε φιλενάδα:mpinelik: :hehe::rofl:

Αυτά είναι μερικά από αυτά που έχουν δει τα μάτια μου. Έχουν συμβεί και σε πολλούς άλλους που συζητάω. Όλοι οι άντρες που ξέρω λεν το ίδιο πράγμα. Κάτι τρέχει με τις γυναίκες, ίσως τις πείραξε ο καταναλωτισμός κατακούτελα. Στα δικά μας τα χρόνια δεν είχε τέτοια. Ή σου έδινε το τηλέφωνό της (του σπιτιού) και το εννοούσε, ή δεν σου το έδινε και σου την ξέκοβε. Αν έβγαινε μαζί σου τρεις φορές ή σου καθόταν ή δεν σου καθόταν. Ποτέ μια γυναίκα δεν έκανε διαχύσεις σ' έναν άντρα αν δεν το επιθυμούσε, ήξεραν οι γυναίκες να κρατάν τη θέση τους. Τώρα δεν μπορώ σε καμμία περίπτωση να τις καταλάβω. Έχουν καταρρεύσει οι κώδικες, οι κανόνες, δεν βγάζεις κανένα συμπέρασμα.

Σημειώνω ότι ουδέποτε μπορούσα να μαμήσω γκόμενα που την ψώνισα σε μπαρ χωρίς να την ξέρω. Αυτό πράγματι είναι πολύ εύκολο να το κάνεις και το έχω διαπιστώσει πολλές φορές τα τελευταία χρόνια. Όσο περισσότερο την αφήνεις να σκεφτεί τη γκόμενα, τόσο δυσκολότερα το αποφασίζει.
Σημεία των καιρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ρε Χάε δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Σιγά μην περίμενα ένα μήνα να μου στείλει μήνυμα.
Ούτε ένα απόγευμα δεν θα περίμενα.
Αντε να δεχτώ οτι αυτό που περιγράφεις είναι αληθινό περιστατικό.
Ποιος λαλάκας κάθεται να περιμένει πλέον πότε θα έχει φεγγάρι η γκόμενα;
Πήπως είναι η μοναδική στη γη;
Οντως έχει τύχει να γνωρίσω τέτοιες γυναίκες, όμως μετά από μια δυο προσπάθειες δεν ξαναασχολήθηκα.
Βίρα τις άγκυρες να φύγουμε από τις ξέρες, όλο το πέλαγο δικό μας είναι.
Δεν είναι όλες έτσι, θα έλεγα μάλιστα οτι είναι μόνο μια πολύ μικρή μειοψηφία.
Μια χαρά είναι οι γυναίκες, δεν έχουν πάθει απολύτως τίποτα, να είναι πάντα καλά, και να είμαστε κι εμείς καλά να τις χαιρόμαστε.

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
"Ε, εντάξει ένιωσα μια έλξη για σένα, αλλά την ξεπέρασα".:knife: "Και τότε τι ήθελες από 'μένα;". "Να υπάρχεις στη ζωή μου". :kill:

Μια απλή έλξη...τς τς τς...Μόνο που με μια απλή έλξη δεν κάνεις τόσα και δεν λες άλλα τόσα. Το έργο το'χω ξαναδεί. Δυο φορές πρόσφατα !

Αυτά είναι μερικά από αυτά που έχουν δει τα μάτια μου. Έχουν συμβεί και σε πολλούς άλλους που συζητάω. Όλοι οι άντρες που ξέρω λεν το ίδιο πράγμα. Κάτι τρέχει με τις γυναίκες, ίσως τις πείραξε ο καταναλωτισμός κατακούτελα. Στα δικά μας τα χρόνια δεν είχε τέτοια. Ή σου έδινε το τηλέφωνό της (του σπιτιού) και το εννοούσε, ή δεν σου το έδινε και σου την ξέκοβε. Αν έβγαινε μαζί σου τρεις φορές ή σου καθόταν ή δεν σου καθόταν. Ποτέ μια γυναίκα δεν έκανε διαχύσεις σ' έναν άντρα αν δεν το επιθυμούσε

Το έργο το'χω ξαναδεί. Η αλήθεια ξέρεις ποιά είναι όμως ? Εκείνη η γυναίκα την ώρα που σου κάνει διαχύσεις και μετά σου λέει γεια χωρίς λόγο, είναι γιατί την ίδια ώρα συναντιέται και με άλλον ή άλλους και κρατάει πισινές για να δει ποιό θα είναι το φαβορί. Ας τους δούμε όλους, ας μιλήσουμε γλυκά σε όλους, ε ας δώσουμε και κανένα φιλί στο στόμα, ας του υποσχεθούμε διάφορα (που στο κάτω κάτω εκείνος δεν μας τα ζήτησε καν να του τα υποσχεθούμε !) και βλέπουμε τις επόμενες μέρες τι παίζει και με τον άλλον που βγαίνουμε, και κρατάμε το δέκα το καλό. Αν και φυσικά δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι, δυστυχώς αυτά που έγραψες είναι βγαλμένα απ΄την σκληρή πραγματικότητα και χρήσιμα. Τώρα ελπίζω ν'αρχίζεις να καταλαβαίνεις αυτά που σου έλεγα περί Αυτοκράτορα και φωτιάς...κάποια στιγμή είναι τόση η αηδία του Αυτοκράτορα που είναι σαν να ευνουχίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι αλήθεια πως οι γυναίκες έχουν χάσει το μέτρο κάποιες φορές σε ότι αφορά το ...(πως να το πω) προ-ερωτικό παιχνίδι.

Παλαιότερα ήταν οι άνδρες αυστηρά οι κυνηγοί και οι γυναίκα το μόνο που είχε να κάνει ήταν να αφήσει να φανεί -σε αυτόν που την ενδιέφερε- πως είναι διαθέσιμη. Τώρα πρέπει να πάρει πρωτοβουλίες απ' τη μιά αλλά να μη χαρακτηριστεί εύκολη και "τσουλάκι" από την άλλη. Πρέπει να είναι θηραμα και κυνηγός μαζί. Ε δεν είναι και τόσο εύκολο. Δείξτε λίγη κατανόηση. :(

Captain, να σε ρωτήσω κάτι? Ας υποθέσουμε πως γνωρίζεις εμένα που ξέρω τι θέλω -κι αυτό είναι μια τρυφερή σχέση. Πόσο άμεσα θα μου πεις ή θα μου δώσεις να καταλάβω πως εσύ αυτό που ζητάς είναι σεξ? (έβαλα τον εαυτό μου για συντομία..οκ?)

Υπάρχουν κι άλλοι εκεί έξω σαν τον καπετάνιο, όπως υπάρχουν κι άλλες σαν κι "εμένα".

Δυστυχώς η γυναίκα μπορεί να "έχει πάρει μια στάση φαντάρους" να είναι "πόρνη στην ψυχή" και "πουτάνα στο σώμα" να είναι "εύκολη" να είναι "υστερική" (Uterus)... Ο άντρας δεν έχει κοινωνικά την ίδια αντιμετώπιση. Και μη μου πείτε όχι.
Μη θυμηθώ το ποστ που είχα κάνει εδώ: Υποβόσκων φαλλοκρατισμός

Έχω φεμινιστικές ιδέες χωρίς να δηλώνω φεμινίστρια, αλλά για τον σύντροφό μου θα ήθελα να είμαι (και γίνομαι) η geisha του όταν κι εκείνος είναι έτοιμος να με αντιμετωπίσει ως τέτοια και όχι ως ένα "γυναικάκι" ή ένα "κομμάτι κρέας" που "η θέση του είναι μονάχα στην κουζίνα".
Θα πάω πασά μου στην κουζίνα για σένα επειδή θέλω να σου προσφέρω ένα κομμάτι της ψυχούλας μου με μορφή μαγειρικής. Όχι επειδή είναι η θέση μου εκεί! :(

Έλα όμως που και οι άντρες έμαθαν τώρα πως "έτσι παίζουν οι γυναίκες" και περιμένουν αυτού του είδους το προ-ερωτικό βάσανο... Κι όταν δεν πηγαίνει έτσι το πράμα...αναρωτιούνται..ίσως και να τρομάζουν...δεν ξέρω. :hmm:

Έχω χρόνια να φλερτάρω και πολύ περισσότερο να με φλερτάρουν.
Από τα 16 μου με έβριζαν οι φίλες, γιατί δε θα κρατιόμουν και θα τηλεφωνούσα και μια και δύο και 15..πρίν περάσει βδομάδα, πριν κάνει ο άλλος το πρώτο βήμα.
Ε, τι να καθόμουν να ξεροσταλιάζω πάνω απ' το τηλέφωνο? Είχα κι άλλες ασχολίες...
Είχα τα πινέλα και τα χρώματα κι εκείνη την περίοδο έφτιαχνα τον κόσμο μου για να μπω μέσα :P
Πάντα έδειχνα αυτό που ένιωθα και πολλές φορές το έχω πληρώσει με πολύ κλάμα, ...αλλά μερικά πράγματα δεν αλλάζουν...

...περιμένω αυτόν που θα είναι αρκετά "γυναίκα" χωρίς να το φοβάται [μια που θα εντείνει τον ανδρισμό του στα δικά μου μάτια αντί να τον μειώνει], και να με δεχτεί όπως είμαι, και να τον δεχτώ όπως είναι, και τα πράγματα να κυλίσουν ...τα πάντα ρει...τα πάντα ρει...

Αφήστε μας άντρες [όχι εσείς, το κοινωνικό μας ...status μη χε..] να ξαναβρούμε τη γυναικεία ευαισθησία μας! Το έχετε και το έχουμε ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ρε Χάε δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Σιγά μην περίμενα ένα μήνα να μου στείλει μήνυμα.
Ούτε ένα απόγευμα δεν θα περίμενα.
Αντε να δεχτώ οτι αυτό που περιγράφεις είναι αληθινό περιστατικό.
Ποιος λαλάκας κάθεται να περιμένει πλέον πότε θα έχει φεγγάρι η γκόμενα;
Πήπως είναι η μοναδική στη γη;
Οντως έχει τύχει να γνωρίσω τέτοιες γυναίκες, όμως μετά από μια δυο προσπάθειες δεν ξαναασχολήθηκα.
Βίρα τις άγκυρες να φύγουμε από τις ξέρες, όλο το πέλαγο δικό μας είναι.
Δεν είναι όλες έτσι, θα έλεγα μάλιστα οτι είναι μόνο μια πολύ μικρή μειοψηφία.
Μια χαρά είναι οι γυναίκες, δεν έχουν πάθει απολύτως τίποτα, να είναι πάντα καλά, και να είμαστε κι εμείς καλά να τις χαιρόμαστε.

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Εκτός ότι συμφωνώ με την Isiliel σε πολύ μεγάλο βαθμό, θέλω να πω και κάτι άλλο…
Καπετάνιε, την πολύ «μικρή» και «ασήμαντη» λεπτομέρεια, το ότι ο Χάος είναι παντρεμένος και εσύ είσαι ελεύθερος, δεν την παρατήρησες? Και βέβαια δεν είναι για σένα έτσι τα πράγματα όπως τα περιγράφει εκείνος.
Αν και επιφανειακά προσφέρετε το ίδιο, μια σχέση χωρίς δέσμευση, ουσιαστικά ο Χάος μαζί με την ελεύθερη(επιπλέον κρυφή) προσφέρει και τύψεις και ενοχές στην κοπέλα. Για να τα ξεπεράσει αυτά μια κοπέλα, ο παντρεμένος πρέπει να έχει 1000 προσόντα περισσότερο από τον ελεύθερο.
Με σένα καπετάνιε όσο και αν ακούγονται στερεότυπα αυτά, τρέφουν μια μικρή ελπίδα ότι θα σε καταφέρουν(ναι, ναι, :Pστην εκκλησία). Δεν πας εσύ να λες, «εγώ δεν δεσμεύομαι», για εκείνες θα είσαι πάντα μια πρόκληση, και επιπλέον κάνεις πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με σένα καπετάνιε όσο και αν ακούγονται στερεότυπα αυτά, τρέφουν μια μικρή ελπίδα ότι θα σε καταφέρουν(ναι, ναι, :Pστην εκκλησία). Δεν πας εσύ να λες, «εγώ δεν δεσμεύομαι», για εκείνες θα είσαι πάντα μια πρόκληση, και επιπλέον κάνεις πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι.

Aυτό λέγεται και μαζοχισμός! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top