Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα με ενοχλούσε αλλά θα το ανεχόμουν γιατί είναι ανοησία από μέρους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Ειναι αυτο που λεγαμε πιο πριν για θεμα εμπιστοσυνης. Απο την αλλη, απολυτη εμπιστοσυνη μπορεις να εχεις μονο σε ειδικες περιπτωσεις ή σε ιδανικη σχεση.

Παντως ακομα και να μην το θελει ο ενας, δε νομιζω οτι θα ληξει μια καλη σχεση για τετοιο λογο. Δλδ απο μονο του μπορει να μην λεει κατι. Αν δεν υπαρχουν προβληματα στη σχεση, το να παει καποιος και 1 τριημερο διακοπες χωρις το/την συντροφο, ειναι σιγουρα πιο αθωο, απο οτι αν υπηρχαν υπονοιες προβληματων στη σχεση.
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγωπαντως εχω και λεω απο το πρωτο μου ποστ οτι δεν τιθεται μονο θεμα εμπιστοσυνης,αλλα τελικα αναλλωνομαστε μονο σε αυτο.Στο θεμα οτι θα παει καπου και θα απαυτωθει δηλαδη.
Τεσπα.προσωπικα επειδη ειμαι υπερβολικα ανθρωπος της συζητησης θα ηθελα να μου πει ( στο "περιπου" εστω) τους λογους που θελει να το κανει.
Κυριως με απασχολει εαν αυτη της η αποφαση προερχεται απο αλλους λογους οι οποιοι σαν κοινο παρανομαστει εχουν οτι η σχεση μας παρηκμαζει.
Λεγε με:
"με εχει κουρασει η σχεση ή η καθημερινοτητα μου σε αυτη και θελω να ξεφυγω",ή
"οσο καλα και αν περναω μαζι σου με τους φιλους μου περναω καλυτερα", ή
"θελω να φυγω ρε παιδι μου να μην βλεπω τα μουτρα σου.Να αισθανθω οτι δεν εχω σχεση" καθως και εαν αυτες της οι αποδρασεις με φιλους ηταν πολυ "συχνες" τοτε ναι θα μου δημιουργουσαν ερωτηματικα για το εαν τελικα αυτο που εχουμε καπου δεν τραβαει.

Προσωπικα παντως το να ληξω μια σχεση για ενα τετοιο ζητημα δεν το νομιζω...Ετσι κι αλλιως στην καθε μου σχεση εχω μαθει να παραγκωνιζω ορισμενα "θελω¨μου για το κοινο καλο.
Τωρα εα τελικα αυτοι οι παραγκωνισμοι καθε αλλο παρα το κοινο μας καλο προωθουν,αλλα αντιθετα οι αλλες το βλεπουν σαν "αδυναμια" μου και το εκμεταλευονται, ειναι αλλουνου παπα τροπαριο.
Σιγουρα εαν τελικα το συζητουσαμε και λαμβανα ορισμενες απαντησεις (εστω "διαβεβαιωσεις".(Γιατι προσωπικα οταν ειμαι σε σχεση σταματαω την λογικη που εχω οταν ειμαι εκτος αυτης του τυπου "κανω οτι μου σηκωθει και δεν υπολογιζω κανεναν), τοτε το θεμα θα το σταματουσα εκει.
Δεν υπαρχει δηλαδη περιπτωση μετα απο το δικο μου ΟΚ (με οποια σημασια του) εγω να της εβγαζα την Παναγια αναποδα για αυτο που εκανε.Αυτο ειναι που προσωπικα σιχαινομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μηπως τελικα ειμαστε πολυ κτητικοι και πολυ εγωιστες ακομα και οταν υπαρχει εμπιστοσυνη?
παντως καταλαβαινω τα ατομα που λενε οτι δεν εχουν, δεν νοιωθουν την αναγκη να κανουν πραγματα μονοι τους. Οπως επισης και εκεινους που εχουν την αναγκη απο προσωπικο χωρο και χρονο...εχοντας 12 χρονια σχεση εζησα την πρωτη φαση για 7 συναπτα ετη και ζω τη δευτερη τα τελευταια 5 χρονια......η σχεση μου δεν εχει αλλαξει ....παραμενει το ιδιο "σημαντικη/σοβαρη"(αν και απεχθανομαι αυτες τις "ετικετες")
και για να ειμαι ειλικρινης...εαν ο συντροφος μου θελησει να παει μονος του διακοπες ο εγωισμος μου θα θιχτει....και τπτ αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το να ειναι μια σχεση σοβαρη κι οχι "το κανουμε οταν βρισκομαστε και απο εκει και περα ο καθενα της ζωουλα του" δεν ειναι "ετικετα".:)
Τα παντα σε αυτη την ζωη (αρα και οι "σχεσεις" εχουν την διαφορετικοτητα τους αρα δεν μπορουν ολες ("σχεσεις" και σχεσεις (με εφαφαση στην λεξη μετα το "σ") να μπουν στο ιδιο καζανι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το να ειναι μια σχεση σοβαρη κι οχι "το κανουμε οταν βρισκομαστε και απο εκει και περα ο καθενα της ζωουλα του" δεν ειναι "ετικετα".:) ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΝΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΖΩΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ
Τα παντα σε αυτη την ζωη (αρα και οι "σχεσεις" εχουν την διαφορετικοτητα τους αρα δεν μπορουν ολες ("σχεσεις" και σχεσεις (με εφαφαση στην λεξη μετα το "σ") να μπουν στο ιδιο καζανι.ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΩΔΕΣ ..ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ.Ο.Κ...

Υ.Γ συγγνωμη αλλα δεν μπορω να κανω καποια αλλη παραθεση....αν και προσπαθησα κατεληξα στο οτι ειμαι ανεπιδεκτη μαθησεως..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ει! Πιο μπροστα ελεγες οτι για ακομα μια φορα συμφωνεις μαζι μου! Μην τα αλλαζεις τωρα!! :'( :beating:


ξαναδιαβασε ρε που αμεσως μπαρουτιαζεις!!!!
με σενα λεω οτι συμφωνω, εσυ δεν εισαι το κριαρι?
αλλα γενικα, και με την κουε συμφωνω σε παμπολα αλλα θεματα γιατι εχει πολυ λογικες αποψεις και πολυ καλα επιχειρηματα και ενα σωρο αλλα! αντε, χαζουλιιι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
@Mario>Τα παντα σε αυτη την ζωη (αρα και οι "σχεσεις" εχουν την διαφορετικοτητα τους αρα δεν μπορουν ολες ("σχεσεις" και σχεσεις (με εφαφαση στην λεξη μετα το "σ") να μπουν στο ιδιο καζανι.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Δεν υπαρχει δηλαδη περιπτωση μετα απο το δικο μου ΟΚ (με οποια σημασια του) εγω να της εβγαζα την Παναγια αναποδα για αυτο που εκανε.Αυτο ειναι που προσωπικα σιχαινομαι
-------------------------------------------------------------------------------------------
Είπες πολύ "μεγάλη κουβέντα" !!!! :clapup:
Αν είναι, να πάει διακοπές και μετά να του "βγάλω" ή να μου "βγάλει" την ψυχή....τότε...!!!
Κι αυτό βέβαια ισχύει και για πολύ απλούστερα πράγματα. Όπως για παράδειγμα...κι έναν απλό καφέ να θέλεις να πιείς...και μπορεί κάποιοι να σκεφτούν: " Σιγά τώρα να μην έχει πρόβλημα που θα πάω για καφέ..."
Θα προσπαθήσω να το τεκμηριώσω( βασιζόμενη σαφώς στην δική μου εμπειρία κι απ'αυτά που γνωρίζω από τα πολύ κοντινά μου, παντρεμένα πιά, ζευγάρια)
Όταν γνωρίζεσαι με κάποιον, αρχικά δεν σκέφτεσαι ό,τι θα τον παντρευτείς κι'όλας:confused: , εννοείται αυτό..)
Είσαι λοιπόν ερωτευμένος στο φούλ ( λογικά) και το μόνο πού θέλεις είναι να είσαστε "συνεχώς" μαζί...!!!
Ούτε χωριστές διακοπές σκέφτεσαι...ούτε για καφέ μόνη-ος σου να πας...ούτε για φαγητό.....θέλεις όλα να τα κάνεις ΜΑΖΙ του-ης.
Όσο περνάει ο καιρός όμως...."το φούλ ερωτευμένος".....αρχίζει να ξεθυμαίνει και "δίνει" την θέση του ( ας μου επιτραπεί η έκφραση) σε άλλα...βαθύτερα και πολύ σημαντικά για την πορεία της σχέσης...συναισθήματα. Αγάπη,αφοσίωση.....!!!
Στην διάρκεια όμως, κάποιες καταστάσεις έχουν "παγιωθεί", και αυτό είναι κάτι που δεν γίνεται εύκολα αντιληπτό....ή γιά να το θέσω και διαφορετικά, είναι κάτι πού δεν του δίνουμε την πρέπουσα σημασία.
Είτε γιατί λέμε: " Έλα μωρέ τώρα....δεν θέλω να πάω για καφέ με την φίλη-ο μου....ή.....δεν έχω κανένα πρόβλημα, εγώ αποφασίζω...αλλά έχω δουλειές, βαριέμαι....μπλαμπλα...." ΠΑΓΙΔΑ :hmm: :hmm: :hmm: Απλά, "αποφεύγουμε να δούμε το μέγεθος του προβλήματος, ή καλύτερα, δεν μπορούμε να φανταστούμε τις προεκτάσεις που μπορεί να έχει...!!! Και είναι πολλές!
Ο καιρός περνάει, το πράγμα σοβαρεύει, μπλέκεσαι με επαγγελματική αποκατάσταση, γάμους, χαρές και πανηγύρια...( φυσικά όλο αυτό το διάστημα "πετραδάκι-πετραδάκι" χτίζεις ένα βουνό, το οποίο στο μέλλον......πέφτει και σε πλακώνει!!!:D ) Άντε και παντρεύτηκες....άντε κι έκανες παιδιά:baby: :baby: :bigarmhug :bigarmhug , τρέχεις όλη την μέρα σαν το λάστιχο να προλάβεις τα πάντα ( αναφέρομαι σαφώς και στους δύο:| ), την δουλειά,το σπίτι, τις υποχρεώσεις,τα σχολεία κλπ...κλπ) Είσαι ερωτευμένος στο φούλ???
ΟΧΙ !!! Τον αγαπάς, σ'αγαπάει, εχετε οικογένεια, παιδάκια, γονείς, φίλους,αφεντικό,έξοδα,χρέη,διαφωνίες, τα παιδιά μεγαλώνουν,θέλουν τα δικά τους,φροντιστήρια,βόλτες, εφηβεία....μπλαμπλα....να πω κι άλλα???:hmm: :) Όχι.

Και μία ωραία πρωία, που εσύ "πιπιλάς" μια χαρά την καραμελιτσα σου....σου λέει ή του λές...."αγάπη μου...ξέρεις έχω την ανάγκη να πάω 2-3 μέρες μιά εκδρομούλα με τις(τους) φίλες μου. ΚΑΙ πραγματικά έχεις την ανάγκη να το κάνεις....δεν "ψάχνεσαι"....έχεις ανάγκη να τό κάνεις !!!

Και σου(του)...λέει :rtfm: :mpinelik: :mpinelik: :beating: :rant: :rant: :mad17: :kill: .........................................................................................
Ίσως να το πήγα πολύ μακριά, σίγουρα αυτό δεν είναι ο κανόνας:hmm: :hmm: , κάθε περίπτωση είναι μοναδική και διαφορετική, μπορεί φυσικά να μην οδηγηθείς σε γάμο....μπορεί...μπορεί...μπορεί....πολλά μπορεί !!!
Πολλοί θα διαφωνήσουν....και καλά θα κάνουν:) !!!

Απλά "δείτε το", αν μπορείτε....σαν ένα πιθανό και όχι επιθυμητό βέβαια "σενάριο".
Ζητώ συγγνώμη εάν βγήκα εκτός θέματος!:redface: :hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ρεαλιστικοτατο ....αρα και πολυ πιθανο σεναριο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
ρεαλιστικοτατο ....αρα και πολυ πιθανο σεναριο....
Χαίρομαι που έγινε αντιληπτό , έστω κι από έναν !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χαίρομαι που έγινε αντιληπτό , έστω κι από έναν !!!

τα 12 χρονια που εχω στην πλατη μου βοηθησαν παρα πολυ σε αυτο..:)



(ας σβησει καποιος το προηγουμενο μηνυμα....λαθος εκανα γιατι το ειπα και πριν...ειμαι ανεπιδεκτη μαθησεως!:whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου περιεργο σεναριο αγαπημενη μου PYLH.
Απλως προσωπικα το οτι μπορει να με παραξενευαι (δεν θα με σκοτωνε κι ολας) απ'οτι εχω πει απο την αρχη δεν εχει να κανει με το θεμα απιστιας.Αυτο ερχεται πολυ πιο κατω.
Τα ερωτηματικα μου και οι ανασφαλειες μου (ανθρωπος ειμαι κι εω και απο αυτες, ξεξκιουζ μι) θα ηταν αλλου προσανατολισμου.Τα ειπα και πιο πισω.
Απο εκει και οπως εχω ξαναπει, εχω κανει πισω (το κακο ειναι οτι δεν ηταν κατι αμφιδρομο αυτο μεχρι προτεινως) σε πολλα θεματα στις σχεσεις μου.
Κι εχω κανει και σε αυτο.
Και με το που γυρισε το μονο που την ρωτησα ηταν πως περασε και φυσικα με τετοιο τροπο ωστε να θελει να μου τα πει.Οχι ανακρισεις και τα λοιπα...κατι τετοια δεν τα αντεχω καθολου.
Αυτη την στιγμη ειμαι 26 κι εχω ζησει σε μακροχρονια σχεση.
Δεν ηταν η "ιδανικη" γιατι απλουστατα μας τελειωσε.
Το "αν" και "τι" θα γινει αργοτερα και σε τι λουμπα μπορει να πεσω κι εγω κι εκεινη ακομα δεν το ξερω και σε εικασιες δεν μπαινω...
Απλουστατα σαν Μαριος εαν ειμαι σε μια σοβαρη/δυνατη/ομορφη/πετυχημενη/"οπως θελετε πειτε το" σχεση, ισως να μην μου καθισει καλα το στυλ του "Ακου!Σου ανακοινωνω οτι θα κανω "αυτο" και τελειωσε!"
Θελω να μου το πει με τετοιο τροπο ωστε να μου δειξει οτι θελει την γνωμη μου, την ενδιαφερει η γνωμη μου και πολυ απλα σκεφτεται και τις αναγκες μου.
Γιατι απλουστατα εαν το πει δογματικα (οπως καποιος μπορει να πει δογματικα :"Kατσε μεσα και δεν πας πουθενα!"
Πρωτον μου δειχνει οτι εχουμε προβλημα στην επικοινωνια...
Δευτερον οτι δεν την ενδιαφερει η γνωμη μου αποψη μου...(η οποια δεν ειναι "αποφασιζω διαταζω"...γιατι αν το νομιζει αυτο τοτε παλι παμε στο πρωτο)
Τριτον (και σημαντικο) οτι της εχω δωση την εντυπωση οτι ειμαι κανας δερμβεναγας και αν με ρωτησει θα της το απαγορευσω 100%, οποτε...του το ανακοινωνω και τελος.

Στην ζωη μου και σαν ανθρωπος σε ελαχιστα πραγματα ειμαι καθετος και σε τιποτα του στυλ "Θα κανεις αυτο"...το θεωρω ταπεινωτικο για τον αλλο...
Εδω στο γατο μου και δεν μπορουσα να μιλησω ετσι...(:'( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
(μηπως ομως ο γατος σου ειναι 50 κιλα και με 10 ποντους νυχι ; )

Αρχική Δημοσίευση από PYLH
Χαίρομαι που έγινε αντιληπτό , έστω κι από έναν !!!
Τς,τς,τς, τοση απαισιοδοξια για το επιπεδο του συνολου ; :P

Oπως τελικα εγινε κατανοητο, το θεμα εξαρταται απο τις επιμερους συνθηκες καθε περιπτωσης.

Και το θεμα της απιστιας, πρακτικα δεν υφισταται, γιατι, αν μια σχεση εχει φτασει σε σημειο τετοιο, τοτε θα βρεθει ο τροπος για την απιστια και δε θα περιμενει ενα τριημερο διακοπων καποιο καλοκαιρι.

Οποτε το καλυτερο που εχουμε να κανουμε , ειναι να εχουμε μια ειλικρινη σχεση με το αλλο ατομο, καλη (και συνεχη) επικοινωνια, αυτοσεβασμο, ακεραιοτητα,....και να ελπιζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Καθόλου δεν διαφωνώ με τα λεγόμενά σου !!!
Το αντίθετο μάλιστα!

Απλά εγώ το γύρισα λίγο στο θρίλλερ:) . Γιατί έστω κι αν ελάχιστα σκεφτεί κάποιος, αυτά που αναφέρω και πού αγγίζουν, δυστυχώς ,κατά πολύ την πραγματικότητα και βρίσκεται σε κάποιο "στάδιο" απ'τα προαναφερθέντα και μπορέσει, ίσως ,να αποφύγει κι ένα τόσο δα μικρό "πετραδάκι" ....ποιός ξέρει??? Μπορεί να σημαίνει και πολλά....μπορεί και τίποτα!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εσυ καλα εκανες. Ολα να ακουγονται, παντα καλο ειναι αυτο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Εσυ καλα εκανες. Ολα να ακουγονται, παντα καλο ειναι αυτο. :)
:) Μου έφυγε ένα βάρος....όχι το βουνό που λέγαμε...:D :D πάντως !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Πάντως οι περισσότεροι λέτε ότι θα σας πείραζε, έστω και αν αφήνετε ένα παραθυράκι ανοιχτό για «ειδικές» καταστάσεις. Έχω αντίθετη άποψη και εντελώς ξεκάθαρη. Όχι μόνο θα το επέτρεπα, αλλά θα το αποζητούσα κιόλας και για μένα και για τη σύντροφό μου.

Πάντα με γοήτευαν οι γυναίκες που λένε: ʽI belong to myselfʼ! Είναι όμορφο να αισθάνεσαι ότι είναι μαζί σου γιατί σε γουστάρει ενώ θα μπορούσε να είναι αλλού κάθε στιγμή. Και αν στοχεύεις σε μια σχέση που αντέχει στο χρόνο (χωρίς ημερομηνία λήξεως) πρέπει να αναζητήσεις άλλου είδους τομές. Γιατί να μην έχουμε και τα δύο δηλαδή; Και μαζί διακοπές και χώρια. Και πάθος και ηρεμία. Δεν λέω φυσικά να πηγαίνει διακοπές με άλλον άνδρα μόνη, αλλά γιατί όχι με φίλες ή παρέες που έχει; Να ανανεωθεί η γυναίκα, να της λείψω λίγο, να μου έρθει πιο ορεξάτη!

Η πρώην μου π.χ. το θεωρούσε μέγιστο κακό να βγαίνει με φίλες της ή φίλους της χωρίς εμένα. Κατάλαβα το γιατί όταν χώρισα. Απλά, δεν ήθελε να κάνω εγώ το ανάλογο γιατί ήταν κτητική μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο! Ωραίο φυσικά να σε αποζητούνε κάθε στιγμή δεν είναι; 8) Ανεβαίνει και η αυτοπεποίθησή σου. :strong: Έλα όμως που, ο κτητικός άνθρωπος θέλει να νιώθεις κι εσύ ακριβώς το ίδιο. Ε, δε γίνεται ρε παιδιά....I need my space! :yahoo:Και είναι τόσο μεγάλο το μένος του γιʼ αυτό – σχεδόν υστερικό – που όταν καταλάβει ότι δεν το έχει και ποτέ δεν θα το έχει...φοοουυυυπ, ξενερώνει και αντίο.

Να λείπει το βύσσινο. Καλύτερα λίγο και αληθινό, παρά πολύ και με θηλιά στο λαιμό! :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φανταζπμαι οτι το τοπικ εγινε με την οπτικη γωνια του "θα παει αθωα με φιλους ή....". Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Φανταζπμαι οτι το τοπικ εγινε με την οπτικη γωνια του "θα παει αθωα με φιλους ή....". Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου.
Καλημέρα σ'όλους !!!!

Τί άλλο να πούμε πιά....τα καλύψατε όλα !!!:P :D
Συμφωνώ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Παντως εγω αναρωτιεμαι.. Διαβαζετε ολα οσα γραφονται, ή διαβαζετε επιλεκτικα?

Οι περισσοτεροι που εχουν πει "θα στραβωνα/δεν θα μου αρεσε/κλπ" ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ οτι δεν ειναι για θεμα εμπιστοσυνης.. Πως αλλιως να το πει κανεις για να γινει κατανοητο?! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top