Emo

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα μπορούσε κάποιος, αν ήθελε να βάλει ταμπέλες σε αυτές τις ομάδες, να πει ότι:
- Στους Emo ανήκουν οι μελλοντικοί ομοφυλόφυλοι, οι "δεν έχω στον ήλιο μοίρα", οι "μα γιατί δεν καταλαβαίνουν πως πονώ", οι "World sucks" κτλ
- Στους κάγκουρες ανήκουν όσοι έχουν καταπιεστεί στο σπίτι και θέλουν κάποιον να κατηγορήσουν και να δείρουν για να νιώσουν ανώτεροι
- Στους trendy, όσοι θέλουν να φαίνονται με κάθε τρόπο
....
και ένα τεράστιο κατεβατό από χαρακτηρισμούς για διαφορετικές ομάδες, που το μόνο που μας δείχνει (τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ), είναι ότι οι νέοι έχουν ανάγκη να ανήκουν κάπου και να γνωρίζουν κόσμο μέσω της ομάδας που ανήκουν.

Αν μου επιτρεπεις θα ηθελα να ταμπελωπιοιησω λιγο εγω της ομαδες που χωριζομαστε οι σημερινοι εφηβοι, με βαση το πως το αντιλαμβανομαι εγω απο ολες της παρεες μου, τους συμαθιτες μου κλπ (φυσικα μηλαμε με μεγαλη γενικοποιηση και δεν αναφερομαι στους παντες απο αυτες της ομαδες, υπαρχουν και λαμπρα παραδειγματα που δεν εχουν καμια σχεση με τους υπολιπους, παρα μονο τον (ασχτοχο) χαρακτιρισμο)

Emo: μιζερα παιδακια, που τελικα θελουν να αποσπασουν την προσοχη

Καγκουρες: Κομπλεξικα και λιγο χαμηλοτερης νοημοσινης, νομιζουν πως τους περνανε ολοι για μαγκες

Trendy: Απο την μια τα καλα παιδακια του μπαμπα και της μαμας, απο την αλλη πολυ διθεν σκληροι και κολοπαιδα. Τα μεν αγορια νομιζουν οτι μονο με αυτο το στυλ μπορουν να ριξουν γκομενα, τα δε κοριτσια οτι μονο ετσι μπορουν να δειξουν τα καλοι τους και να βασανισουν τα αγορακια, και φυσικα το μονο που σκευτονται ειναι τα ατομα του αντιθετου φιλου

Ροκαδες/μεταλαδες: Οι "true"! :P Διαφορα αγορακια κυριος, που για διαφορους λογους ο καθενας νομιζει οτι αν ακουει Metallica και Guns 'n' roses, α και Maiden, μην ξεχναμε, θα θεωριθει σκληρος, διαφορετικος, μαγκας και οτι ολοι θα τον εχουν ως ειδωλο.

Φουστροpunk (greendayαδες κλπ): συνδιαζουν λιγο απο το στυλ των trendy, λιγο απο τον στυλ των hardcore punk (δειτε παρακατω), λιγο απο τους emo και λιγο απο τους καγουρες (καμια φορα και απο τους ροκαδες/μεταλαδες) και νομιζουν οτι πετυχαν να ειναι μοναδικοι, και οτι θα ριξουν πολες γκομενες. Και φυσικα εχουν αποψη......

Hardcore Punk: Ολοι αυτοι μπαινουν σε πολλες επιμερους κατηγοριες. Street punk/oi/hardcore/κλασικοι/skinheads κλπ. Ομως κανενας δεν ανηκει απολυτα μονο σε μια.. Με το να ειναι η μειωνοτιτα των ομαδων νομιζουν οτι ειναι οι εκλεκτοι, οτι δεν μπορουν πολυ να τους καταλαβουν, οτι δεν μπορουν πολυ να τους μιασουν, οτι ειναι οι ψαγμενοι. Φυσικα με αυτον τον τροπο ζωης νομιζουν οτι πολεμουν το κατεστιμενο, οτι βγαζουν τρελη αντιδραση, τρελη μαγκια και οτι ολοι τους σεβομαστε.

Οι κουλτουριαριδες": Αυτοι κατα καπιον τροπο εχουν μοιασει επικινδινα στους γονεις τους, απο την εφηβικη ηλικια... Εχουν της ιδιες ιδεες, το ιδιο ντυσιμο κλπ... Νομιζουν φυσικα οτι ειναι ψαγμενοι και σε πολυ ανωτερο επιπεδο απο ολους τους υπολιπους

Οι διθεν Hip-Hopαδες: Ακουνε 50cent και eminem και φυσικα εχουν πιασει το νοημα μεσα στους στοιχους τους που δεν εχει κατανοηση κανενας απο τους γνωστους τους. Και φυσικα ξερουν οτι ο 50 cent τα κανει ολα αυτα μονο και μονο για να ζησει τα παιδια (για αυτο και χρειαζετε τοσα εκατομυρια βεβαια... εμεις που ειμαστε παιδια απλων θνητων δεν ζουμε) και φυσικα ειναι και αυτοι ψαγμενοι, πολυ μαγκες, αλητες και μια μερα θα αλλαξουν και αυτοι τον κοσμο

Hip-hopαδες (η αλλιως πακκοι για τους ροδιτες): με το φαρδυ παντελονι, ενα σπραΐ στο χερι και το parkour κατι εχουν πετυχει... Ειναι και αυτοι ψαγμενοι, ειναι οι μονοι που ασχολουνται με τρεχοντα και σοβαρα πλροβληματα και φυσικα μια μερα θα καταφερουν μεσα απο τους στοιχους τους να αλλαξουν τον κοσμο....

Οι κοκακολες (πανε με ολα): Οι ανοιχτομυαλοι της παρεες. βρισκουν κατι καλο σε ολα απο τα παραπανω. Και μονο αυτοι ειναι ανωτεροι νοητικα, αφου δεν αναλωνονται σε ηλιθιες κοντρες, αλλα στο αν σημερα θα ντυθουν μεταλλαδες η hip-hopαδες, και αν τελικα μπορουν να αφησουν μαλι η αν θα φανε κραξιμο απο τους trendyδες....


Και φυσικα ολες οι κατηγοριες, εχουν και το απιστευτω να νομιζουν ολα της τα μελη οτι αυτος ειναι ο μοναδικος που καταλαβενει πραγματικα την φιλοσοφια και πραγματικα ανηκει σε αυτην, ενω οι αλλοι το παιζουν



Ελπιζω να μην ξεχασα καπιους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κρόνε, σωστό το post σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καλά…κανέναν σας δεν αναρωτιέται ΓΙΑΤΙ εμφανίσθηκε αυτή μόδα-τάση? Άκουσε ποτέ κανείς προσεκτικά αυτά τα παιδιά για να καταλάβει για πιο λόγο σκέφτονται έτσι και γιατί ταυτίζονται όλο και περισσότεροι με αυτό το κίνημα?
Τους κρίνουμε επειδή είναι διαφορετικοί, επειδή μέσα στην επιφανειακή απάθεια τους κρύβεται η αντίδραση, επειδή προσπαθούν να μας περάσουν ένα μήνυμα. Kαταλάβατε ποιο είναι αυτό το μήνυμα??? Αν όχι, κρίμα τόση συζήτηση.

Για τα παιδιά μας μιλάμε. Κρίνουμε τα παιδιά? Γιατί να μην κρίνουμε τους γονείς? Ας κάνουμε αυτοκριτική ως κοινωνία επιτέλους. Γιατί η απάντηση για την συμπεριφορά τους κρύβεται εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τους κρίνουμε επειδή είναι διαφορετικοί, επειδή μέσα στην επιφανειακή απάθεια τους κρύβεται η αντίδραση, επειδή προσπαθούν να μας περάσουν ένα μήνυμα. Kαταλάβατε ποιο είναι αυτό το μήνυμα???


"Ο κόσμος είναι χάλια... (παύση)... Γι' αυτό θα πάω κομμωτήριο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν και καυστικός έχει ένα δίκιο ο Ρεμπεσκές... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καλά…κανέναν σας δεν αναρωτιέται ΓΙΑΤΙ εμφανίσθηκε αυτή μόδα-τάση? Άκουσε ποτέ κανείς προσεκτικά αυτά τα παιδιά για να καταλάβει για πιο λόγο σκέφτονται έτσι και γιατί ταυτίζονται όλο και περισσότεροι με αυτό το κίνημα?
Τους κρίνουμε επειδή είναι διαφορετικοί, επειδή μέσα στην επιφανειακή απάθεια τους κρύβεται η αντίδραση, επειδή προσπαθούν να μας περάσουν ένα μήνυμα. Kαταλάβατε ποιο είναι αυτό το μήνυμα??? Αν όχι, κρίμα τόση συζήτηση.

Για τα παιδιά μας μιλάμε. Κρίνουμε τα παιδιά? Γιατί να μην κρίνουμε τους γονείς? Ας κάνουμε αυτοκριτική ως κοινωνία επιτέλους. Γιατί η απάντηση για την συμπεριφορά τους κρύβεται εκεί.
Ναι. Εγώ τουλάχιστον το έχω κάνει.
Και ομολογώ οτι δεν κατάφεραν να μου δώσουν μια σαφή απάντηση. Στα λόγια τους όμως διέκρινα μια τάση να ταυτιστούν με κάτι (ότι κι αν είναι αυτό) και να δείξουν μια διαμαρτυρία σε όλα αυτά (χωρίς όμως να ξέρουν ποια ακριβώς), και να κάνουν τον κόσμο να τους προσέξει και να τους ακούσει (χωρίς όμως να έχουν να πουν κάτι).
Κατέληξα στο συμπέρασμα οτι ο μόνος λόγος που το κάνουν είναι γιατί θέλουν να διαφέρουν.
Θέλουν να δείξουν οτι υπάρχει ακόμα το χάσμα των γενεών, και δεν τους βόλευε καθόλου που η απο εκεί γενιά έχει εκμοντερνιστεί για να τους πλησιάσει. Ετσι βρήκαν αυτόν τον τρόπο για να απομακρυνθούν χρεώνοντας όμως σε εκείνους την ευθύνη.
Και φυσικά παίζει ρόλο και η έλλειψη προτύπων.
Δεν υπάρχουν σήμερα πια πρότυπα που να μπορούν να αποτελέσουν παράδειγμα ή έστω μίμηση για τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
"Ο κόσμος είναι χάλια... (παύση)... Γι' αυτό θα πάω κομμωτήριο"
Οι γονείς οφείλουν να τους δώσουν εναλλακτικές λύσεις.

Και φυσικά παίζει ρόλο και η έλλειψη προτύπων.
Δεν υπάρχουν σήμερα πια πρότυπα που να μπορούν να αποτελέσουν παράδειγμα ή έστω μίμηση για τα παιδιά.
κανεις μια καλη αρχη... έλλειψη σωστων προτύπων λοιπον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Οι γονείς οφείλουν να τους δώσουν εναλλακτικές λύσεις.
"Πάρε παιδί μου 20 ευρώ και άντε παίξε Lineage".



Ps. Αφού το ξέρεις ότι έχω δίκιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
"Πάρε παιδί μου 20 ευρώ και άντε παίξε Lineage".



Ps. Αφού το ξέρεις ότι έχω δίκιο...

Ο, ναι…έχεις δίκιο…

PS: Aφού το ξέρεις ότι τα ίδια λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον φίλο μου τον πειρατή. Απεχθάνομαι τη μουσική τους, δεν μου αρέσει το στιλ τους, καθώς και το γεγονός ότι υιοθετούν αυτούσιο ένα lifestyle, έστω και στην πιο alternative μορφή του, αλλά δεν θα έφτανα ποτέ στο σημείο να τους πετάξω μπογιές και γιαούρτια στο Σύνταγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαλά λες roumana. Προσωπικα δε κατακρινω αυτα τα παιδια απο το στυλ τους, απλα δε μαρεσει το στυλ (γουστα), και το γεγονος οτι θα θελα να προσπαθουν να διαφοροποιηθουν ουσιαστικά, οχι τοσο επιφανειακα. Θα μου πεις, ειναι teenagers. Οκ , εν μερει.

Φυσικα και φταινε οι γονεις. Η κοινωνια και ο κοσμος οδευει απο το κακο στο χειροτερο και το πολυτιμοτερο δωρο του γονιου ειναι να κανει το παιδι του δυνατο πνευματικα και ψυχικα, ωστε να μην ειναι προβατο, και να μην νιωθει οτι πρεπει να τον προσεξουν παση θυσια.

Απο την πλευρα των νεων αυτων, μερικοι εχουν αρχισει εστω υποσυνειδητα να καταλαβαινουν οτι δε γουσταρουν τους ενηλικες και τον κοσμο τους, και διαφοροποιουνται σε οτι βρουν. Ενας απο τους τροπους ειναι και αυτος (με επιρροες απο αλλα στυλ). Αλλα το συγκεκριμενο, περισσοτερο φαινεσθαι ειναι παρα ουσιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τα συγκροτήματα που αναφέρονται στο πρώτο μήνυμα δεν τα έχω ακούσει. Αλλά τα emo μου φαίνονται χαριτωμένα. Το βασικό πράγμα που τέτοιες τάσεις μου φαίνονται χαζές είναι η απώλεια χιούμορ.

Πιο πολύ μου μοιάζουν σαν black hippies. Υπάρχει πάλι αυτή η στροφή στο συναίσθημα και στην απελευθέρωση των σεξουαλικών taboo αλλά από την μαύρη πλευρά του φεγγαριού.

Μπόρα είναι και θα περάσει το emo όπως περνάνε πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Μπόρα είναι και θα περάσει το emo όπως περνάνε πολλά.


Όλοι το πιστεύουν αυτό. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί το έχουν κάνει τόσο θέμα οι τηλεοράσεις. Ο Κουίκ, όπως είδα στον Λαζόπουλο, χωρίς να ξέρει άρχισε να λέει διάφορες μακακίες -για να χρησιμοποιήσουμε και μια έκφραση της εποχής- ρεζιλεύοντας τον εαυτό του (για άλλη μια φορά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλά…κανέναν σας δεν αναρωτιέται ΓΙΑΤΙ εμφανίσθηκε αυτή μόδα-τάση? Άκουσε ποτέ κανείς προσεκτικά αυτά τα παιδιά για να καταλάβει για πιο λόγο σκέφτονται έτσι και γιατί ταυτίζονται όλο και περισσότεροι με αυτό το κίνημα?
Τους κρίνουμε επειδή είναι διαφορετικοί, επειδή μέσα στην επιφανειακή απάθεια τους κρύβεται η αντίδραση, επειδή προσπαθούν να μας περάσουν ένα μήνυμα. Kαταλάβατε ποιο είναι αυτό το μήνυμα??? Αν όχι, κρίμα τόση συζήτηση.

Για τα παιδιά μας μιλάμε. Κρίνουμε τα παιδιά? Γιατί να μην κρίνουμε τους γονείς? Ας κάνουμε αυτοκριτική ως κοινωνία επιτέλους. Γιατί η απάντηση για την συμπεριφορά τους κρύβεται εκεί.


όχι... εγώ τουλ δεν αναρωτιέμαι. Και δεν αναρωτιέμαι γιατί οι λόγοι είναι ίδιοι με αυτούς που ήταν ανέκαθεν. Είναι οι ίδιοι που είχαν και οι αντίστοιχοι "επαναστατημένοι" της δικής μου εποχής, του λίγο πιο μεγάλου ή του λίγο πιο μικρού.

Και από τότε θεωρούσα ηλίθιο οποιοδήποτε τέτοια μορφή "επανάστασης" (με τα 10.000αρα να τρέχουν από τους - κατά κανόνα - αδιάφορους γονείς). Όλοι περάσαμε εφηβεία έλεος πια...

Από την πλευρά του γονιού, αν και δεν είμαι η ίδια ακόμα, θα πω το ίδιο που λέω τα τελευταία 10 χρόνια (από την δική μου εφηβεία δλδ). Στο μέτρο που μπορώ θα προσπαθήσω να μην γίνω τέτοιος γονιός που το παιδί μου να μην θελήσει να εκφραστεί με τη αντίστοιχη για την εποχή του ηλίθια και ανεγκέφαλη μόδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Στα λόγια τους όμως διέκρινα μια τάση να ταυτιστούν με κάτι (ότι κι αν είναι αυτό) και να δείξουν μια διαμαρτυρία σε όλα αυτά (χωρίς όμως να ξέρουν ποια ακριβώς), και να κάνουν τον κόσμο να τους προσέξει και να τους ακούσει (χωρίς όμως να έχουν να πουν κάτι).
Κατέληξα στο συμπέρασμα οτι ο μόνος λόγος που το κάνουν είναι γιατί θέλουν να διαφέρουν.
Τείνω να συμφωνήσω με αυτή την άποψη. Δεν θεωρώ ότι κάνουν κάτι κακό, απλά ο τρόπος με τον οποίον αντιδρουν οδηγεί σε αδιέξοδο και έχει γίνει μια απλή μόδα. Αν κάποιος θλίβεται με τον κόσμο μας, υπάρχουν δεκάδες δραστικά πράγματα που μπορεί να κάνει για να τον αλλάξει.
Δεν υπάρχουν σήμερα πια πρότυπα που να μπορούν να αποτελέσουν παράδειγμα ή έστω μίμηση για τα παιδιά.
Ίσως και να υπάρχουν, αλλά σίγουρα δεν είναι αυτά που προβάλλονται κατά κόρον στα μμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Όλοι το πιστεύουν αυτό. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί το έχουν κάνει τόσο θέμα οι τηλεοράσεις. Ο Κουίκ, όπως είδα στον Λαζόπουλο, χωρίς να ξέρει άρχισε να λέει διάφορες μακακίες -για να χρησιμοποιήσουμε και μια έκφραση της εποχής- ρεζιλεύοντας τον εαυτό του (για άλλη μια φορά)
Ε, επειδή είναι θέμα γονιών-παιδιών, πουλάει προς το παρόν. Οι γονείς ενός φίλου μου 22 ετών τον ρώτησαν αν είναι emo. Ρίξαμε τρελά γέλια. Καμία σχέση ο τύπος εν το μεταξύ. Άσε που πια δεν θέλει και πολύ για να σε πει ο άλλος emo. Λίγο να φορέσεις μαύρα. Λίγο να μην έχεις κέφια, την πάτησες :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άσε που πια δεν θέλει και πολύ για να σε πει ο άλλος emo. Λίγο να φορέσεις μαύρα. Λίγο να μην έχεις κέφια, την πάτησες :p

Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι η φράντζα μου στο avatar είναι εντελώς συμπτωματική... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι η φράντζα μου στο avatar είναι εντελώς συμπτωματική... :D

:thumbup::thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Βρε παιδιά τι σας κάνανε οι Emo? Παιδάκια είναι και παίζουνε. Εσείς δηλαδή ξεχάσατε που ντυνόσασταν στα μαύρα ακούγατε Iron Maiden και θέλατε να κατακτήσετε τον κόσμο;

Βρίσκω αδικαιολόγητο τόσο θάψιμο. Όπως είπε και ρουμάνα κάποιος λόγος θα υπάρχει που έγιναν έτσι. Λίγο η εφηβεία, λίγο ο τρελαμένος αυτός κόσμος, λίγο οι γονείς που πλέον δεν έχουν χρόνο για τα παιδιά τους και έτσι αυτά κάνουν το παν για να τα προσέξουν, λίγο το ότι τα έχουν όλα και έτσι "ψάχνονται" άνευ αιτίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι η φράντζα μου στο avatar είναι εντελώς συμπτωματική... :D
lol Αστα αυτα ! Aφου ξερουμε οτι η αγαπημενη σου ταινια ειναι :






:D:P:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top