Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Σιγουρα καποια ατομα μπορει να κανουν καποια πραγματα και να μας κανουν να πεσουμε απο τα συννεφα..Αλλα το ιδιο θα μπορουσε να συμβει και με την κολλητη μας η με την οικογενεια μας!Το θεμα ειναι ποιους θα επιλεξουμε εμεις να εμπιστευομαστε!Εξαλλου αυτα αποτελουν εξαιρεση στον κανονα και οχι τον ιδιο τον κανονα!!;)

Έτσι, δεν υπάρχουν κανόνες στην ζωή & συγκεκριμένα στα συναισθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε δύο άτομα διαφορετικού φύλου αφού πρώτα περάσει από το μυαλό και των δύο (?) το ερωτικό. Όταν αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο μπορεί να υπάρξει ειλικρινή φιλία.
Δεν είναι απαραίτητο πάντα, να αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αχ, βρε παιδιά τι μου θυμίσατε τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο πάντα, να αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο.:)

Ναι δεν αντιλέγω. Απλά όταν θα υποβόσκει αυτό τότε θα είναι ίσως κάτι παραπάνω από φιλία και επιπλέον μπορεί να προκύψουν άλλα προβλήματα. Για παράδειγμα, μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σου ή μπορεί να μη σου δώσει καλή συμβουλή, όταν τη ζητήσεις για μία κοπέλα που σου αρέσει, λόγω ζήλιας. Δεν ξέρω, ίσως και να κάνω λάθος... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ναι δεν αντιλέγω. Απλά όταν θα υποβόσκει αυτό τότε θα είναι ίσως κάτι παραπάνω από φιλία και επιπλέον μπορεί να προκύψουν άλλα προβλήματα. Για παράδειγμα, μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σου ή μπορεί να μη σου δώσει καλή συμβουλή, όταν τη ζητήσεις για μία κοπέλα που σου αρέσει, λόγω ζήλιας. Δεν ξέρω, ίσως και να κάνω λάθος... :hmm:

Αχ, τι μου θύμησες τώρα!!!
Ο παλίος μου κολλητός φίλος και τελευταίος...με χώρισε απο το τότε αγόρι μου με πολύ περίεργο τρόπο...
Και τελικά ενώ τα πίναμε στο σπίτι του.......

Αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι δεν αντιλέγω. Απλά όταν θα υποβόσκει αυτό τότε θα είναι ίσως κάτι παραπάνω από φιλία και επιπλέον μπορεί να προκύψουν άλλα προβλήματα. Για παράδειγμα, μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σου ή μπορεί να μη σου δώσει καλή συμβουλή, όταν τη ζητήσεις για μία κοπέλα που σου αρέσει, λόγω ζήλιας. Δεν ξέρω, ίσως και να κάνω λάθος... :hmm:
Πάλι φιλία θα είναι. Στο χέρι του καθενός είναι να μην προκύψουν προβλήματα.
Δεν έχι όλος ο κόσμος σχέση άλλωστε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Προφανώς μιλάω για την περίπτωση που έχει σχέση :) Και δυστυχώς δεν είναι πάντα στο χέρι μας να μην προκύψουν προβλήματα. Στο χέρι μας είναι το πώς θα το χειριστούμε αφού προκύψουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Πάλι φιλία θα είναι. Στο χέρι του καθενός είναι να μην προκύψουν προβλήματα.
Δεν έχι όλος ο κόσμος σχέση άλλωστε.:)

Πιστεύω πως φιλία με άντρα μπορείς να κάνεις αν είσαι ελεύθερος όπως είπες...για να μην δημιουργούνται τέτοια προβλήματα!!!
Σίγουρα αν έχεις μια σταθερή και σοβαρή σχέση ο σύντροφός σου δεν θα ανεχόταν να έκανες παρέα τόσο πολύ κολλήτή με έναν άντρα ή το αντίθετο για τους άντρες! Θα ζήλευε λιγουλάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πιστεύω πως φιλία με άντρα μπορείς να κάνεις αν είσαι ελεύθερος όπως είπες...για να μην δημιουργούνται τέτοια προβλήματα!!!
Σίγουρα αν έχεις μια σταθερή και σοβαρή σχέση ο σύντροφός σου δεν θα ανεχόταν να έκανες παρέα τόσο πολύ κολλήτή με έναν άντρα ή το αντίθετο για τους άντρες! Θα ζήλευε λιγουλάκι...
Αλλη μια περίπτωση που αποδεικνύεται η σκλαβιά που επιβάλλει μια σχέση.
Αν είναι ποτέ δυνατόν, αν θυσιάσω φίλες κολλητές που έχουμε περάσει μια ζωή ολόκληρη μαζί, στο βωμό μιας σχέσης.
Στη μάνα της και γρήγορα..........:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αλλη μια περίπτωση που αποδεικνύεται η σκλαβιά που επιβάλλει μια σχέση.
Αν είναι ποτέ δυνατόν, αν θυσιάσω φίλες κολλητές που έχουμε περάσει μια ζωή ολόκληρη μαζί, στο βωμό μιας σχέσης.
Στη μάνα της και γρήγορα..........:D:D:D

Καλά, όταν κλ@σεις την κοπέλα σου για την φίλη σου θα σου πώ αν θα ζηλέψει ή όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μεταξύ άντρα-γυναίκας που γνωρίζονται από πολύυυυυυυυυυ μικρά πάντως θεωρώ ότι είναι πολύ πιο πιθανό να κάνουν ειλικρινή φιλία, μιας και είναι πιθανό (αλλά όχι και στάνταρ φυσικά) να βλέπουν ο ένας τον άλλον σαν... αδερφό του. Φυσικά δεν είναι απαραίτητο να ισχύει πάντα. :)


σόρρυ που πετάγομαι σαν την άσχετη (μην πω τίποτα άλλο), αλλά αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση, δεν ανοίγεις ένα θρεντ?
https://www.ischool.gr/index.php?threads/6366/
Τα νταααααααααααα!!! :D:D


Λίγα λόγια για την Ιδριλ
είναι και γ@μώ τα άτομα
Idril rulez.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Σπάνια. Θα πρέπει ο ένας από τους δυο να κουνάει την αχλαδιά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καλά, όταν κλ@σεις την κοπέλα σου για την φίλη σου θα σου πώ αν θα ζηλέψει ή όχι...
Μα αυτό λέω κι εγώ.
Γι αυτό κι εγώ έκανα τις επιλογές μου.



Στη μάνα σου και γρήγορα είπαμε........:):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Μα αυτό λέω κι εγώ.
Γι αυτό κι εγώ έκανα τις επιλογές μου.



Στη μάνα σου και γρήγορα είπαμε........:):):):):)
Με διώχνεις??? Δεν ξέρεις τι χάνεις!!!

Απλα και με λίγα λόγια ... όλα στην ζωή θέλουν μέτρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι εσένα βέβαια....:)
Φυσικά θέλουν μέτρο.
Και μέτρο και θερμόμετρο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giotouli

Νεοφερμένος

Η Giotouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κι εγώ πιστεύω πως υπάρχει!!!
είχα κι εγώ κάποτε άντρα φίλο και μάλιστα πολύ καλό και έμπιστο!!!
Βέβαια μετά δυστυχώς χαθήκαμε καθένας με τις δουλιές του και την δημιουργία οικογένειας...αλλά ακόμα μου έχει μείνει μια γλυκιά ανάμνηση από αυτή τη φιλία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω ότι υπάρχει αν απορρίψουμε κάποια στερεότυπα με τα οποία -κατά βάση- μεγαλώσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
σίγουρα υπάρχει εγώ δεν έχω καλύτερη φίλη αλλά καλύτερο φίλο... του εμπιστεύομαι τα πάντα, πάντα με συμβουλεύει και πάντα ήταν δίπλα μου περισσότερο από κοπέλες φίλες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαι μένα το άτομο που εμπιστεύομαι απόλυτα είναι φίλη και όχι φίλος.

Βέβαια ανησυχώ λίγο, γιατί κανείς άλλος δεν μπορεί να την δει ή να την αγγίξει :redface::confused:

Αλλά γυναίκα είναι, με τις ανορεξίες και τα ρέστα γίνονται σχεδόν αόρατες... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daliapan

Νεοφερμένος

Η daliapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Πάντα έκανα πολύ καλύτερη παρέα με αγόρια παρά με κορίτσια. Πάντα οι άντρες φίλοι μου με καταλάβαιναν καλύτερα από τις γυναίκες. όμως, παρόλο που μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει τίποτα ερωτικό με κανέναν φίλο μου, δεν πιστεύω οτι υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρός και γυναικός. αυτό φυσικά δε σημαίνει οτι θα γίνει κάτι μεταξύ τους, πχ θα κάνουν σχέση ή σέξ, όμως σίγουρα κάποια στιγμή τουλάχιστον ο ένας από τους δύο ή ακόμα και οι δύο θα σκεφτούν τον άλλον ερωτικά. ίσως ασυναίσθητα όμως θα τον σκεφτούν........... εφόσον συμβεί αυτό, τότε σίγουρα δεν υπάρχει φιλία αλλά κάτι παραπάνω...........κάτι πιο έντονο μεταξύ τους.............:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top