Μπορεί να θεωρηθεί η απιστία δεδομένη;

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
είπες... "Δεν χωρίζει γιατί <...> ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ! ;)"

Ε οχι καλή μου ΔΕΝ φταίει ότι είναι άντρας! Μπορεί να φταίει ότι είναι βολεμένος, ότι δεν βρήκε κάτι καλύτερο, ότι φοβάται να μείνει μόνος και 1000 άλλοι λόγοι που ισχύουν ΚΑΡΜΠΟΝ και για μια γυναίκα...
το τι έχει στο παντελόνι του πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι ο λόγος!!! ;)

Μπράβο...αυτό εννούσα και εγώ!
Απλά επειδή και πάλι αναφερόμαστε σε άνδρες, το είπα...
Τους αγαπώ και τους υποστηρίζω πολλές φορές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
!?!?!?!??!???????????????????:worry:

Ετσι ειναι βιολογικα!Ενας αντρας το εχει πιο πολυ αναγκη απο μια γυναικα..
Ο αντρας μπορει να αντεξει πολυ λιγοτερο καιρο σε σχεση με μια γυναικα και αυτο κατα βαση θα ειναι αναγκαστηκα και σπανια απο επιλογη του ενω σε μια γυναικα μπορει αυτο να ειναι και επιλογη της!;)
Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας το ποιος το εχει αναγκη περισσοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ετσι ειναι βιολογικα!Ενας αντρας το εχει πιο πολυ αναγκη απο μια γυναικα..

αυτό δεν ισχύει. από αυτό συμπεραίνω είτε ότι δεν έχεις μέχρι στιγμής σεξουαλικές επαφές, είτε ότι είχες αλλά δεν ήταν και τόσο ευχάριστες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ετσι ειναι βιολογικα!Ενας αντρας το εχει πιο πολυ αναγκη απο μια γυναικα..
Ο αντρας μπορει να αντεξει πολυ λιγοτερο καιρο σε σχεση με μια γυναικα και αυτο κατα βαση θα ειναι αναγκαστηκα και σπανια απο επιλογη του ενω σε μια γυναικα μπορει αυτο να ειναι και επιλογη της!;)
Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας το ποιος το εχει αναγκη περισσοτερο..

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα μεγαλύτερης βιολογικής ανάγκης των ανδρών.....νομίζω όμως ότι αν θέλει κανείς να είναι δίκαιος, είναι κάπως πιο εύκολο για τους άνδρες να κάνουν κάτι χωρίς συναισθηματική εμπλοκή....όχι βέβαια ότι είναι απόλυτο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο ανΔρας θελει σεχ, η γυναικα οχι.
"ΑνΔρας ειναι θα τσιλιμπουρδησει".
"Δεν του δινε αυτο που ηθελε, γι'αυτο βρηκε αλλη".
Ολοι οι ανΔρες κιορατωνουν.

Η γιαγια μου ειναι πολυυυ πιο ανοιχτομυαλη απ'αυτα που διαβαζω εδω μεσα.
Μισελ για πρωτη φορα στα χρονικα συμφωνω με καθε γραμμα σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
αυτό δεν ισχύει. από αυτό συμπεραίνω είτε ότι δεν έχεις μέχρι στιγμής σεξουαλικές επαφές, είτε ότι είχες αλλά δεν ήταν και τόσο ευχάριστες:)

Και σεξουαλικες επαφες εχω και πολυ ευχαριστες μαλιστα..ΑΛΛΟ το Ενα ομως Αλλο το αλλο!
Και για αυτον ακρειβως τον λογο το λεω επηδη εχω ιδιετερα ευχαριστες εμπειριες απο τις σεξουαλικες μου επαφες,αλλα παρολα αυτα η γυναικα για να λειτουργησει λειτουργει πιο πολυ συναισθηματικα απο τον αντρα οπως ειπε και η cibyllian δεν ειπα πως η γυναικα δεν θελει κατι τετοιο σε καμια περιπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
έχω κάνει "ωμό" sex και γνωρίζω άντρα που 5 χρόνια ήταν ανενεργός (χωρίς να έχει πρόβλημα) γιατί δεν γουστάρει το sex χωρίς συναίσθημα [και ναι είχε ευκαιρίες να το έχει]...

είμαστε και οι 2 από άλλο πλανήτη :stupid:

και μη μου πείτε "είστε εξαιρέσεις γιατί οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν πόσο ανεδαφικά είναι όλα τα κλισέ αυτού του Thread :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
@Jrot6 Γιατι ομως τον βολευει κατι τετοιο?Αυτο δεν μπορω να καταλαβω..
Τι δεν μπορεις να καταλαβεις?Θελει απο την μια τις περιπετειουλες του με διαφορες,θελεις και την σιγουρια της σχεσης του απο την αλλη.Οποτε το πιο βολικο για αυτον ειναι η απατη και η αποκρυψη αυτης..

Και σεξουαλικες επαφες εχω και πολυ ευχαριστες μαλιστα..ΑΛΛΟ το Ενα ομως Αλλο το αλλο!
Και για αυτον ακρειβως τον λογο το λεω επηδη εχω ιδιετερα ευχαριστες εμπειριες απο τις σεξουαλικες μου επαφες,αλλα παρολα αυτα η γυναικα για να λειτουργησει λειτουργει πιο πολυ συναισθηματικα απο τον αντρα οπως ειπε και η cibyllian δεν ειπα πως η γυναικα δεν θελει κατι τετοιο σε καμια περιπτωση!
Αυτα πραγματικα τα θεωρω κλισε.Ξερετε ποσες γυναικες υπαρχουν που για να λειτουργησουν στο σεξ δεν χρειαζονται κανενα συναισθημα παρα την σεξουαλικη διεγερση?Οπως υπαρχουν και αντρες.Επειδη εσυ σκεφτεσαι και νιωθεις καπως δεν σημαινει οτι με τον ιδιο τροπο λειτουργουν ολες οι γυναικες.Για μενα δεν ειναι το ζητημα τι κανουν οι αντρες ή οι γυναικες στις σχεσεις,ειναι τι κανουν οι ανθρωποι στις σχεσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
έχω κάνει "ωμό" sex και γνωρίζω άντρα που 5 χρόνια ήταν ανενεργός (χωρίς να έχει πρόβλημα) γιατί δεν γουστάρει το sex χωρίς συναίσθημα [και ναι είχε ευκαιρίες να το έχει]...

είμαστε και οι 2 από άλλο πλανήτη :stupid:

και μη μου πείτε "είστε εξαιρέσεις γιατί οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν πόσο ανεδαφικά είναι όλα τα κλισέ αυτού του Thread :P

Δεν είναι θέμα εξαίρεσης νομίζω, εγώ απλά λέω ότι για τους άντρες είναι πιο εύκολο να κάνουν κάτι χωρίς να έχουν συναισθηματική εμπλοκή, δεν αποκλείω όμως ότι δεν ισχύει για τις γυναίκες όπως και ότι δεν υπάρχουν άνδρες που θέλουν να αισθάνονται για να κάνουν κάτι. Γενικά θεωρώ ότι είναι περισσότερο θέμα φάσης, στην οποία βρίσκεται κάποιος και όχι θέμα φύλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
έχω κάνει "ωμό" sex και γνωρίζω άντρα που 5 χρόνια ήταν ανενεργός (χωρίς να έχει πρόβλημα) γιατί δεν γουστάρει το sex χωρίς συναίσθημα [και ναι είχε ευκαιρίες να το έχει]...

είμαστε και οι 2 από άλλο πλανήτη :stupid:

και μη μου πείτε "είστε εξαιρέσεις γιατί οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν πόσο ανεδαφικά είναι όλα τα κλισέ αυτού του Thread :P

Ωμο σεξ εχω κανει και εγω δεν εισαι απο αλλο πλανητη!Αυτο ομως δεν βγαζει γενικο συμπαιρασμα!Εγω μιλαω κατα βαση τι συμβαινει!Δεν μιλαω εξω απο τον χορο!Εχω μπει και εγω στο χορο και ξερω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Eίμαστε όλοι εν δυνάμει ή υπήρξαμε κάποτε άπιστοι.
Ναι, τυχαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.
Και εσύ που διαβάζεις τώρα και σκέφτεσαι, μα τι λέει αυτή? Εγώ ποτέ!

Ακόμα και εσύ μπορεί να το κάνεις.

Δεν είναι μόνο θέμα αντρών. Οι άντρες που κερατώνουν με γυναίκες πάνε, μη μου πείτε ότι όλες αυτές είναι ελεύθερες.

Η φύση δεν έχει να κάνει εν προκειμένω.

Θέμα συγκυριών είναι σε συνδυασμό με την επιλογή που θα κάνεις, απιστία ή όχι , ανεξάρτητα αν είσαι άντρας ή γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αρα να μετρηθουμε. Μην κουνηθει κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ωμο σεξ εχω κανει και εγω δεν εισαι απο αλλο πλανητη!Αυτο ομως δεν βγαζει γενικό συμπέρασμα!Εγω μιλαω κατα βαση τι συμβαινει!Δεν μιλαω εξω απο τον χορο!Εχω μπει και εγω στο χορο και ξερω!;)
ενώ η γνώμη ενός άντρα για τις σχέσεις βγάζει????? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα εξαίρεσης νομίζω, εγώ απλά λέω ότι για τους άντρες είναι πιο εύκολο να κάνουν κάτι χωρίς να έχουν συναισθηματική εμπλοκή, δεν αποκλείω όμως ότι δεν ισχύει για τις γυναίκες όπως και ότι δεν υπάρχουν άνδρες που θέλουν να αισθάνονται για να κάνουν κάτι. Γενικά θεωρώ ότι είναι περισσότερο θέμα φάσης, στην οποία βρίσκεται κάποιος και όχι θέμα φύλλου.

Φασης και νοοτροπιας του συγκεκριμενου ατομου. Παρολα αυτα πιστευω οτι μεγαλο ρολο παιζει και το φυλο. Μπορει οχι οργανικα, αλλα λογω του κοινωνικου περιβαλλοντος και του τροπου που αντιμετωπιζονται / θεωρουνται οι γυναικες (αν ας πουμε η μεγαλη πλειοψηφια θεωρει τον αντρα μπρουταλ, αυτος θα τεινει να συμπεριφερεται ετσι)

έχω κάνει "ωμό" sex και γνωρίζω άντρα που 5 χρόνια ήταν ανενεργός (χωρίς να έχει πρόβλημα) γιατί δεν γουστάρει το sex χωρίς συναίσθημα [και ναι είχε ευκαιρίες να το έχει]...

είμαστε και οι 2 από άλλο πλανήτη :stupid:

και μη μου πείτε "είστε εξαιρέσεις γιατί οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν πόσο ανεδαφικά είναι όλα τα κλισέ αυτού του Thread :P

Δεν πιστευω οτι ειστε απο αλλο πλανητη, ουτε οτι ειστε η εξαιρεση. Απλα δεν πιστευω οτι ειστε και ο κανονας. ;)
Και νομιζω καταλαβαινεις και εσυ οτι αν η πλειοψηφια ηταν οπως εσεις, δεν θα ελεγες "Εγω το χω κανει αυτο και εχω και εναν γνωστο που εχει κανει το αντιστοιχο", αλλα "Εγω οποιον ξερω, τα ιδια κανει". Για παραδειγμα και εγω ξερω δυο ατομα που εχουν κανει κατι με δυο αδερφια, αλλα δεν θεωρω οτι ειναι η πλειοψηφια επειδη ξερω δυο περιπτωσεις.

Και ξαναλεω, δεν πιστευω στο κλισε "Οι ανδρες αυτο, οι γυναικες το αλλο", και ιδιαιτερα στο "Οι ανδρες δεν μπορουν να ειναι πιστοι" (Πιστος 5 χρονια γαρ!). Αλλα το οτι καποιες συμπεριφορες ειναι "κυριαρχες" (ή με μεγαλυτερη διαθεση να εμφανιστουν) σε καθε φυλο, ναι το πιστευω.

Υ.Γ 1: Σε καθε περιπτωση, νομιζω οτι το να θεωρουμε οτι καποιος που εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο μας πρεπει να εχει και καποιο προβλημα, δεν ειναι καλο. (Στην περιπτωση της Αννουλας αναφερομαι, και στο πως αντιμετωπιστηκε :))
Υ.Γ 2: Μπορει να βρει καποιος ερευνα/ες που να αναφερουν καθε ποτε εκφραζουν σεξουαλικη επιθυμια τα δυο φυλα, ή καθε ποτε σκεφτοναι το σεξ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Για οσους δεν το καταλαβανε,δεν εβγαλα ουτε τον εαυτο μου απεξω ουτε θεωρησα τις γυναικες οτι δεν κερατωνουν!
Ειπα συμβαινει και στις γυναικες αυτο!Πολλοι το παρξηγησανε,εγω το μονο που παραθεσα ηταν μια συζητηση μου με εναν αντρα και μια κοινη αποψη πολλων φιλων-γνωστων!Δεν κολλησα ταμπελιτσες εγω ισα ισα!Παραθεσα μια αντρικη αποψη!Ζητησα απο πολλους αντρες να μου πουν κατα ποσο αυτη η ''κλισε'' και γεματη καφριλα αποψη κατα ποσο ισχυει!Τι ακρειβως απο αυτο δεν καταλαβαινεται και πεσατε ολοι με τα μουτρα πανω μου να μου την πειτε?Στο πρωτο ποστ γραφω πολυ περισσοτερα πραγματα νομιζω και ξεκαθαριζω πολυ περισσοτερο την αποψη μου σε σχεση με το θεμα!
Απο εκει και περα εχουμε φτασει στο σημειο να συχηταμε για το σεξ!
Ειναι δυνατον?εχει να κανει αυτο με το θεμα?Ο καθενας εχει την προσωπικη του αποψη σιγουρα σε αυτον τον τομεα χωρις να πρπει να χαρακτηριζεται ουτε απειρος ουτε εμπειρος!ειναι οπως νιωθει!
ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΕΞΑΡΧΗΣ να τονισω πως δεν ειναι η προσωπικη μου αποψη αυτη που εγραψα αλλα κατι που ακουσα και ηθελα να συζητησουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Για οσους δεν το καταλαβανε,δεν εβγαλα ουτε τον εαυτο μου απεξω ουτε θεωρησα τις γυναικες οτι δεν κερατωνουν!
Ειπα συμβαινει και στις γυναικες αυτο!Πολλοι το παρξηγησανε,εγω το μονο που παραθεσα ηταν μια συζητηση μου με εναν αντρα και μια κοινη αποψη πολλων φιλων-γνωστων!Δεν κολλησα ταμπελιτσες εγω ισα ισα!Παραθεσα μια αντρικη αποψη!Ζητησα απο πολλους αντρες να μου πουν κατα ποσο αυτη η ''κλισε'' και γεματη καφριλα αποψη κατα ποσο ισχυει!Τι ακρειβως απο αυτο δεν καταλαβαινεται και πεσατε ολοι με τα μουτρα πανω μου να μου την πειτε?Στο πρωτο ποστ γραφω πολυ περισσοτερα πραγματα νομιζω και ξεκαθαριζω πολυ περισσοτερο την αποψη μου σε σχεση με το θεμα!
Απο εκει και περα εχουμε φτασει στο σημειο να συχηταμε για το σεξ!
Ειναι δυνατον?εχει να κανει αυτο με το θεμα?Ο καθενας εχει την προσωπικη του αποψη σιγουρα σε αυτον τον τομεα χωρις να πρπει να χαρακτηριζεται ουτε απειρος ουτε εμπειρος!ειναι οπως νιωθει!
ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΕΞΑΡΧΗΣ να τονισω πως δεν ειναι η προσωπικη μου αποψη αυτη που εγραψα αλλα κατι που ακουσα και ηθελα να συζητησουμε!

Έχει δίκιο η Αννούλα...πέσατε να την φάτε...σε καμιά απάντησή της δεν είπε αντίθετα πράγματα...ούτε μίλησε για κάτι συγκεκριμένο...ούτε κατηγότισε τους άνδρες!



Πάντως παρατηρώ ότι προσπαθείτε να φέρετε αντιρρήσεις χωρίς να υπάρχει νόημα...
Σορρυ παιδιά..αυτό διακρίνω και σε πολλά άλλα ποστς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Imho, Αννούλα, ο άνδρας από τη φύση του είναι άνθρωπος (όπως και η γυναίκα) "φυσικά προγραμματισμένος" να ζευγαρώνει και να τεκνοποιεί, ώστε να διαιωνιστεί το είδος.
Έννοιες όπως "μονογαμία" και "απιστία" είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα που εξηπηρετούν κοινωνικές συνθήκες.

Από εκεί και πέρα ο άνθρωπος, ως νοήμων ον, έχει τη δυνατότητα της επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
ενώ η γνώμη ενός άντρα για τις σχέσεις βγάζει????? ;)

δεν ειπα καταρχην οτι βγαζει συμπερασμα;)ουτε οτι εγω πιστευω αυτο!Εχω ακουσει αρκετες και διαφορετικες αποψεις πριν μιλησω για αυτο!Δεν ηταν ολες ιδιες φυσικα!Οπως εγραψα και στην αρχη δεν θελω να πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο!Ταμπελες δεν κολλησα!Αντιθετως αλλοι ταμπελιτσες κολλησαν περι σεξ οταν εγω απλα εξεφρασα την δικη μου αποψη περι σεξ που ουδεμια σχεση με το θεμα εχει!:)

Τι δεν μπορεις να καταλαβεις?Θελει απο την μια τις περιπετειουλες του με διαφορες,θελεις και την σιγουρια της σχεσης του απο την αλλη.Οποτε το πιο βολικο για αυτον ειναι η απατη και η αποκρυψη αυτης..

Αυτα πραγματικα τα θεωρω κλισε.Ξερετε ποσες γυναικες υπαρχουν που για να λειτουργησουν στο σεξ δεν χρειαζονται κανενα συναισθημα παρα την σεξουαλικη διεγερση?Οπως υπαρχουν και αντρες.Επειδη εσυ σκεφτεσαι και νιωθεις καπως δεν σημαινει οτι με τον ιδιο τροπο λειτουργουν ολες οι γυναικες.Για μενα δεν ειναι το ζητημα τι κανουν οι αντρες ή οι γυναικες στις σχεσεις,ειναι τι κανουν οι ανθρωποι στις σχεσεις..
Δεν αντιλεγω!μπορει να ειναι κλισε η αποψη μου..Αν και χωρις σιγουρια πιστευω οτι εξηγηται και βιολογικα/ανατομικα!Παραμενει παντως αποψη δικη μου και οχι γεγονος εφοσον δεν μπορει να τεκμηριωθει!

Imho, Αννούλα, ο άνδρας από τη φύση του είναι άνθρωπος (όπως και η γυναίκα) "φυσικά προγραμματισμένος" να ζευγαρώνει και να τεκνοποιεί, ώστε να διαιωνιστεί το είδος.
Έννοιες όπως "μονογαμία" και "απιστία" είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα που εξηπηρετούν κοινωνικές συνθήκες.

Από εκεί και πέρα ο άνθρωπος, ως νοήμων ον, έχει τη δυνατότητα της επιλογής...

Πραγματικα αυτο πιστευω και εγω πανω απο ολα!Οτι δεν εχει να κανει με το φυλο,αλλα με την ιδιοσυγκρασια του ανθρωπου και και με τις συνθηκες!Παρολα αυτα εχω ακουσει τοσα πολλα με τελευταιο το γεγονος που σας εθεσα και καποιες στιγμες αρχιζω να αμφιβαλλω αν οντως ετσι ειναι!Για αυτο και το θεμα το εθεσα με ερωτηση!Δεν ειναι κατι που ασπαζομαι αλλα αναρωτιεμαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
δεν ειπα καταρχην οτι βγαζει συμπερασμα;)ουτε οτι εγω πιστευω αυτο!Εχω ακουσει αρκετες και διαφορετικες αποψεις πριν μιλησω για αυτο!Δεν ηταν ολες ιδιες φυσικα!Οπως εγραψα και στην αρχη δεν θελω να πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο!Ταμπελες δεν κολλησα!Αντιθετως αλλοι ταμπελιτσες κολλησαν περι σεξ οταν εγω απλα εξεφρασα την δικη μου αποψη περι σεξ που ουδεμια σχεση με το θεμα εχει!:)
το thread το άνοιξες βάση της άποψης που σου είπε ένας άντρας [και σου είπε ότι συμφωνούν και οι φίλοι του] και βάση αυτού απάντησα.
Επίσης καυτηρίασα την ατάκα "επειδή είναι άντρας" γιατί με βρίσκει αντίθετη.

Από εκεί και πέρα οι σεξουαλικές διαθέσεις/προτιμήσεις των συμφορουμιτών μου μου είναι παντελώς αδιάφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
το thread το άνοιξες βάση της άποψης που σου είπε ένας άντρας [και σου είπε ότι συμφωνούν και οι φίλοι του] και βάση αυτού απάντησα.
Επίσης καυτηρίασα την ατάκα "επειδή είναι άντρας" γιατί με βρίσκει αντίθετη.

Από εκεί και πέρα οι σεξουαλικές διαθέσεις/προτιμήσεις των συμφορουμιτών μου μου είναι παντελώς αδιάφορες.
Το θεμα το ανοιξα επειδη ενας αντρας οι φιλοι του και πολλοι φιλοι μου ειχαν αυτην την αποψη!με δεδομενης αυτης της αποψης ανοιξα το θεμα το οποιο κατεληξε ετσι!
Το οτι οι σεξουαλικες προτημησεις/διαθεσεις οπως λες οτι σου περασαν αδιαφορες,δεν το δειχνεις με το ποστ σου και εσυ και καποιοι αλλοι!Εγω δεν εκρινα παντως καποιον απο αυτο!Την αποψη μου ειπα!Πως φτασαμε ως εκει δεν ξερω!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top