[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ναι, είναι φαρμακευτική και προσωπικά τη βρίσκω πολύ καλή!!!

Α, ωραία! Θα την ψάξω και θα τη δοκιμάσω.
Ευχαριστώ πάρα πολύ! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τίποτις! :)
Περιμένω νέα σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Τίποτις! :)
Περιμένω νέα σου!!

Λοιπόν....Update!
Πήρα την skinoren και τη χρησιμοποίησα καμμία εβδομάδα.
Πολύ καλή όσον αφορά τα σπυράκια αλλά δυστυχώς δεν κάθεται με τίποτα στο πρόσωπό μου. Ξεραίνει τα σπυράκια αλλά μαζί με αυτά ξεραίνει και κοκκινίζει και το πρόσωπο...Της έδωσα μια εβδομάδα μπας και στρώσει αλλά συνεχίζει να κοκκινίζει το πρόσωπο...sorry!
Εχθές αγόρασα τo idealist serum (ή κάπως έτσι) της estee lauder που υπόσχεται να κλείσει τους ανοικτούς πόρους οπότε να εξαφανίσει σπυράκια. Στο παρελθόν μου είχε κάνει κάποια διαφορά προς το καλύτερο, τώρα όμως πήρα όλο το σετ με τα είδη καθαρισμού (αφρό, λοσιόν κτλ) της Estee για να διαπιστώσω άν θα δουλέψει. Θα σας ενημερώσω σχετικά!
Α! είχε και υπέροχα δώρα η Estee! Ένα νεσεσέρ και ένα τσαντάκι καλλυντικών γεμάτο με δείγματα (κραγιόν, σκιά, κρέμα, είδη καθαρισμού προσώπου). Πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Φανή το idealist της Estee Lauder είναι τέλειο!!! Πριν λίγους μήνες είχα πάρει μία κρέμα προσώπου και μου είχαν δώσει το δειγματάκι. Δεν ήθελα να τελειώσει, ήταν τέλειο!!! Δυστυχώς όμως είναι αρκετά ακριβό και δεν το πήρα αλλά όταν βρω λεφτά θα το πάρω αμέσως. Να μας πεις εντυπώσεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Φανή το idealist της Estee Lauder είναι τέλειο!!! Πριν λίγους μήνες είχα πάρει μία κρέμα προσώπου και μου είχαν δώσει το δειγματάκι. Δεν ήθελα να τελειώσει, ήταν τέλειο!!! Δυστυχώς όμως είναι αρκετά ακριβό και δεν το πήρα αλλά όταν βρω λεφτά θα το πάρω αμέσως. Να μας πεις εντυπώσεις... :)

Ναι, κι εγώ από δείγμα το είχα πρωτοδοκιμάσει. Δύο φορές μάλιστα...
Όντως είναι πολύ ακριβό...62 Ευρώ νομίζω τα 30ml! Ας είναι καλά η πιστωτική και οι άτοκες δόσεις! :)

Θα σας πω, θα σας πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τη skinoren την έβαζες σε όλο το πρόσωπο;;;;; Δοκίμασε τοπικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Τη skinoren την έβαζες σε όλο το πρόσωπο;;;;; Δοκίμασε τοπικά...

Ναι, κι εγώ αυτό σκεφτόμουν να κάνω. Βέβαια, σε μερικά σημεία δημιουργεί τοπικό ξεφλούδισμα δίπλα στο σπυράκι αλλά είναι πολύ καλή λύση για να εξαφανιστεί κάποιο σπυράκι πιο γρήγορα...
Thanks! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lotta

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
  • Η κόμπακτ πούδρα της chanel
  • Η μάσκαρα της Dior,Diorshow και προσέξτε είναι 11,5 ml. Όλες οι άλλες Lancome,Estee κ.α. είναι 6, 6,5, 7...και έχουν σχεδόν την ίδια τιμή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lotta

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αφήστε να πάει...
Τα έχω δοκιμάσει όλα! Ότι μου σύστησε ο δερματολόγος, Vichy και Normaderm, peeling, μάσκες αργίλου...
Δεν είναι ότι γεμίζω σπυράκια. Βγαίνουν σε συγκεκριμένα σημεία. Για παράδειγμα σήμερα έχω τρία δίπλα στη μύτη που με νύχια και δόντια κρατιέμαι για να μην τα σπάσω :( (όχι, δεν θα το κάνω!)
Ο δερματολόγος επιμένει ότι είναι θέμα καθαρά διατροφής αλλά ακόμα και όταν ακολουθώ υγιεινή διατροφή για μήνες, το πρόβλημα παραμένει.
Thanks όμως κορίτσια. Θα το παλέψω.
Α! επι ευκαιρίας...Τα καλλυντικά που κάθησαν καλύτερα στο δέρμα μου μέχρι στιγμής είναι του Yves Rocher τα οποία διατείνονται ότι είναι 100% φυτικά.
Δοκίμασε το σαπούνι της ΜΕΥ από το φαρμακείο.Θα το αφήνεις στο πρόσωπό σου 3-4 λεπτά πρωί βράδυ και μετά θα ξεπλένεις και σε συνδυασμό με τις μάσκες αργίλου που έχεις πιστέυω ότι θα είσαι οκ.[Έχω ακούσει ότι και η κρέμα της ΜΕΥ(δεν την έχω) νυκτός είναι σούπερ].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, κι εγώ αυτό σκεφτόμουν να κάνω. Βέβαια, σε μερικά σημεία δημιουργεί τοπικό ξεφλούδισμα δίπλα στο σπυράκι αλλά είναι πολύ καλή λύση για να εξαφανιστεί κάποιο σπυράκι πιο γρήγορα...
Thanks! :)

Νι, έτσι κάντο. Τώρα, λίγι bepanthol ή κάποια άλλη για το ξεφλούδισμα, κάτι θα κάνει.
Θα πρότεινα να φοράς τη Skinoren μόνο το βράδυ. Έτσι το πρωί μπορείς να ενυδατώνεις το δέρμα σου!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Δοκίμασε το σαπούνι της ΜΕΥ από το φαρμακείο.Θα το αφήνεις στο πρόσωπό σου 3-4 λεπτά πρωί βράδυ και μετά θα ξεπλένεις και σε συνδυασμό με τις μάσκες αργίλου που έχεις πιστέυω ότι θα είσαι οκ.[Έχω ακούσει ότι και η κρέμα της ΜΕΥ(δεν την έχω) νυκτός είναι σούπερ].

Νι, έτσι κάντο. Τώρα, λίγι bepanthol ή κάποια άλλη για το ξεφλούδισμα, κάτι θα κάνει.
Θα πρότεινα να φοράς τη Skinoren μόνο το βράδυ. Έτσι το πρωί μπορείς να ενυδατώνεις το δέρμα σου!! :)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! :)
Αλήθεια, μιλώντας για μάσκες αργίλου, έχετε κατά τύχη δοκιμάσει μάσκα λάσπης από τη Μαύρη Θάλασσα; Ναι, φαίνεται απαίσια και δεν μυρίζει ιδιαίτερα ωραία, αλλά κάνει καλύτερη δουλειά από τον άργιλο και είναι 100% φυσική. Μου την έφερε μία συνάδερφος που ταξίδεψε στην περιοχή αλλά είδα και αντίστοιχες στα εδώ καταστήματα καλλυντικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Λοιπόν, τα δικά μου αγαπημένα...

Concealer: Radiant Illuminator, το καλύτερο που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής αφού καλύπτει πολύ καλά τους μαύρος κύκλους. (Είναι και οικονομικό;))
Ρουζ: Seventeen Silky Blusher No10 Peach Rose :clapup:(κυρίως για natural look)
Μολύβια ματιών: Sephora Jumbo Eye pencil No510 Green (είναι πολύ μαλακό και ιριδίζον)
Seventeen Eye Shaper Beige 01, Erre Due kolh liner(kajal) 108 , ανοίχτο λαδί είναι το χρώμα του και είναι επίσης πολύ μαλακό (είναι τα μολύβια με το μεταλλικό καπάκι).
Σκιές: Nivea Beaute Creative Eyes Mono #88 Rosebud Matt(απαλό ροζ), Seventeen Silky Shadow Perly 159 Charteuse(ιριδίζον πρασινο-χρυσοκίτρινο:worry:)
Για ντεμακιγιάζ: Johnson's Softly Foaming Facial Wash, είναι σε μορφή αφρού και είναι πολυ πολύ καλό!! Ειδικά για όσες βαριούνται την όλη διαδικασία με το βαμβάκι(c'est moi!:D)
Ενυδατική με SPF: The Body Shop Vitamine E Moisture Lotion SPF15 (μυρίζει πολύ ωραία:D)
αν και καλοκαιριάζει σιγά σιγά, η καλύτερη κρέμα χεριών για μένα είναι η Atrix:clapup:

Επίσης μου αρέσουν πολύ τα πινέλα απο τα Sephora και το The Body Shop (Όχι δεν έχω δοκιμάσει ακόμα της MAC:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Φανή το idealist της Estee Lauder είναι τέλειο!!! Πριν λίγους μήνες είχα πάρει μία κρέμα προσώπου και μου είχαν δώσει το δειγματάκι. Δεν ήθελα να τελειώσει, ήταν τέλειο!!! Δυστυχώς όμως είναι αρκετά ακριβό και δεν το πήρα αλλά όταν βρω λεφτά θα το πάρω αμέσως. Να μας πεις εντυπώσεις... :)

Εντυπώσεις λοιπόν.
Απλά καταπληκτικό! Μου έφτιαξε ένα δέρμα τέλειο!:clapup:
Τελείωσε το μπουκαλάκι και πάω κατ' ευθείαν για άλλο.

Το θέμα όμως είναι ότι αυτό φοριέται μόνο σαν βάση. Χρειάζεται και ενυδατική κρέμα από πάνω.
Ποιά θα μου προτείνατε, μη λιπαρή, έτσι ώστε να μην ξαναεμφανιστούν σπυράκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
biotherm-aquasource :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Τα αγαπημένα μου καλλυντικά είναι της εταιρείας Clinique...
Είναι άοσμα και 100% αντιαλλεργικά!
Οι τιμές είναι λίγο τσουχτερές αλλά πιστεύω ότι αξίζει για το δέρμα μας!!!
Τώρα έχουν βγάλει την καινούρια αντιλιακή για το πρόσωπο...είναι φανταστική και δεν αφίνει το δέρμα ούτε στιγμή στις κακές ακτινοβολίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Thanks! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Για τα νυχια ειναι πολυ ωραια του Dior
Mascara ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ, η καλυτερη που εχω δοκιμασει ποτε, Yves Saint Laurent Everlong Mascara, μοιαζει καπως ετσι:
https://www.sephora.fr/assets/dyn/product/P37006/P37006_hero.jpg
Απο μολυβια παλι Dior, ειναι καλα και καποια της νιβεα
Και οι πιο τελειες σκιες στη γη βρισκονται στο body shop!!! 4 κυβακια με τελεια χρωματα σε σχετικα καλη τιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ήμουν σίγουρη ότι υπήρχε ένα θέμα για τα καλλυντικά του Κορρέ, αλλά δεν το βρίσκω. Έχετε δοκιμάσει? Εγώ δοκίμασα κάτι δειγματάκια σαμπουάν -μαλακτική- body lotion και μου άρεσαν. Ενυδατική ή αντηλιακή έχει δοκιμάσει καμιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ ό,τι δοκίμασα το αγάπησα. Όχι τόσο την κρέμα μανταρίνι και ρόδι, αλλά οι άλλες είναι τέλειες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ήμουν σίγουρη ότι υπήρχε ένα θέμα για τα καλλυντικά του Κορρέ, αλλά δεν το βρίσκω. Έχετε δοκιμάσει? Εγώ δοκίμασα κάτι δειγματάκια σαμπουάν -μαλακτική- body lotion και μου άρεσαν. Ενυδατική ή αντηλιακή έχει δοκιμάσει καμιά?


Εγώ χρησιμοποιώ πολλά, και γαλάκτωμα καθαρισμού και λοσιόν και τζέλ καθαρισμού και πολλές κρέμες έχω δοκιμάσει. Μ' αρέσει πολύ αυτή με τα αλπικά βότανα και το άγριο τριαντάφυλλο. Επίσης χρησιμοποιώ το body spray κέδρος, το serum για μαύρους κύκλους και πολλά άλλα. Ρώτα ότι θες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top