Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έχω μία γνωστή, παλιότερα δεν κάναμε τόσο παρέα, αλλατελυταια έχουμε δεθεί πολύ για διαφορους λόγους.
Η κοπέλα λοιπόν αυτή είναι πραγματικά κούκλα, έστω με τα πρότυπα ομορφιάς τα σημερινά.
Πολύ ομορφο κορίτσι και με μία έμφυτη φινέτσα.
Η κοπέλα λοιπον, παρ' όλο που είναι πολύ όμορφη, δεν είναι ο τύπος που θα την δεις π΄ρωτη μούρη σε κλάμπ, να την κάνουν όλοι παρέα, να φωτογραφίζεται ακατάπαυστα κλπ κλπ
Το αντίθετο. Είναι πολύ προσγειωμένο άτομο, δεν ξερω καν αν εχει η ιδια επιγνωση της εμφανισής της.
Και είναι πολύ καλός χαρακτήρας. Δηλαδη επ' ουδενί δεν βγάζει κάτι το σνομπ. Ισως να φαίνεται απόμακρη λόγω "φυζίκ" ας πούμε
Τέλος πάντων, στο θέμα μας!!
Η εν λόγω κοπέλα, όλον αυτον τον αιρό που μιλάμε, μου λέει ότι εδώ και εναν χρόνο δεν την έχει πλησιάσει άνθρωπος, ούτε καν για φλέρτ!
Δεν είναι ότι είναι επιλεκτική και απορριπτει ατομα, με αποτέλεσμα να είναι μόνη έναν χρόνο. Απλως δεν της την "πέφτει" κανείς!
Και σας ρωτώ λοιπόν, πού πιστευετε οτι οφείλεται αυτο? Δεδομένου ότι σε καμμια περίπτωση, ούτε καν με μια πρώτη ματιά, δεν θα την έλεγες σνομπ και ψωνάρα

Γιατί οι άντρες έχουν πολύ διαφορετικά γούστα από τις γυναίκες.:P
Εμείς σαν γυναίκες θεωρούμε ωραίες αυτές που είναι 1,75 ύψος και 50 κιλά γιατί ΕΜΕΙΣ θα θέλαμε να είμαστε έτσι.:redface:
Οι άντρες, καθώς μεγαλώνω (Η ΕΜΠΕΙΡΗ ΞΕΡΩΓΩ ΓΡΙΑ :hehe: ), καταλαβαίνω ότι θέλουν κάτι πιο "φυσιολογικό" σε γυναίκα και δε τις θεωρούν τόσο ελκυστικές αυτές που στεοτυπικά είναι "κούκλες", ίσως επειδή έχουν λίγο βαρεθεί; νιώθουν ανασφάλεια να κάνουν βήμα μη φάνε άκυρο; dunno

Πάει αυτό.
Παίζει ρόλο και η αύρα της κοπέλας!!!! Φίλες έχει γενικά;
Αν δεν είσαι κοινωνική, αν δε μιλάς, αν δε χαμογελάς, αν δε λες καμιά βλακεία να περάσει η ώρα, να σπάσει ο πάγος, να αστανθεί και ο άλλος ότι δε μιλάει σε τοίχο, ΠΩΣ θα υπάρξει φλερτ, γνωριμία ή οτιδήποτε; Πώς θα έρθει ο άλλος να σου μιλήσει αν είσαι με κατεβασμένα μούτρα ή εντελώς κλειστή, αν σε μια παρέα σε βλέπει να κάθεσαι στη γωνία ανεκφραστη;

Αφού λοιπόν έχει εμφάνιση ας προπονηθεί στο θέμα κοινωνικοποίησης. Να αρχίσει να βγαίνει με φίλες (και δεν εννοώ απαραίτητα σε κλαμπς ιου), να αρχίσει να μιλάει πιο πολύ με γνωστούς γνωστών, φέρει μια φίλη κάποιο γνωστό της και αυτός κάποιον δικό του φίλο κτλ κτλ.
Δε θα της χτυπήσει τη πόρτα το νέο της αγόρι, πρέπει να ανοιχτεί λίγο και να αλλάξει την αύρα της.:P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Εχω ακουσει και εγω για τέτοιες περιπτώσεις. Σαν αυτή που μας περιγράφει η φραουλα. Μερικές από αυτές ηταν νάρκισσοι και καταλάβαινες μετα από κανα μηνα κουβέντας μαζι τους (τωρα το καταλαβαινω στην βδομάδα πάνω) ότι δεν ...... απλα τους αρέσει να είναι το επικεντρο και τιποτα περισσοτερο. Μερικές από αυτές μου ειχαν δώσει την εντυπωση ότι μπορει κάποιος να τους κολλουσε και για χρονια .... αυτές να μην το ξεκοβαν αλλα να μη γινοταν και τιποτα ποτέ.


Είναι αυτό που εγραψα και πιο πανω μπορει μια κοπελα να σου φαινεται προσχαρη και ανοιχτη αλλα όταν πας να πλησιάσεις λιγο παραπανω να έχει ένα καρο κολληματα. Οποτε καθεσαι και σκέφτεσαι .... να κάτσω εγω να τα ξεμπλέξω όλα αυτά ή να συνεχισω στην επομενη; και δυστυχως κάποιες όπως εγραψε και η Ερινυς θέλουν εντελως μασημενη τροφή .... όλα να τα κανει ο άλλος. Επειδή και καλα είναι άντρας και τον κυνηγάει η φημη του κυνηγού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και κάτι που ξέχασα να γράψω στο προηγούμενο ποστ: Άμα δεν της την πέφτουν, ας κάνει αυτή την πρώτη κίνηση. Ειδικά άμα είναι αντικειμενικά κουκλάρα, το να φάει Χ θα είναι εξαιρετικά δύσκολο. Οκ μπορεί να μας ακούγεται λίγο ανορθόδοξο γιατί συνήθως περιμένουμε από τους άντρες να κουνήσουν λίγο τον κώλο τους πρώτοι :hehe: αλλά άμα είναι να την φάει η μοναξιά, γιατί δεν το κάνει;

Να κάνει αυτήν τη πρώτη κίνηση; Πόσες γυναίκες το κάνουν αυτό δε μπορείς να δώσεις τέτοια συμβουλή στο άκυρο.

Γιατί οι άντρες έχουν πολύ διαφορετικά γούστα από τις γυναίκες.:P
Εμείς σαν γυναίκες θεωρούμε ωραίες αυτές που είναι 1,75 ύψος και 50 κιλά γιατί ΕΜΕΙΣ θα θέλαμε να είμαστε έτσι.:redface:
Οι άντρες, καθώς μεγαλώνω (Η ΕΜΠΕΙΡΗ ΞΕΡΩΓΩ ΓΡΙΑ :hehe: ), καταλαβαίνω ότι θέλουν κάτι πιο "φυσιολογικό" σε γυναίκα και δε τις θεωρούν τόσο ελκυστικές αυτές που στεοτυπικά είναι "κούκλες", ίσως επειδή έχουν λίγο βαρεθεί; νιώθουν ανασφάλεια να κάνουν βήμα μη φάνε άκυρο; dunno
Ναι καλά το κατάλαβες οι περισσότεροι άντρες φοβούνται πολύ τα υψηλότερα "νούμερα" με αποτέλεσμα οι κοπέλες που παίρνουν 6-7 να έχουν πολύ περισσότερη δράση από τις πολύ ωραίες. Σχεδόν όλες οι πολύ ωραίες κοπέλες που έχω γνωρίσει είτε είναι πολύ όμορφες με αναλογίες μοντέλου είτε πολύ γυμνασμένες δεν έχει σημασία, καθώς τους την πέφτουν μόνο μεθυσμένοι ή πέφτουλες(που την πέφτουν σε όλες για αποκλειστικά κάτι σύντομο) και πολύ συχνά μένουν για καιρό μονες τους. Αυτό ισχύει και σε γενικότερη κλίμακα, αν π.χ. κοιτάξεις τα victoria secret models που παραπονιούνται που μένουν μόνες τους του Αγίου Βαλεντίνου κλπ.

Αυτό που μετράει περισσότερο από την εμφάνιση, είναι περιέργως το πόσο φιλική φυσιογνωμία έχει η κοπέλα καθώς όλοι φοβούνται πολύ την απόρριψη. Οι ωραίες συνήθως είναι κάπως πιο bitchy και γι' αυτό συμβαίνουν αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jiyongie

Νεοφερμένος

Η Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Άμα δεν της την πέφτουν, ας κάνει αυτή την πρώτη κίνηση.

Πέρα από την πλάκα, είναι καλή τεχνική. Εγώ κάνω πρώτη κίνηση, πχ έξω αν δω κάποιον που με ενδιαφέρει θα του μιλήσω πρώτη, με ποσοστό επιτυχίας τουλάχιστον 95% :thumbsup: :P
Εκτιμάται αρκετά από πολλούς άντρες απ' ό,τι έχω δει κι έχω ακούσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Δεν νομιζω ότι φοβομαστε ολοι οι άνδρες τοσο την απορριψη. Εγω προσωπικα δεν έχω πρόβλημα. Είναι φυσικο να μην αρέσεις σε ολες οποτε όταν βγεις εξω και αρέσει σε σενα μια μπορει να μην εισαι τυχερος ώστε να αρέσεις και εσυ σε αυτήν ή μπορει να είναι αλλού εκεινη την περιοδο.


Πιο πολύ δεν γουστάρουμε να δινουμε χωρο και δικαιώματα στις bitchy. Γιατι μια τέτοια θα κάνει σιγουρα βλακείες πισω από την πλάτη σου. Μπορει να γινει και καμια φασαρια με κανεναν γκομενο τους. Μερικοι είναι ηλιθιοι πάνε και κάνουν ότι τους λεει η γκομενα τους. Αντι να της πουν ότι τα δικα της θέματα θα τα λυσει η ιδια στον βαθμο που μπορει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να κάνει αυτήν τη πρώτη κίνηση; Πόσες γυναίκες το κάνουν αυτό δε μπορείς να δώσεις τέτοια συμβουλή στο άκυρο.

Δεν την δίνω στο άκυρο, το έχω κάνει και έχει πιάσει και όχι λίγες φορές. Επίσης δεν έχει σημασία πόσες γυναίκες το κάνουν γιατί κάτι τέτοια δεν μπαίνουν σε καλούπια και αν υπάρχουν τέτοια στερεότυπα καλά θα κάνουν να υποχωρούν σιγά σιγά (αυτό όμως είναι άλλο θέμα). Μπορεί ο άλλος να είναι ντροπαλός ή στην κοσμάρα του και να τον προσέξει η κοπέλα, τι να κάνουμε τώρα δεν την πρόσεξε αυτός πρώτος. Έχει δύο επιλογές, ή να περιμένει σαν την γλάστρα μήπως την προσέξει (πράγμα που θεωρώ δύσκολο αν δεν την έχει εντοπίσει σχεδόν αμέσως όπως τον εντόπισε αυτή), ή να κάνει αυτή κάτι για να την προσέξει. Γιατί να μην τον προσεγγίσει λοιπόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top