Ποια είναι η γνώμη σας σχετικά με τα POS

Συμφωνείτε με το μέτρο να μπουν POS στα μαγαζιά και τους επαγγελματικούς χώρους;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Ναι συμφωνώ

  • Όχι δεν συμφωνώ

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Συμφωνώ με hack3r η λύση για τη φοροδιαφυγή δεν είναι τα POS αλλά η ανταποδoτικότητα. Υπάρχουν πολλά παραθυράκια και ένας καλό λογιστή θα σου βρει τη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Συμφωνώ με hack3r η λύση για τη φοροδιαφυγή δεν είναι τα POS αλλά η ανταποδoτικότητα. Υπάρχουν πολλά παραθυράκια και ένας καλό λογιστή θα σου βρει τη λύση.

Αυτό που δε καταλαβαίνετε είναι πως τέτοια φαινόμενα δεν έχουν σχέση με την ανταποδοτικόττηα. Είναι απλά βούτυρο στο ψωμί του κάθε φοροφυγά. Τα ίδια γίνονταν και το 2006...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτό που δε καταλαβαίνετε είναι πως τέτοια φαινόμενα δεν έχουν σχέση με την ανταποδοτικόττηα. Είναι απλά βούτυρο στο ψωμί του κάθε φοροφυγά. Τα ίδια γίνονταν και το 2006...
Σε φωνάζεις ένας τυπάς να του φτιάξεις μια ιστοσελίδα. Τι θα του πεις; Μην μου δίνεις 50 ευρώ δώσε μου 70 για να πληρώσουμε το ΦΠΑ να βοηθήσουμε το κράτος. Τι έχεις να κερδίσεις και εσύ και ο πελάτης από αυτή τη κίνηση; Αν μου έδινε το κράτος κάποια δωράκια (κάποιες διελεύσεις το μήνα από την Αττική οδό, δωρεάν παρκάρισμα σε θέσεις κατοίκων κι ας μην είμαι μόνιμος κάτοικος, ιδιωτική ασφάλειας υγείας παράλληλα με τη δημόσια) τότε τα πράγματα αλλάζουν.

Επίσης δεν χρεοκόπησε ο ιδιωιτικός τομέας αλλά ο δημόσιος. Το σωστό είναι να υπερφορολογήσουν τους δημοσίους υπαλλήλους, να απολύσουν όσοι δεν είναι αναγκαίοι και να κόψουν και άλλο τις συντάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top