Συλλογή από αγαπημένες και εντυπωσιακές διαφημιστικές καμπάνιες

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.


Είχε κάνει θράυση τότε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Γκολ στη πείνα!!!!
Καταπληκτικός ο πλανόδιος πωλητής...
Θα σου βάλω και σως για να γλιστράει!!!!:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γκολ στη πείνα!!!!
Καταπληκτικός ο πλανόδιος πωλητής...
Θα σου βάλω και σως για να γλιστράει!!!!:P;)

Οι ελληνικές διαφημίσεις τον τελευταίο καιρό, έχουν ανέβει πολλά level. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απιστευτος ο τυπος..
σου φτιαχνει τη διαθεση

βγαζει μια ανθρωπινη λαικη καλοσυνη..

τι βαζεις μεσα?
τον πατερα μου και τη μανα μου βαζω..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.


Την είδα χθες πρώτη φορά και λύθηκα στα γέλια! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Ποσο υπεροχη διαφημιση!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Την είδα χθες πρώτη φορά και λύθηκα στα γέλια! :hehe:
Δεν είναι όλη η διαφήμιση...τελειώνει με μια γιαγιά που κυκλοφορεί με όπλο στη τσάντα της....:hmm:

Εμένα πάλι μου άρεσει η διαφήμιση με τον Σάκη Ρουβά που τσαλακώνει τον εαυτό του....

Έχω λυθεί στα γέλια....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

Την είδα χθες πρώτη φορά και λύθηκα στα γέλια! :hehe:

Δεν είναι όλη η διαφήμιση...τελειώνει με μια γιαγιά που κυκλοφορεί με όπλο στη τσάντα της....:hmm:

Εμένα πάλι μου άρεσει η διαφήμιση με τον Σάκη Ρουβά που τσαλακώνει τον εαυτό του....
Έχω λυθεί στα γέλια....:P

Εχω πεθανει και με τις δυο....Κλαιω απο τα γελια.
Καλα ποτε εκανε ο Ρουβας τετοια διαφημιση??


Δεν ξερω αν εχει ξαναμπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Δεν είναι όλη η διαφήμιση...τελειώνει με μια γιαγιά που κυκλοφορεί με όπλο στη τσάντα της....:hmm:

Αχ βββ, δεν με προσέχεις καθόλου! Το είδες το βιντεάκι που έβαλα; Έχει και την γιαγιά και το σημείο που ακούγεται το περιπολικό μέσα!

Εμένα πάλι μου άρεσει η διαφήμιση με τον Σάκη Ρουβά που τσαλακώνει τον εαυτό του....

Έχω λυθεί στα γέλια....:P

Εμένα πάλι μου φάνηκε πολύ γελοίος ο Ρουβάς σε αυτή τη διαφήμιση (όπως και γενικότερα, άλλωστε... :worry:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου φάνηκε πολύ γελοίος ο Ρουβάς σε αυτή τη διαφήμιση (όπως και γενικότερα, άλλωστε... :worry:)!
το παρακανε

φαινεται οτι δεν ειναι ηθοποιος..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αχ βββ, δεν με προσέχεις καθόλου! Το είδες το βιντεάκι που έβαλα; Έχει και την γιαγιά και το σημείο που ακούγεται το περιπολικό μέσα!
Δικό μου λάθος τότε ...άρα κι εγώ μισή διαφήμιση έχω δει γιατι αυτή που ετυχε να δω τελείωνε με τη γιαγιά.....;)
Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.....αλλά περναει το νόημα που θέλει....
με τους κλέφτες.... επίκαιρο....τόση πλύση εγκεφάλου.....



Δείτε κι αυτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο Γιατρος της Πεινας ξαναχτυπα!!!



p.s.Η Δημητριεβιτς ειναι αυτη στα αριστερα της ξανθιας;(σε ρολο κομπαρσας;;Αχ..Ατιμη κριση:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οι διαφημίσεις των εταιριών κινητής τηλεφωνίας συνεχίζουν να μας διασκεδάζουν



- Να περάσω το βραδάκι να σε πάρω με το αγροτικό;
- Στο αγροτικό; Ποτέ! Μυρίζει κοπριά!...
GPS Γαϊδάρου: "Στην επόμενη στάνη στρίψτε δεξιά" -- Tragic!
- Εγώ δέν ξεφεύγω ποτέ έχω απλικέσιο (application) -- Στην καρδιά μου βάζω αμπάρες και σου κάνω άλλες χάρες!
Και στη συνέχεια ακούγονται ατάκες όπως:
- Ακόμα και στο κάρο τον χρόνο μας τσεκάρω! και...
- Κίτσο;! Γιορ α τσεκ μασιν (you're a check machine)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whiteangel

Νεοφερμένος

Ο angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γδύστε ένα μοντέλο κάνοντας «like»



Αν και έχουμε δει πολλούς τύπους εφαρμογών στο Facebook, μάλλον ο πιο πρωτότυπος μέχρι τώρα είναι αυτός που έχει δημιουργήσει η εταιρεία ρούχων Stussy με έδρα το Άμστερνταμ. Η εταιρεία λοιπόν σας δίνει τη δυνατότητα να απαλλάξετε ένα μοντέλο από τα περιττά του ρούχα κάνοντας απλώς Like.

Όπως αναφέρει χαρακτηριστικά η διαφημιστική εταιρεία που έχει αναλάβει το project, η κοπέλα ασφυκτιά κάτω από τα τόσα ρούχα που φοράει. Συνεπώς είναι καθήκον των χρηστών του Facebook να την απαλλάξουν από αυτά πατώντας Like στην εφαρμογή.


Όπως είναι φυσικό, η εφαρμογή έχει ήδη συγκεντρώσει σφοδρή κριτική. Επιπλέον πολλοί αναφέρουν ότι παραβιάζει και τους όρους χρήσης του Facebook αν και κάτι τέτοιο είναι σχετικά αμφίβολο.


Παρόλα αυτά αν εσάς δεν σας ενδιαφέρει οι κατηγορίες που έχει δεχθεί πέρι εμπορευματοποίησης του γυναικείου σώματος και θέλετε να την εγκαταστήσετε, μπορείτε τη βρείτε ΕΔΩ:
https://www.facebook.com/pages/Stüssy-Amsterdam/146699655375698?sk=app_402493969780205

ΠΗΓΗ:https://www.proho.gr/


*Σημείωση Συντάκτη:Τα μηνύματα #515 έως #519 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα "Γδύστε ένα μοντέλο".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στο facebook τους πειραξε η εμπορευματοποιηση του γυναικειου σωματος?

εδω βιομηχανιες δις πουλανε τη γυναικεια σαρκα με το κιλο επισημα και νομιμοτατα,,

υποκρισια που σπαει κοκκαλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whiteangel

Νεοφερμένος

Ο angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
facebook & υποκρισια ειναι ενοιες συναφης.......απλα το παραμυθι πρεπει να πουλαει!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αφού δεν γδύνεται έτσι κι αλλιώς...
Είναι απλά μια ακόμα πετυχημένη διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Είναι απλά μια ακόμα πετυχημένη διαφήμιση.

Διαφωνω
Πληρης αποτυχια
Μας αφησε με το πουλι στο χερι.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Η πιο δύσκολη δουλειά στον κόσμο, είναι η καλύτερη δουλειά. Σε ευχαριστώ μαμά!
Ένα διαφημιστικό σποτ στο διαδίκτυο ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου.
Εκατοντάδες χιλιάδες "χτυπήματα". Η απόλυτη μορφή αγάπης, η μητρική...



Το είδα 3 φορές. Δάκρυσα και τις τρεις. Δεν ήμουν σίγουρος αν όλοι θα αντιδρούσαν το ίδιο γιατί κάθε φορά συν-κινούμαι με τον αθλητή που δακρύζει στο βάθρο και επιπρόσθετα η απώλεια της μητέρας μου είναι ακόμα νωπή. Το πόσταρα όμως το πρωί στο Facebook και έγινε shared από πάρα πολλούς. Άρα τελικά,δεν είμαι μόνο εγώ :) Με το που το είδα, συνειδητοποίησα ότι είναι ένα εξαιρετικά σημαντικό διαφημιστικό. Είναι σκηνοθετημένο από τον Αλεχάντρο Γκονζάλες Ιναρίτου και πίσω από αυτές τις εικόνες κρύβονται ατελείωτες ώρες δουλειάς από πάρα πολύ κόσμο που ο καθένας είναι από τους καλύτερους στον τομέα του. Όμως η σημασία του δεν έγκειται στην τελειότητα της παραγωγής του αλλά στην υπογραφή στο τέλος. Tο υπογράφει η Procter & Gamble.
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top