Ας κρίνουμε το κομμάτι

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Είναι ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια που το ακούω από τα 12 μου. Busted 4ever λέμε!!



Along she came, with her picture,
Put it in a frame, so I won't miss her,
Got on a plane, from London; Heathrow,
It seems such a shame, yea..

[Chorus:]
I feel her. Slipping through my fingers,
Now she's gone, I'm sleeping with the light on,
And shocks went through my veins now, that she's gone,
I'm sleeping with the light on.

Heard she's engaged, spoke to her best friend,
No ones to blame, here's where it all ends,
And I feel the pain, 'cause I'm without her,
I feel the pain.

[Chorus]

I see the sight, with a different light,
Words cannot describe the way I'm feeling,
'Cause I've been searching in my head,
For the words I thought she'd said,
For too long.

[Chorus x3]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
ακούσματά μου: rock, metal και λίγο country κυρίως ξένα αλλά τωρα τελευταία και ελληνική rock, punk klp

Busted - Sleeping With The Light On: To άκουσα ευχάριστα αλλά δε θα το άκουγα και δευτερη φορά! Με άφησε κάπως αδιάφορη...
Τελικά 5/10 από μένα!


μπορώ να μπω κ γω στη λίστα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ακούσματά μου: alternative, indie, ebm, rock, metalizonta και φλωρινιωτης

Busted - Sleeping With The Light On: Χμφ. Μια ιδεα καλυτερο απο μπακστριτμποιζ. Ισως το ξαναπετυχω ως σαουντρακ σε ταινια για αμερικανοεφηβους, αλλα δε νομιζω να το ξανακουσω :P
2/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το Busted - Sleeping With The Light On Είναι ένα κομματάκι από ένα boy band με ωραία μουσικούλα, ευχάριστη, με συγκεκριμένο ηλικιακό target group αλλά χωρίς κάτι ιδιαίτερο να θες να το ξανακούσεις ...
Βαθμολογία: 2/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)

Η αποψη μου για το Busted - Sleeping With The Light On είναι ότι είναι πολύ teen τραγουδάκι, καθόλου πρωτότυπο και κάπως ξερνερωτούλι. Θα ξεπεράσω τον εαυτό μου και θα του βάλω κάτω από την βάση

3/10 από μένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.

Σχόλια για το κομμάτι Busted - Sleeping With The Light On. … το τραγουδάκι μπορείς να το ακούσεις σε junior party. Έχω περάσει φυσικά την ηλικία που θα μπορούσε να μου αρέσει ένα τέτοιο κομμάτι… δεν μου αρέσει τώρα, όμως κάποτε μου άρεσε αυτό το στιλ.

Γι'αυτο και θα βάλω 7/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.

Σχόλια για το κομμάτι Busted - Sleeping With The Light On

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τους απο πανω..Πολυ αδιαφορο και παιδικο..Και εφοσον σε αντιθεση με τη roumana δεν μου αρεσε ποτε αυτο το στυλ απο μενα..

..1/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου τα μάθατε, βαριέμαι να τα γράφω... :P

Η αποψη μου για το Busted - Sleeping With The Light On: Παγερά αδιάφορο. Δεν πήρα είδηση ότι τελείωσε, γιατί πολύ απλά δεν το πρόσεχα όσο έπαιζε, και αναγκάστηκα να το ξαναβάλω!:P

2/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι 24) Busted - Sleeping With The Light On: Συμπαθητικοί στιχοι και μουσικη, αλλά ξανακουσμενα πραγματα.
Tελικά : 5/10.



ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros---------------------(1η)
30th superstarr------------------(1η)
31th roumana-------------------(1η)
32nd fandago--------------------(2η)
33rd Jesus ate your cake------(1η)
34th dj.dennis------------------(1η)

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ==================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved =====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 )MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20)TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21)ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================>(Neraida)
22)COCOROSIE - Beautiful Boys==================================>(diotima)
23)RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================>(io-io)
24)BUSTED - Sleeping With The Light On=========================>(BrokenHeart)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια επειδη δεν μπορω να μπαινω πολυ τωρα τελευτεα, αν τυχων ειναι καιρος μου πια να βαλω κομματι και δεν βαζω στειλτε μου ενα πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ρε Τασο, τι τις βαζω τις λιστες ρε μπαγασα ; :P Επομενος εισαι ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Παιδια επειδη δεν μπορω να μπαινω πολυ τωρα τελευτεα, αν τυχων ειναι καιρος μου πια να βαλω κομματι και δεν βαζω στειλτε μου ενα πμ
Νομίζω ότι μπορείς να βάλεις κομμάτι από τώρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλα ρε παιδια μην με φατε! Νομιζω τωρα το ειχε βαλει το κομματι ο Broken.

Σειρα μου λοιπον... Κολλησα για λιγο, δεν ηξερα τι να βαλω... Οσπου μου ηρθε η ιδεα... Ενα απο τα αγαπημενα μου κοματια, ενα απο αυτα που με ωθησαν στην ροκ. Κιθαρα ο Jimi, φωνη ο Robert και drums ο john... Τι αλλο να πω εγω;

Whole Lotta Love-Led Zeppelin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το Whole Lotta Love-Led Zeppelin. Είναι από τα κλασικότερα κομμάτια στην ιστορία της ροκ. Στη μέση του τραγουδιού γίνεται αυτό για το οποιο μιλάει το τραγούδι Βαζω 9 μόνο κ μόνο επειδή τυγχάνει το συγκεκριμένο να μην είναι το αγάπημενο μου απο Ζέπελιν.
Βαθμολογία: 9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παραειναι κλασικο για να το κρινω..Αλλα γενικα ενα 7αρακι του δινω, δε με τρελαινει κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δεν έχω να πω τίποτα. Βάζω μόνο 12/10 και όχι 20/10 γιατί μπορούσες να βάλεις πχ το Kashmir ή το Since I've been loving you.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.
Σχόλια για το κομμάτι Whole Lotta Love-Led Zeppelin
Δεν μου αρεσει καθολου το κλασσικο ροκ,και απο αυτο προτιμω πχ τους Doors απο τους Led Zeppelin.
Παρολαυτα υπαρχει ενα τεραστιο respect γιατι τα ατομα παιζαν μουσικαρα..Ενα 7/10 λοιπον απο μενα..

p.s.Το Kashmir ειναι οντως πολυ καλυτερο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ηρθε η ωρα μου η οχι ακομη? :pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top