Τι σχέση έχετε με τους φίλους και την παρέα του/της;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απλά αυτό΄...! Για πείτε, βγαίνετε όλοι μαζί;
Πώς χαιρετιέστε με τον κολλητό του;
Έχετε κοινά θέματα συζήτησης με την κολλητή της;

Ακούω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Βγαινουμε, πωωως.. Με τους φιλους του-αγορια εχω πολυ καλη σχεση. Με τις κοπελες-φιλες του παλι, με μια εχω μεγαλο προβλημα. Δε με παει μια και κανει εντελως αψυχολογητα πραγματα, οποτε μου βγαινει κι εμενα μια ξυνιλα αλλο πραγμα.

Χαιρετιομαστε φυσιολογικα, παιρνουμε φορα 5 μετρα πριν και κανουμε bearhug:p Ε ενταξει, φιλια στο μαγουλο και τετοια.

Εχουμε καποια στοκ θεματα που οποτε βγουμε θα συζητησουμε, ελπιζοντας να προκυψει καμια συζητηση που θα χει ζουμι, τυπου θρησκεια-ανεργια-δεν ξερω γω τι αλλο (κι αυτα στοκ ειναι, αλλα λεμε τωρα..).
Ενταξει δεν τρελαινομαι γι'αυτες τις εξοδους, αν μπορουσα θα θελα να τις αποφυγω, αλλα ας οψεται ο ερως (κι οτι ανεχεται εκεινος τους δικους μου..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Χμμμμμμμμμμ μεγάλο θέμα αυτό :hmm:


Στο παρελθόν υπήρχαν κάποιοι φίλοι μου που δεν μπορούσαν να συνυπάρξουν με την οποιαδήποτε σχέση μου.... δεν ξέρω αν έφταιγε το γεγονός ότι οι σχέσεις μου δεν ήταν κι ότι καλύτερο ή αν οι συγκεκριμένοι φίλοι (φίλες βασικά) ένοιωθαν απειλούμενες απ την παρουσία συντρόφου στη ζωή μου και ασυνέσθητα (ίσως και συνηδειτά) του ξεκινούσαν πόλεμο....
όπως και να είχε, πάντα έλεγα ότι οι φίλοι πρέπει να δέχονται τις επιλογές μας και να κάνουν τους.... μ@λ@κες καθώς και τα στραβά μάτια (αφού σου έχουν πει πρώτα τις πιθανές διαφωνίες τους, μετά τουμπεκί please!)
anywayz, κάποια στιγμή ξέκοψα με αυτές τις κοπέλες για άλλους λόγους και ως δια μαγείας.... όλα ήταν μια χαρά με τον σύντροφο μου....
Ξαφνικά αυτός τα πήγαινε μια χαρά με τους φίλους μου και αγαπημένα μου πρόσωπα και αυτοί τον είδαν με εντελώς άλλο μάτι κι έγινε.. δικός τους!
Με το πέρασμα του χρόνου σε μια σχέση είναι αυτονόητο ότι κάποιοι φίλοι του θα γίνουν και δικοί μου φίλοι και κάποιοι φίλοι μου θα γίνουν και δικοί του....
όσο περνάει ο καιρός και δένουμε οι δυο μας περισσοτερο σαν άτομα, σαν σχέση και σαν φίλοι είναι σαφές ότι η παρέα μας είναι κοινή και δεν αποτελεί πρόβλημα... ίσα ίσα που είναι πολύ όμορφο...
Επεκτείνεις τις κοινωνικές σου επαφες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ, πάλι, για να πω για την "τρέχουσα" σχέση...

Με τον "καλύτερό του φίλο από την πόλη" κάνουμε πλάκα, τον αποκαλώ "σύζυγό" μου (κι αυτός εμένα το ίδιο), αγκαλιαζόμαστε μπροστά στον καλό μου για πλάκα και λέμε ότι θα τον βάλω να δουλεύει για να πάμε οι δυο μας ταξίδι του μέλιτος... κι άλλα!

Με τους άλλους φίλους του, επίσης καλά, δόξα τω Θεώ...

Με τις κοπέλες ουδέτερα, αν και με την πρώην συγκάτοικό του είχαμε πάει οι δυό μας για φαΐ, πριν 2 εβδομάδες!

Αλλά αυτή η περίπτωση είναι τυχερή, παλιά ήταν πολύυ αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμμ...κατά ένα περίεργο τρόπο πάντα τα πήγαινα καλά....Σε προηγούμενη σχέση μου όμως έχει τύχει να μην αντέχω τον κολλητό του και ο πρώην μου τις φίλες μου :P οπότε βγαίναμε πάντα μόνοι μας...Άντε και με κανένα συνάδελφο και την γυναίκα του σαν κοινωνική υποχρέωση!

Με την τωρινή μου σχέση και με τους δύο κολλητούς του τα πάμε πολύ καλά και ειδικά με τον πιο κοντινό του έχουμε ξημεροβραδιαστεί στην βεράντα του καλού μου - ενώ ο δικός μου έβλεπε ταινία με την φίλη μου- και μιλούσαμε για προβλήματα που είχε! Ακόμα και τώρα που είμαι μακριά έχουμε επικοινωνία και πειράζουμε ο ένας τον άλλον!

Δεν μπορώ να πω για ένωση παρέας αυτή την στιγμή μιας και η δικιά μου παρέα είναι στο βορρά και η δική του στο νότο :P Όμως στο Βόλο η κοινή μας παρέα είναι η δική μου μιας και από εκεί τον γνώρισα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εκτός από τον υποτιθεται κολλητό του ο οποίος μου δημιουργούσε μεγάλο πρόβλημα (αλλά τωρα ευτυχως ή δυστυχως εχει απομακρυνθει λιγο απο μονος του) κατα τ'αλλα τα παω μια χαρα με όλους και με τις κοπελες τους ολες.. Δοξα τω Θεω εχει πολυ καλους φιλους και βγαινουμε οοοοοοοοολοι μαζι σιγουρα μια φορα την εβδομαδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:thumbsup:Μάλλον είμαι από τις τυχαιρές γιατί πάντα τα πηγαινα καλα΄με τις παρέες του εκάστοτε συντρόφου! Τωρα ειδικά τον κολητό του τον ιώθω κάτι σαν αδερφό μου!Εκτώς από την κουμπαριά γιατί μας πάντρεψε είναι για'μένα αλλά με'χει κάνει και εμένα να νιώθω μέλος της οικογενειας του! Ειδικά η μητέρα του καθημερινά παρακαλάει να βρει και ο γιός της "τέτοια κοπέλα" και πως αν δεν αγαπούσε τον άντρα μου σαν δικό της παιδί θα είχε βρει 1000 τρόπους να με κάνει νύφη της! Αφού τωρα που είμαι έγκυος δεν λέει το βαφτιστήρι της αλλά το εγγόνι!:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είμαστε και τα δυο πολύ κοινωνικά πλάζματα, νι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
~~~~~~~~ Σημείωση από Γιώργος ~~~~~~~~
Έγινε συγχώνευση θέματος
με το παρόν θέμα.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Από τη στιγμή που έχετε σχέση με κάποιον/α, πιστεύετε ότι θα πρέπει να κάνετε παρέα και με τους φίλους του/της? Πόσο στενές σχέσεις διατηρείτε με τον φιλικό κύκλο του συντρόφου σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καπια παρεα σιγουρα επιβαλετε... Δεν γινετε μια ζωη να ειναι μονα τους δυο ατομα, καπια στιγμη θα ειναι και με της παρεες τους. Και απο εκει και περα εξαρτατε και απο τους ανθρωπους και μπορουν να δημιουργιθουν και αλλες φιλιες. Ολα αυτα δεν εχουν συγκεκριμενο τροπο που πρεπει να γινονται, γινονται απο μονα τους αναλογα της καταστασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα "πρέπει",με χαλάει σαν λέξη στο συγκεκριμένο ζήτημα.

Η αλήθεια είναι ότι έστω και μια τυπική σχέση θα την έχεις,έτσι είναι αυτά.Από εκεί και μετά,κάποια άτομα θα τα συμπαθήσεις περισσότερο και κάποια λιγότερο,λογικό είναι νομίζω.Δεν γίνεται να ταιριάξεις με όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αναλόγως τα άτομα. Δεν νομίζω οτι είναι δεσμευτικό να έχει κανείς καλές σχέσεις με την παρέα του συντρόφου του. Τυπικές σχέσεις ναι, ακόμα πιο στενές αν ταιριάζει με την παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξεκινάμε με τυπικές επαφές. Το οποίο φέρνει και μία υποτυπώδη (και σαφώς αυθόρμητη) προσπάθεια να γίνω συμπαθής και να βάλω καλές βάσεις, για το ό,τι προκύψει μετά...
Από κει και πέρα, οι φίλοι του φίλου μου είναι και δικοί μου φίλοι. Θα βγούμε τόσο με τους δικούς του, όσο με τους δικούς μου. Μπορεί και να αναμίξουμε τις παρέες μας, ποιος ξέρει. Μπορεί να πάμε ποιο πολύ με μία μεριά, αλλά κανείς δε θα 'πρεπε να νιώθει παραπονεμένος, από το ζευγάρι... ότι και καλά "όλο με τους δικούς του/της είμαστε".
Μπορεί να βγω με ένα φίλο του για σινεμά, χωρίς εκείνον, αν πχ έχει μία προβολή τη μέρα που αυτός κάνει πρόβα, γιατί όχι...

Και πάντα ξέρω ότι αν χωρίσουμε, δε θα μείνουν εύκολα φίλοι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Έχω 2 φίλους μετριμένους ο ένας ειναι η παρέα μου και ειναι ομοφυλόφυλος και ένας αδερφικός φίλος που ειναι πάντα δίπλα μας και τον αγαπάμε πάρα πολλύ. Οι άνθρωποι που ειναι κοντά μας οι υπόλοιποι κουμπάρα και γνωστοι δεν έρχοντε στο σπίτι όταν απουσιάζει ο άντρας μου ή εγώ, ακόμα και η κουμπάρα μου δεν έρχετε άν δεν ειμαι και εγώ στο σπίτι,πάντα βγαίνουμε όλοι μαζί ποτέ ο καθένας μόνος του με φίλους/λες θεωρούμε οτι αφού περνάμε καλά μαζί πιός ο λόγος να βγούμε ξεχωριστά, οι μόνοι που επιτρέποντε είναι ο ομοφυλόφυλος φίλος μου που έρχετε όταν είμαι μόνο εγώ μόνη όχι με τον άντρα μου και ο αδερφικός φίλος που έρχετε και δεν υπάρχει πρόβλημα να πεταχτεί κάπου ο άντρας μου και να γυρίσει, αυτάααααα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
με το που κάνεις σχέση δεν σημαίνει οτι ξεκόβεις και απο τις παρεες σου (ούτε ο ένας ούτε ο άλλος).
Και βέβαια είμαι υπέρ της άποψης να κάνεις παρέα με τους φίλους του συντρόφου σου. τώρα όσον αφορά πόσο στενές θα ειναι οι σχέσεις, εξαρτάται απο το πόσο θα ταιριάξουν όλοι σαν παρέα.
Το ίδιο όμως θέλω να γίνεται και με τη δική μου παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bonbonaki

Νεοφερμένος

Η bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν είναι πάντα εύκολη η προσαρμογή στην παρέα του φίλου μας.Μου έχει συμβεί να μην ταιριάζω απλώς με τα ατομα αυτα--η πιο εύκολη περίπτωση--ή να μην τους πάω και καθολου!Εδώ είναι τα άσχημα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ένα μικρό hint.. Μην το παρακάνετε με τους φίλους και τις φίλες σας, πολλοί δεν έχουν την απαιτούμενη ανεκτικότητα προς τους αγαπημένους/ες των φίλων τους, και στο τέλος μόνο παρεξηγήσεις μπορεί να δημιουργηθούν.

Κατά τα άλλα, είναι απαραίτητο κατά τη γνώμη μου να κάνεις παρέα και με τους φίλους του άλλου, γιατί μαθαίνεις πάρα πολλά πράγματα για τον φίλο/η σου σε σχέση με τον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του, που δεν μπορείς να τα δεις όταν είστε μόνοι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ένα μικρό hint.. Μην το παρακάνετε με τους φίλους και τις φίλες σας, πολλοί δεν έχουν την απαιτούμενη ανεκτικότητα προς τους αγαπημένους/ες των φίλων τους, και στο τέλος μόνο παρεξηγήσεις μπορεί να δημιουργηθούν.


για να μην αναφέρουμε και τη ζήλια που έχουν μερικοί "φίλοι" επειδή εσύ έχεις σχέση κι αυτοί δεν έχουν... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
για να μην αναφέρουμε και τη ζήλια που έχουν μερικοί "φίλοι" επειδή εσύ έχεις σχέση κι αυτοί δεν έχουν... :(

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω.. έχω καεί από αυτό το θέμα, αλλά φυσικά έχω κάψει και άλλους άθελά μου..:/:

Άσε που δεν είναι απαραίτητο το φίλοι να μπει σε "", γιατί όντως κάποιοι φίλοι δεν αποδεικνύουν την αγάπη τους όταν αλλάξουν οι προτεραιότητές σου, αλλά μπορεί να φταις και εσύ σε κάποιοες περιπτώσεις, που δεν χειρίστηκες σωστά το θέμα (όχι εσύ συγκεκριμένα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς ήθελα να πω.. έχω καεί από αυτό το θέμα, αλλά φυσικά έχω κάψει και άλλους άθελά μου..:/:

Άσε που δεν είναι απαραίτητο το φίλοι να μπει σε "", γιατί όντως κάποιοι φίλοι δεν αποδεικνύουν την αγάπη τους όταν αλλάξουν οι προτεραιότητές σου, αλλά μπορεί να φταις και εσύ σε κάποιοες περιπτώσεις, που δεν χειρίστηκες σωστά το θέμα (όχι εσύ συγκεκριμένα :P )

για μένα τα εισαγωγικά είναι απαραίτητα...
τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα :P
γιατί για μένα δεν είναι φίλος όποιος δεν μπορεί να καταλάβει αυτές τις αλλαγές αλλά είναι "φίλος" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top