Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Παρόμοια κατάσταση. Σε καταλαβαίνω πλήρως.

Παλιότερα είχα κάτι σαν σχέση με άτομο που γνώρισα από το web αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό. Την μια ήθελε, την άλλη δεν ήθελε, ε μην το κουράζουμε.
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που το θεωρείτε παράξενο και κακό, ποια είναι η διαφορά του να γνωρίσεις κάποιον μέσω net από το να τον γνωρίσεις πχ τυχαία στον δρόμο ή σε ένα club πχ. Πώς τον μαθαίνεις καλύτερα? Βήμα βήμα από το net ή με μια μικρή πρώτη οπτική επαφή irl? Μα αν είναι δυνατόν να σας φαίνεται περίεργη η γνωριμία μέσω Internet. Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.
Έχει το πλεονέκτημα πάντως ότι μπορείς να ερωτευθείς πρώτα τον χαρακτήρα κάποιου και μετά την εμφάνιση (ειδικά εφόσον δεν έχεις δει φώτο του). Στην γνωριμία από κοντά αυτό συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια.

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκαιο..Στην real life θα δεις τον άλλον πρώτα εξωτερικά και μετά εσωτερικά σε αντίθεση με το internet που πολλές φορές συμβαίνει το αντίθετο.

Μάλιστα προσφάτως ενθουσιάστικα με ένα παιδί που μιλούσαμε μέσω νετ και πολύ αργότερα είδα φωτό του και εντάξει:P
Τελικά καταλαβαίνεις πιο εύκολα αυτό που λέμε ότι ο χαρακτήρας κάποιου δεν έχει σχέση με την εξωτερική του εμφάνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παρόμοια κατάσταση. Σε καταλαβαίνω πλήρως.

Παλιότερα είχα κάτι σαν σχέση με άτομο που γνώρισα από το web αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό. Την μια ήθελε, την άλλη δεν ήθελε, ε μην το κουράζουμε.
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που το θεωρείτε παράξενο και κακό, ποια είναι η διαφορά του να γνωρίσεις κάποιον μέσω net από το να τον γνωρίσεις πχ τυχαία στον δρόμο ή σε ένα club πχ. Πώς τον μαθαίνεις καλύτερα? Βήμα βήμα από το net ή με μια μικρή πρώτη οπτική επαφή irl? Μα αν είναι δυνατόν να σας φαίνεται περίεργη η γνωριμία μέσω Internet. Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.
Έχει το πλεονέκτημα πάντως ότι μπορείς να ερωτευθείς πρώτα τον χαρακτήρα κάποιου και μετά την εμφάνιση (ειδικά εφόσον δεν έχεις δει φώτο του). Στην γνωριμία από κοντά αυτό συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια.

Και εγώ τον καλό μου πρώτα τον ερωτεύτηκα μεσω web(αν κ είχα δει και φωτος του κ τον είχα συναντήσει κ μια φορά για να μου δώσει ένα cd)και μετά μόλις συναντηθήκαμε ήταν σαν να τον ήξερα χρόνια και ήθελα να τον φιλήσω αμέσως!ε δεν αντιστάθηκα κ πολύ...(μιση ώρα:redface:)!
Θέλω να πω ότι είχα γνωρίσει αρκετά τον χαρακτήρα του έτσι ώστε να τον ερωτευτώ τρελά κ να τον σκέφτομαι συνέχεια κ να έχω σκάσει μέχρι να συναντηθούμε για πρώτη φορά..Βασικά προυπόθεση είναι να σου δείχνει ο άλλος τον αληθινό του χαρακτήρα και απο εκεί και πέρα δεν βρίσκω τον λόγο να είναι κακές οι γνωριμίες μέσω ίντερνετ(μονο μία φορά έχω κάνει βέβαια..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βασικά προυπόθεση είναι να σου δείχνει ο άλλος τον αληθινό του χαρακτήρα και απο εκεί και πέρα δεν βρίσκω τον λόγο να είναι κακές οι γνωριμίες μέσω ίντερνετ(μονο μία φορά έχω κάνει βέβαια..).

Εάν μιλάτε καιρό (γενικά, όχι εσύ), τότε είναι εξαιρετικά εύκολο να μάθεις τον χαρακτήρα του αλλουνού. Αλλά θέλει συχνά και για αρκετό καιρό. Όχι εντάξει, μιλήσαμε μια βδομάδα, ώρα να βγούμε ραντεβού. Αυτό για τους τελείως άγνωστους μεταξύ τους. Αν τον άλλον τον ξέρεις έστω κι από ένα forum, οκ, ακόμα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν μου έχει τύχει. Αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα, αν γνώριζα μια κοπέλα και μέσω αυτής της e-γνωριμίας μας να καταλήγαμε μετά από πολύ καιρό στο πιθανόν διαταύτα (παθιασμένο έρωτα). (αλλά, δεν έχει σημασία, ας μέναμε και μόνο στην αληθινή επικοινωνία σαν φίλοι) :D :D Ίσως ένας e-έρωτας να είναι όντως κάτι το ασυνήθιστο και συγχρόνως γοητευτικό, λόγω του γεγονότος ότι προσωπικά, δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο ξανά στο παρελθόν...διότι προτιμώ τις παραδοσιακές τακτικές.... :D

Βέβαια, συμφωνώ ότι στο διαδίκτυο κυκλοφορούν πολλοί ψυχανώμαλοι και διεστραμμένοι και πόσες κοπέλες που τελικά...είναι «!» άντρες! :sick: :sick: :sick: Όμως ας μην είμαστε και από την άλλη τόσο εσωστρεφείς με συμπεριφορά κλεισοσπίτη-τριας...δηλ., κλεισμένοι στο καβούκι μας λες και κινδυνεύουμε από παντού...:D :D

Συμφωνώ με την άποψη αυτή:
Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.

...όντως, στην πραγματική ζωή υπάρχουν πολλοί ψυχανώμαλοι και δήθεν άνθρωποι. Όπως και πολλές φορές, λέγονται πολλά άσχημα και χοντρά ψέματα παρ' όλο που βλέπεις live τον συνομιλητή-τρια σου και τον «χτενίζεις» με το βλέμμα σου, από την κορυφή μέχρι τα νύχια. Απλά, ορισμένοι άνθρωποι έχουν στο αίμα τους το ψέμα και την διπροσωπία...δεν χρειάζεται να είναι στο msn. Ζουν με το ψέμα και την κακοήθεια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δεν ειχα καμια σχεση ουτε φιλικη ουτε ερωτικη και συμφωνω με οσους λενε πως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σου προκυψει ατομο διαφορετικο απο οτι περιμενες και ισως να σε βαλει σε κινδυνους ολοι εχουμε ακουσει τετοιες ιστοριες αλλα αμα δεν ρισκαρεις και λιγο στην ζωη και ειδικα για τετοιο θεμα δεν εχει η ζωη πλακα.Βασικα αν σε χτυπησει ο ερωτας συνηθως ουτε που το σκεφτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
...συμφωνω με οσους λενε πως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σου προκυψει ατομο διαφορετικο απο οτι περιμενες και ισως να σε βαλει σε κινδυνους ολοι εχουμε ακουσει τετοιες ιστοριες αλλα αμα δεν ρισκαρεις και λιγο στην ζωη και ειδικα για τετοιο θεμα δεν εχει η ζωη πλακα.Βασικα αν σε χτυπησει ο ερωτας συνηθως ουτε που το σκεφτεσαι.

Βέβαια μεγάλο ρόλο παίζει από που γνώρισες το άτομο με το οποίο θέλεις να συνεχίσεις λίγο παρακάτω...στο κυρίως πιάτο! :D Αν είναι από κανένα φόρουμ (όπως αυτό εδώ) με «σαφή» ταυτότητα ύπαρξης, δεν πιστεύω να προκύψει κάτι που να απειλεί την σωματική σου ακεραιότητα (με όσα ακούγονται περί επικινδυνότητας του διαδικτύου). Αν ψάξεις...στα τυφλά στην διαδικτυοχώρα κάνοντας έναν τυχαίο περίπατο, τότε όλα μπορεί να συμβούν... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ο ναι. Αρχες Σεπτέμβρη του 2008 και ειμαστε ακομα μαζι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ναι, αλλα δεν ηταν σχεση αυτο το πραμα >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vαggiω αplα =D

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ναι.βασικα εχω βρεθει σε πολυ περιεργεσ καταστασεισ!και τα εχω φτιαξει με παιδι που γνωρισα μεσω ιντερνετ και εχω πολλουσ φιλουσ εδω και χρονια που αν και ζουμε κοντα δεν εχουμε συναντηθει ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black mamba

Νεοφερμένος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Συγνωμη που ειμαι κυνικη αλλα εγω ξερω οτι οι περισσοτεροι προσεχουνε την εμφανιση αρχικα οποτε...:whistle:
Ετσι νομιζω εγω ε!!!!(και πραττω, δεν θα κρυφτω):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Οχι ποτε......Βασικα φοβαμαι λιγακι γιατι ποτ εδεν ξερεις τι γινεται......Νομιζεις οτι μιλας με γυναικα και σου βγαίνει αντρας και το αντιθετο... Αστο καλυτερα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jetry

Νεοφερμένος

Ο Αναστασία Τζέτρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγώ είμαι πολύ τυχερή που γνώρισα το φίλο μου με τον τρόπο αυτό.. κ εγώ στην αρχή φοβόμουν αλλά μιλούσαμε αρκετό καιρό και πραγματικά είναι ακριβώς όπως τον φανταζόμουν. είναι δε και η πιο πετυχημένη μου σχέση ever!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
...ρε παιδιά, πώς πετυχαίνεται φυσιολογικά άτομα; τόσο γκαντέμης είμαι; :D:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
...ρε παιδιά, πώς πετυχαίνεται φυσιολογικά άτομα; τόσο γκαντέμης είμαι; :D:D:clapup:

Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχετε κανει ποτε σχεση με καποιον\καποια απο το internet
Οχι και ουτε προκειται να φτασω τοσο χαμηλα...
Ασε που εχω σταματησει να κυνηγαω γενικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ναι! Και με αυτον τον ανθρωπο ειμαι 2,5 χρονια τωρα!
Θα ελεγα πως ημουν τυχερη γιατι δεν ειναι πολλοι οι νορμαλ στο ιντερνετ!
Δεν θα το συνιστουσα βεβαια! Ειναι πολλοι οι κινδυνοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
...απο το νετ έχω κάνει την σοβαρότερη μου σχέση μέχρι τώρα οπότε δεν το αποκλείω,
αν και είναι σπάνιο μπορείς να βρεις πολύ αξιόλογους ανθρώπους, είτε σχέση είτε φίλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα ελεγα πως ημουν τυχερη γιατι δεν ειναι πολλοι οι νορμαλ στο ιντερνετ!
γιατι αραγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Nαι, 2 φορές και ήταν οικ καλύτερες μου σχέσεις έως τώρα..
και με τους 2 μιλούσα αρκετό καιρό πριν κάνουμε κάτι
και γνωριστήκαμε καλύτερα και από κοντά πριν κάνουμε σχέση :):)
ευτυχώς ήταν και οι 2 πολύ νορμάλ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οnline dating

1/3 γυναίκες κάνει σεξ την πρώτη φορά που συναντά κάποιον που γνώρισε από το διαδίκτυο.
4/5 δεν χρησιμοποιούν προστασία κατά τη σεξουαλική επαφή.

Οι άντρες λένε ψέμματα συνήθως για την ηλικία, το ύψος και την οικονομική κατάσταση, ενώ οι γυναίκες για το βάρος, τη φυσική κατάσταση και την ηλικία.

Σε 18.5 μήνες μετά την πρώτη συνάντηση παντρεύονται, ενώ ο χρόνος για ένα ζευγάρι που δεν έχει γνωριστεί από το διαδίκτυο για να παντρευτεί υπολογίζεται στους 42 μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top