Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το αρκεί δείχνει πρόβλημα. Δες τα παρακάτω, και σκέψου το:


  1. Δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, αρκεί να μην είναι στην γειτονία μου
  2. Δεν έχω πρόβλημα με τις γυναίκες που έχουν πολλές εμπειρίες, αρκεί να μην είναι η αδελφή μου, η μανά μου και η κοπέλα μου
  3. Δεν έχω πρόβλημα με τους Αλβανούς, αρκεί να μην είναι στην Ελλάδα
  4. Δεν έχω πρόβλημα με τους άθεους, αρκεί να μην είναι το παιδί μου
Υ.γ.: Γνωστός που έκανε tattoo και έχασε την δουλεία του, δήθεν ότι έκαναν μείωση προσωπική αλλά από τα 20 άτομα, απολύσανε τον έναν, αυτόν με το tattoo :P (Και η πλάκα ήταν ότι δεν έρχονταν σε επαφή με κόσμο :P)

Disclaimer: Τίποτα από τα παραπάνω 4 πχ δεν με αντιπροσωπεύει

Εγώ πάντως έχω tattoo 6 χρόνια, η δουλειά μου προϋποθέτει προσωπική επαφή και μάλιστα σε "ευαίσθητο" τομέα, και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Φυσικά δεν το "βγάζω στην φόρα", αλλά ούτε το κρύβω. Εν γένει νομίζω ότι, αν και συντηρητική, η ελληνική κοινωνία δεν είναι τόσο, μα ΤΟΣΟ κολλημένη για να έχει πρόβλημα με τα tattoos. Αν βέβαια μιλάμε για κάτι extreme και μες στην ποζεριά, συνοδευόμενο με ανάλογο ντύσιμο και στυλ, τότε πρόκειται για άλλη περίπτωση. Αλλά όταν το tattoo, το piercing και λοιπά είναι σε μετριοπαθές επίπεδο, κανείς δεν έχει πρόβλημα, πέρα πιθανώς από τίποτα ηλικιωμένους, κολλημένους θρήσκους συντηρητικούρες.

Η under σου είπε όσα ήθελα να πω. Εγώ βασικά, αν δεν είχε πεθάνει ο πατέρας μου, δεν θα είχα κάνει τατουάζ και ενίοτε νιώθω πως το έχω ψιλομετανιώσει - ευτυχώς εκεί που είναι δεν το βλέπω συχνά και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά ποτέ κανείς δεν έπαθε σοκ όταν του είπα πως έχω τατουάζ, ούτε υπήρξε θέμα όταν φάνηκε.
Και τα παραδείγματά σου είναι άσχετα με το θέμα μας - εγώ είπα το αυτονόητο, πως δηλαδή η υπερβολή δεν βοηθά. Και αυτό είναι αυτονόητο γιατί ισχύει για όλα - και σκουλαρίκια να έχεις στα αυτιά δεν υπάρχει θέμα, αρκεί να μην έχεις σκουλαρίκι σε κάθε πιθανό σημείο που μπορείς να βάλεις σκουλαρίκι. Δεν έχει σχέση με όσα λες εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι πρέπει να μάθουμε ότι δεν μπορούμε να λέμε ότι δεν υπάρχει "θέμα" με το τάδε αλλά ταυτόχρονα να βάζουμε περιορισμούς.

Προσωπικά ναι, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα tattoo και μάλιστα πότε δεν θα ξεχάσω την πλάτη μιας "σχέσης" μου, και ίσως να την νοσταλγώ για πολύ καιρό ακόμη. Όπως επίσης ομολογώ ότι πάνω στην τρέλα μου έχει περάσει από το μυαλό μου το tattoo και μάλιστα αρκετά έντονο, ειδικά αν θα φοράω κοντομάνικο. Ωστόσο ναι, έχω δει αρκετές φορές νέοι άνθρωποι, άνδρες και γυναίκες, να κοιτάνε κάποιον περίεργα ή ξαφνικά να κρατάνε πιο σφιχτά την τσάντα για αυτούς τους λόγους. Όποτε αν κάποιος με ρωτήσει την γνώμη μου, θα του πω ακριβώς αυτό.

Πάντως μακάρι να έχετε δίκαιο, η αλήθεια είναι ότι πότε δεν με ενδιέφερε το συγκεκριμένο θέμα και ίσως απλά να έχω "αποθηκεύσει" μόνο τις αρνητικές μνήμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα ρε Πανο...! Υπαρχουν σιγουρα τα ατομα που στραβωνιυν, αλλα προσωπικα ξερω και καθηγητη, και τραπεζικο και στρατιωτικο με τατοο και κανενα προβλημα στην δουλεια του, και απο ολουςοσους ξρω με τατου κανεις δεν μου εχει πει αρνητικες εμπειριες απο ανθρωπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.


Πως σας φαίνεται; Το αστεράκι με τα χρώματα γύρω γύρω υπάρχει ήδη, αλλά επειδή δεν μου αρέσει, σκεφτόμουν να το κανω όπως βλέπετε και φυσικά μέσα στα φύλλα να είναι πιο ενιαίο το χρώμα, όχι τόσο τριγωνικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.


Πως σας φαίνεται; Το αστεράκι με τα χρώματα γύρω γύρω υπάρχει ήδη, αλλά επειδή δεν μου αρέσει, σκεφτόμουν να το κανω όπως βλέπετε και φυσικά μέσα στα φύλλα να είναι πιο ενιαίο το χρώμα, όχι τόσο τριγωνικο.
Μην χρωματισεις το τατου! Τα χρωματιστα τατου ειναι εγκλημα!

Προσωπικη μου αποψη, αστο ετσι οπως ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Την αλήθεια; Προτιμώ το αστέρι από το λουλούδι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Απλά το αστέρι όπως είναι μου θυμίζει λίγο πεντάλφα και σκιάζομαι :P
Ράσκαλ το αστέρι είναι ήδη χρωματιστό γύρω γύρω αν δεις.. και το ήθελα χρωματιστό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.

Το ερωτευτηκα αυτό:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Παιδιά, επειδή είμαι λίγο τεμπέλα και βαριέμαι να ψάχνω όλες τις σελίδες, μήπως μπορεί να μου πει κανείς πόσο πάει η τιμή για ένα μικρό tattoo; Όταν λέω μικρό, φανταστείτε ένα σχέδιο που να "χωράει" σε έναν λεπτό καρπό περίπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Παιδιά, επειδή είμαι λίγο τεμπέλα και βαριέμαι να ψάχνω όλες τις σελίδες, μήπως μπορεί να μου πει κανείς πόσο πάει η τιμή για ένα μικρό tattoo; Όταν λέω μικρό, φανταστείτε ένα σχέδιο που να "χωράει" σε έναν λεπτό καρπό περίπου..

Η ταρίφα στην Αθήνα που το είχα ψάξει πριν 5 χρόνια ήταν 50 ευρώ.
Στην επαρχία το έκανα με 30.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμμ...Ηρω, ο πονος λενε οτι ειναι υποφερτος.
Εχεις κανει μηπως αποτριχωση με λειζερ για να μου πεις σε συγκριση με αυτον τον πονο, ποσο εντονος ειναι εκεινος του τατουαζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Χμμμ...Ηρω, ο πονος λενε οτι ειναι υποφερτος.
Εχεις κανει μηπως αποτριχωση με λειζερ για να μου πεις σε συγκριση με αυτον τον πονο, ποσο εντονος ειναι εκεινος του τατουαζ?

Δεν έχω κάνει αποτρίχωση με λέιζερ.
Ο πόνος δεν είναι πόνος. :P
Πιο πολύ σαν μούδιασμα θα το έλεγα ή σαν τσιμπήματα με καρφίτσα. Το δικό μου ήταν μικρό και δεν πήρε πάνω από 10 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Για κάτι διακριτικό και ιδιαίτερο μπορεί να κοιτάξει όποιος ενδιαφέρεται και στους ρούνους (αρχαίο αλφαβητικό σύστημα των Βορειων λαών της Ευρώπης). Τα κινέζικα γράμματα έχουν παραφορεθεί πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Oσο κι εαν φορεθηκαν, συνεχιζει να μου αρεσει:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω ένα χαμηλά στη μέση. Έχω βρει ένα συγκεκριμένα που μου αρεσει πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

World_is_Maths

Νεοφερμένος

Ο Τασος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θέλω εδώ και καιρό να κάνω ένα tattoo !
Αλλά δεν ξέρω τι να γράψω. Καμία ηδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Διόρθωσα τελικά το αστεράκι και έκανα αυτό:



Βγήκε λίγο μεγαλύτερο απ' όσο υπολόγιζα, αλλά μου αρέσει πολύ! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 506 μηνύματα.

φοβερο tattoo....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiK3$

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε παραπάνω post δίαβασα ότι τα κινέζικα έχουν πολυφορεθεί.... κατά την γνώμη μου ,πιστεύω πως τα tattoo ότι αυτά και αν είναι δεν έχουν οτιδήποτε "όρια" , ο καθένας μας μπορεί να κάνει ότι του αρέσει... :rolleyes::rolleyes: (Έχωντας 2 κινέζικα :P)

Κάτι δικό σου ..... κάτι που να σε εκφράζει.... και βέβαια μην κάνεις το κλασικό (Only god can judge me :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
https://fc04.deviantart.net/fs70/f/2010/113/4/2/Colonial_Flags_by_BJ_O23.png

Εγω σκέφτομαι να βαρέσω τον Αποικιακό Φοίνικα στο μπράτσο (στα πάνω μέρη των σημαιών) ή μαζί και κάποιο σύμβολο κάποιας αποικίας πχ του Ζυγού (Libran) ή του Αιγόκερω (Caprica)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top