Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν δοκιμάζω γιατί δεν μου χρειάζεται. :)

Και η σοκολάτα δε μας χρειάζεται αλλά μια χαρά την τρώμε οι περισσότεροι. :redface:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Είχα πιει 2-3 φορές στο παρελθόν αλλά αηδίασα. Δεν ξέρω τι βρίσκουν κάποιοι σε αυτό το ρόφημα, είναι πάρα πολύ πικρό. Πορτοκαλαδίτσα και σοκολάτα ftw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα πιει 2-3 φορές στο παρελθόν αλλά αηδίασα. Δεν ξέρω τι βρίσκουν κάποιοι σε αυτό το ρόφημα, είναι πάρα πολύ πικρό. Πορτοκαλαδίτσα και σοκολάτα ftw.

Ζαχαρίτσα έριξες; :redface:


On: Και μένα παλιά δε μου πολυάρεσε ο καφές. Εχω όμως περίπου έναν χρόνο που αναθεώρησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Eγώ από τότε που γυρνούσα από το σχολείο διάβαζα,έτρωγα και μετά κατά τις 16.00 είχα μάθημα και έδινα ΜΑΧΗ για να μην κοιμηθώ (και όχι επειδή βαριόμουν,αλλά επειδή μου βγαίνει όλη η κούραση της ημέρας).
Αχ,τι καλά που θα περάσω φέτος.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Σε κανεναν δεν αρεσει ο καφες ,με την εννοια που του αρεσει μια μακαροναδα η μια πιτσα .Ο εθισμος στην καφεϊνη μιλαει
Το ιδιο ισχυει και για τα ποτα(αλκοολ),τσιγαρα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ζαχαρίτσα έριξες; :redface:


On: Και μένα παλιά δε μου πολυάρεσε ο καφές. Εχω όμως περίπου έναν χρόνο που αναθεώρησα. :P

Έριξα αλλά και πάλι την είχε την πικρίλα του :P
Αν είναι να πιω καφέ (μόνο όταν θέλω να μείνω ξύπνια) βάζω 90% γάλα και 10% καφέ αλλιώς δεεεεν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έριξα αλλά και πάλι την είχε την πικρίλα του :P
Αν είναι να πιω καφέ (μόνο όταν θέλω να μείνω ξύπνια) βάζω 90% γάλα και 10% καφέ αλλιώς δεεεεν :whistle:
Να φανταστώ ήταν από τα Starbucks; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Να φανταστώ ήταν από τα Starbucks; :/:

Όχι ήταν από ένα τοπικό μαγαζί. Σιγά μην έχουμε Starbucks στο χωριό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όχι ήταν από ένα τοπικό μαγαζί. Σιγά μην έχουμε Starbucks στο χωριό :P

Αχά,πάντως τα Starbucks έχουν υπερτιμημένο καφέ.Όταν είχα πάρει και δοκίμασα,λυπόμουν τα λεφτά ποτ έδωσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αχά,πάντως τα Starbucks έχουν υπερτιμημένο καφέ.Όταν είχα πάρει και δοκίμασα,λυπόμουν τα λεφτά ποτ έδωσα.:P

Γενικότερα οι μεγάλες αλυσίδες δε φημίζονται για τα προϊόντα τους. Σπάνια θα πάρω κάτι από κει γιατί προτιμώ να στηρίζω τις ντόπιες επιχειρήσεις. Άσε που δεν του έχω και τόση εμπιστοσύνη βλ McDonands :sick:

Θαρρώ έχει βγει καφές με γεύσεις; Αυτόν ίσως να τον δοκίμαζα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γενικότερα οι μεγάλες αλυσίδες δε φημίζονται για τα προϊόντα τους. Σπάνια θα πάρω κάτι από κει γιατί προτιμώ να στηρίζω τις ντόπιες επιχειρήσεις. Άσε που δεν του έχω και τόση εμπιστοσύνη βλ McDonands :sick:
Θαρρώ έχει βγει καφές με γεύσεις; Αυτόν ίσως να τον δοκίμαζα :hmm:
Εγώ φρέντο καπουτσίνο ή καπουτσίνο παίρνω (ανάλογα την εποχή). Σε αυτούς βάζουν σιρόπι. Ευτυχώς τότε που είχαν βάλει και σιρόπι και κάπως μερικές γουλιές δεν ήταν ντιπ σκέτος καφές χωρίς σταλιά ζάχαρη. Υπ'όψιν,είχα ζητήσει γλυκό.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νταξ ας μη συγκρίνουμε τώρα Starbucks με McDonalds..................ντροπή είναι........................
Τα σταρμπακς έχουν τη καλύτερη ποιότητα καφέ από το κάθε μικέλ :Ρ, παρόλο που δε πίνω καφέ ποτέ ~ να'ναι καλά τα frappucinoZzz κουβέντα να γίνεται

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Προσωπικά,εγώ δε θεωρώ τόσο καλό τον καφέ τους,όσο φημισμένος και να΄ναι.
Προτιμώ αλυσίδες όπως Coffee Island.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Η καθαρότεροι και υγιεινοί καφέδες είναι δύο: 1) Freddo Espressο ή ζεστός, 2) Ελληνικός συνήθως ζεστός ή κρύος
Ο λόγος;; Διότι και οι δύο είναι καβουρντισμένοι.
Όσο για τον φραπέ απλά καλό είναι να το αποφεύγεται μιας και το χαρμάνι του γίνεται από την συλλογή των άχρηστων καρπών από τα δέντρα. Να τονίσω πως το δε τμήμα της Αφρικής αλλά και της Βραζιλίας που παράγουν τον καφέ δεν καταναλώνουν καθόλου φραπέ!
Επίσης και οι decafeine καφέδες δεν είναι αξιόπιστοι.
Προσοχή λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Φραπέ μόνο οι Έλληνες πίνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Kαλά οι τουρίστες έχουν μεσάνυχτα.. πιστεύουν ότι είναι διαστημικός ο φραπές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Έναν, και αυτόν όποτε τον θυμηθώ ή αν πάω σε καφετέρια με κάποιον γνωστό μου, αλλιώς γενικότερα δεν πίνω τόσο πολύ καφέδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πλέον πινω κάθε πρωι και αν προκύψει, και το απόγευμα :P Τον εχω συνηθίσει τοσο που αν εχω κανονίσει να παω για καφέ εξω το πρωι και αναγκαστικά φυγω χωρίς να πιω, νιώθω σαν να κοιμάμαι ακομα :hehe:
Ίσως προσπαθήσω να πίνω μέρα παρα μέρα. Εχω ακούσει και εγω πως ο φραπες δεν κανει καλό, αλλα πίνω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Πλέον πινω κάθε πρωι και αν προκύψει, και το απόγευμα :P Τον εχω συνηθίσει τοσο που αν εχω κανονίσει να παω για καφέ εξω το πρωι και αναγκαστικά φυγω χωρίς να πιω, νιώθω σαν να κοιμάμαι ακομα :hehe:
Ίσως προσπαθήσω να πίνω μέρα παρα μέρα. Εχω ακούσει και εγω πως ο φραπες δεν κανει καλό, αλλα πίνω :redface:


κι εγω ακριβως το ιδιο κανω!
Οσο για το φραπε,τοσα πραγματα δεν κανουν καλο ο φραπες τουλαχιστον ειναι μια απο τις μικρες απολαυσεις της ζωης,γιατι να τον κοψεις?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top