Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Μήπως είναι αυτός ο λόγος που το λένε "βρώμικο"? :D:D


Κι αν ο αλλος πριν εχει πιασει τα οπισθια της γυναικας του ας πουμε, ειμαι εγω υποχρεωμενη να φαω αυτο το βρωμικο? Τωρα θα μου πεις.. αφου εισαι τοσο περιεργη μην πας να φας βρωμικο, αλλα αυτο δεν συμβαινει μονο στις καντινες αλλα και σε αρκετες κρεπερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Επισης αυτο που με ενοχλει απιστευτα ειναι οτι πας να φας ενα βρωμικο, μια κρεπα, ενα κατι τελος παντων στα γρηγορα και ο αλλος πιανει τα υλικα με τα βρωμοχερα του. Ρε ανθρωπε, δεν σου εχουν μαθει οτι πρεπει να φορας γαντια? Εδω εγω που ειμαι ασχετη με τις δουλειες του σπιτιου, ΟΤΑΝ αποφασισω να κανω το οτιδηποτε βαζω γαντια κι εσυ που ταιζεις τον κοσμακι γιατι δεν φορας?! :mad:
ΜΙΑ και μοναδικη φορα εχω δει ανθρωπο να φοραει γαντια σε τετοιου ειδους "καταστημα" και μου κανει μεγαλη εντυπωση πως το δεχομαστε..

Στις καφετέριες τα παγάκια πως νομίζετε ότι τα βάζουν??? Αλλά το ξαναείπα αυτό στην αρχή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Χα! Φίλε μου Hunter το οτι θα σου φέρουν σφραγισμένο μπουκάλι δεν σημαίνει ντε και καλά ότι είναι καθαρό το ποτό...

Tip. Όσοι πίνεται HAIG ξεχάστε το για την ώρα... Μόνο μπόμπα κυκλοφορεί πανελλαδικά!
Εμένα γιατί είναι το μοναδικό που ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ και το θεωρώ και ελαφρύ?:redface: :P :clapup: :clapup: :beer: Επί του θέματος..Επειδή μου αρέσει να βγαίνω γενικότερα και έχω περάσει από τα περισσότερα στην Αθήνα με ενοχλούν τα εξής
1. Υπάρχουν αρκετά εστιατόρια που σε ένα τεράστιο πιάτο έχουν φαγητό που δεν χορταίνει ούτε το κατοικίδιο που δεν έχω.
2. Με ενοχλεί το πόσο ακριβός είναι ο καφές σε σημεία που δεν θα έπρεπε να είναι (όπως και να έχεις δεν μπορεί να πληρώνεις το ίδιο τον καφέ στη Δάφνη και το ίδιο τον καφέ δίπλα στην θάλασσα).
3. Οι ουρές και το στρίμωγμα δεν με ενοχλεί, γιατί αφενός όταν βγαίνω για ξενύχτι πάντα κλείνω τραπέζι (για τον λόγο αυτό) και αφετέρου αν δεν μου αρέσει κάθομαι και σπίτι μου. Στην τελική δεν θα επέλεγα την Ελλάδα ως χώρο διαμονής:/: :P
4. Με ενοχλεί η καθυστέρηση στις παραγγελίες.
5. Με ενοχλούν τα ρέστα που αφήνουν τα γκαρσόνια (πάντα ψιλά και πώς τυχαίνει να είναι έτσι ώστε να αφήσεις φιλοδώρημα). Θα αφήσω όπως και να χει αλλά το να γίνεται εσκεμμένα και πονηρά με ενοχλεί.
6. Με ενοχλούν τα χρήματα που πληρώνεις στο πάρκινγκ (8 ευρώ στο Κολωνάκι????)
7. Με ενοχλούν αυτοί που είναι λιώμα και πέφτουν πάνω μου:P
8. Με τσαντίζει που όταν κερνάνε σφηνάκια, κερνάνε τις περισσότερες φορές τεκίλα για να βάζουν αυτοί νεράκι και εμείς να είμαστε λιώμα (όποιος πίνει γιατί εγώ την σιχαίνομαι)

και άλλα πολλά...αλλά τη διασκέδαση και τον τρόπο που μόνο ένας Ελληνας ξέρει να διασκεδάζει δεν την αλλάζω με τίποτα!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
6. Με ενοχλούν τα χρήματα που πληρώνεις στο πάρκινγκ (8 ευρώ στο Κολωνάκι????)

Aχ, αν ήταν όντως μόνο τόσα, καλά θα ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Ένα πράγμα με ενοχλεί: η αγένεια!Αν υπάρχει ευγένεια όλα τα άλλα γίνονται,αν δεν υπάρχει και στο καλύτερο μαγαζι να πάω, χωρις να περιμένω στην ουρά, με το καλύτερο τραπέζι.... θα σπαστώ.

Όσο για τα "γυμνά χέρια που πιάνουν τα παγάκια" ακολουθεί διάλογος δικός μου με φίλο μπαρμαν:
Του λεώ: "ρε γιατί πιάνεις τα παγάκια με τα χέρια.Μπορεί εσύ να έπιανες το π...ος σου πρίν"
Απάντηση: "Γιατί ρε συ, οι γυναίκες που το βάζουν τόσα χρόνια στο στόμα έπαθαν τίποτα"?
:D :D

Αν το παραπάνω θεωρηθεί προσβλητικό η κάτι άλλο, παρακαλώ τους διαχειριστες να σβηστεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το εσωτερικό είναι ένα σύχαμα κυρίως εγκεφαλικό αν αναλλογιστεί κανένας τι γίνεται στο ΣΕΞ
Τα ρούχα όμως??? Απαράδεκτο είναι. Και στην τελική εγώ σαν άνδρας δεν το βάζω στο στόμα!!!!
Διαγράψτε και έμενα αν θέλετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Δεν είναι έτσι ακριβώς. Το εσωτερικό είναι ένα σύχαμα κυρίως εγκεφαλικό αν αναλλογιστεί κανένας τι γίνεται στο ΣΕΞ
Τα ρούχα όμως??? Απαράδεκτο είναι. Και στην τελική εγώ σαν άνδρας δεν το βάζω στο στόμα!!!!
Διαγράψτε και έμενα αν θέλετε

Συγνώμη αλλά δε σε κατάλαβα.
Πάντως όσον αφορά το παραπάνω πόστ μου, εννοείται οτι ειπώθηκε με τη μορφή αστείου.Δε σοβαρολογούσα ούτε εγώ ούτε ο φίλος μου.Δε πιστεύω οτι κανείς θα το περνε στα σοβαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι πάθατε ξαφνικά?
Demelene αν θεωρείς ότι το μύνημα του DrJ7000 σε προσβάλει πες το για να βγεί. Σαν αστείο το έγραψε πάντως και φαίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά παιδιά έχετε δίκιο΄. Σύγνώμη. Έχει πέσει λίγο παρακμή εδώ και την έχασα την μπάλα τελειώς. Δλδ τώρα έιδα και τα smileys.
Συγνώμη ήμουν εκτός!!! Αν θέλετε σβήστε με!
Humbly Apologizing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Απ τη μεριά μου κανένα πρόβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000:
Απ τη μεριά μου κανένα πρόβλημα.:)
Μα δεν υπήρε κιόλας. Απλά εγώ πήρα σοβαρά την άποψη! Δεν κατάλαβα το αστείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Ναι οκ, ποιο πολύ το πα για τον Γιάννη που ρώτησε "τι πάθατε ρε παιδιά"
Αρκετά με το offtopic...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάτι που με ενοχλεί αφάνταστα στα Internet Cafe είναι όταν το bandwidth είναι τόσο μικρό που πρέπει να τσακώνεσαι με τον καθένα επειδή το wolrdcraft του σέρνεται ... ΕΛΕΟΣ φτιάχνεις Ineternet Cafe βάζεις τουλάχιστον 4mbit/s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κάτι που με ενοχλεί αφάνταστα στα Internet Cafe είναι όταν το bandwidth είναι τόσο μικρό που πρέπει να τσακώνεσαι με τον καθένα επειδή το wolrdcraft του σέρνεται ... ΕΛΕΟΣ φτιάχνεις Ineternet Cafe βάζεις τουλάχιστον 4mbit/s
Να κάνω μια διόρθωση. Φτοιάχνεις ιντερνετ καφέ βάζεις μισθωμένη. Το wow και κανένα online game δεν θέλει bandwidth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και αυτή μισθωμένη έχουν ... απλώς 1mbit/s

Ναι δεν θέλει bandwidth αλλά όταν υπάρχει μεγάλη διακίνηση στο δίκτυο είναι λογικό να κολλάει το wow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και αυτή μισθωμένη έχουν ... απλώς 1mbit/s

Ναι δεν θέλει bandwidth αλλά όταν υπάρχει μεγάλη διακίνηση στο δίκτυο είναι λογικό να κολλάει το wow
Θα είναι πολύ εκτός θέματος αν κάτσω να σου πω.Σε κάποιο βαθμό πάντως έχεις και ένα δίκτυο καθώς 1MB είναι πολύ λίγο για ιντερνετ καφέ αν και εξαρτάται από το μέγεθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aquasonic

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εμενα αυτο που μου την σπαει σε τετοια καταστηματα ειναι γενικα ολη αυτη η βαβουρα περι αυτων. (για τα κεντρα "διασκεδασης") και εξηγουμαι :

Γιατι να παω σε ενα μερος οπου

1) Ισως χασω την βραδυα μου επειδη θα φαω πορτα
2) Θα πρεπει να σκασω 10ε τουλαχιστον για εισοδο
3) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να βρω κατσω καπου
4) Θα ακουω μουσικη σε 128kbps με ηχεια που δεν σηκωνουν τοσο volume (κοινως καταστρεφω την ακουστικη αισθητικη μου αλλα και τα τυμπανα μου)
5) Θα φοβαμαι να πιω αυτο που παρηγειλα και πληρωσα αδρα μην τυχων και ειναι μπομπα και εχω αλλα προβληματα...
6) Σιγουρα θα μου λειπουν πορτοφολια και κινητα κατα την εξοδο
7) Θα πρεπει να πληρωσω τον παρκαδορο γιατι αλλιως κινδυνευω να καταστραφει η μπογια του αυτοκινητου

Ενω μπορω να παω σε ενα ροκαδικο μπαρακι, να ακουσω την μουσικη που μου αρεσει η να πω στο παιδι να βαλει απο ska μεχρι black, που σε οσα εχω παει οι περισσοτεροι ειναι φιλικοι ανθρωποι και κανεις παρεα χωρις καν να τους ξερεις, εχεις τον χωρο σου και το τραπεζι σου, η μουσικη ειναι σε λογικα επιπεδα, δεν φοβασαι να πιεις το ποτο σου και κανεις αυτο που πραγματικα θες. ΧΑΛΛΑΡΩΝΕΙΣ! Αλλα και παλι, μονο με 2 παιδια συμφωνω παντα για τετοια μπαρακια. Τον κολλητο μου και τον αδελφο μου (μαζι με τους φιλους του.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
+1 aquasonic;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ενω μπορω να παω σε ενα ροκαδικο μπαρακι, να ακουσω την μουσικη που μου αρεσει η να πω στο παιδι να βαλει απο ska μεχρι black, που σε οσα εχω παει οι περισσοτεροι ειναι φιλικοι ανθρωποι και κανεις παρεα χωρις καν να τους ξερεις, εχεις τον χωρο σου και το τραπεζι σου, η μουσικη ειναι σε λογικα επιπεδα, δεν φοβασαι να πιεις το ποτο σου και κανεις αυτο που πραγματικα θες. ΧΑΛΛΑΡΩΝΕΙΣ! Αλλα και παλι, μονο με 2 παιδια συμφωνω παντα για τετοια μπαρακια. Τον κολλητο μου και τον αδελφο μου (μαζι με τους φιλους του.)
+1000 και από εμένα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εκνευρίζομαι με τις τίπισες και τους τύπους που ντύνοντε σούργιελα γα να πάνε για καφε το απόγευμα και οι σερβιτώσει τρέχουν να τους προσέξουν ενώ αυτοί που ειναι ντυμένοι απλά τους έχουν αφοδευμένους,
Με ενοχλεί το στριμοξίδι, δεν μπορώ να περιμένω να ακούσω ένα τραγούδι και να έχω τον δίπλα να λέει πώς Π****ξε κάποια ή την διπλανή να λέει πώς έριξε τον τάδε
Με εκνευρίζουν αυτοί που πάνε σε live σε μπαράκι ή σε κλάμπ και κάθοντε λές και περιμένουν το τρένο των 8:mad:
Μου την σπάει η νοθεία, σταμάτησα να πηγαίνω σε κλάμπ γιατί κάθε τόσο γινώμουν λιώμα, και μην ακούσω για μπύρα όταν εγώ γουστάρω να πιώ ουίσκι όπως το γένησε η μάνα του....

Και πολλά άλλα άλλα πρέπει να προσέξω να μην δίξω τον κακό μου εαυτό απο τώρα:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top