Προτάσεις για δώρα στο έτερον ήμισυ!

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καλή ιδέα, αλλά θέλω να του πάρω κάτι που δεν το χει καθημερινά

...παρτου μια γυναίκα να μαγειρεύει, να πλένει και να καθαρίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ευχαριστώ Gilda, αλλά αν δεις πιο πάνω, βρήκα τι δώρο να του πάρω :D
Ρεμπ, θα την πληρώνεις εσύ; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παρτου ενα cd:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρεμπ, θα την πληρώνεις εσύ;


τι λες μωρε. αμα την βρεις,εγω την παντρευομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ένα εισιτήριο για την Νέα Υόρκη, χωρίς καθυστέρηση. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
τι λες μωρε. αμα την βρεις,εγω την παντρευομαι :P

Ωπα. Δηλωσεις. Ρεμπ, κεσκισεπασέ, χτυπησε το βιολογικο καμπανακι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ωπα. Δηλωσεις. Ρεμπ, κεσκισεπασέ, χτυπησε το βιολογικο καμπανακι? :P



βασικά όχι,
απλά τη ψάχνω από τα 12 :P
και τωρα γερασα και εκεινη πουθενά, άστα... :(

...θα πρεπει να συμβιβαστώ με το plan b:
μια πλούσια 90χρονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
...παρτου μια γυναίκα να μαγειρεύει, να πλένει και να καθαρίζει :P
αυτες ειναι 3 γυναικες:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Σαν να σκόνισε το θεματάκι... :hmm:
Λοιπόν - λοιπόν, ποτέ μα ποτέ δεν είναι πρόβλημα στο τι να πάρω σε κάποιον για δωράκι, γιατί πάντα κοίταζα να είναι πρακτικά τα δώρα και όχι χαζομαρούλες του στυλ, αρκουδάκια, καρδούλες, και σιναφί αηδίες.
Το θέμα είναι ότι ξεμείνα από ιδέες γιατί τα έχω πάρει όλα ή τα έχει όλα (πορτοφόλι,κάλες ζώνες, πουκάμισο, μπλούζες κτλ)
Μέσα σε συζήτηση στη παρέα, πήρε το αυτί μου κάτι για ρολόι, οπότε σκέφτηκα να κινηθώ κάτα κει.
Το προβληματάκι όμως είναι, πως είναι αρκετά δύσκολος σε αυτό το τομέα, πραγματικά δε ξέρω τι να του πάρω και δε θέλω να ανοίξει το κουτάκι και να ξενερώσει επειδή δε θα του αρέσει (μη πάνε τσάμπα και τα λεφτά! χοχοχο)
Το ποσό που είμαι διαθετιμένη να δώσω είναι 100-150 ευρώ.
Τα μόνα στοιχεία που έχω είναι ότι δε θέλει να είναι με δερμάτινο λουρί, και πως το ρολόι μέσα θέλει να είναι μαύρο.
Αγόρια πλιζ, βοηθήστε με, πείτε καμιά ιδέα ή βάλτε καμιά φώτο με ρολόγια κτλ.


Αχ, και μετά λέτε εμάς δύσκολες στα δώρα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
*συναφείς αηδίες (ή όλα τα συναφή [πράγματα])
Δες το oroloi.gr που έχει διάφορα σχέδια στην τιμή που ψάχνεις να πάρεις μια ιδέα (λίγο που κοίταξα, έχει αρκετά και με κάτω από 100 ευρώ μαυρο μέσα και με λουράκι μεταλλικό ασημί ή μαύρο πλαστικό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σαν να σκόνισε το θεματάκι... :hmm:
Λοιπόν - λοιπόν, ποτέ μα ποτέ δεν είναι πρόβλημα στο τι να πάρω σε κάποιον για δωράκι, γιατί πάντα κοίταζα να είναι πρακτικά τα δώρα και όχι χαζομαρούλες του στυλ, αρκουδάκια, καρδούλες, και σιναφί αηδίες.
Το θέμα είναι ότι ξεμείνα από ιδέες γιατί τα έχω πάρει όλα ή τα έχει όλα (πορτοφόλι,κάλες ζώνες, πουκάμισο, μπλούζες κτλ)
Μέσα σε συζήτηση στη παρέα, πήρε το αυτί μου κάτι για ρολόι, οπότε σκέφτηκα να κινηθώ κάτα κει.
Το προβληματάκι όμως είναι, πως είναι αρκετά δύσκολος σε αυτό το τομέα, πραγματικά δε ξέρω τι να του πάρω και δε θέλω να ανοίξει το κουτάκι και να ξενερώσει επειδή δε θα του αρέσει (μη πάνε τσάμπα και τα λεφτά! χοχοχο)
Το ποσό που είμαι διαθετιμένη να δώσω είναι 100-150 ευρώ.
Τα μόνα στοιχεία που έχω είναι ότι δε θέλει να είναι με δερμάτινο λουρί, και πως το ρολόι μέσα θέλει να είναι μαύρο.
Αγόρια πλιζ, βοηθήστε με, πείτε καμιά ιδέα ή βάλτε καμιά φώτο με ρολόγια κτλ.


Αχ, και μετά λέτε εμάς δύσκολες στα δώρα. :mad:

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::hypno::hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
*συναφείς αηδίες (ή όλα τα συναφή [πράγματα])
Δες το oroloi.gr που έχει διάφορα σχέδια στην τιμή που ψάχνεις να πάρεις μια ιδέα (λίγο που κοίταξα, έχει αρκετά και με κάτω από 100 ευρώ μαυρο μέσα και με λουράκι μεταλλικό ασημί ή μαύρο πλαστικό).
:redface:
Είδα αρκετά από εκεί και μου κόλλησαν στο μάτι, απλά επειδή ξέρω τι περίεργοι είναι οι περισσότεροι με το ρολόι (ειδικά ο καλός μου) για αυτό ασχολούμαι τόσο πολύ.
Τώρα περιμένω τα μαγαζιά για να πάω να δω από κοντά να πάρω ιδέες.
Αν δε βρω κάτι, μάλλον θα επιστρέψω στη προηγούμενη ιδέα να του πάρω ένα μετρονόμο για το γραφείο, του αρέσει αυτό το τικ-τακ που κάνει και το έχει στο νου του να το πάρει κάποια στιγμή. Μου φαίνεται λίγο..χαζό, αλλά τι άλλο να κάνω; πφφφ


Αν σου φαίνεται περίεργο το ποσό, του το χρωστάω μωρέ. (μη νομίζεις δηλαδή ότι πετάω τόσα λεφτά και μάλιστα για δώρο χριστουγέννων :P )
Όσο καιρό ήμαστε μαζί δε κατάφερα ποτέ να του κάνω κάτι "σωστό" και λίγο ακριβό να το χάρει, σε αντίθεση με αυτόν που έχει κάνει πολλά και διάφορα :whistle:
Τώρα θα μου πεις το ποσό δε μετράει αλλά όχι να εκμεταλεύεσαι και τον άλλον. Όσο δεν είχα, δεν έπερνα, τώρα που έχω, νιώθω την ανάγκη να το κάνω, πως να το πω, θα χαρώ 100 φορές περισσότερο από αυτόν. Δε ξέρω αν με νιώθεις. :P


Τώρα αν σου φαίνονται λίγα, άσε ξεφτυλίστηκα, μη δίνεις σημασία σε αυτά που είπα . :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τι μαλακίες είναι αυτές ,αφού το άλλο σας μισό δε θα το βρείτε ποτέ,τα δώρα είναι για τις χαζογκόμενες και τους μουνόδουλους που νομίζουν πως εκεί θα βρουν την ευτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Τι μαλακίες είναι αυτές ,αφού το άλλο σας μισό δε θα το βρείτε ποτέ,τα δώρα είναι για τις χαζογκόμενες και τους μουνόδουλους που νομίζουν πως εκεί θα βρουν την ευτυχία.

δλδ να μη παίρνουμε δώρα σε κάνεναν;
Γιατί πχ να μη πάρω στον καλό μου όταν έχει γενέθλια αλλά να πάρω στη μαμά μου; :confused:
Η κίνηση μετράει, όχι το δώρο σαν αντικείμενο. Το αντικείμενο έρχεται σε δεύτερη μοίρα ανάλογα μέχρι του τι διαθέτεις, και πόσο ΝΙΏΘΕΙΣ ΕΣΎ ΤΗΝ ΑΝΆΓΚΗ να πάρεις το δώρο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
στη προηγούμενη ιδέα να του πάρω ένα μετρονόμο για το γραφείο, του αρέσει αυτό το τικ-τακ που κάνει και το έχει στο νου του να το πάρει κάποια στιγμή.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧ Απο τα πιο καμμενα που εχω ακουσει τελευταια.Ελπιζω να ασχολειται με τη μουσικη και να μην εχει στο νου του απλα το τικ-τακ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
δλδ να μη παίρνουμε δώρα σε κάνεναν;
Γιατί πχ να μη πάρω στον καλό μου όταν έχει γενέθλια αλλά να πάρω στη μαμά μου; :confused:
Η κίνηση μετράει, όχι το δώρο σαν αντικείμενο. Το αντικείμενο έρχεται σε δεύτερη μοίρα ανάλογα μέχρι του τι διαθέτεις, και πόσο ΝΙΏΘΕΙΣ ΕΣΎ ΤΗΝ ΑΝΆΓΚΗ να πάρεις το δώρο. ;)

Άμα μετρούσε η κίνηση δε θα γινόταν ολόκληρο θέμα αχ και τι να του πάρω και δε ξέρω τι του αρέσει,εφόσον κοιτάς να είναι ακριβό και να του αρέσει,η κίνηση περνάει σε δεύτερη μοίρα.Οι ίδιοι αναιρείτε τα λόγια σας.Ναι,νιώθω ανάγκη να πάρω δώρο σε μια γκόμενα που αύριο μπορεί να μ αφήσει γιατί ο άλλος έχει κάμπριο και φοράει ακριβότερο ρολόι.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧ Απο τα πιο καμμενα που εχω ακουσει τελευταια.Ελπιζω να ασχολειται με τη μουσικη και να μην εχει στο νου του απλα το τικ-τακ
Ασχολείται με τη μουσική αλλά γενικά οι συνεχόμενοι κτύποι του αρέσουν, μπορεί να κάτσει με τις ώρες και να ακούει το τικ-τακ από το ρολόι, αν πάρει και το μετρονόμο θα το κάψει τελείως, τον έχω ικανό να κάθεται με τις ώρες να το κοιτάει και να το ακούει. Εχ, ο καθένας με τα χούγια του μωρέ, όλοι έχουμε κι από ένα. :P

Άμα μετρούσε η κίνηση δε θα γινόταν ολόκληρο θέμα αχ και τι να του πάρω και δε ξέρω τι του αρέσει
Γίνεται θέμα όταν του έχεις πάρει τα πάντα κατά καιρόυς, από ότι κατάλαβες δε μιλάμε για σχέση 1ς εβδομάδας . ;)

εφόσον κοιτάς να είναι ακριβό και να του αρέσει,η κίνηση περνάει σε δεύτερη μοίρα.
Το ακριβό δεν το ορίζω εγώ. Το ορίζει η τσέπη μου (τη δεδομένη στιγμή), η αγορά, και το αντικείμενο που χρειάζεται ο άλλος.
Ακρίβο βγήκε και το ταξίδι που κανόνισε ο καλός μου και ας είναι στριμωγμένος ασχήμα, αλλά το έκανε γιατί είδε ότι έχω ανάγκη να φύγω για λίγες μέρες και να συνέλθω μετά από ένα ατύχημα που είχα.
Βλέπεις ότι η κίνηση μετράει;;;;;; Εμένα σκέφτηκε και να νιώσω ΕΓΏ καλύτερα.
Και σου το λέω για να καταλάβεις ότι μετράει με την άποψη ότι το κάνεις για να νιώσεις εσύ όμορφα, αλλά κυρίως να νιώσει ο σύντροφος σου.
Θα σκάσω τα λεφτά αυτά και πάλι το σκέφτομαι πολύ,γιατί θέλω να του αρέσει, γιατί ΝΟΙΆΖΟΜΑΙ και γιατί θα το φοράει αυτός, όχι εγώ.
Το χαζοχαρούμενο βλέμμα του, και το ότι θα κάνει σαν πιτσιρίκι που έπιασε στα χέρια του το παιχνίδι που ήθελε πολύ καιρό, θα με "γεμίσει" γιατί θα ξέρω ότι εγώ προκάλεσα αυτή την αντίδραση.
Ξες είναι αυτό που λέμε, νοιάζομαι για τον άλλον και θέλω να τον βλέπω ευχαριστημένο και χαρούμενο, ΑΝ σου λέει κάτι.

Οι ίδιοι αναιρείτε τα λόγια σας.Ναι,νιώθω ανάγκη να πάρω δώρο σε μια γκόμενα που αύριο μπορεί να μ αφήσει γιατί ο άλλος έχει κάμπριο και φοράει ακριβότερο ρολόι.:worry:
Δε ξέρω με τι .."γκόμενες" έχεις μπλέξει εσύ. Αλλά μπορώ να φανταστώ μόνο και μόνο επειδή τις αποκαλείς γκόμενες.
Προσωπικά ο καλός μου έχει ένα σαραβαλάκι που κάθε λίγο βγάζει πρόβλημα, και ένα παλιό ρολόι με χαλασμένο λουράκι.. ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΈΣΕΙ. αν ήταν θα πήγαινα κατευθείαν σε αυτόν με το κάμπριο και το ακριβό ρολόι και δε θα έτρωγα 2+ χρόνια της ζωής μου με τον νυν. ;)

Μανιά ρε παιδί μου να τα ισοπεδώνεται όλα.
Απορώ ο καημένος ο μπαμπάς μου πως κατάφερε να κρατήσει τη μητέρα μου, στα πρώτα χρόνια της γνωριμίας τους βράκι δεύτερο δεν είχε να βάλει και σήμερα μετράνε 25 χρόνια μαζί. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Τώρα αν σου φαίνονται λίγα, άσε ξεφτυλίστηκα, μη δίνεις σημασία σε αυτά που είπα . :redface:

αχαχαχα καλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
κανε του κατι με μαγειρικη,κρεμες ζακαροπλαστικης για μικρο φαγωσιμο πιανο,κλειδι του σολ σοκολατενιο τετοια που περιλαμβανουν και τον κοπο σου..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
κανε του κατι με μαγειρικη,κρεμες ζακαροπλαστικης για μικρο φαγωσιμο πιανο,κλειδι του σολ σοκολατενιο τετοια που περιλαμβανουν και τον κοπο σου..........
χαχαχαχαχαχα αν σου πω ότι αυτό το έκανα τα περασμένα χριστούγεννα θα με πιστέψεις;;;;;;
Ήταν μπισκότα σε σχήματα από όργανα μουσικής, κλειδί του σολ κλπ, και ένα κεικ σε σχήμα κιθάρας. (πάλι καλά που η μάνα μου έχει πόρωση με διάφορες φόρμες για κεικ, μπισκότα και γενικά μανιά με τη ζαχαροπλαστική!) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top