Lost

Σας άρεσε το φινάλε του Lost;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα!

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Καλό ήταν, μπορούσε να είναι και καλύτερο.

    Ψήφοι: 15 65.2%
  • Δεν μου άρεσε καθόλου.

    Ψήφοι: 5 21.7%

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα posts και δε θα σου λυθεί καμιά απορία.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λεει το εισητηριο που ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ. Απο την oceanic για compensation φανταζομαι.

Εγω παντως πιστευω οτι ο πατερας του Τζακ δεν ζει, και γιαυτο τον κοιταξε και λιγο περιεργα ο αλλος γιατρος οταν το ειπε αυτο ο Τζακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
θυμάμαι που είπε ο τζακ στην κέιτ πως δεν έπρεπε να τους αφήσουν πίσω....
κάτι τέτοιο
μάλλον κάποιοι φύγανε από το νησί και μερικοί αλλοι μείνανε πίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδια αν διαβασετε λιγο πιο πισω, νομιζω εχουν γραφτει και ατακες απο το επισοδειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Παιδια αν διαβασετε λιγο πιο πισω, νομιζω εχουν γραφτει και ατακες απο το επισοδειο.
:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
20 επισόδεια σε 2,5 μέρες και η καταμέτρηση συνεχίζεται

ΚΑ και ΨΙ και ΜΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
20 επισόδεια σε 2,5 μέρες και η καταμέτρηση συνεχίζεται

ΚΑ και ΨΙ και ΜΟ



Με τόσο LOST τις τελευταίες μέρες ήμουν κι εγώ αγνοούμενος. Με ψάχνανε φίλοι και γονείς. Ημουν κλεισμένος σε ένα δωμάτιο και δεν με απασχολούσε τίποτα πέρα από το νησί.

Ασχετο: Κάποιοι θάνατοι είναι πολύ unexpected που λένε και στο χωριό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ασχετο: Κάποιοι θάνατοι είναι πολύ unexpected που λένε και στο χωριό μου
Όπως;:hmm:

(έλα να πιάσουμε τη κουβέντα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βρήκα Spoilers για τα 2 πρώτα επεισόδια της 4ης σεζόν:

Episode 4.01: Untitled (Sawyer-centric)
Airdate: February 2008 (:mad: κι έλεγα πως πλησιάζει η στιγμή :mad:)
Spoilers:
It will feature Sawyer being chased by two police cars, leading to the first car to jump a ramp and crash.
It will feature Ken Leung as Russell, a brilliant mathematician in his late 30s and a deep thinker who is capable of great insights and has a tremendous knowledge across various scientific fields. He sometimes struggles socially by being too direct and disconnected in his interpersonal relationships. While an empiricist by trade he is humbled and fascinated by the magic and mystery of all in this world that cannot be explained by science.
It will also feature Lance Reddick as Arthur Stevens, a very tall and thin corporate recruiter who is smart, capable and ruthless. He may smile and his words may sound soothing, but their effect can send chills up your spine.
Jack Bender will direct the episode.

Episode 4.02: Untitled (?-centric)
Airdate: February 2008
Spoilers:
It will feature Charlotte, a very successful academic in her late 20s who also knows how to handle herself in the real world. She is very attractive in a naturalistic, athletic way, her looks are only one small part of charms. Precocious, loquacious, and funny. On a personal level it is hard to crack the hard shell of poise and certainty around her, but when it does crack its like an egg; lots of repressed and pent up emotions spill out.
Jack Bender will direct the episode.

Πάντως εδώ, θα συζητήσουμε κάτι αρκετά σχετικό για όποιον ενδιαφέρεται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Isiliel ενδιαφέρον post.;)
Θα με φάει η αγωνία.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
έβαλα να δω τα τελευταία 2 επεισόδια για να κάνω επανάληψη και να είμαι καλά προετοιμασμένη :smartass:
είναι υπεργ@μ@τα:D
έ-έ-έρχεται:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ποτε ειναι? Δεν θυμαμαι ακριβως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Season 4

401 31 Jan 08 The Beginning of The End
402 7 Feb 08 Confirmed Dead
403 14 Feb 08 The Economist
404 21 Feb 08 TBC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια συγχωρεστε με για αυτο το μεγαλο going back Που σας κανω μετα απο τοσους μηνες, αλλα μολις ανακαλυψα το λοστ και το ειδα ΟΛΟ ΜΟΝΟΡΟΥΦΙ απο το πρωτο επεισοδιο μεχρι το τελευταιο (ειναι αυτο που οι 2 παραγωγοι μιλουν και εξηγουν πραγματα,ετσι? και τα γεγονοτα εχουν φτασει μεχρι εκει που ο τζακ μιλαει στο κινητο με τους.. νεοφερτους της αλεξιπτωτιστριας,ε? η μηπως εχω χασει κατι?) οποτε εχω ενα καρο συσσωρευμενες αποριες... ηξερα το θρεντ αυτο αλλα δε μπηκα ουτε μια φορα να το δω, γιατι ειχε σποιλερς.. οποτε, πλιζ, αν και καθυστερημενα, σε μερικα πραγματα αν ξερετε.

Θέμα για εμένα και μάλιστα σημαντικό, είναι και η ιστορία με τον Richard.
:hmm:
Αυτός (να με θυμάστε που το λέω ;) ) είναι μεγάλη λέρα!:P
ειναι αυτος με τα μαυρα εντονα φρυδια που ειχε "προσλαβει" την ξανθουλα σε μια θεση σαν επικεφαλης γενετικων ερευνων, καπου στο πορτλαντ, αλλα τελικα την πηγαν στο νησι?
κι εγω πισευω οτι εχει πολυ μεγαλη σχεση αυτος... αλλα δεν ξερω... εσυ γιατι το λες?

χτες είδα το επεισόδιο που λες, και απορώ πως δε το παρατήρησες αφού συνέχεια λέει η Κλαιρ, "dad,dad,dad...":P:P:P
που το λεει καλε αυτοοο?

Υπάρχει τέτοιο πράγμα;:hmm:
Λοιπόν, το τέλος για εμένα ήταν ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ό!
Έμεινα κόκκαλο, εξιαρετική η πλόκη τρομερό το φινάλε.
Στεναχωρήθηκα με τον Τσάρλι αλλά τι να κάνουμε. Προσέξατε πως καθώς πέθαινε ο Τσάρλι ο Ααρών έκλαιγε;:hmm:
Τελικά πιστεύω πως δε θα βγω λάθος και πως τελικά οι άλλοι δε θα είναι κακοί, το άκρως αντίθετο πιστεύω θα δούμε.
Ποιανού είναι το πλοίο και πως η Penelope ήταν εκέι και περίμενε σήμα τη κρίσιμη στιγμή;
Γιατί ο Λοκ δεν σκότωσε το Τζακ;
Τελικά μας έδωσε πιο πολλά νέα ερωτήματα από απαντήσεις!
Πότε περιμένουμε το νέο κύκλο;

ρε ακατανομαστε χρυσο μου, σου φανηκε εξαιρετικο το τελος που δεν εδειχνε ιστορια, αλλα μονο δυο παραγωγους να μιλανε για την σειρα? :( εμενα με απογοητευσε...ασε που εχω παθει λοστοφρενεια κανονικη, και μετα απο 5 μερες κολλημενη στο πισι δεν θα αντεξω μεχρι την επομενη σεζον ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ!

Δε προσεξα οτι το μπεμπε εκλαιγε οταν πεθαινε ο τσαρλι... αλλα ΧΑΛΑΡΑ θα μπορουσε να ειχε σωθει... μαλλον το χε στο μυαλο του σαν ΔΕΔΟΜΕΝΟ, οτι Π Ρ Ε Π Ε Ι να πεθανει για να σωθουν οι αλλοι, και κυριως η κλαιρ με το μπεμπε, γιαυτο δεν προσπαθησε καν να σωθει.. αλλιως, ισως και καλα να αλλαζε τη ροη των γεγονοτων..

το πλοιο πιστευω οτι ειναι των κακων, που θελουν να βλαψουν το νησι.. και οτι ολοι κινδυνευουν. εχω δει και κατι τρειλερ της επομενης σεζον..

ο λοκ δε σκοτωσε τον τζακ γιατι ειχε αμφιβολιες.. λιγο αφου ανατιναχτηκε το σπιτι του μονοφθαλμου, ειδαμε οτι ο λοκ εκανε λαθος.. και το οτι πεταξε τον μονοφθαλμο αναμεσα απο τους πυλωνες και "πεθανε" κι αυτο λαθος ηταν και το καταλαβε.. οποτε μαλλον τωρα ειχε αμφιβολιες, και εξαλλου ηταν φιλος του και αποδεδειγμενα καλος..


Εγώ διάβασα για άλλο ένα special το Σεπτέμβρη

Special

S-200 17 May 07 Lost: The Answers
S-2000 27 Sep 06 Lost: A Tale Of Survival

τι ειναι το S-2000 27 Sep 06 Lost: A Tale Of Survival??? τι εδειχνε? γιατι νομιζω οτι δεν το ειδα? σε ποια σιζον ειναι?

Προσέξατε πως η πρώην του Jack είναι έγκυος;
ναι!!! και νομιζω οτι εχει αμεση συνδεση με το οτι ηθελε ο τζακ να αυτοκτονησει..!

Υποθέτει.
Αλήθεια στο φέρετρο ποιος πιστεύετε ότι είναι?Εγώ νομίζω ο Μπεν...

που υπαρχει φερετρο? εννοεις, σε εκεινο το γραφειο κηδειων? γιατι εδειξε κι αλλο ενα φερετρο στις αρχες του λοστ, το βρηκε ο τζακ στις σπηλιες (εκει πρωτοανακαλυφθηκαν οι σπηλιες νομιζω) και υποτιθεται οτι εκει μεσα ηταν ο πατερας του, πηγαινε πισω να τον θαψει! αλλα ηταν ΑΔΕΙΟ! τι διαολο... αυτο παλι πως εξηγειται?

Αφού όταν μιλάει ο Jack με τον άλλον το γιατρό (τον μαυρούλη:P) του λέει "Κατέβασε κάτω τον πατέρα μου να δούμε ποιός από τους δύο είναι πιο μεθυσμένος". Έχω άδικο;

ρε συ οχι... τωρα που το σκεφτομαι, οχι... τι γινεται εδω? μηπως δεν ειναι απο το μελλον?

Βάλτε και τον Σώγιερ στη δημοσκόπηση:(
Είμαι σίγουρη ότι είναι αυτός, αφού όταν ρώτησε τον Τζακ "Friend or family?" είπε "neither" Επιπλέον ο Σώγιερ είναι ο τύπος ανθρώπου που δεν πηγαίνει κόσμος στην κηδεία του:(

Τώρα, το επεισόδιο μου άρεσε πολύ.
Πιστεύω κι εγώ ότι αυτό είναι ΕΝΑ πιθανό μέλλον (εξαιρετική η παρατήρηση με τον μπαμπά του Τζακ, αν και είχε πάψει να είναι γιατρός πριν το ατύχημα ούτως ή άλλως και ήταν και νεκρός:worry:)

Η Ναόμι τότε πώς ήξερε για την ύπαρξη του Ντες αν δεν την στέλνει η Πένυ??
Ο Γουώλτ στάνταρ είναι ο μαύρος καπνός και ο Τζείκομπ:clapup:

nor friend neither family ηταν οι περισσοτεροι λοστ ετσι κι αλλιως. και νομιζω οτι ο τζακ ειναι ενας πονοψυχος χαρακτηρας που θα πηγαινε μεν στην κηδεια πχ της κειτ, αλλα και του σογιερ, αλλα και καποιου μισητου οπως πχ του ..τομ! νομιζω δε μπορουμε να βγαλουμε ασφαλες συμπερασμα...

Η Ναόμι τότε πώς ήξερε για την ύπαρξη του Ντες αν δεν την στέλνει η Πένυ?? και μεγαλη, δικη μου απορια... πως στο καλο!
αν ηξεραν ομως οτι το νησι κανει κατι περιεργα ηλεκτρομαγνητικα κολπα, και ηξεραν και οτι δυο τυποι με σκουφους μεσα στα χιονια ερευνουσαν ηλ/μαγνητικες ανωμαλιες, ανετα μπορουσαν να κανουν τη συνδεση με την πενι και τον ντες.. εδω εχουμε δει αλλα κι αλλα, αυτο μια χαρα πιθανο ειναι..

Ο Γουώλτ στάνταρ είναι ο μαύρος καπνός και ο Τζείκομπ
πως το λες με τετοια βεβαιοτητα? εγω για τον καπνο δεν εχω ακομα σχηματισει αποψη..

Μερικες σκεψεις τωρα που ξαναειδα το διπλο επισοδειο :

1.Στη σκηνη που ο Τζακ λεει στον αρχιχειρουργο "Φερε τον πατερα μου εδω κατω και αν ειναι πιο μεθυσμενος απο μενα, απολυσε με" ο χειρουργος τον κοιταει λιγο σα να λεει κατι τρελο, και στη συνεχεια τον κοιταει με λυπηση. αυτο ενιχυει την αποψη οτι ΔΕ ζει ο πατερας του Τζακ. (που ειναι και το πιο πιθανο).

2.Ο Τσαρλυ αντι να γραψει το ασαφες "Not Penny's boat" στο χερι του θα μπορουσε να γραψει "Naomi 's lying". Πολυ πιο ενημερωτικο.

3.Επισης απο την οπτικη του Ντεσμοντ οταν ετρεχε προς τον Τσαρλυ, λογικα θα πρεπει να ειδε την Πηνελοπη στην οθονη.

4.Μολις κοπηκε η παρεμβολη λογω Τσαρλι και βλεπουμε την Ναομι , δειτε τη φαση που δειχνει οτι εχει σημα το GPS της. Το επικεντρο ειναι Δυτικη οχθη και αποτι βλεπω ειναι αναμεσα σε Σαν Φρανσισκο και Los Angeles.

Πιο μετα που κλεινουν το σημα της Ρουσώ, και πιανει σημα, η μια οθονη παλι δειχνει το ιδιο μερος και η αλλη δειχνει νοτιοδυτικα του κόλπυ του Μεξικου !

Μια απο τις 2 τοποθεσιες (μαλλον η 2η) πρεπει να ειναι το νησι ! Επισης στο δωματιο του Τζακ στο μελλον, που εχει χαρτες, τουλαχιστον 2 απο αυτους βλεπω οτι ειναι ανοιγμενοι στον κολπο Μεξικου.

αυτο με το μεξικο ...πολυ ευστοχη παρατηρηση...
και Btw μηπως εχει καποιος ΧΑΡΤΗ του νησιου?

H Naomi δεν είχε επάνω της μια φωτογραφία του ζευγαριού?
ναι!

Η Ναομι, εχει πει οτι η πεννυ την εστειλε?
ναι!

Nα κάτι ενδαφέρον από τα αρκετά παλαιότερα επεισόδια.
Ακούστε το...
https://www.youtube.com/watch?v=S_jKCOVmzW8&mode=related&search=

Συγγνώμη για το διπλό.
ρε συ τι ειχε εδω? δε μου εμφανιζει το λινκ..:(:(:(

Δε νομίζω, το έχω δεί και το έχω διαβάσει σε πολλά forum.
Όποιος έχει κέφι ας το κάνει να μας το πιστοποιήσει...:P
μη με αφηνετε στα μαυρα σκοταδια, την κα(η)μμενη!!

Επειδη εβαλα κι αλλους να το δουν προσεξα κατι στο 3ο επισοδειο. Μιλαει ο Σαϊντ και συζητανε την πορεια που ειχαν πριν πεσουν, με βαση τι τους ειπε ο πιλοτος.

6 ωρες αφοτου ξεκινησαν και πηραν πορεια βοριοανατολικη απο Σιντευ προς Λος Αντζελες, συναντησαν προβλημα, και ο πιλοτος αλλαξε πορεια και πηγε προς τα νησια Φιτζι. Αυτα ειναι σχετικα κοντα στην τροχια που θα ειχαν ηδη οπως μπορειτε να δειτε στην εικονα

View attachment 1290

Παραθετω και το λινκ της εικονας που ειχα φτιαξει στο προηγουμενο ποστ :
https://img118.imageshack.us/img118/6...maplgedkb7.jpg

Μετα αναφερεται οτι βρεθηκαν 1000 μιλια εκτος γραμμης. Αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να βρεθηκαν τα συντριμια στα Μπαλι στην Ινδονησια. Η Ναομι λοιπον ή ειναι ενημερωμενη λαθος, ή ειπε χοντρο ψεμα. Τοσο χοντρο που ο Σαϊντ θα το καταλαβαινε και νομιζω οτι δεν ηταν παρων οταν τα ειπε αυτα η Ναομι, καλα θυμαμαι ;

ρε συ ανθρωπος ειναι, οχι ημερολογιο.. εξυπνος μεν, αλλα εκεινη την ωρα ειχαν να αντιμετωπισουν δυο πολυ σοβαρα πραγματα.. τις τηλεπικοινωνιες (πυργο, υποβρυχιο σταθμο), το πως θα στησουν δυναμιτες και ποιοι θα κατσουν πισω, και ολες τις γυναικες να κινδυνευουν ουσιαστικα! πολυ ευστοχη παρατηρηση παντως!

20 επισόδεια σε 2,5 μέρες και η καταμέτρηση συνεχίζεται

ΚΑ και ΨΙ και ΜΟ

ειδα τρεις σεζον σε 5 μερες, μη μου πας κοντρα:redface::redface::redface:

:P

Πάντως εδώ, θα συζητήσουμε κάτι αρκετά σχετικό για όποιον ενδιαφέρεται! ;)

το μεταφραζεις λιγο σε νεο σερβερ?

Season 4

401 31 Jan 08 The Beginning of The End
402 7 Feb 08 Confirmed Dead
403 14 Feb 08 The Economist
404 21 Feb 08 TBC

στην ελλαδα αυτα η αμερικη?
*** σε αυτο το λινκ εχει πιθανη εξηγηση ολων.. το ειχε δωσει και καποιος πιο πριν. https://lostrumours.blogspot.com/2007/05/lost-revealed.html


*** θυμαται κανεις οταν ο σαγιντ και ο σογιερ παρακολουθησαν την ξανθια που πηγαινε να παρει τις ενεσεις, για να σωσει την μαμα+το μωρο της? (δε θυμαμαι ονοματα αλλα καταλαβαινετε)...
τοτε δεν ηταν που ειπωθηκε, απο την ξανθια, οτι ο σογιερ "ειχε σκοτωσει καποιον In cold blood λιγο πριν μπει στο αεροπλανο", και ειπε και στον σαγιντ "μηπως ξεχασες εσυ τι εκανες στην...ταδε? (ειπε ονομα) ..μηπως θυμαται κανεις το ονομα? παω εδω που εχει τα εγκληματα του καθενος, αλλα δεν υπαρχει αυτο στη μαυρη λιστα του σαγιντ..
https://www.lostpedia.com/wiki/Crimes_of_the_islanders

--ακυρο, μηπως την ελεγαν DIAN?


1. το πατημα του κουμπιου ηταν για να "release the power" απο το ηλ/μαγν φορτιο που συσσωρευοταν. μια φορα ο ντες αμελησε να το πατησει και ολοκληρο αεροπλανο συνετριβει εξαιτιας αυτου. γιατι "ο κοσμος δεν καταστραφηκε" οταν η καταπακτη ανατιναχθηκε, και αρα ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΟ ΦΟΡΤΙΟ δεν ειχε πουθενα να παει? τι υποτιθεται οτι ηταν αυτη η λαμψη στον ουρανο?

2.το χετε ακουσει αυτο με μια τρυπα στο χωροχρονο και το μανχαταν και το ποδι του αγαλματος της ελευθεριας, στη νεα υορκη?

3.ποιος διαολε ειναι ο John Latham (artist)?

4.δε μου φαινεται καθολου τυχαιο το οτι το αεροπλανο που τυχαινει να ΕΠΕΣΕ ειχε μεσα ΑΥΤΟΥς ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ανθρωπους... μου μοιαζουν ολοι βαλτοι και διαλεχτοι, ενας προς εναν!:hmm:

5.εχει απασχολησει κανεναν αλλον τι μαρκα ειναι αυτη η appollon που τρωνε ολοι σε μορφη..σοκολατογκοφρετας?

6. καπου διαβασα για μια αννι, αλλα δε τη θυμαμαι... συγκεκριμενα διαβασα αυτο: Η Annie είναι πολύ σημαντικό κομμάτι της ιστορίας του νησιού και αναμένεται να δούμε αυτό το κεφάλαιο. Η Annie είναι πιο σημαντική απο τους Goodspeeds ή το ηφαίστειο.Μπορει να με διαφωτισει καποιος?---edit, το εψαξα, η αννι ειναι η 10χρονη φιλη του μπεν οταν ηταν κι αυτος παιδι, και του ειχε χαρισει μια χειροποιητη ξυλινη κουκλα στα γενεθλια του, μια κοπελα. και το αγορι-κουκλο μαλλον το ειχε κρατησει εκεινη. εχετε κανενα connection για αυτη? καμια φαντασια εστω?

πσ.1 (η λιστα θα ανανεωνεται...)
πσ.2 συγχωρεστε μου τα απανωτα ποστ, αλλα ειναι σχολια απο 20 σελιδες και παραειναι κουραστικο να τα γραψω ολα μαζι..

παιδια... εχει κανει κανεις την προσθεση?
4+8+15+16+23+42 = 108 !!!

:worry:

hint Για οσους εχουν facebook: υπαρχει ενα τεστακι, που το κανετε και σας λεει ποιος χαρακτηρας του Lost ειστε!
εμενα με εβγαλε λοκ...(καλο ειναι αυτο τωρα η κακο?)

You are "John Locke"!

You let fate guide you. You are sometimes creepy, but that is only because you're quiet, secretly plotting, and possibly have supernatural psychic powers. Although an outcast, you are a kind person, and may be responsible for saving the world.

νταξ, μια απαντηση αλλαξα (στο αν θα περναγα καλυτερα το date μου με intellectual συζητηση και καφε, η με fine dining) και με εβγαλε τελειως αλλο...

You are "Sayid Jarrah"!

You are a true soldier. We know you're a loyal person, and not just because you carried around the body of your dead loved one for three episodes. You are hard to get close to, but that is only because the people you love mysteriously die. But no worries! You are destined to find true love, and no doubt your partner will possess a mean spin-kick, just like you.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.


επισης... κανει σε κανεναν εντυπωση οτι χρησιμοποιουνται στη σειρα ονοματα οπως locke και Burke?
Σας θυμιζουν κατι αυτα τα ονοματα?:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
LOSTαδες που ειστε? ξυπνηστεεε!
σε λιγο βγαινει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κάνουμε προθέρμανση! :boxing::panwkatw::vroum:

Σε δέκα μέρες βγαίνει ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναιιαιαιαιιαιαι ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!
εχω παθει στερηση λεμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top