Ποια add-ons χρησιμοποιείτε;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δείξε μου τον browser σου να σου πω ποιος είσαι, είναι ένα σλόγκαν που 'χω βγάλει. :P (Ελπίζω να μην μ' έχουν προλάβει :P)

Πείτε μας συνοπτικά ποιες επεκτάσεις (add-ons) έχετε εγκαταστήσει στον browser σας και κυρίως ποια χρησιμοποιείτε σχεδόν κάθε μέρα - και πού σας εξυπηρετούν. Καλό θα ήταν να αναφέρετε και τον browser που χρησιμοποιείτε. :)

Επίσης εάν έχετε όρεξη, δώστε κι ένα link για το add-on (στο addons.mozilla.org, επί παραδείγματι για firefox users). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα περισσότερα (γύρω στο 90%) είναι add-ons που χρειάζομαι για τη δουλειά μου.
Συγκεκριμένα, αυτά που χρησιμοποιώ συχνότερα είναι:
Web Developer
Colorzilla
MeasureIt
Firebug
CookieSwap
IEtab
Save as Image
Tab Mix plus
QuickRestart
Alexa Sparky
Console^2
Google toolbar
Linkification
Yslow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένα απ' αυτά που χρησιμοποιώ είναι το quick note. Είχε κάνει μία αναλυτική περιγραφή ο Πέτρος εδώ, μ' άρεσε, το έβαλα κι από τότε το χρησιμοποιώ κάθε μέρα! :D


Είναι built-in σημειωματάριο του firefox, κάτι που χρησιμοποιώ καθημερινά μιας και κρατώ συχνά σημειώσεις για μαθήματα, κοκ - και βαριέμαι να τα περάσω σε αρχεία, γι' αυτό κι επικρατεί πανικός. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Opera για λόγους ευκολίας και καθαρής μνήμης!Αν ήθελα τα σκουπίδια της μνήμης του firefox θα είχα ie!Σαφώς έχω ότι χρειάζομαι + torrent client έτοιμο!Απορώ γιατί είναι παρεξηγημένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Colorful Tabs ώστε κάθε tab να έχει άλλο χρώμα.
Video Download helper, για να κατεβάζω κάτι βίντεο.
Dictionnaire Francais Myspell, λεξικό γαλλικών.
Deutsches Wörterbuch, λεξικό γερμανικών.
Forecastfox, ο καιρός στο παράθυρό μου.

Καλέ, εξηγήστε μας τι είναι αυτά που έχετε! :)
Λία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχεις δίκαιο Γίδι, ξεκινάω
Εγώ χρησιμοποιώ το Alexa Sparky, το Google Sync αλλά και το foxmarks και MeasureIt.

  1. Alexa Sparky: μου βγάζει την παγκόσμια κατάταξη ενός site.
  2. Google Sync: Μου συγχρονίζει cookies,passwords κτλ όλων firefox που χρησιμοποιώ
  3. formakrs: Συγχρονίζει bookmarks
  4. MeasureIT: Μετρό ala browser
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
thnx! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
  1. Gmail Notifier: ένας διακριτικός notifier για νέα emails στο gmail.
  2. Download Statusbar: αντικαταστάτης του παραθύρου downloads του ff. Προσωπικά το βρίσκω πιο βολικό γιατί έχει και κάποιες έξτρα λειτουργίες.
  3. Ελληνο-αγγικό λεξικό: για γρήγορους ορθογραφικούς ελέγχους.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δύο από αυτά που χρησιμοποιώ είναι:
NoScript:Αφήνει να τρέξει JavaScript,Java και άλλα εκτελέσιμα περιεχόμενα μόνο από trusted domains του χρήστη.
DownThemAll:Αρκετά εύχρηστος download manager
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
10 Killer Firefox Extensions That You Probably Donʼt Know About

This isn't the usual list of extensions that everyone is used to using, but 10 add-ons that many may not know about, but can be very useful for everyday web browsing.
Κάποια σίγουρα θα τα δοκιμάσω και φαντάζουν υπέροχα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μόνο 4 ήξερα.Το StumbleUpon είναι από τα αγαπημένα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το StumbleUpon δεν μου γεμίζει το μάτι και δεν το δοκίμασα τα PicLens, Tab Scope, HyperWords που δοκίμασα, έμειναν κιόλας στον ff μου. Το PicLens είναι πραγματικά εντυπωσιακό και εύχρηστο, το tab scope είναι επίσης εύχρηστο γιατί δεν χρειάζεται να αλλάζεις tabs για να δεις κάτι ή να πατήσεις κάποιο κουμπί και το hyperwords σου λύνει τα χέρια όσον αφορά μεταφράσεις και quick searching :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μόλις έβαλα και το MeasureIt.
Aρκετά βολικό στο να μετράω οτιδήποτε στον browser μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZefiroS

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
DownloadHelper v3.2
Flagfox v3.2.7
Foxclocks v2.4.91
Iget v0.4.1
NoScript v1.7.7
Tab Counter v1.3
URL Fixer v1.4.3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
  1. MeasureIt για να βλέπω μεγέθη υπογραφών εδώ μέσα :P
  2. Λεξικό για να μην φαίνομαι σαν κάφρος με ορθογραφικά λάθη :P
  3. Forecast γιατί μου αρέσει :P
  4. Foxlingo toolbar για μεταφράσεις σε ξένες σελίδες αν θέλω κάτι που δεν μπορώ με τίποτα να διαβάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτές οι μεταφράσεις είναι σόι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτές οι μεταφράσεις είναι σόι;;
ε εντάξει... είναι στο "από ντιπ κι ολότελα καλή κι η παναγιώτενα" :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ! ;)
Το κατέβασα, πλάκα έχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
1.Forecastfox
2.DownloadHelper
3.IDM CC(Internet Download Manager integration module for Mozilla)
Μάλλον θα δοκιμάσω το MeasureIt,καθώς πολλοί το χρησιμοποιούν και φαίνεται καλό.Για μεταφράσεις website προτιμώ το babelfish πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top