Θα γράφατε βιβλίο;

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Ναι το εχω σκεφτεί πολλες φορες μαλιστα θα ηθελα να γινω συγγραφεας μια και εχω το ταλεντο να ειμαι πολλη καλη στο γραπτό λογο
αλλα δεν ξερω η δουλειά του συγγραφεα ειναι δυσκολη και χρειαζεται πολυ φαντασια και εμπνευση !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena.joan

Νεοφερμένος

Η Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εχω ξεκινησει πολλες φορες να γραφω αλλα παντα τα παραταω...εχω πολλη εμπνευση και φαντασια αλλα υπομονη καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
εχω ξεκινησει πολλες φορες να γραφω αλλα παντα τα παραταω...εχω πολλη εμπνευση και φαντασια αλλα υπομονη καθολου..

Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα, αλλά ευτυχώς αυτόν τον καιρό πάει καλά μια δουλειά που έχω ξεκινήσει και ελπίζω να μην την παρατήσω όπως τις άλλες! :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Το έχω σκεφτεί αρκετές φορές.Μου αρέσει πολύ να γράφω αν και πιστεύω πως δεν το έχω και πάααρα πολύ.Σκεφτόμουν να γράψω ένα παραμύθι για την μικρή μου ξαδερφούλα αλλά ακόμα δεν το έγραψα:worry: Συνήθως όταν μου ζητάει για της πω καμία ιστοριούλα καμία φορά λέω ότι μου έρθει εκεί στην στιγμή στο μυαλό και βγαίνουν ωραίες μπορώ να πω.
Πάντα ξεκινάω όμως αλλά δεν έχω υπομονή να το τελειώσω και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ωραιο θέμα, φυσικά θα ήθελα να γραψω και να το πάω στον ψυχογιο γιατι ξέρω πως κάνει καλη διαφημιση στα βιβλία του αλλά δεν μπορω την ροζ λογοτεχνία βρε παιδια και για να πετυχεις σήμερα πρεπει να 'χεις πολύ ροζ. Η ουσια θα ήταν να εχει εκδόσει κάποιο παιδί από εδώ μέσα να μας πει εμπειριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναι, με τίτλο:

Η λαλίστατη αντιφατικότητα της σιωπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ήδη γράφω κι έχει τίτλο: "Η ευώνυμη στροφή"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Βρε σεις παιδια εχετε δυσκολους τιτλους για τα βιβλια σας, τι περιεχόμενο θα'χουν; αν πάτε για έκδοση, μοιραστείτε την εμπειρια μαζι μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Βρε σεις παιδια εχετε δυσκολους τιτλους για τα βιβλια σας, τι περιεχόμενο θα'χουν; αν πάτε για έκδοση, μοιραστείτε την εμπειρια μαζι μας

Είναι νωρίς ακόμα να μιλήσω για έκδοση:P, αλλά και να το εκδώσω, δεν θα το κοινοποιήσω στο ε-στέκι σεβόμενη τους όρους του φόρουμ. :eek: Δεν είναι χώρος εδώ για διαφημίσεις. Όσο για την υπόθεση μπορώ να σε ενημερώσω.:P Η ευώνυμος στροφή, ό τίτλος "Μια κοπέλα, η Κοντέσα Β. Σ., κόρη στρατιωτικού και αρχιμαγείρισσας σε πολυτελές ξενοδοχείο μέχρι τα 18 της ήταν πολύ συνεσταλμένη, άριστη μαθήτρια, τύπος και υπογραμμός. Όταν την κοίταζε ένας συμμαθητής της ερωτικά:P, κοκκίνιζε σαν παντζάρι.:redface: :PΌταν όμως πέρασε στο πανεπιστήμιο, χτύπησε κόκκινο από άλλη άποψη: Ιδεολογική!:P Ας τα πάρουμε όμως τα πράγματα με τη σειρά. Τον πρώτο καιρό η Κοντέσα πήγαινε στο πανεπιστήμιο ντυμένη με κυριλέ στιλ, ταγέρ, παντελόνι με τσάκιση, φούστες σε ίσια γραμμή, πουκάμισα με κλασικό γιακά, στιλάτες γόβες κτλ. Μέχρι τότε ψήφιζε ΝΔ. Από ένα σημείο και μετά η Κοντέσα, άρχισε να γίνεται θαρρετή, συναναστρεφόταν με θάρρος τα αγόρια, άλλαξε στυλ ντυσίματος (το κυριλέ στιλ μετατράπηκε σε ροκάδικο στιλ: σκισμένο τζιν, μπλούζες με τη μορφή του Τσε Γκεβάρα, μαύρα αρβυλάκια, κόκκινο φουλάρι κι αλυσίδα στην τσέπη του παντελονιού), πήγαινε σε πορείες, απέκτησε ιδεολογικές ανησυχίες, μελετούσε με πιο κριτικό τρόπο βλέποντας τη μόρφωση ως μέσο για πνευματική απελευθέρωση, υποστήριζε ευθαρσώς τις απόψεις της, διαφωνούσε, διεκδικούσε κι ενίοτε συγκρουόταν (πάντα όμως διάθεση να διορθώσει την καθεστηκυια τάξη πραγμάτων κι όχι απλώς για να κάνει μια αντικομφορμιστική επανάσταση, η οποία σε τελική ανάλυση δεν έχει καμία ουσία). Η Κοντέσα λοιπόν στράφηκε αρχικά στον Συνασπισμό (σημερινό Συριζα) και σταδιακά άρχισε να κινείται όλο και πιο αριστερά, μέχρι που έφτασε να ανήκει στο ΚΚΕ ΜΛ. Η οικογένεία της Κοντέσας ήταν πολύ διαλλακτική. Έτσι, οι γονείς της όχι μόνο δεν την εμπόδισαν να κάνει τη στροφή της, αλλά έκαναν κι αυτοί μαζί της την αριστερή στροφή. Το όλο σκηνικό εκτυλίσσεται γύρω από τους φιλοσοφικούς και ιδεολογικούς στοχασμούς της Κοντέσσας, μέχρι την ενήλικη ζωή της."

Αυτό το ανήσυχο πνεύμα, η Κοντέσα, κυκλοφορεί ανάμεσά σας.:P
Υ/Γ Δεν έχω καμία πρόθεση να κάνω προπαγάνδα. Εκτυλίσσω απλώς τους δικούς μου προβληματισμούς. Αν οι συντονιστές κρίνουν ότι το μήνυμα υπερβαίνει τα τιθέμενα όρια, δεν έχω κανένα πρόβλημα να διαγραφεί. Εξηγούμαι ως προς αυτό, για να είμαι έντιμη απέναντί σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εγώ είμαι σε δίλημμα να γράψω κάποιο βιβλίο άκρως ερωτικού περιεχομένου με αρκετά τολμηρές περιγραφές. Δεν μπορώ να ξέρω βεβαια τι απηχηση θα είχε. Ο τίλος θα ήταν το Μπαίνε-τον : ενωμένα χρώματα του σεξ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Το δικό μου, Φάννυ Γκέρλ, πραγματεύεται την ιστορία μιας ελεύθερης, αλλά και πολιορκημένης, γοργόνας η οποία ζει σε ένα ολοδικό της νησί και η οποία πότε λιάζεται επιδεικτικά στην παραλία προς τέρψη, και θρέψη - στυλ φάτε μάτια ψάρια, του φιλοθεάμονος αρσενικού πληθυσμού λουόμενων ή ναυτικών που το προσεγγίζουν, ενώ άλλοτε αρέσκεται να μεταμορφώνεται σε σειρήνα και να τραγουδά όμορφα τραγούδια για να τους προσελκύσει. Ως δεινή κολυμβήτρια όμως, καταφέρνει συνήθως να πνίγει τα θύματα της βουτώντας σε βαθιά νερά στα οποία δεν καταφέρνουν να την ακολουθήσουν οι επίδοξοι θηρευτές. Το πρώτο μέρος του βιβλίου έχει ηθικό δίδαγμα "Πίσω έχει η γοργόνα την ουρά", ενώ το δεύτερο και τελευταίο "Η έξυπνη γοργόνα από την ουρά πιάνεται"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μου αρεσε το funny girl. Κατι σαν την αριελ την γοργονα μου ακούγεται, όμως ο τιτλος που κολλάει; αφου θα τραγουδα η γοργονα. Αγαπητε Τιμο, γραψε ένα βιβλιο για σεξ , θα σχισει ,δες επιτυχια που ειχαν οι 50 αποχρωσεις του γκρι και θα καταλάβεις, όπως ελεγε και ο Παραβας σε μια ταινια''ταινια διχως σεξ, την τρωνε τα σκουλήκια'', ''βιβλίο διχως σεξ το τρωνε τα σκουπίδια την σημερον''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το δικό μου δίδαγμα είναι το ακόλουθο: Πρέπει να είμαστε εραστές της ιδεολογικής αναζήτησης (ένδειξη πνευματικής ελευθερίας;)) κι αν αντιλαμβανόμαστε ότι οι αρχικές μας ιδέες δεν είναι λειτουργικές, πρέπει να έχουμε το θάρρος να μετακινούμαστε απ' αυτές και να υιοθετούμε νέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μου αρεσε το funny girl. Κατι σαν την αριελ την γοργονα μου ακούγεται, όμως ο τιτλος που κολλάει; αφου θα τραγουδα η γοργονα.

Φάννυ, ή Funny Girl ;), ο τίτλος "Η λαλίστατη αντιφατικότητα της σιωπής" υποδηλώνει ακριβώς αυτό. Την γοργόνα-σειρήνα που ενώ λαλίστατα προ(σ)καλεί, αντιφάσκει* βυθιζόμενη στην σιωπή μόλις δει ανταπόκριση.

*φαινομενικά γιατί αυτός είναι ο σκοπός της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το δικό μου δίδαγμα είναι το ακόλουθο: Πρέπει να είμαστε εραστές της ιδεολογικής αναζήτησης (ένδειξη πνευματικής ελευθερίας;)) κι αν αντιλαμβανόμαστε ότι οι αρχικές μας ιδέες δεν είναι λειτουργικές, πρέπει να έχουμε το θάρρος να μετακινούμαστε απ' αυτές και να υιοθετούμε νέες.
συμφωνω αλλα ποιος εκδοτικός οικος θα εκδωσει ένα τετοιο βιβλίο , ενώ το άλλο με τις ερωτικές σκηνες πολλοι θα βρεθούν
Ιταλιαν, κατάλαβα, αρκετα εξυπνο ευρυμα, πως θα λένε την γοργόνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ιταλιαν, κατάλαβα, αρκετα εξυπνο ευρυμα, πως θα λένε την γοργόνα;

Κλ(ε)ίνω προς το Τέζα! ;)

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φυσικα:D
Μέσα από το γράψιμο μπορεί ο καθένας να εκφράσει τις απόψεις του πιο ελεύθερα και να περάσει τα δικά του μηνύματα :)
Επίσης, είναι πολύ ωραία απασχόληση καθώς ο καθένας μπορεί ν βρεθεί ή να δημιουργήσει έναν κόσμο όπως ακριβώς ο ίδιος θέλει :)

Εγώ προσωπικά γράφω αρκετά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATD95

Νεοφερμένος

Ο Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ναι και μαλιστα,την ατομικη μου κοσμοθεωρια για το κοσμο που μας περιβαλλει.Ιδεες αναβαθμισης σε στυλ της 'ουτοπιας' του Τομας Μορ αλλα αντι να λεω πως θα ητανε τελειος ο κοσμος θα ελεγα μερικα 'αυτο αντι για εκεινο' π.χ αμα θελεις να κανεις συλλογη απο γραμματοσημα απλα επειδη ειναι της μοδας αντι να κανεις κατι που αλλοι στο επιβαλλουνε -και για να μη βγεις εκτος αγελης/κοινωνικης ομαδας το κανεις τελικα,υποκυπτεις στο πιεσμο τους-να κανεις κατι που το θελεις ΕΣΥ και οχι για τα ματια του κοσμου!!!Φυσικα,δε θα ελεγα κατι τοσο κλασσικο αλλα το εφερα σα παραδειγμα,θα τα εθετε ολα κσπως πιο συνθετα και οργανωμενα με βαση κστηγοριων π.χ κοινωνικη ιεραρχια,ατομικο 'θελω',αλτρουϊστικο'πρεπει' και θα θεμελιωνα τις καλες πραξεις που εχουνε πια χαθει (πριν 30 χρονια αμα βοηθουσες καποια γριουλα με ψωνια το εκανες επειδη στο επεβαλε η σωστη μορφωση/ανατροφη σου και οχι για να σε δει καμια κοπελα σε δει ως ηρωα και προστατη των ηλικιωμενον,εναν ιπποτη της δικαιοσυνης και του 'σωστου'.ΚΑΝΕΙΣ δε θα το αγοραζε(δεν εχω υψηλες προσδοκιες,ξερω τι θελει το κοινο:μυστηριο,ερωτα,εκρηξεις με c4 αμα θεσει πιο φιλοσοφικα ερωτηματα οπως 'γιατι υπσρχουμε;' ολοι σε αγνοουνε)αλλα θα το εκδεδιτα μονο και μονο να κανω κατι το οποιο πιστευω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
συμφωνω αλλα ποιος εκδοτικός οικος θα εκδωσει ένα τετοιο βιβλίο , ενώ το άλλο με τις ερωτικές σκηνες πολλοι θα βρεθούν
Ιταλιαν, κατάλαβα, αρκετα εξυπνο ευρυμα, πως θα λένε την γοργόνα;

Αναγνωρίζω στον Ιτάλιαν την εξαιρετική ικανότητα να μετουσιώσει σε τέχνη το ερωτικό στοιχείο στο διήγημά του. Ωστόσο, εγώ δραστηριοποιούμαι περισσότερο στη στρατευμένη τέχνη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τη θεωρώ ανώτερη από την τέχνη του συναδέλφου. Σ' ευχαριστώ πάντως για την επισήμανσή σου, Φάννυ!:)

Κλ(ε)ίνω προς το Τέζα! ;)

:D

Μπα, παραπέμπει σε κατσαριδοκτόνο.:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ναι, θα έγραφα. έχω ήδη αρχίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top