Οδηγείτε ποδήλατο;

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
στη λαρισα εχουμε ποδηλατοδρομια σχεδον παντου ιδιαιτερα στην περιοχη που μενω που ειναι και νεοκτιστη! θα μαρεσε να χα ποδηλατο να πηγαινω κεντρο και στη σχολη, αλλα δε ξερω ποδηλατο! :(

Ποτέ δεν είναι αργά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
στη λαρισα εχουμε ποδηλατοδρομια σχεδον παντου ιδιαιτερα στην περιοχη που μενω που ειναι και νεοκτιστη! θα μαρεσε να χα ποδηλατο να πηγαινω κεντρο και στη σχολη, αλλα δε ξερω ποδηλατο! :(

Μην ανησυχείς είναι πιο εύκολο απο ότι φαίνεται Σαν να κανείς ποδηλαto.




πέρα απο την πλάκα δεν είναι εύκολο να μάθεις ποδήλατο γιατί πρέπει να μάθεις ισορροπία, αυτοί που έχουν μαθει το λένε γελοίο αλλα όλοι μας παιδευτηκαμε μέχρι να μάθουμε . Για να σταθεί ένα πράγμα θέλει τουλάχιστον 3 διαφορετικά μέρη το ποδήλατο έχει μόλις 2.:hmm: τώρα όλοι υπόλοιποι θα σου λένε ότι είναι ευκολο εγώ θα απαντήσω είναι τόσο εύκολο όσο το πατινάζ και η οδήγηση αυτοκινήτου . Είναι εύκολο? βεβαίως καιοχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μην ανησυχείς είναι πιο εύκολο απο ότι φαίνεται Σαν να κανείς ποδηλαto.
πέρα απο την πλάκα δεν είναι εύκολο να μάθεις ποδήλατο γιατί πρέπει να μάθεις ισορροπία, αυτοί που έχουν μαθει το λένε γελοίο αλλα όλοι μας παιδευτηκαμε μέχρι να μάθουμε . Για να σταθεί ένα πράγμα θέλει τουλάχιστον 3 διαφορετικά μέρη το ποδήλατο έχει μόλις 2.:hmm: τώρα όλοι υπόλοιποι θα σου λένε ότι είναι ευκολο εγώ θα απαντήσω είναι τόσο εύκολο όσο το πατινάζ και η οδήγηση αυτοκινήτου . Είναι εύκολο? βεβαίως καιοχι

Πάντα ενθαρρυντικός Φόκε... Πάντα ενθαρρυντικός!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
στη λαρισα εχουμε ποδηλατοδρομια σχεδον παντου ιδιαιτερα στην περιοχη που μενω που ειναι και νεοκτιστη! θα μαρεσε να χα ποδηλατο να πηγαινω κεντρο και στη σχολη, αλλα δε ξερω ποδηλατο! :(

Επειδή ούτε και εγώ ήξερα μέχρι πριν 2-3 χρόνια και έμαθα όπως καταλαβαίνεις μεγάλη, θα σου πω πως αν έχεις θέληση και έναν άνθρωπο που να εμπιστεύεσαι μαζί σου τότε δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Δεν είναι εύκολο, αλλά ούτε και δύσκολο. Επιμονή θέλει, γιατί αν σταματήσεις την πρώτη φορά που θα πέσεις τότε δεν θα μάθεις ποτέ...

Και μην φανταστείς ότι είναι απαραίτητο να πέσεις για να μάθεις...π.χ εγώ φοβόμουν πάρα πολύ μην πέσω και κάθε φορά το σταματούσα πριν πέσω, ενώ η φίλη μου έπεσε 2 φορές αλλά τελικά και οι δύο μάθαμε!

Πραγματικά, ποτέ δεν είναι αργά! Είναι υπέροχη η αίσθηση του ποδηλάτου και είναι κρίμα να μην την αισθανθείς. (Προσωπικά, έχω μετανιώσει που δεν έμαθα από νωρίς. )

:)

υγ: Η Λάρισα είναι ιδανική για ποδήλατο...!!! Τυχερή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παρακαλώ!:)
Ένα καλό ποδήλατο ξεκινά από 250 και φθάνει ψηλά,
αλλά πρέπει να ξέρεις τι θέλεις να αγοράσεις,
δλδ τι διαδρομές κάνεις, σε άσφαλτο, σε χώμα; Κάνεις πολλά χιλιόμετρα; Κάνεις λίγα; Θες να μπαίνει σε μετρό κτλ;
Θες ταχύτητες; Αναρτήσεις;

Αν μου πεις αυτά θα σου πω και εγώ.


Hmm, λοιπόν τα σκέφτηκα αυτά που με ρωτησες και... δεν ξερω!:P
Βασικα, μπορει τωρα να σου πω θελω κατι πολυ απλο κι αν τελικα πορωθω να με δεις αναμεσα στους ποδηλατες της Παρασκευης ή γραμμενη σε συλλογους ποδηλασιας:P Μου αρεσει το ποδηλατο κι εκανα σαν παλαβη πιτσιρικι (πολυ πιτσιρικι:P) Αλλα δεν ξερω αν πορωθω.... ξερεις... Αθηνα... δουλειά... υποχρεώσεις... χρόνος... λατρεία στο αμάξι μου...
Περισσότερο νομίζω σήμερα το σκέφτομαι ως μέσο ψυχαγωγίας.. οπότε μάλλον θα σου πω προς το παρόν τι σκέφτομαι κι έπειτα ίδωμεν.;)
Οι διαδρομές κυρίως σε άσφαλτο αλλά και χωματόδρομους εκεί που θα το κυκλοφορώ. Ευτυχώς δεν παίζουν πολλές ανηφόρες αλλά τα χιλιόμετρα είναι πολλά! Μετρό, αφού πρόκειται για εκτός Αθήνας δε με απασχολεί... Αυτά, τι άλλο; Τι έχεις κατά νου για μενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,884 μηνύματα.
Οι διαδρομές κυρίως σε άσφαλτο αλλά και χωματόδρομους εκεί που θα το κυκλοφορώ. Ευτυχώς δεν παίζουν πολλές ανηφόρες αλλά τα χιλιόμετρα είναι πολλά! Μετρό, αφού πρόκειται για εκτός Αθήνας δε με απασχολεί... Αυτά, τι άλλο; Τι έχεις κατά νου για μενα;

Εγώ απ' την πλευρά μου θα πρότεινα ένα ποδήλατο τύπου trekking. Μεγάλη ροδίτσα για να πηγαίνει πιο γρήγορα στην άσφαλτο, πατάει και χώμα, βγάζεις άνετα χιλιόμετρα και σε γενικές γραμμές είναι ισορροπημένο ποδηλατάκι. :) Δεν χρειάζεσαι δισκόφρενα και πιθανώς ούτε ανάρτηση οπότε θα είναι αρκετά πιο ελαφρύ. Βασικό να βρεις ποδήλατο στο μεγεθός σου (πάει ανάλογα με το ύψος σου). Στην αρχή θα έχεις τη σέλα λίγο πιο χαμηλά μέχρι να το συνηθίσεις και μετά πρέπει να τη σηκώσεις για να αισθανθείς αληθινή ποδηλάτισσα! Στο τέλος αυξομειώνεις λίγο και το τιμονάκι και έρχεται και κουμπώνει στο σκελετό σου, για να γίνει ποδήλατο made for mindcircus! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ απ' την πλευρά μου θα πρότεινα ένα ποδήλατο τύπου trekking. Μεγάλη ροδίτσα για να πηγαίνει πιο γρήγορα στην άσφαλτο, πατάει και χώμα, βγάζεις άνετα χιλιόμετρα και σε γενικές γραμμές είναι ισορροπημένο ποδηλατάκι. :) Δεν χρειάζεσαι δισκόφρενα και πιθανώς ούτε ανάρτηση οπότε θα είναι αρκετά πιο ελαφρύ. Βασικό να βρεις ποδήλατο στο μεγεθός σου (πάει ανάλογα με το ύψος σου). Στην αρχή θα έχεις τη σέλα λίγο πιο χαμηλά μέχρι να το συνηθίσεις και μετά πρέπει να τη σηκώσεις για να αισθανθείς αληθινή ποδηλάτισσα! Στο τέλος αυξομειώνεις λίγο και το τιμονάκι και έρχεται και κουμπώνει στο σκελετό σου, για να γίνει ποδήλατο made for mindcircus! :D

Trekking λοιπόν... δεν ποστάρεις καμμιά φωτό να το δω;
Οταν λες μέγεθος τι εννοείς; Πως θα καταλάβω αν είναι ελαφρύ? Το mountain μου ειναι λιγο πιο κοντο απο μενα αλλά δεν το λες και το πιο ελαφρυ ποδηλατο/ Αυτο με τη σελα λιγο με προβληματιζει γιατι πιανομαι, υπαρχουν σελες τυπου καθισματακια?:P Ξερεις μαγαζια που να χουν ποικιλια και εξυπηρετικους πωλητες?Thanx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Mountain Bike Merida Kalahari



μεγαλυτερη αποσταση 51 χλμ :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,884 μηνύματα.
Trekking λοιπόν... δεν ποστάρεις καμμιά φωτό να το δω;
Οταν λες μέγεθος τι εννοείς; Πως θα καταλάβω αν είναι ελαφρύ? Το mountain μου ειναι λιγο πιο κοντο απο μενα αλλά δεν το λες και το πιο ελαφρυ ποδηλατο/ Αυτο με τη σελα λιγο με προβληματιζει γιατι πιανομαι, υπαρχουν σελες τυπου καθισματακια?:P Ξερεις μαγαζια με ποικιλια να παω να δω?Thanx!

Να αυτό είναι το δικό μου :). Σχετικά φθηνό και καλούτσικο (Merrida Crossway 10V, 340ευρώ):


Θα το καταλάβεις αν είναι ελαφρύ, σηκώνοντάς το! :P Τα mountain είναι γενικά πιο βαριά γιατί έχουν και ανάρτηση, πιο χονδρό σκελετό και ρόδες.

Η σέλα στην αρχή θα σε κόψει, μετά από 2-3 βόλτες όμως τη συνηθίζεις. Υπάρχουν κι άλλες σέλες μπορείς να αντικαταστήσεις αργότερα αλλά γιατί να μπεις στα έξοδα; Για μας τους άνδρες πάντως απαγορεύονται τα "καθισματάκια" (λόγω γονιμότητας :redface: ). Αυτό που ίσως παίζει ως χρήσιμο αξεσουάρ είναι να αντικαταστήσεις τα grips (τα χερούλια) με περισσότερα ανατομικά για να μην πιάνονται οι καρποί σου.

Τώρα το μέγεθος του ποδήλατου πάει με το ύψος, π.χ. για 1.75 - 1.85 θέλεις 48άρι. Εσύ φαντάζομαι κάτι σε 44, 46. Οι περισσότερες μάρκες βγάζουν και ποδήλατα σε female size. Τα βασικά στοιχεία για το σωστό μέγεθος είναι πάνω κάτω τα εξής:

Όταν είσαι κάτω απ΄ τη σέλα και μπροστά από αυτή σε όρθια στάση, θα πρέπει το πάνω μέρος του σκελετού να μην σε χτυπάει και να απέχει περίπου 10 εκατοστά (2 παλάμες) από σένα.

Όταν καθίσεις στη σέλα, θα πρέπει κανονικά να πατάς ίσα ίσα στις μύτες των ποδιών ώστε με κάτω πεντάλι το πόδι να μπορεί να τεντώνει. Αυτό είναι πολύ βασικό για καλύτερη ισορροπία, για περισσότερη δυναμική στο πεντάλ και μεγαλύτερη προστασία στα γόνατα.

Για μαγαζιά στη Λάρισα δεν ξέρω να σου πω. Αν θες να δεις φωτό από ποδήλατα, θα σε βοηθήσει καλύτερα από μένα ο Mr. Googlis. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑ:bigarmhug

Βρηκα και αλλον που εχει Merida
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Hmm, λοιπόν τα σκέφτηκα αυτά που με ρωτησες και... δεν ξερω!:P
Βασικα, μπορει τωρα να σου πω θελω κατι πολυ απλο κι αν τελικα πορωθω να με δεις αναμεσα στους ποδηλατες της Παρασκευης ή γραμμενη σε συλλογους ποδηλασιας:P Μου αρεσει το ποδηλατο κι εκανα σαν παλαβη πιτσιρικι (πολυ πιτσιρικι:P) Αλλα δεν ξερω αν πορωθω.... ξερεις... Αθηνα... δουλειά... υποχρεώσεις... χρόνος... λατρεία στο αμάξι μου...
Περισσότερο νομίζω σήμερα το σκέφτομαι ως μέσο ψυχαγωγίας.. οπότε μάλλον θα σου πω προς το παρόν τι σκέφτομαι κι έπειτα ίδωμεν.;)
Οι διαδρομές κυρίως σε άσφαλτο αλλά και χωματόδρομους εκεί που θα το κυκλοφορώ. Ευτυχώς δεν παίζουν πολλές ανηφόρες αλλά τα χιλιόμετρα είναι πολλά! Μετρό, αφού πρόκειται για εκτός Αθήνας δε με απασχολεί... Αυτά, τι άλλο; Τι έχεις κατά νου για μενα;

Mιάς και είσαι κοπέλα και λογικά θα εκτιμάς και το όμορφο και το ιδιαίτερο
και αφού όπως λες δεν υπάρχουν ανηφόρες στη πόλη
και συνεπώς θα σου είναι
κάπως "άχρηστες" οι ταχύτητες θα σου πρότεινα το εν λόγω kona που έχει σχετικά φαρδύ λάστιχο
που πατάει σε όλα τα τερέν, μία ταχύτητα που θα σε κρατήσει μακριά από ποδηλατάδικα
και κόντρα πίσω φρένο για σίγουρο σταμάτητα.


link

Ένα ποδήλατο για όλους τους δρόμους και με κοινωνικό μήνυμα μιας και για κάθε 2 ποδήλατα που πωλούνται χαρίζεται 1 σε άπορους της Αφρικής

πς: το έχει μία φίλη μου και μπορώ να σου πω με ασφάλεια πως είναι πολύ άνετο και βολικά τόσο στο πετάλι
όσο και στη θέση οδήγησης.

πς02: και παίρνεις και kona σε εξαιρετική τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να αυτό είναι το δικό μου :). Σχετικά φθηνό και καλούτσικο (Merrida Crossway 10V, 340ευρώ):
Πολύ ωραίο, με γεια!

Αυτό που ίσως παίζει ως χρήσιμο αξεσουάρ είναι να αντικαταστήσεις τα grips (τα χερούλια) με περισσότερα ανατομικά για να μην πιάνονται οι καρποί σου.
Σημαντικό κι αυτό που δεν είχα σκεφτεί, ευχαριστώ!

Τώρα το μέγεθος του ποδήλατου πάει με το ύψος, π.χ. για 1.75 - 1.85 θέλεις 48άρι. Εσύ φαντάζομαι κάτι σε 44, 46.
1.74 είμαι, που ανήκω; Στο 46;

Όταν είσαι κάτω απ΄ τη σέλα και μπροστά από αυτή σε όρθια στάση, θα πρέπει το πάνω μέρος του σκελετού να μην σε χτυπάει
Αν κατάλαβα καλά, να είναι στο ύψος των γοφών;

Για μαγαζιά στη Λάρισα δεν ξέρω να σου πω
Τι σχέση εχω καλέ με τη Λάρισα;;;:P
Αθήνα;)



Λοιπόν αυτό είναι πάρα πολύ όμορφο, ε; Ναι, είναι!
Κόστος ξέρουμε;

Thanx και τους δύο πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κόστος ξέρουμε;

Δες το λινκ.

πς: κάθε φίρμα έχει τα δικά της νούμερα για σκελετούς και μεγέθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
πω πω τα κονα είναι πολύ ωραία ποδηλαταααα... αλλα και πολυ ακριβα... Για μενα βασικο για μια γυναικα στην αγορα ενος ποδηλατου είναι να κοιτάξει λίγο και την σέλα. Εμείς οι γυναίκες πρέπει να έχουμε διαφορετική σέλα απο των ανδρών. Οπότε αν πάρετε όπως εγώ ένα ποδήλατο για τα γούστα σας και δεν είναι γυναικείο, μια αλλαγή η σέλα την χρειάζεται. Εγώ δε την άλλαξα ακόμη, της φορεσα ένα κάλυμμα με τζελ προσωρινα, αλλα ειναι προβλημα...ξερετε να προτεινετε αν μπορω να παραγγείλω απο καπου εγγυημενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου οδηγώ ποδήλατο:D
Είναι αναμφιβολλα πολύ βολικό μέσο,ειδικά αν μένεις σε μικρές πόλεις όπου πηγαινεις σε χρόνο dt οπουδήποτε.Τώρα σχετικά με αυτό που ζήτησες, δεν έχω να προτείνω κάποια συγκεκριμένη μάρκα αλλα τόσα χρόνια ποδηλάτης με βόλευαν τα κλασσικά,mountain bikes:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κώτσιος

Νεοφερμένος

Ο Κώτσιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Οδηγώ απο νηπιο και τωρα αυτο το ποδηλατο ειναι 13 χρονων!!!!!! Και ομως αντεχει η μαρκα του ειναι IMPERIAL και επισης εχω ενα αλλο καινουριο DHS μαυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Το λατρεύω το ποδήλατο, δυστυχώς όμως μέσα στο κέντρο της Αθήνας δεν έχω την πολυτέλεια να μπορώ να κάνω! Σε πολύ λίγα σημεία του κέντρου υπάρχουν ασφαλείς ποδηλατόδρομοι. Οι οδηγοί δεν προσέχουν τους πεζούς, πόσο μάλλον τους ποδηλάτες, αλλά και εγω να σας πω την αλήθεια δυσανασχετώ όταν βλέπω ποδηλάτη σε κεντρικούς δρόμους με αρκετή κίνηση, γιατί δεν θέλει και πολύ να γίνει η στραβή.
Το καλοκαιράκι όμως στο νησί το ευχαριστιέμαι πάρα πολύ! Προσπαθώ όσο μπορώ να κάνω βόλτες με το ποδήλατο, να απολαμβάνω τη φύση και το αεράκι να μου ανακατεύει τα μαλλιά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ομολογω δεν ξερω ποδηλατο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εγω δεν εχω αλλα θα ηθελα να το χρησιομοποιω κατευθειαν...
Εγω δεν μπορω να καταλαβω κατι, αφου ολοι σχεδον οι ανθρωποι θα ηθελαν βολτες (και οχι μονο) με ποδυλατο και τα σχετικα γιατι πανε και αγοραζουν ολα τα αλλα ρυπογονα μεταφορικα μεσα και δε δινουν 100 ευρω για ενα ποδηλατακι. . .:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
εγω εχω ενα ποδηλατο μαρκας kona εξαιρετικο.....ειναι τελειο.....εγω προσωπικα το χρησιμοποιω αρκετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top