Σχολιασμός φθηνών laptops

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λογικά θα είναι θέμα encoding. Απλώς θα χρειαστεί να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις, για τις οποίες εύκολα θα βρεις οδηγίες μέσω google.
Π.χ. στο VLC, για τους ελληνικούς υποτίτλους, χρειάζονται καμιά φορά αλλαγές στο encoding.

Αν θες τα 8 τόσο πολύ γιατί όχι, προσωπικά εγώ πάντως, αφηνώ τα new releases να ωριμάσουνε πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν θες τα 8 τόσο πολύ γιατί όχι, προσωπικά εγώ πάντως, αφηνώ τα new releases να ωριμάσουνε πρώτα.
συμφωνω
και εγω αν το κατεβασω..θα τα αφησω στην ακρη και θα βαλω τα 7..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γενικά τα english versions προτιμώνται πιστεύω λόγω του ότι μια μαλακία να σου τύχει το πατάς στο google αυτούσιο και βρίσκεις άκρη. Ενώ ελληνικά δεν...

Επίσης κάτι άκυρο, μ' αρέσει ο τρόπος που σε κάθε νέα version πχ του ubuntu μιλάνε όλοι τον πρώτο μήνα για bugs και ασυμβατότητες αλλά τα σταθερά windows τα αφήνουμε πάντα να "ωριμάσουνε" κάνα εξάμηνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
φρεσκιες καλες προσφορες σε λαπτοπ
TOSHIBA SATELLITE PRO L850-1G8 15.6'' INTEL CORE I3-2350M 6GB 750GB
479.00 €

και εχει και αλλα
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902154&sid=1
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904355&sid=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foxkiller

Νεοφερμένος

Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπερα Θελω να μου πειτε τις γνωμες σας για αυτο το laptop https://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/Turbo-X-HC-II-i331-650-Win8.htm θα το αγοράσω σε λιγες μερες και θελω να μου πειτε τις γνωμες σας για να ξερετε το πηρα για gaming και προγραμματισμο ... οποτε πιστευω σε ολα ειναι οκ !! πειτε μου και εσεις τι γνωμη σας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Core i3 στα 2,4 gh, δεν θα το ονομαζα ακριβος gaming επεξεργαστη. Δεν ειναι κακο για τα λεφτα του, αλλα με αυτον τον επεξεργαστη δεν θα περασεις πολυ καιρο καθος συντομα θα ειναι ξεπερασμενος σε σχεση με τις απαιτισεις των παιχνιδιων. Βεβαια για να παρεις κατι πιο "βαρβατο" θα πρεπει να δωσεις αρκετα παραπανω, οποτε γενικα θα σου ελεγα παρτο, αλλα να εχεις υποψην σου οτι δεν μπορει να ειναι ιδιετερα μακροχρονιο αν το θες για βαρια παιχνιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
600 ευρω σε turbo x προσωπικα δεν θα εδινα..:)

δες κανα τοσιμπα ή hp lenovo σε παρομοια λεφτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κοίτα σε lenovo πράγματι.
Αλλά οκ και η turbo-χ δεν είναι τόσο χάλια, έχω δει διάφορα εκτρώματα στην κατασκευή ακόμη και σε HP.
Δες και αυτό
https://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/Turbo-X-SC-II-i532-450-Win8.htm

Πάντως εσένα σε ενδιαφέρει κυρίως η GPU αλλά τα 600€ είναι μικρό budget, έστω και 750 θα ήταν καλύτερα
https://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/Turbo-X-Steel-HC-II-i726-475-Hybrid.htm

Αν κάθεσαι πολλές ώρες σε PC, φρόντισε για την ανάλυση.
Για εμένα 1366 x 768 σε 15,6" είναι πολύ μικρή. Αλλά φοβάμαι ότι αν κοιτάξεις αυτή την βασική λεπτομέρεια μεν, θα ξεφύγεις από budget.
Η ανάλυση στην ουσία είναι πόσο περιεχόμενο θα έχεις και μια οθόνη 15,6" μπορεί να χωρέσει πολύ περιεχόμενο και στην συγκεκριμένη ανάλυση θα βλέπεις όσα βλέπεις και σε ένα συνηθισμένο tablet των 450€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για εμένα 1366 x 768 σε 15,6" είναι πολύ μικρή.
γιατι εχει και μεγαλυτερη?σχεδον ολα ετσι ειναι,,κατι vaio μονο ειχαν μεγαλυτερη

ενα λενοβο για δειγμα πχ
και δω μερικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γιατι εχει και μεγαλυτερη?σχεδον ολα ετσι ειναι,,κατι vaio μονο ειχαν μεγαλυτερη

ενα λενοβο για δειγμα πχ
και δω μερικα
Όταν έψαχνα για laptop και τα lenovo, και τα dell και τα alienware και αλλά τα HP σχεδον σε όλα τα μοντέλα είχαν και την επιλογή να βάλεις καλύτερη οθόνη. Το κόστος ήταν μαξ +200$

Το τι φέρνει ο κάθε Κωστόβολος δεν με ενδιαφέρει. Τις προάλλες είχα πάει από το πατρικό. Εκεί τα περισσότερα μαγαζιά είχαν ρούχα, τυριά και θερμάστρες. Ε λοιπόν σε ένα τέτοιο μαγαζί δεν θα ζητούσα IPS monitor με γαμάουα dpi :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βοηθεια γειτονοι!
Μετα απο 4,5 ενδοξα χρονια το λαπτοπ μου αποφασισε να με αφησει χρονους....
Επομενος χωρις pc και χωρις internet δυσκολευει η αναζητηση μου και αφου εχω λιγο χρονο στο internet βασιζομαι στην δικη σας βοηθεια για να μπορεσω να βρω κατι που να αξιζει.

Λοιπον, πρωτα απο ολα δεν εχω ακομα ξεκαθαρο budget, αλλα σιγουρα δεν θα ειναι πολυ. Το πιθανοτερο ειναι να βρησκεται γυρο στα 500€, ισως να καταφερω να παω και μεχρι τα 600, αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και παω παραπανω θα ειμαι τρισευτυχισμενος!

Τι θελω τωρα...
Intel Core i3, i5 ή i7 (Ναι, ξερω... i7 ουτε στα ονειρα μου!) με οσο το δυνατων μεγαλητερη συχνοτιτα και cache. Συχνωτητες κατω των 2gh δεν με ενδιαφερουν καν.
4-8gb Ram,παντα προτιμαμε τα μεγαλα ποσα, αλλα και μια 4αρα που να μπορω αργοτερα να την ανεβασω στα 8 δεν με χαλαει
Καρτα γραφικων, εδω ειναι το προβλημα.... Δεν θελω intel καθως εχω ασχημη εμπειρια. Ωστοσο απο την γρηγορη ερευνα αγορας που εκανα, δεν μου φαινετε καποιες αυτονομες nvidia να εχουν καλητερες αποδοσεις και σιγουρα σε αυτο το price range δεν ειναι καλες... θελω παντος σιγουρα να μπορει να σηκωσει παιχνιδια, σιγουρα δεν θα μου παιξει τα πιο high-end της επομενης 4ετιας, αλλα εστω να υπαρχει καποιο επιπεδο.
Ο σκληρος δεν με ενδιαφερει τι μεγεθος θα εχει, αλλα σιγουρα προτιμω να δωσω 10-20 ευρο παραπανω για καμια 100+gb

Απο ποιο μαγαζι θα ειναι δεν με πολυενδιαφερει, αρκει να μπορω να το παραγκειλω on-line ή να εχει καταστημα σε Ηρακλειο/Ρεθυμνο.
Καμοια προσφορα παιζει; Κανενα καλο μηχανημα; για πειτε ρε παιδια και καιγομαι!


καμια γνωμη για αυτον; Με χαλαει λιγο η μεγαλη οθονη αλλα ειναι ο καλητερος που εχω δει προς το παρων
https://www.public.gr/product/comput...atellite-l775-15n/prod2960327pp/#.UOlfcsiYGnA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
είναι αρκετά δυνατό για τα λεφτά το toshiba που έβαλες. Μία άλλη λύση σε i3 όμως, με λίγο καλύτερη κάρτα γραφικών και 15'' οθόνη είναι αυτό:
https://www.mediamarkt.gr/mcs/produc...ark-Brown,99452,397551,546473.html?langId=-18

α επίσης άμα ενδιαφέρεσαι για gaming(όχι τόσο για online) , αυτό είναι πολύ δυνατό με 2gb μνήμη γραφικών , αλλα με 14'' οθόνη,:
https://www.kotsovolos.gr/site/compu...rabook/113601-fujitsu-lifebook-lh532-i3-2328m
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Προσωπικά θα σου πρότεινα να δείς μεταχειρισμένα. Μπορείς να βρείς πολύ δυνατά laptop στα 500€. Σήμερα κάπου στις αγγελίες του Insomnia τσέκαρα ένα για gaming. Θα κοτσάρεις και έναν ssd και θα είσαι άρχοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγώ να σου πώ ότι η samsung(και όμως:P) έχει κάνει γερό μπάσιμο τελευταία στα λαπτοπ και μάλιστα βγάζει και τα καλύτερα στην κατηγορία της(τιμές).Βέβαια πάει λίγο πιο πάνω στα 800-850, αλλά βρίσκεις ένα πολύ καλό μηχάνημα με 8gb ram και επεξεργαστή i5 ή i7 και με δυνατή είτε nvidia ή την λίγο πιο ανεβασμένη τώρα,σε σχέση πάντα με nvdia,AMD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Προσωπικά θα σου πρότεινα να δείς μεταχειρισμένα. Μπορείς να βρείς πολύ δυνατά laptop στα 500€. Σήμερα κάπου στις αγγελίες του Insomnia τσέκαρα ένα για gaming. Θα κοτσάρεις και έναν ssd και θα είσαι άρχοντας.

τι λες ρε μαν? μεταχειρισμένο λάπτοπ, να του βγάλει πρόβλημα στον έναν χρόνο και να τρέχει μετά? και σιγά πόσο καλύτερο θα πάρει και τι θα το κάνει βασικά ?
εγώ πάντως το toshiba θα έπαιρνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Γιατί να του βγάλει πρόβλημα; Προσωπικά έχω αγοράσει μεταχειρισμένα και pc και φωτογραφικά, φακούς, μηχανή και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Τι εννοείς και τι να το κάνει. Αν θέλει κάτι σαν τον Toshiba γιατί να μην πάρει ένα ίδιο σαν αυτό στα 300€ μεταχειρισμένο. Δεν λέω όλο και κάποιο λαμόγιο θα πουλάει κάτι σκάρτο αλλά θα το καταλάβεις το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γιατί να του βγάλει πρόβλημα; Προσωπικά έχω αγοράσει μεταχειρισμένα και pc και φωτογραφικά, φακούς, μηχανή και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Τι εννοείς και τι να το κάνει. Αν θέλει κάτι σαν τον Toshiba γιατί να μην πάρει ένα ίδιο σαν αυτό στα 300€ μεταχειρισμένο. Δεν λέω όλο και κάποιο λαμόγιο θα πουλάει κάτι σκάρτο αλλά θα το καταλάβεις το πράγμα.

Λάπτοπ μεταχειρισμένο έξω απο την εγγύηση δεν τίθεται.Δεν είναι σαν τον επιτραπέζιο που άμα χαλάσει κάτι το διορθώνει.Στα λάπτοπ αν κάποιο εξάρτημα έχει πρόβλημα κατα 90% πάει ολόκληρο για αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κρόνε, για ποιο λόγο θέλεις το PC δεν είπες. Αν δεν θες games και η ενσωματωμένη intel είναι καλή. Αλλιώς, σκέψου για nVidia, έχει κι ανοιχτούς drivers αν ποτέ θελήσεις να στήσεις linux.

Όσον αφορά την RAM, η γνώμ μου είναι η εξής: αν βρεις μια πολύ καλή προσφορά με χαμηλή RAM, χτύπα την. Είναι συνήθως ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ να πάρεις χαμηλή RAM και να προσθέσεις ή και να αλλάξεις μόνος σου.

Εγώ πχ πήρα το lenovo μου με 1x4GB RAM. Το πέταξα και έβαλα στη θέση του 2x8GB RAM. Μακράν φθηνότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο θεωρειται το πιο αξιοπιστο ως μαρκα..
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908750

αλλο
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906066

ή παρε κανα χωρις λειτουργικο και βαλε τα indows που εχεις,,αλλα δεν ειναι 7 υποθετω..
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1

και ξεχωρη καρτα ναχεις στην ενσωματωμενη θα γυρναει εκτος εντονων παιχνιδων για να μην ζεσταινεται και καιει μπαταρια..

i3 και ενσωματωμενη μια χαρα μου φαινεται.δεν ζεσταινει κιολας,και κραταει καιρο ο υπολογιστης.στο acer που εχω..

αυτο μου φαινεται ιδανικο

https://www.kolomvounis.gr/laptop-samsung-i-y-samsung-r540-jt03gr.html

σκρουτζαρε το να δεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ωρα για ανακεφαλαιωση.

Πρωτα απο ολα για μεταχειρισμενο δεν το σκεφτομαι καν! Καλητερο, χειροτερο... δεν με ενδιαφερει τιποτα. Θελω να παρω κατι που να μυριζει καινουργιλα! Μια φορα στα 5 χρονια εχω την ευκαιρια, δεν θα την αφησω να μου φυγει! :P

Λοιπον, η χρηση για την οποια το θελω ειναι κυριος Προγραμματισμος, gaming, προγραμματα δημιουργιας/επεξεργασιας μουσικης (δεν ειναι και υπερβολικα βαρια ομως) και καθημερινη χρηση... Τουτεστην ανοικτος ασταματιτα, ατελιωτες ωρες webserfing, ατελιωτες ωρες σε mmo, συνεχη αναπαραγωγη μουσικης/ταινιων, και αρκετες ωρες καψιματος σε κωδικα.

Το πιο βασικο, απο μεριας απαιτισων, κομματι ειναι το gaming. Για τωρα αυτο που θελω ειναι να παιζει το diablo, αλλα αφου περνω κατι που ξερω οτι θα το κρατισω για αρκετα χρονια θελω να μπορει να ανταπεξελθει στα καινουργια games για οσο το δυνατων περισσοτερο.
Ολα τα υπολιπα τα καληπτε και ο παλιος μου που κοντεβε τα 5, με 1gb RAM και επεξεργαστη στα 1,6 (pentium dual core), για καρτα γραφικων δεν το συζηταω... :P

Επομενος, καταληγω οτι ενα απο τα πιο σημαντικα σημεια ειναι η καρτα γραφικων να ειναι αυτονομη, και οχι intel :P


Σχετικα με το λειτουργικο σε μια γρηγορη ερευνα που εκανα το μεσημερι δεν ειδα πολλα χωρις λειτουργικο, και δεν ειχανε μεγαλη διαφορα στην τιμη. Εχω παντος αδεια για windows 7, επομενος δεν εχω προβλημα, αλλα αν στην ιδια τιμη περνω με windows 8, γιατι να μην δω και τι λενε τα 8αρια. Αν βρω καλητερη σχεση συστιματος/τιμης χωρις λειτουργικο, ενοειτε οτι θα το προτιμισω.


Η αληθεια ειναι οτι με εχει εξιταρει λιγο https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.902684&sid=1, αν και ποτε δεν συμπαθισα την acer. i5 στα 2.60, με Nvidia 2gb, και 4 gb Ram που μπορω να την παω μεχρι τα 8, νομιζω ειναι το καλητερο συστιμα που εχω δει, και ειναι και αρκετα χαμηλα στην τιμη!

Στα 800-850 που προτεινε καποιος δεν προκειτε να παω! Υπαρχουν πολυ καλα laptopια πολυ πιο χαμηλα και δεν παιζουν και φραγκα... και στα 550 αν μπορεσω να παω καλα θα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top