Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της συντρόφου σας;

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
όχι δε ζηλεύω γιατί είμαι ανώτερο άτομο :pfff:

(θα τη ξεμαλλιάσω τη χαζή!!!!!!!!!!!:devil: :knife:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ζηλεψα:hmm:
Βασικα απο την αρχη της σχεσης υπηρξε ο εξης διαλογος:
Αυτος-Ζηλευεις καθολου?
Εγω-Οχι.εσυ?
Αυτος-Ουτε εγω! (και μετα ακολοθησε κατι του ειδους "επιτελους,ωραια"δεν θυμαμαι ακριβως.)
Και καθως το ειπε αυτο,τσουυυυπ εμφανιζεται μια κοπελα που ηξερε απο την πολη του και εμπενε στο ιδιο λεωφορειο.Αλλα πραγματικα δεν με πειραξε καθολου.:P
Βεβαια το ολο με προβληματισε αργοτερα.Το οτι δεν ζηλευα σημαινε για εμενα τουλαχιστον οτι τον ειχα εμπιστοσυνη και δεν φοβομουν πως θα με αφηνε για καποια αλλη..Ποτε ομως δεν προλαβα να τον ρωτησω γιατι αυτος δεν ζηλευε.Η αληθεια ειναι πως θα με ενδιεφερε πολυ.
Αφου χωρισαμε υστερα απο 4μηνο νομιζω πως εμφανιστηκε ενα ειδος ζηλιας ή εστω οργης οταν προχωρησε σε αλλη σχεση.Ο λογος εδω οφειλεται στο γεγονος ομως, οτι δυο εβδομαδες πριν την νεα σχεση μου ειχε μηλισει για "ανοιχτους λογαριασμους" Χωρισε τελικα και με αυτην την κοπελα και ξαναεπεστρεψε ζητωντας μου να βρεθουμε.Εγω ομως απαγοητευμενη ηδη απο την συμπεριφορα του τον ειχα ακυρωσει 3 φορες..Δηλαδη καθε φορα που μου ζητουσε να βρεθουμε του ελεγα πως ειχα κανονισει κατι αλλο.
Δεκα μερες πριν μου ξαναειπε πως περιμενει και πως πιστευει οτι το καλοκαιρι 8α ειμαιστε μαζι κτλ..Εγω με το σχολειο μου πηγα εφταημερη και οταν γυρισα ειχα αναιβασει φωτογραφιες απο αυτην,στο fb μου:PΣυνεβη ομως κατι που με συνταραξε μπορω να πω.Δηλαδη δεν μπορουσα να το εξηγησω.Με διεγραψε απο τους φιλους του αφου προηγουμενως πατησει "λαικ"σε κατι φωτο μου.Βασικα δεν ξερω αν ηταν αισθημα ζηλιας γιατι ετυχε στην εκδρομη να μου την πεσει ενας bassistas απο metal συγκροτημα σχετικα φημισμενο και δεχομουν σχολια σχετικα με αυτο στο προφιλ μου.Δεν ξερω τι να φανταστω..Αυτος ειναι και ο λογος που το μοιραζομαι μαζι σας..Εσεις πως θα το ερμηνευατε?:worry:Ζηλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkelf

Νεοφερμένος

Η darkelf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ναι, ζηλεύω τρομερά και υποφέρω, όχι γιατί δεν του έχω εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ξέρω πως τον θέλουν κι άλλες....

Μακάρι να μπορούσα να την βγάλω από μέσα μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ναι, ζηλεύω τρομερά και υποφέρω, όχι γιατί δεν του έχω εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ξέρω πως τον θέλουν κι άλλες....

Το ιδιο δεν ειναι? Φοβασαι οτι επειδη τον θελουν και αλλες μπορει να του την πεσουν και να γινει κατι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεν προδίδει έλλειψη εμπιστοσύνης η ζήλια σε μια σχέση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Δεν προδίδει έλλειψη εμπιστοσύνης η ζήλια σε μια σχέση;;
Αυτο πιστευω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kat_Kat

Νεοφερμένος

Η Kat_Kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα..
Είμαι πολύ καινούρια εδώ, πιο καινούρια δεν γίνεται δηλαδή γράφτηκα πρίν 5'.:P
Πρώτα να πω πώς βρέθηκα εδώ. Έγρφα τυχαία στην αναζήτηση Google λέξεις απο πρ΄γματ που με απασχολούν και βρήκα τυχαία την σελίδα αυτή με το συγκεκριμένο θέμα.

Έπειτα, να εξηγήσω το θέμα μου. Δεν ξέρω αν απλά έχω κολλήσει και σκέφτομαι χαζομάρες ή μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο αλλά διαβάστε και μου λέτε..Εδώ και 6 μήνες είμαι με έναν άντρα 29 ετών, έχουμε 5 χρόνια διαφορά με εμένα να είμαι η μικρότερη της σχέσης. Εκείνος σοβαρή σχέση είχε μόνο μία όταν ήταν 24 χρονών. Είναι λίγο κοντούλης και τον σνομπάρουν αρκετοί και αρκετές και ίσως αυτός να είναι ο λόγος που δεν είχε σοβαρή σχέση πρίν απο εκείνη. Η οποία και αποδείχθηκε και πολύ χάλια αφού η κοπέλα δεν ασχολούνταν μαζί του, δεν έκαναν πράγματα μαζί πέρα απο μία βδομάδα διακοπές το καλοκαίρι, κανένα sleepover κάποιο Σ/Κ και κάποιες κλασικές εξόδους για φαγητό σινεμά και βόλτα. Έπειτα η κοπέλα αποδείχθηκε να έχει παράλληλη σχέση και το αγόρι μου την έπιασε "στα πράσα" να φιλάει άλλον σε καφέ-μπάρ που δούλευε φίλος του (ο οποίος τον κάλεσε κιόλας προσωπικά βλέποντας την..) Τέλοσπάντων όπως καταλαβαίνετε πήγε το αγόρι μου, τα'δε όλα έγινε τρελή φασαρία αυτή έψαχνε δικαιολογίες και τα προφανή χαζόλογα τύπου "δεν σημαίνει τίποτα, δεν είναι αυτό που νομίζεις" κλπ. Φυσικά χώρισαν αλλά ήταν 3 χρόνια μαζί σύνολο (με ένα 6μηνο διάλειμμα κάποια στιγμή απ'όσο γνωρίζω). Εκείνος τρελά κολλημένος μαζί της εφόσον ήταν η πρώτη μεγάλη του σχέση, μετά έκανε κάτι ασόβαρες σχεσούλες το πολύ δύο μήνες και έφευγε.

Όσο για εμένα, έχω κάνει 4-5 σοβαρές σχέσεις, δηλαδή από 1 χρόνο και πάνω, γιατί γενικά απολαμβάνω το σταθερό, όμως απ'ότι φαίνεται πολλοί βαριούνται εύκολα και περιττό να πώ πόσο έχω βαρεθεί να ακούω αυτό το "θέλω μόνο να περνάω καλά". Τέλοσπάντων, μαζί του νιώθω υπέροχα και οι συγκυρίες το έφεραν έτσι που οι δικοί του έφυγαν για δουλειές στο εξωτερικό και είχαμε την ευκαιρία να γνωριστούμε με την ησυχία μας και να μένουμε μαζί τους 5 από τους 6 μήνες που έχυμε σχέση. Κανένα απολύτως πρόβλημα (εκτός απο τα χαζά δε μαζεύεις, βάλε πλυντήριο και τέτοια:whistle::P) και μπορώ να πώ πως είναι πολύ σωστός σε αρκετά θέματα, μόνο που όπως κάθε άντρας χρειάζεται σπρώξιμο για να κάνει κάποια πράγματα (από μάζεμα μέχρι να στείλει βιογραφικά για δουλειά και άλλα).

Όλα όσα ξέρω για εκείνη του την σχέση μου τα έχει πεί ο ίδιος και τα έχουμε μιλήσει. Γενικά συνηθίζουμε να συζητάμε πολλά. Μου κινεί όμως την περιέργεια που πρώτη φορά σε σχέση μου ζηλεύω τόσο πολύ μία συγκεκριμένη σχέση που συνέβει τόσα χρόνια πρίν! Ίσως να είναι που όταν είχαμε βγεί με τους φίλους του κάποιος έλεγε "πωπω η τάδε..τρελό κόλλημα ο δικός σου αφού μέχρι και τώρα κάποιοι υποστηρίζουν πως ακόμα είναι κολλημένος!". Είμασταν μαζί 1.5-2 μηνες και φρίκαρα! Μετά είπα "σύνελθε δεν παίζει τόσα χρόνια μετά αφού δεν έχει καμία επαφή μαζί της και έχουν μετακομίσει κιόλας και δεν μένουν πλεον κοντά όπως τότε". Μισό μήνα μετά είδα πως έχει στο facebook (αχ αυτό το πράγμα!) φίλη την αδερφή της κοπέλας αλλά και την μαμά της..εκεί να δείτε σκέψεις "και τί τις θέλει και τί τις κάνει και αν μέσα από αυτές μιλάει στην άλλη και αν οι φίλοι του είχαν δίκιο.." και κουτσά στραβά του το λέω και μου λέει πως είναι βλακείες αυτά. Του λέω τότε "αφού δεν τους μιλάς και δεν έχετε επαφές γιατί δεν τις διαγράφεις αφού ήθελες να ξεκόψεις από την κοπέλα" και μου έκανε σκηνές οτι δεν του έχουν κάνει κάτι εκείνες και υπερβάλλω και λοιπα. Τελικά νομίζω πως έσβησε μόνο την αδερφή της. Έπειτα μιλάγαμε πάλι και τον ρωτάω άν έχει επαφές μαζί της (γιατί έτυχε να την πετύχουμε μαζί έξω με μια φίλη της, εγώ ήμουν στο μπάνιο και όταν βγήκα τον είδα να μιλάει όρθιος σε δύο κοπέλες.. τη φίλη της η οποία συστήθηκε μέσα στο χαμόγελο και με κοιτούσε στα μάτια και την ίδια η οποία δεν με κοιτούσε καν στα μάτια, φαινόταν να με μισεί με το βλέμμα που με κοιτούσε και απέφευγε να μου μιλήσει, ενώ δεν την ήξερα καν...) και μου απαντάει "όχι δεν έχω ούτε το κινητό της εχει αλλάξει". Τον ρωτάω πού το ξέρει αυτό και μου λέει "ε τόσα χρόνια έχουν περάσει, συνίθιζε να αλλάζει αριθμό συχνά και εγώ άλλαξα συσκευή πρόσφατα". Και εκεί που είμαστε στο αμάξι και οδηγεί και μου ζητάει να ψάξω ένα νούμερο από τις επαφές του για να πάρει τηλ, βρίσκω το όνομά της και μάλιστα δύο φορές (δύο νούμρα δλδ) ενώ γνωρίζω πως όλους τους φίλους κλπ τους έχει με ονοματεπώνυμο και μόο εμένα είχε με σκέτο όνομα (το σκέφτομαι σαν πιο πολύ οικειότητα, σαν να είναι ο άλλος διαφορετικός για εκείνον γι'αυτό σκέφτηκα εκείνη πρώτα συν ότι ήταν οι μόνες επαφές με το όνομα αυτό "τάδε1", "τάδε2"). Εκείνη την ώρα ένιωσα να σκάει το κεφάλι μου από όλο το αίμα που ανέβηκε απότομα και του το είπα φυσικά πολύ επιθετικά, μόλις είχα ρωτήσει για αυτό! Πώς μπόρεσε να μου πεί ψέματα κλπ κλπ κλπ... Είπε πως μπορεί να περάστηκε απο την άλλη κάρτα και ένα σωρό άλλες δικαιολογίες και κάποια στιγμή λέει "την έψαχνα πριν κάποιο καιρό γιατί η μητέρα μου ήθελε τη μητέρα της". Τσαντίστηκα δίχως τέλος και έκαιγα πραγματικά..του είπα όμως "πώς ειναι δυνατόν να ξέρει η μητέρα σου πώς σου φέρθηκε η ιδια και να σου ζητάει να επικοινωνήσεις μαζί της? πόσο σε πλήγωσε, πόσο καιρό σου πήρε να συνέλθεις και να θέλει να αποκτήσετε επαφή?" Πραγματικά αν μου το έκανε η μητέρα μου θα την αποκλήρωνα και στο κάτω κατω αφού έμεναν κοντά, δεν μπορούσε να πεταχτεί η ίδια? Εκεί που νόμιζα πως η ιστορία είχε τελειώσει πριν χρόνια, ξαφνικά μου λέει αυτό και συνειδητοποιώ πως μέχρι και πρίν κάτι μήνες (ή έστω 1 χρόνο) την έψαχνε.. Και λέω "έψαχνε" επειδή έτσι είπε εκείνος. Αν δεν "έψαχνε" απλά και την βρήκε? Μπορώ να ξέρω τί συνέβει? Φυσικά και όχι. Όπως και δεν υπήρχε περίπτωση εκείνη την ώρα να μου πει "την έψαχνα και την έπαιρνα τηλ και την βρήκα" γιατί έτσι όπως ήμουν εκείνη την ώρα σίγουρα θα τον έκλαιγε η μαμά του μετά... Να αναφερω επίσης πως του έκανα πλάκα οτι διέγραψα τα τηλέφωνα και στράβωσε πολύ και μου είπε "ό,τι και να κάνεις το τηλέφωνο τα κρατάει backup οπότε τα ξαναβρίσκω"

Τελικά δεν έμαθα ποτέ εννοείται, όμως το μυαλό μου έτσι σκέφτεται τώρα. Γιατί μου τα είχε κρύψει στν αρχή, γιατί αυτή με κοιτούσε έτσι (είχε γίνει κάτι πρόσφατα μεταξύ τους?) γιατί την έψαχνε, την βρήκε δεν τη βρήκε (μήπως αντάλλαξαν τηλ εκεί που τους βρήκα να μιλάνε καθώς βγήκα από το μπάνιο?το σκηνικό έγινε πριν το συβάν στο αμάξι), γιατί είχε την αδερφή της και τη μαμά της γενικά (επιθυμούε ο ίδιος να κρατήσει επαφή, μιλούσαν, τί?), γιατί δεν μου είπε πως ειχε το νούμερό της από την αρχή ή έστω όταν τον ρώτησα, γιατί να μου λένε οι φίλοι του οτι και τον πρώτο καιρό που είμασταν μαζί τουλάχιστον μπορεί να ήταν κολλημένος....γιατί, πώς και ξανά γιατί...

Όσο μέναμε μαζί όλα ήταν καλά δεν είχα κανένα θέμα αλλά ομολογώ πως απο τότε δεν έχω στα,ατήσει να τα σκέφτομαι αυτά, όλο και έρχονται στο νού μου.. Αν και περνάμε καλά, κάνουμε πολλά πράγματα μαζί, με πάνε οι γονεις του (ενώ την άλλη όχι), μείναμε μαζί 5 μήνες τώρα που έλειπαν οι δικοί του και με θέλει μαζί του στο εξοχικό του όλο το καλοκαίρι, εγώ και πάλι δεν μπορώ να σταματήσω να έχω αμφιβολίες. Γίνεται να με ταλαιπωρεί τόσο κάτι που υποτίθεται τελείωσε? Μα ίσως να μην πιστεύω πως τελείωσε αφού είδα τα παραπάνω.

Νιώθω δικαιολογημένα έτσι ή είμαι παρανοική? Νιώθω πως το μυαλό μου έχει δηλητηριαστεί τρομερά αλλά από την άλλη πιστεύω πως αν κάτι δεν ίσχυε τώρα, όπως τα συζητάμε όλα ή θα μου το είχε πεί εξ'αρχής ή έστω μόλις απέκτησε λίγη άνεση και εμπιστοσύνη μαζί μου θα μου τα εκμυστηρευόταν ειδικά μετά απο τις συγκεκριμένες ερωτήσεις μου πάνω στο θέμα.. Τον βλέπω αρκετά σοβαρά και θέλω να ξέρ τί πιστεύετε..αν είναι να προσπαθήσω να ξεκολλάω σιγά σιγά.....

Ευχαριστώ. (ναι, τελείωσε το βιβλίο :clapup::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Νιώθω δικαιολογημένα έτσι ή είμαι παρανοική?
Με τέτοιο σεντόνι (που δεν το 'χω διαβάσει καν, πολλές άχρηστες πληροφορίες), εσύ τι περιμένεις να ακούσεις; :P
Ναι, είσαι παρανοϊκή (!), αλλά μην σκας.

Αυτή τη στιγμή είναι με σένα. Τελεία. Είτε το ψάξεις, είτε όχι, αν είναι κάποτε να σε βαρεθεί, αυτό δεν είναι στο χέρι σου. Οπότε χαλάρωσε.

Που δεν το πολυκόβω να σε παρατάει και ποτέ, γιατί μάλλον εσύ έχεις το "πάνω χέρι" στην σχέση σας, μιας και είσαι πρακτικά η 2η του κοπέλα... οπότε όλα καλά για σένα. Ακόμα κι αν δεν έχει ξεπεράσει κάτι, μάλλον εσύ τον ελέγχεις, οπότε δεν θα σε αφήσει μέχρι να τον χωρίσεις εσύ η ίδια ή να τον παρατήσεις για άλλον. ;)

Να λες κι ευχαριστώ που 'χεις κάτι ν' ασχολείσαι και δεν σ' έχει φάει η βαρεμάρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Τον βλέπω αρκετά σοβαρά και θέλω να ξέρ τί πιστεύετε..αν είναι να προσπαθήσω να ξεκολλάω σιγά σιγά.....


Αν σου πούμε εμείς να ξεκολλήσεις, εσύ θα το κάνεις? :confused: Anyway…
Μαζί σου κάτι μήνες... με εκείνη 3 χρόνια. Όπως και να το δεις έχει ζήσει περισσότερα μαζί της. Άλλωστε μόνη σου γράφεις, πως ήταν τρελά κολλημένος μαζί της. Προσωπικά εγώ αν κρατούσα τα κινητά της πρώην ή τα mails της πρώην, ή την συναντούσα και συνέχιζα να της μιλάω ή ανταλλάσσαμε π.χ. ευχές στις γιορτές, θα σήμαινε πως ακόμα την θέλω. Για μένα μιλάω, δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι. Διαφορετικά όταν πηγαίνω σε καινούργια σχέση που την βλέπω σοβαρά, με την προηγούμενη κόβω στεγνά. Αν δεν μπορώ να κόψω, τότε κάτι συμβαίνει. Κάτι με τραβάει πίσω και μου κρατά το ενδιαφέρον. Ίσως το αγόρι σου να μην την έχει ξεπεράσει και να τρέφει ακόμα ελπίδες. Προσπάθησε όταν θα είσαι ήρεμη (διότι τις υστερίες δεν τις θέλει κανένας άντρας –γιατί αν στριμωχτεί λέει και καμιά δικαιολογία για να σε ξεφορτωθεί) να του κάνεις μια συζήτηση για το πως βλέπει την σχέση του μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kat_Kat

Νεοφερμένος

Η Kat_Kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κατ'αρχήν, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Φίλε Γιώργο δεν θα μπορούσες να είσαι πιο καυστικός :P Το θέμα είναι πως έπρεπε να το βγάλω απο μέσα μου, με ενοχλεί αφάνταστα. Μπορί να είναι και έτσι και να έχω το "πάνω έρι" απλά αναρρωτιέμαι γιατί να μην μου μιλήσει πιο πρίν για αυτά εφόσον δεν τρέχει κάτι.

Φίλε elepan πραγματικά μου έχουν περάσει απο το μυαλό πολλές φορές αυτά που λες και όχι σίγουρη δεν είμαι πως μπορώ να ξεκολλήσω, απλά 5 μήνες στο ίδιο σπίτι μαζί του δεν μου δόθηκε κανένα τέτοιο δικαίωμα με σούξου μούξου και λοιπά με καμία. Λες πως είχε ζήσει πιο πολλά μαζί της όμως όπως έγραψα στο "σεντόνι" που είπε και ο φίλος Γιώργος, εκείνη δεν ακολουθούσε τον ίδιο σε τίποτα γιατί δεν την ενδιέφερε τόσο να κάνει πράγματα μαζί του ούτε να τον βοηθάει σε οτιδήποτε τα οποία τα κάνει μαζί μου όλο τον καιρό που είμαστε μαζί. Και 100% στάνταρ αυτό που α πώ, με καμία εν έμεινε ποτέ μαζί 5 ολόκληρους μήνες όπως με εμένα τους τελευταίους 5 μήνες. Σίγουρα όμως όντας και εσύ άντρας μετράει η γνώμη σου πολύ πάνω στο θέμα. Θα του μιλήσω ξανά να δώ τί θα μου πεί μετα απο τον καιρό που όντως ζήσαμε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
απλά αναρρωτιέμαι γιατί να μην μου μιλήσει πιο πρίν για αυτά εφόσον δεν τρέχει κάτι.
Η απάντηση είναι: δεν σε ενδιαφέρει. Αν όντως τον "ελέγχεις" δεν θα τολμήσει να κάνει τίποτα... θα τον φάνε οι "τύψεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris Van

Νεοφερμένος

Ο Dimitris Van αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:whistle:οχι δε τον ζηλεύω τον πρώην της γιατί απλά τον σκότωσα χχαχαχα
καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kat_Kat

Νεοφερμένος

Η Kat_Kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα του μιλήσω ξανά και θα σου πώ καλέ μο George. Όσο για εσένα Δημήτρη λέω απλα...ΘΕΟΣ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καλησπέρα..
Είμαι πολύ καινούρια εδώ, πιο καινούρια δεν γίνεται δηλαδή γράφτηκα πρίν 5'.:P
Πρώτα να πω πώς βρέθηκα εδώ. Έγρφα τυχαία στην αναζήτηση Google λέξεις απο πρ΄γματ που με απασχολούν και βρήκα τυχαία την σελίδα αυτή με το συγκεκριμένο θέμα.

Έπειτα, να εξηγήσω το θέμα μου. Δεν ξέρω αν απλά έχω κολλήσει και σκέφτομαι χαζομάρες ή μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο αλλά διαβάστε και μου λέτε..Εδώ και 6 μήνες είμαι με έναν άντρα 29 ετών, έχουμε 5 χρόνια διαφορά με εμένα να είμαι η μικρότερη της σχέσης. Εκείνος σοβαρή σχέση είχε μόνο μία όταν ήταν 24 χρονών. Είναι λίγο κοντούλης και τον σνομπάρουν αρκετοί και αρκετές και ίσως αυτός να είναι ο λόγος που δεν είχε σοβαρή σχέση πρίν απο εκείνη. Η οποία και αποδείχθηκε και πολύ χάλια αφού η κοπέλα δεν ασχολούνταν μαζί του, δεν έκαναν πράγματα μαζί πέρα απο μία βδομάδα διακοπές το καλοκαίρι, κανένα sleepover κάποιο Σ/Κ και κάποιες κλασικές εξόδους για φαγητό σινεμά και βόλτα. Έπειτα η κοπέλα αποδείχθηκε να έχει παράλληλη σχέση και το αγόρι μου την έπιασε "στα πράσα" να φιλάει άλλον σε καφέ-μπάρ που δούλευε φίλος του (ο οποίος τον κάλεσε κιόλας προσωπικά βλέποντας την..) Τέλοσπάντων όπως καταλαβαίνετε πήγε το αγόρι μου, τα'δε όλα έγινε τρελή φασαρία αυτή έψαχνε δικαιολογίες και τα προφανή χαζόλογα τύπου "δεν σημαίνει τίποτα, δεν είναι αυτό που νομίζεις" κλπ. Φυσικά χώρισαν αλλά ήταν 3 χρόνια μαζί σύνολο (με ένα 6μηνο διάλειμμα κάποια στιγμή απ'όσο γνωρίζω). Εκείνος τρελά κολλημένος μαζί της εφόσον ήταν η πρώτη μεγάλη του σχέση, μετά έκανε κάτι ασόβαρες σχεσούλες το πολύ δύο μήνες και έφευγε.

Όσο για εμένα, έχω κάνει 4-5 σοβαρές σχέσεις, δηλαδή από 1 χρόνο και πάνω, γιατί γενικά απολαμβάνω το σταθερό, όμως απ'ότι φαίνεται πολλοί βαριούνται εύκολα και περιττό να πώ πόσο έχω βαρεθεί να ακούω αυτό το "θέλω μόνο να περνάω καλά". Τέλοσπάντων, μαζί του νιώθω υπέροχα και οι συγκυρίες το έφεραν έτσι που οι δικοί του έφυγαν για δουλειές στο εξωτερικό και είχαμε την ευκαιρία να γνωριστούμε με την ησυχία μας και να μένουμε μαζί τους 5 από τους 6 μήνες που έχυμε σχέση. Κανένα απολύτως πρόβλημα (εκτός απο τα χαζά δε μαζεύεις, βάλε πλυντήριο και τέτοια:whistle::P) και μπορώ να πώ πως είναι πολύ σωστός σε αρκετά θέματα, μόνο που όπως κάθε άντρας χρειάζεται σπρώξιμο για να κάνει κάποια πράγματα (από μάζεμα μέχρι να στείλει βιογραφικά για δουλειά και άλλα).

Όλα όσα ξέρω για εκείνη του την σχέση μου τα έχει πεί ο ίδιος και τα έχουμε μιλήσει. Γενικά συνηθίζουμε να συζητάμε πολλά. Μου κινεί όμως την περιέργεια που πρώτη φορά σε σχέση μου ζηλεύω τόσο πολύ μία συγκεκριμένη σχέση που συνέβει τόσα χρόνια πρίν! Ίσως να είναι που όταν είχαμε βγεί με τους φίλους του κάποιος έλεγε "πωπω η τάδε..τρελό κόλλημα ο δικός σου αφού μέχρι και τώρα κάποιοι υποστηρίζουν πως ακόμα είναι κολλημένος!". Είμασταν μαζί 1.5-2 μηνες και φρίκαρα! Μετά είπα "σύνελθε δεν παίζει τόσα χρόνια μετά αφού δεν έχει καμία επαφή μαζί της και έχουν μετακομίσει κιόλας και δεν μένουν πλεον κοντά όπως τότε". Μισό μήνα μετά είδα πως έχει στο facebook (αχ αυτό το πράγμα!) φίλη την αδερφή της κοπέλας αλλά και την μαμά της..εκεί να δείτε σκέψεις "και τί τις θέλει και τί τις κάνει και αν μέσα από αυτές μιλάει στην άλλη και αν οι φίλοι του είχαν δίκιο.." και κουτσά στραβά του το λέω και μου λέει πως είναι βλακείες αυτά. Του λέω τότε "αφού δεν τους μιλάς και δεν έχετε επαφές γιατί δεν τις διαγράφεις αφού ήθελες να ξεκόψεις από την κοπέλα" και μου έκανε σκηνές οτι δεν του έχουν κάνει κάτι εκείνες και υπερβάλλω και λοιπα. Τελικά νομίζω πως έσβησε μόνο την αδερφή της. Έπειτα μιλάγαμε πάλι και τον ρωτάω άν έχει επαφές μαζί της (γιατί έτυχε να την πετύχουμε μαζί έξω με μια φίλη της, εγώ ήμουν στο μπάνιο και όταν βγήκα τον είδα να μιλάει όρθιος σε δύο κοπέλες.. τη φίλη της η οποία συστήθηκε μέσα στο χαμόγελο και με κοιτούσε στα μάτια και την ίδια η οποία δεν με κοιτούσε καν στα μάτια, φαινόταν να με μισεί με το βλέμμα που με κοιτούσε και απέφευγε να μου μιλήσει, ενώ δεν την ήξερα καν...) και μου απαντάει "όχι δεν έχω ούτε το κινητό της εχει αλλάξει". Τον ρωτάω πού το ξέρει αυτό και μου λέει "ε τόσα χρόνια έχουν περάσει, συνίθιζε να αλλάζει αριθμό συχνά και εγώ άλλαξα συσκευή πρόσφατα". Και εκεί που είμαστε στο αμάξι και οδηγεί και μου ζητάει να ψάξω ένα νούμερο από τις επαφές του για να πάρει τηλ, βρίσκω το όνομά της και μάλιστα δύο φορές (δύο νούμρα δλδ) ενώ γνωρίζω πως όλους τους φίλους κλπ τους έχει με ονοματεπώνυμο και μόο εμένα είχε με σκέτο όνομα (το σκέφτομαι σαν πιο πολύ οικειότητα, σαν να είναι ο άλλος διαφορετικός για εκείνον γι'αυτό σκέφτηκα εκείνη πρώτα συν ότι ήταν οι μόνες επαφές με το όνομα αυτό "τάδε1", "τάδε2"). Εκείνη την ώρα ένιωσα να σκάει το κεφάλι μου από όλο το αίμα που ανέβηκε απότομα και του το είπα φυσικά πολύ επιθετικά, μόλις είχα ρωτήσει για αυτό! Πώς μπόρεσε να μου πεί ψέματα κλπ κλπ κλπ... Είπε πως μπορεί να περάστηκε απο την άλλη κάρτα και ένα σωρό άλλες δικαιολογίες και κάποια στιγμή λέει "την έψαχνα πριν κάποιο καιρό γιατί η μητέρα μου ήθελε τη μητέρα της". Τσαντίστηκα δίχως τέλος και έκαιγα πραγματικά..του είπα όμως "πώς ειναι δυνατόν να ξέρει η μητέρα σου πώς σου φέρθηκε η ιδια και να σου ζητάει να επικοινωνήσεις μαζί της? πόσο σε πλήγωσε, πόσο καιρό σου πήρε να συνέλθεις και να θέλει να αποκτήσετε επαφή?" Πραγματικά αν μου το έκανε η μητέρα μου θα την αποκλήρωνα και στο κάτω κατω αφού έμεναν κοντά, δεν μπορούσε να πεταχτεί η ίδια? Εκεί που νόμιζα πως η ιστορία είχε τελειώσει πριν χρόνια, ξαφνικά μου λέει αυτό και συνειδητοποιώ πως μέχρι και πρίν κάτι μήνες (ή έστω 1 χρόνο) την έψαχνε.. Και λέω "έψαχνε" επειδή έτσι είπε εκείνος. Αν δεν "έψαχνε" απλά και την βρήκε? Μπορώ να ξέρω τί συνέβει? Φυσικά και όχι. Όπως και δεν υπήρχε περίπτωση εκείνη την ώρα να μου πει "την έψαχνα και την έπαιρνα τηλ και την βρήκα" γιατί έτσι όπως ήμουν εκείνη την ώρα σίγουρα θα τον έκλαιγε η μαμά του μετά... Να αναφερω επίσης πως του έκανα πλάκα οτι διέγραψα τα τηλέφωνα και στράβωσε πολύ και μου είπε "ό,τι και να κάνεις το τηλέφωνο τα κρατάει backup οπότε τα ξαναβρίσκω"

Τελικά δεν έμαθα ποτέ εννοείται, όμως το μυαλό μου έτσι σκέφτεται τώρα. Γιατί μου τα είχε κρύψει στν αρχή, γιατί αυτή με κοιτούσε έτσι (είχε γίνει κάτι πρόσφατα μεταξύ τους?) γιατί την έψαχνε, την βρήκε δεν τη βρήκε (μήπως αντάλλαξαν τηλ εκεί που τους βρήκα να μιλάνε καθώς βγήκα από το μπάνιο?το σκηνικό έγινε πριν το συβάν στο αμάξι), γιατί είχε την αδερφή της και τη μαμά της γενικά (επιθυμούε ο ίδιος να κρατήσει επαφή, μιλούσαν, τί?), γιατί δεν μου είπε πως ειχε το νούμερό της από την αρχή ή έστω όταν τον ρώτησα, γιατί να μου λένε οι φίλοι του οτι και τον πρώτο καιρό που είμασταν μαζί τουλάχιστον μπορεί να ήταν κολλημένος....γιατί, πώς και ξανά γιατί...

Όσο μέναμε μαζί όλα ήταν καλά δεν είχα κανένα θέμα αλλά ομολογώ πως απο τότε δεν έχω στα,ατήσει να τα σκέφτομαι αυτά, όλο και έρχονται στο νού μου.. Αν και περνάμε καλά, κάνουμε πολλά πράγματα μαζί, με πάνε οι γονεις του (ενώ την άλλη όχι), μείναμε μαζί 5 μήνες τώρα που έλειπαν οι δικοί του και με θέλει μαζί του στο εξοχικό του όλο το καλοκαίρι, εγώ και πάλι δεν μπορώ να σταματήσω να έχω αμφιβολίες. Γίνεται να με ταλαιπωρεί τόσο κάτι που υποτίθεται τελείωσε? Μα ίσως να μην πιστεύω πως τελείωσε αφού είδα τα παραπάνω.

Νιώθω δικαιολογημένα έτσι ή είμαι παρανοική? Νιώθω πως το μυαλό μου έχει δηλητηριαστεί τρομερά αλλά από την άλλη πιστεύω πως αν κάτι δεν ίσχυε τώρα, όπως τα συζητάμε όλα ή θα μου το είχε πεί εξ'αρχής ή έστω μόλις απέκτησε λίγη άνεση και εμπιστοσύνη μαζί μου θα μου τα εκμυστηρευόταν ειδικά μετά απο τις συγκεκριμένες ερωτήσεις μου πάνω στο θέμα.. Τον βλέπω αρκετά σοβαρά και θέλω να ξέρ τί πιστεύετε..αν είναι να προσπαθήσω να ξεκολλάω σιγά σιγά.....

Ευχαριστώ. (ναι, τελείωσε το βιβλίο :clapup::P)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
νομίζω είναι φυσιολογικό να ζηλεύεις την πρώην του νυν σου,πρόβλημα υπάρχει άμα ζηλεύεις την νυν του πρώην σου.γιατί έτσι ο πρώην δεν είναι πρώην,είναι πρώην στην πραγματικότητα και νυν στην καρδιά σου.νυν και αει και στους αιώνας των αιώνων

ΑΑΑΑΑΑΑΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΝ

https://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLJLETkpMIdhg9AKTUZR84q2p2USIHZl09pVIN9qMpzEAjy6CD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αυτό που κάνεις κάτι με έναν νυν, ενώ δεν έχεις ξεπεράσει τον πρώην, ποτέ μου δεν το κατάλαβα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εγω παλι δε καταλαβαινω το ότι με το που χωρισες βρηκες επόμενο...απο τη μια μερα στην αλλη...τοσο γρηγορα ξεπερνας το πρωην..μπραβο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ε ο καθένας έχει τους δικούς του ρυθμούς και διαφορετικό δέσιμο με το κάθε άτομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top