• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

apokotou1709

Νεοφερμένος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ χωρίς νόημα να βάλει κάποιος χρωματιστούς φακούς επαφής. Εντάξει, πιο μικρή ήθελα να βάλω στο 1 μου μάτι φακό άλλου χρώματος από το φυσικό, επηρεασμένη από τα μάτια του David Bowie, όμως στην πορεία σκέφτηκα ότι η σκέψη ήταν ψιλοχαζή και δεν το έκανα. Να αναφέρω ότι ούτως ή άλλως φοράω φακούς, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να επιβαρύνω τα μάτια μου.

Τέλος πάντων, αν όντως η ανάγκη σου είναι τόσο μεγάλη, σκέψου πριν βάλεις ότι θέλουν προσεκτική φροντίδα και καλό καθαρισμό. Επίσης, στην αρχή τα μάτια δακρύζουν και ερεθίζονται, στην συνέχεια διορθώνεται το πρόβλημα, όχι όμως για όλους! Τώρα τι χρώμα, δεν ξέρω, προσωπικά θα πρότεινα κάποιο που να μην φαίνεται φυσικό για εφέ! Σε περίπτωση που θες να μην καταλαβαίνουν ότι έχεις φακούς, αν έχεις σκούρα μάτια το ανοιχτότερο που θα πρότεινα είναι πράσινο, επειδή οι φακοί κινούνται, κι αν βάλεις γαλάζιους σε συνδυασμό με το φυσικό περίγραμμα, το αποτέλεσμα θα είναι ψιλοχάλια.

χμμμ ναι..νομιζω οτι ειναι πσιλοσκατουλι τα ματια μου...αρα το Χρειαζομαι και ναι το σκεφτομουν για Πρασινο..:clapup:

Πέραν όσων σου είπε η under, έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις τα χρώματα που θέλεις για να δεις πιο σου πάει καλύτερα. Να έχεις υπόψιν σου ότι αν έχεις επιπεφυκίτιδα τότε δεν θα μπορείς να βάλεις φακούς. :)

δεν τον Γνωριζω τον κυριο επιπεφυκιτιδα και δν εχω ακουσει οταν πηγαινω στον Οφθαλμιατρο να εχει πει κατι τετειο :clapup:

Εγώ είμαι υπέρ. Στην ηλικία σου έβαλα κι εγώ πρώτη φορά.
Αρκεί να έχεις την υπευθυνότητα να είσαι σχολαστικός με την υγιεινή τους, αλλιώς μπορεί να πάθεις καμία μόλυνση στο μάτι.
Επίσης μην κάνεις το λάθος που είχα κάνει εγώ στην ηλικία σου και είχα πάρει πολύ έντονους, γιατί φαίνεται ότι είναι ψεύτικο. Δοκίμασε τους γκρι της Freshlook Colorblends. Εγώ αυτούς φοράω τώρα και έχουν φοβερό αποτέλεσμα και πολύ φυσικό.
Βέβαια το αποτέλεσμα εξαρτάται από το φυσικό χρώμα των ματιών σου. Γενικά όσο πιο ανοιχτό είναι το φυσικό σου, τόσο μικρότερη η διαφορά και τόσο χειρότερο το αποτέλεσμα.

Παντα μου λενε οτι ειμαι αρκετα υπευθηνο ατομο αρα :D!!!

Αποφασισα :clapup::clapup:μια απο αυτες τις μερες θα παω να παρω :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση κρίσης που με καίει όμως...
Έχει κανένας αποτύχει να φορέσει φακούς επαφής; Εννοώ στην αρχή να δυσκολεύεται να τους φορέσει και να τους βγάλει και να φτάνει σε σημείο να ψιλοαηδιάζει που πρέπει να χώνει το δάχτυλό του μες το μάτι του; Κάπου εκεί εγκατέλειψα την προσπάθεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση κρίσης που με καίει όμως...
Έχει κανένας αποτύχει να φορέσει φακούς επαφής; Εννοώ στην αρχή να δυσκολεύεται να τους φορέσει και να τους βγάλει και να φτάνει σε σημείο να ψιλοαηδιάζει που πρέπει να χώνει το δάχτυλό του μες το μάτι του; Κάπου εκεί εγκατέλειψα την προσπάθεια :D
Σε όλους συμβαίνει. Επιμονή και υπομονή χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση ότι είμαι ο μοναδικός άνθρωπος που δεν κατόρθωσε να ξεπεράσει αυτό το στάδιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση κρίσης που με καίει όμως...
Έχει κανένας αποτύχει να φορέσει φακούς επαφής; Εννοώ στην αρχή να δυσκολεύεται να τους φορέσει και να τους βγάλει και να φτάνει σε σημείο να ψιλοαηδιάζει που πρέπει να χώνει το δάχτυλό του μες το μάτι του; Κάπου εκεί εγκατέλειψα την προσπάθεια :D

Στην αρχή κι εγώ δεν μπορούσα, μου έπεφταν. Αλλά δεν αήδιαζα. Φυσιολογικό είναι πάντως, δεν φταίει το μάτι. Να καταλάβεις κανά χρόνο πριν ξαναγύρισα σε μαλακούς από ημίσκληρους κι έκανα 1-2 εβδομάδες να συνηθίσω να τους τοποθετώ στο μάτι μου! Αει στο καλό, με φάγανε τόσα χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εμένα όταν πρωτοέβαλα φακούς μου είχε δώσει ο οφθαλμίατρος μου ένα αναισθητικό υγρό που έβαζα στο μάτι και τους έβαζα χωρίς να νιώθω τίποτα και χωρίς να κλείνει ή να δακρύζει το μάτι μου κλπ. Αφού τους έβαλα τις 4-5 πρώτες φορές με αναισθητικό και του κράτησα κάποιες ώρες το μάτι συνήθισε και μετά μπορούσα να τους φοράω χωρίς πρόβλημα. Μήπως να έψαχνες κι εσύ μια τέτοια λύση?

Στο θέμα των χρωματιστών φακών, εγώ προσωπικά το θεωρώ τελείως ανόητο να θέλει κάποιος να αλλάξει το χρώμα των ματιών του. Τα μάτια είναι το πιο αντιπροσωπευτικό χαρακτηριστικό καθενός, καθρέφτης της ψυχής κλπ κλπ και όταν κάποιος τα αλλάζει προκειμένου να φανεί πιο "εξωτικός" και όμορφος μου φαίνεται λιγάκι σαν υποκρισία. Βέβαια αυτό είναι δική μου παραξενιά, απλά λέω πώς το βλέπω.

Άλλωστε έχω και το γελοιωδέστατο παράδειγμα μιας παλιάς μου συμμαθήτριας η οποία φορούσε χρωματιστούς φακούς αποκτώντας έτσι δυο πανέμορφα καταγάλανα μάτια που καταγοήτευσαν ένα νεαρό ο οποίος ποτέ δεν την είχε δει με τα φυσικά της. τα φτιάξανε, αυτός όλο έλεγε "αχ αυτά τα μάτια σου, αχ αυτά τα μάτια σου..." και πού να βρει η άλλη το κουράγιο να του πει ότι "εχμ, δεν είναι ακριβώς αυτά τα μάτια μου...".:redface: Τελοσπάντων, να μην τα πολυλογώ, πήγαν σε κάποια φάση μαζί διακοπές, αυτή δεν έβγαλε για πόσες μέρες τους φακούς για να μην την ανακαλύψει και φυσικά έπαθε μόλυνση. Πάνε και οι φακοί πάει και το ειδύλλιον... The (not so happy) end!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση κρίσης που με καίει όμως...
Έχει κανένας αποτύχει να φορέσει φακούς επαφής; Εννοώ στην αρχή να δυσκολεύεται να τους φορέσει και να τους βγάλει και να φτάνει σε σημείο να ψιλοαηδιάζει που πρέπει να χώνει το δάχτυλό του μες το μάτι του; Κάπου εκεί εγκατέλειψα την προσπάθεια :D
Nαι συμβαινει λιγο πολυ σε ολους. Παντως εγω συνηθισα πολυ γρηγορα και δεν χρειαζεται να ακουμπησεις καθολου το ματι με το δακτυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Άλλωστε έχω και το γελοιωδέστατο παράδειγμα μιας παλιάς μου συμμαθήτριας η οποία φορούσε χρωματιστούς φακούς αποκτώντας έτσι δυο πανέμορφα καταγάλανα μάτια που καταγοήτευσαν ένα νεαρό ο οποίος ποτέ δεν την είχε δει με τα φυσικά της. τα φτιάξανε, αυτός όλο έλεγε "αχ αυτά τα μάτια σου, αχ αυτά τα μάτια σου..." και πού να βρει η άλλη το κουράγιο να του πει ότι "εχμ, δεν είναι ακριβώς αυτά τα μάτια μου...".:redface: Τελοσπάντων, να μην τα πολυλογώ, πήγαν σε κάποια φάση μαζί διακοπές, αυτή δεν έβγαλε για πόσες μέρες τους φακούς για να μην την ανακαλύψει και φυσικά έπαθε μόλυνση. Πάνε και οι φακοί πάει και το ειδύλλιον... The (not so happy) end!:P

πωωωωωωωωωωω τι μου θύμησες τώρα:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snow white

Νεοφερμένος

Η snow white αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά, όσον αφορά τους έγχρωμους φακούς επαφής, μπορώ να δοκιμάσω σε μαγαζί με οπτικά μερικούς έτσι ώστε να δω ποιο χρώμα μου ταιριάζει καλύτερα; Επειδή είνα η πρώτη φορά που ασχολούμαι με φακούς επαφής δεν έχω ιδέα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά, όσον αφορά τους έγχρωμους φακούς επαφής, μπορώ να δοκιμάσω σε μαγαζί με οπτικά μερικούς έτσι ώστε να δω ποιο χρώμα μου ταιριάζει καλύτερα; Επειδή είνα η πρώτη φορά που ασχολούμαι με φακούς επαφής δεν έχω ιδέα..
Υπάρχουν κάποια καταστήματα οπτικών που γίνεται.
Όταν είχα πρωτοπάρει φακούς σε τέτοιο είχα πάει.
Καλύτερα ρώτα πριν μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apokotou1709

Νεοφερμένος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
καλημερα παιδια!!Εχω ενα μικρο προβληματακι με τους φακους μου...Τους φοραω μια χαρα ευκολα και ειναι και ωραιοι...αλλα οταν με το καλο τους φοραω μετα απο λιγη ωρα η αμεσος αφου τους βαλω..εκει που ειναι αυτη η μαυρη μπιλιτσα μεσα στο ματι γυρο της γινετε κοκκινο για μερικα χιλιοστα και μετα ειναι πρασινο (το χρωμα του φακου) ολα αυτα γινοντε κυκλικα..κανω κατι λαθος??:worry::worry:γτ ειναι χαλια εντελως....Σκεφτητε το Μαυρακι που ειναι μεσα στο ματι Γυρο του ακριβως ειναι κοκκινο και μετα συνεχιζει το πρασινο χρωμα...:(Αν ξερει κανεις τι εννοω να μου απαντησει γτ θα Φρικαρο...:eek::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αυτό πάντως Άκη, το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει και σε άλλους που φοράνε φακούς. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ποιότητα πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είσαι ο μοναδικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Αυτό δεν το είχα ακούσει, αλλά ο οφθαλμίατρός μου μου είχε πει άλλες παρενέργειες που πιθανώς να προκληθούν: θολούρα για ένα εξάμηνο και δυσκολία στην όραση βράδυ είναι 2 από αυτές! Γι'αυτό είμαι διστακτική κι ας έχω μεγάλο βαθμό μυωπίας! Επίσης είπε πώς στην Ελλάδα μόνο 10 γιατροί έχουν κάνει λέιζερ κι ο 1 από αυτούς οφθαλμίατρος (και χειρούργησε μόνο το 1 μάτι). Αυτή η συζήτηση πριν 2 χρόνια.:/:


Ε τότε ξέρω τον έναν γιατρό από τους υπόλοιπους 9!!!

Πέρα από την πλάκα όμως, και εγώ έχω ακούσει ότι οι οφθαλμίατροι δεν κάνουν τέτοιες εγχειρίσεις...Όλο και κάτι θα ξέρουν!!! Εγώ πάντως προτιμώ τα γυαλάκια μου παρά να το ρίσκο να πάει κάτι στραβά!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1977

Νεοφερμένος

Η eleni1977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε ολους!! Είμαι πολύ νέα στο συγκεκριμένο site, αλλά ήδη το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον. Λοιπόν, εγώ φοράω φακούς 17 χρόνια, χωρίς να έχω ιδιαίτερα μεγάλη μυωπία. Περισσότερο χρήσιμοι μου είναι το βράδυ, ειδικά στην οδήγηση. Τώρα τελευταία το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά να κάνω επέμβαση λέιζερ, όχι για κάποιον σοβαρό λόγο, απλά έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με υγρά φακών και την συντήρησή τους. Τι λέτε, αξίζει τον κόπο ή είναι λιγο παρακινδυνευμένο? Εχω ακούσει διάφορα περιστατικά και δεν ξέρω τι να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SEVI

Νεοφερμένος

Η SEVI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι τα καλύτερα μηχανήματα για laser βρίσκονται στην Κρήτη.Εχει κάνει και κάποια που ξέρω αλλά μετά θα πρέπει να προσέχεις πολύ, να βάζεις καποιες σταγόνες συνέχεια και να μη βγαίνεις πολύ στον ήλιο.Τώρα που χειμώνιασε πιστεύω είναι η καλύτερη περίοδος. Το σίγουρο βέβαια είναι ότι θα πρέπει να λείψεις κάποιες μέρες από τη δουλεία σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους!! Είμαι πολύ νέα στο συγκεκριμένο site, αλλά ήδη το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον. Λοιπόν, εγώ φοράω φακούς 17 χρόνια, χωρίς να έχω ιδιαίτερα μεγάλη μυωπία. Περισσότερο χρήσιμοι μου είναι το βράδυ, ειδικά στην οδήγηση. Τώρα τελευταία το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά να κάνω επέμβαση λέιζερ, όχι για κάποιον σοβαρό λόγο, απλά έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με υγρά φακών και την συντήρησή τους. Τι λέτε, αξίζει τον κόπο ή είναι λιγο παρακινδυνευμένο? Εχω ακούσει διάφορα περιστατικά και δεν ξέρω τι να κάνω.

κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση κρίσης που με καίει όμως...
Έχει κανένας αποτύχει να φορέσει φακούς επαφής; Εννοώ στην αρχή να δυσκολεύεται να τους φορέσει και να τους βγάλει και να φτάνει σε σημείο να ψιλοαηδιάζει που πρέπει να χώνει το δάχτυλό του μες το μάτι του; Κάπου εκεί εγκατέλειψα την προσπάθεια :D
Δεν είσαι μοναχή σου!

Πώς ΔΙΑΟΛΟ τα βάζετε αυτά τα πράγματα του διαβόλου; Δύο φορές έχω δοκιμάσει επί 30 - 60 λεπτά. Πλήρης αποτυχία, κλείνει το μάτι μου όταν ακουμπάνε και γυρίζουν προς τα έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Και εγω στην αρχη εκανα μαχη με τον φακο,θυμαμαι την πρωτη φορα που σταθηκα μπροστα στον καθρεφτη για να τους εφαρμοσω πρεπει να εκανα πανω απο 4 ωρες:redface:
οταν πια κουρασμενη τους εβαλα,δεν ηξερα πως να τους βγαλω:redface:μετα απο προσπαθεια το καταφερα και αυτο.
Ημουν και εγω αναμεσα στο να το παρατησω το σπορ η οχι αλλα τελικα μετα απο μερες δοκιμης βαλε-βγαλε:P,τα καταφερνα καλα και το συνηθισα.Βεβαια στην αρχη,οταν τους εβαζα δακριζαν τα ματια μου και κοκκινιζαν αλλα τους συνηθησα τελοσπαντων.

παντως τα γυαλια ειναι πολυ πιο βολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis Rino

Νεοφερμένος

Ο Panagiotis Rino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδια
φοραω φακους επαφής 1 χρόνο τώρα, αποφάσισα να βάλω και εγώ χρωματιστους
αγόρασα απο internet freshlook αλλα δυστυχώς έβλεπα καπως θαμπα και γενικά μου φάνηκαν καπως φαρδιοι
σκέφτηκα οτι ισώς φταίει η καμπυλότητα και αγορασα ξανά όση καμπηλοτητα ειναι και ο κανονικος μου φακος.. μάταιος κόπος..
τώρα δεν νιώθω οτι είναι φαρδιοι αλλα συνεχίζω να βλέπω θαμπα! (οπότε δεν έκανα την αλλαγή ακομα)
τι μπορεί να φταίει??
τι να κάνω?

καμια ιδέα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@

Νεοφερμένος

Η Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
και εγω προσπαθησα να βαλω χρωματιστους (δεν εχω μυωπια)αλλα εβλεπα τα παντα πολυ θολα.λεω θα περασει...αργοτερα αρχισαν να με τρωνε τα ματια μου και να τα νιωθω στεγνα.εβαλα κολυριο και η κατασταση βελτιωθηκε ελαχιστα εως καθολου:(.προσπαθησα και αργοτερα να ξαναβαλω φακους αλλα ειχα παλι τα ιδια.υπαρχει περιπτωση να μην δεχονται τα ματια μου φακους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top