[Καπνιστές] Όσοι κάνετε στριφτά...

Τι καπνό χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Van Nelle

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Camel

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Drum

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Marlboro

    Ψήφοι: 7 7.6%
  • Craven

    Ψήφοι: 13 14.1%
  • George Karelias and Sons

    Ψήφοι: 16 17.4%
  • Pall Mall

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Old Holborn

    Ψήφοι: 30 32.6%
  • Golden Virginia

    Ψήφοι: 12 13.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 3.3%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είναι για τους gothάδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Είναι για τους gothάδες :P

αααχαχαχαχαχα....δεν εχει νοημα....γιατι αμα εχεις θηκη τη σκιζεις τη στυλατη συσκευασια(εχει κατι τραιμπαλ σχεδιακια)...


δοκιμασα γλυκοριζα με old holborn κιτρινο...εγω δεν καταλαβα κατι....ιδιο μου φανηκε...αν και ενιωσα μια μικρη ζαλαδα...ισως αυτη να ηταν η μονη διαφορα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δοκιμασα γλυκοριζα με old holborn κιτρινο...εγω δεν καταλαβα κατι....ιδιο μου φανηκε...αν και ενιωσα μια μικρη ζαλαδα...ισως αυτη να ηταν η μονη διαφορα!:P
Αυτή είναι :P
Σοβαρά, η διαφορά είναι πολύ μικρή, και ίσως είναι απλά η γεύση που αφήνει στο στόμα.

Βεβαία έχουν και άλλο θετικό αν θέλεις να φτιάξεις κανένα μακρινάρι επειδή είναι πολύ χοντρά δεν λυγίζει εύκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Αυτή είναι :P
Σοβαρά, η διαφορά είναι πολύ μικρή, και ίσως είναι απλά η γεύση που αφήνει στο στόμα.

Βεβαία έχουν και άλλο θετικό αν θέλεις να φτιάξεις κανένα μακρινάρι επειδή είναι πολύ χοντρά δεν λυγίζει εύκολα :P

αυτο ειναι που με εκνευριζει....αν δεν ηταν τοσο χοντρα θα τα καθιερωνα....εχθες που ξανα εκανα και προσπαθησα να καταλαβω την διαφορα παλι δυσκολευτηκα....νομιζω ομως οτι μου αρεσε ο old πιο πολυ με γλυκοριζα....

χαχαχαχαχαχα....δεν μου εχει ερθει προς το παρον αυτη η επιθυμια....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εντόπισα στην αγορά ένα ωραίο σετάκι από χαρτάκια (μάλιστα σε διάφορα μεγέθη :whistle:) και φλιτράκια. Διαφημίζονται ως ελληνικά και οικολογικά προϊόντα, και ειδικότερα στα φιλτράκια το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό αφού δεν είναι αυτή η πλαστικούρα του swan. Δυστυχώς στο διαδίκτυο δεν έχουν παρουσία, το μόνο που κατάφερα να βρω είναι αυτό.
Δοκίμασα τα οικολογικά χαρτάκια, αλλά δε λένε και τίποτα. Ίσα-ίσα καίγονται πιο γρήγορα από τα rizla.
Παραμένω πιστός στα πράσινα rizla λοπόν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μετα απο 3-4 αποτυχιες στο στριψιμο πετυχα ενα :D Αλλο πραγμα απο το βιομηχανικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μετα απο 3-4 αποτυχιες στο στριψιμο πετυχα ενα :D Αλλο πραγμα απο το βιομηχανικο.
Εγώ το πρώτο που είχα στρίψει ήταν σαν μπάφος.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εγω, παρ'οτι εχω δοκιμασει πολλα, εχω σταθεροποιηθει σε καπνο craven, χαρτακια rizla ασημενια και φιλτρακια rizla (μ αρεσει να ειναι ασορτι !)
Δεν θα μπορούσα ποτέ να σταθεροποιηθώ σε αυτόν τον καπνό,πραγματικά.
Τον θεωρώ πολύ βαρύ. :worry:

Είχα δοκιμάσει πριν 1 χρόνο για πρώτη φορά Craven,πήρα και τώρα αλλά δεεεεν νομίζω να μείνω σε αυτόν.
Τον κάπνισα με rizla πράσινα και φιλτράκια rizla τα ultra slim btw.

Κατά τα άλλα,έχω δοκιμάσει Golden Virginia κίτρινο,Old Holborn μπλέ + κίτρινο,Pall Mall και Καρέλιας με χαρτάκια γλυκόριζας. Από όλα τα παραπάνω πιο πολύ μου άρεσε ο πρώτος και ιδιαίτερα ο τελευταίος.

Θέλω να ρωτήσω όμως γιατί δεν βρίσκω πάντα Καρέλιας,o Old Holborn Aromatic είναι καλός? Έχει δοκιμάσει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικά δεν πάω τον Old Holborn γενικότερα, μάλιστα ο πρώτος μου καπνός ήταν ο camel. Δοκίμασε τον. Και δεν είναι ιδιαίτερα βαρύς.
Εγώ κολλημένος με τον Van nelle.

Αν και δεν το περίμενα, ο LM μου άρεσε σχετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για τα στριφτα τσιγαρα και αν κανε πειτε τι τσιγαρα κανεται και τι χαρτακια και φιλτρακια χρησιμοποιειται.Επισης θελω να πειτε στην δημοσκοπηση τι τσιγαρα κανεται (στριφτα,κανονικα) η εαν δεν κανεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μόνο εγώ καπνίζω σε γλυκόριζα; :/:

και εγω αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καρκινογονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για τα στριφτα τσιγαρα και αν κανε πειτε τι τσιγαρα κανεται και τι χαρτακια και φιλτρακια χρησιμοποιειται.Επισης θελω να πειτε στην δημοσκοπηση τι τσιγαρα κανεται (στριφτα,κανονικα) η εαν δεν κανεται
Πλέον έχω σταθεροποιηθεί σε old holborn άσπρο,rizla χαρτάκια γλυκόριζας και φιλτράκια Swan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Old Holborn κίτρινο, rizla χαρτάκια πράσινα (τα ασημί δεν παλεύονται:P) και φιλτράκια swan slim κόκκινα 6mm
Άλλαξα σε Golden Virginia πράσινο, rizla χαρτάκια γλυκόριζας και φιλτράκια rizla ultra slim.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει ο ξηρός καπνός, τύπου Drum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει ο ξηρός καπνός, τύπου Drum

Και μένα! Όπως και τα φιλτράκια τα menthol που δεν τα βρίσκω πουθενά!!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
παιδες, τοσο καιρο παιρνω συνεχεια golden virginia πρασινο, αλλα παρατηρησα οτι τελευταια παιζουν και καποιοι καινουργιοι καπνοι! και λεω να δοκιμασω και κανεναν αλλο!
για πειτε ο ποιο φθηνος καπνος που κυκλοφορει ποσο εχει ? η γενικα, κανενας καπνος που εχει κυκλοφορησει τα τελευταια 2 χρονια και αξιζει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο φθηνότερος καπνός είναι LM με 3,2€ αλλά είναι 20gr.
Πάντως εμένα μου αρέσουν πολύ ο Camel και ο Van nelle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ο φθηνότερος καπνός είναι LM με 3,2€ αλλά είναι 20gr.
Πάντως εμένα μου αρέσουν πολύ ο Camel και ο Van nelle.

lm ? μαλιστα! και ? εχεις δοκιμασει ? σαπιλα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
γενικα δεν πολυκανω στριφτα αλλα αμα παρω παιρνω καπνο craven, χαρτακια rizla μαυρα και δεν βαζω φιλτρακι

:):):redface::whistle:

απο κανονικα κανω West black plus.

αν και τωρα ειμαι σε φαση το κοβω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
lm ? μαλιστα! και ? εχεις δοκιμασει ? σαπιλα ?
Δεν είναι εντελώς χάλια. Καπνίζεται στο άνετο. Έχω δοκιμάσει και χειρότερους καπνούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top