• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
δεν μπορεί να του το 'δειχνες ότι ΕΔΩ γιατρέ είναι ΣΤΡΑΒΟ τι δεν βλέπεις? και δεν μπορεί να υπάρχουν τέτοια άτομα που να ονομάζονται ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ και ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ντροπή πραγματικά΄... δεν το συζητήσατε? δεν ζήτησες να βρεθεί μια λύση? οι γονείς σου δεν έκαναν κάτι για αυτό...?!!?!

αφού ο άνθρωπος είναι μ.. .άντε να μη πω τίποτα ... του έλεγα , αλλά αυτός το χαβά του ... μου έλεγε οτι έχω ωραία φυσική μύτη ... και όταν του έλεγα για το οτι είναι στραβιά, μου έλεγε "εντάξει,έχει μια μικρή κλίση , αλλά έτσι είναι οι φυσικές μύτες " .. του έλεγα να κάνουμε ξανά εγχείρηση να το διορθώσουμε και μου έλεγε "όχι, δεν γίνεται " (σαν να μου έλεγε δηλαδή ότι τόσο που την είχε καταστρέψει δεν διορθωνόταν πλέον).

μην κάνεις τίποτα άλλο! Τωρα δεν εισαι καλα? Εμενα μου φαινεται καλη η μυτη σου τωρα! Μην ταλαιπωρείσαι και αλλο! ολοι εχουμε καποια ελλατωματα!!! Και εγω μικρη ολο σκεφτομουνα κατι να διορθωσω. μυτη, πεταχτα αυτια, φακίδες. Τορa συνειδοποιώ πως ημουν μια κουκλα μόνο επειδή ήμουν νεα. μετα αρχιζουν .... - ρυτιδες, κυτταριτιδα,παχακια :mpliaks:

ευχαριστώ΄κούκλα μου ,βασικά άλλη ρινοπλαστική δεν θα κάνω, αλλά μάλλον θα πρέπει να αφαιρέσω τα μοσχεύματα διότι μου προκαλούν πολυ΄πόνο ... και επίσης να φτιάξω και το αυτί ( αν διαβάσεις τα υπόλοιπα μηνύματα μου θα καταλάβεις τι εννοώ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
με τόσα που βλέπουμε τι να κάνουμε βρε παιδιά κι εμείς οι υπόλοιποι, μου λέτε?? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
σε πολλούς πετυχαίνει , αλλά βέβαια σε άλλους τόσους ΔΕΝ πετυχαίνει και χρειάζεται ξανά εγχείρηση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
η Μενεγάκη είναι η μόνη ολοφύσικη!!!!! γνήσια ομορφιά! και εφόσον γίνονται αντιληπτές λοιπόν εσύ πώς το σκέφτεσαι τώρα, θα κάνεις ρινοπλαστική ή όχι???
νομιζω, πως ναι!οταν μπαινει στη μεση το ψυχολογικο η μονη λυση ειναι να το κανεις!!ας ελπισουμε,με τη βοηθεια του θεου, να πανε ολα καλα!

Γεια σας ...ήθελα και εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου ....
πριν μερικά χρόνια είχα κάνει ρινοπλαστική σε έναν γνωστό ωριλά και καθηγητή πανεπιστημίου , ο οποίος μου έκοψε πολύ χόνδρο και με άφησε με μια στραβή μύτη.Όταν του είπα ότι δεν μου αρέσει η μύτη,αυτός μου έλεγε ότι βλέπει μια ωραία και φυσική μύτη (ναι καλά!!!!!!!) Αλλά βέβαια είναι γνωστό και από πολλούς άλλους ότι ΔΕΝ παραδέχεται τα λάθη του !!!!! Τέλος πάντων, αφού είδα ότι ο κύριος δεν επρόκειτο να μου φτιάξει την κατεστραμμένη μύτη που μου είχε κάνει , πήγα σε έναν άλλον και μου είπε ότι χρειαζόταν να πάρει χόνδρο απο το αυτί για να φτιάξει τη μύτη.
Μετά από πολλή σκέψη και εφόσον είχα πάρει πληροφορίες και από αλλού ότι πράγματι ο μόνος τρόπος για να φτιάξει η μύτη ήταν να προσθεθεί χόνδρος,αποφάσισα να κάνω την επέμβαση.
Και όλα μα όλα πήγαν στραβά και πάλι ......:(:(:(
Η μύτη και πάλι στραβιά παρόλου που έβαλε μοσχεύματα από το αυτί ,πολλοί πόνοι και τραβήγματα στη μύτη λόγω των μοσχευμάτων (και ίσως χρειαστεί να τα αφαιρέσω, δηλαδή πάλι επέμβαση .... ) ,άσε που το αυτί έχει μια τεράστια και εμφανή ουλή (εκεί που έκοψε για να αφαιρέσει τον χόνδρο και μάλιστα μπροστά στο αυτί σε πολύ εμφανές σημείο),και φυσικά τα αυτιά τώρα είναι ασύμμετρα (αφού αφαιρέθηκε χόνδρος μόνο από το ένα αυτί ) ,πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον πρέπει να φτιάξω και το άλλο αυτί (και άλλη εγχείρηση δηλαδή) για να γίνουν συμμετρικά.Άσε που ντρέπομαι να σηκώσω τα μαλλιά μου πλέον και φανεί η ουλή στο αυτί .

Παίδες το μετάνιωσα, ανάθεμα την ώρα ...2 ρινοπλαστικές και τι έγινε ????? μια στραβή μύτη,πόνοι,ενοχλήσεις και ένα κατεστραμμένο αυτί που ντρέπομαι να το δείξω ........
αχ βρε κοριτσι μου, τι λες τωρα:(το μονο που θελω να σου πω ειναι να προσπαθησεις να μη στεναχωριεσαι...ποσο μα@@κες ειναι καποιοι κ καλα "επιστημονες"!την κανεις τη μαλακια ρε φιλε, παραδεξου το κ αναλαβε τις ευθυνες σου με τον οποιο τροπο!!ποσο χρονων εισαι βρε Ελενα??παντως, σε περιπτωση που δε δεχτουν να σε βοηθησουν, παρ' τους δικαστικα, οπως σου ειπε κ η αλλη κοπελα τοσο για χρημαπικη οσο κ για ΗΘΙΚΗ αποζημιωση!!!πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουν μερικοι-μερικοι, πως οι ζωες των ανθρωπων κ οι ψυχες τους δεν ειναι παιχνιδακι στα χερια ορισμενων επιτηδειων, που το μονο που ξερουν να κανουν καλα ειναι να γεμιζουν τους τραπεζικους του λογαριασμους:mad:αει στα κομματια πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
σε πολλούς πετυχαίνει , αλλά βέβαια σε άλλους τόσους ΔΕΝ πετυχαίνει και χρειάζεται ξανά εγχείρηση ...
Γεια σου Έλενα+από μένα.Όντως τραγικό που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί. Το να πάει κάτι στραβά φαντάζομαι κάποια στιγμή μπορεί να τύχει σε όλους τους γιατρούς αλλά το να μην παραδέχεται το λάθος του είναι άλλο ζήτημα.Ενημερωτικά μπορείς να αναφέρεις τα αρχικά του γιατρού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σου Έλενα+από μένα.Όντως τραγικό που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί. Το να πάει κάτι στραβά φαντάζομαι κάποια στιγμή μπορεί να τύχει σε όλους τους γιατρούς αλλά το να μην παραδέχεται το λάθος του είναι άλλο ζήτημα.Ενημερωτικά μπορείς να αναφέρεις τα αρχικά του γιατρού;

σου έστειλα ΠΜ.

αχ βρε κοριτσι μου, τι λες τωρα:(το μονο που θελω να σου πω ειναι να προσπαθησεις να μη στεναχωριεσαι...ποσο μα@@κες ειναι καποιοι κ καλα "επιστημονες"!την κανεις τη μαλακια ρε φιλε, παραδεξου το κ αναλαβε τις ευθυνες σου με τον οποιο τροπο!!ποσο χρονων εισαι βρε Ελενα??παντως, σε περιπτωση που δε δεχτουν να σε βοηθησουν, παρ' τους δικαστικα, οπως σου ειπε κ η αλλη κοπελα τοσο για χρημαπικη οσο κ για ΗΘΙΚΗ αποζημιωση!!!πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουν μερικοι-μερικοι, πως οι ζωες των ανθρωπων κ οι ψυχες τους δεν ειναι παιχνιδακι στα χερια ορισμενων επιτηδειων, που το μονο που ξερουν να κανουν καλα ειναι να γεμιζουν τους τραπεζικους του λογαριασμους:mad:αει στα κομματια πια!


βασικά δίκιο έχεις σε αυτά που λες .. το ΄χουν παρακάνει μερικοί μερικοί .....τον πρώτο χειρουργό δε νομίζω ότι μπορώ να τον κυνηγήσω δικαστικά, διότι έχουν περάσει χρόνια από τότε... τώρα τον δεύτερο θα δούμε , αν δεν δεχτεί να με βοηθήσει , θα δω τι θα κάνω .....

σου έστειλα ΠΜ με περισσότερες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μην κυνηγησεις τίποτα δικαστικά δύσκολα θα κερδιθει μια τετοια δική. Πριν την επέμβαση του 2ου δε σε ενημέρωσε για τους κινδύνους ή για το ενδεχόμενο σημάδι στο αυτί ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μην κυνηγησεις τίποτα δικαστικά δύσκολα θα κερδιθει μια τετοια δική. Πριν την επέμβαση του 2ου δε σε ενημέρωσε για τους κινδύνους ή για το ενδεχόμενο σημάδι στο αυτί ;

όχι, μου έλεγε ότι η ουλή χάνεται σε όλους και ότι δεν θα φαίνεται τίποτα, ότι η διαφορά μεταξύ των αυτιών δεν θα φαίνεται,ότι τα μοσχεύματα αυτά δεν προκαλούν προβλήματα στη μύτη κτλ κτλ .... έλα όμως που σε μένα έτυχαν ΟΛΑ τα στραβά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
όχι, μου έλεγε ότι η ουλή χάνεται σε όλους και ότι δεν θα φαίνεται τίποτα, ότι η διαφορά μεταξύ των αυτιών δεν θα φαίνεται,ότι τα μοσχεύματα αυτά δεν προκαλούν προβλήματα στη μύτη κτλ κτλ .... έλα όμως που σε μένα έτυχαν ΟΛΑ τα στραβά......
το πρόβλημα είναι ότι δε σου έγραψε τίποτα γραπτό στα είπε προφορικά και ο προφορικός λόγος χάνεται. Αν είναι απατεώνας σίγουρα θα έχει δικλέιδες ασφαλείας ώστε να την βγάζει καθαρα στις δίκες. Δε νομίζω να είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία που να θέλει να στραφεί εναντίον του δικαστικά ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
το πρόβλημα είναι ότι δε σου έγραψε τίποτα γραπτό στα είπε προφορικά και ο προφορικός λόγος χάνεται. Αν είναι απατεώνας σίγουρα θα έχει δικλέιδες ασφαλείας ώστε να την βγάζει καθαρα στις δίκες. Δε νομίζω να είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία που να θέλει να στραφεί εναντίον του δικαστικά ή όχι.
αυτό ακριβώς .. μόνο προφορικά μου τα είπε ... το θέμα είναι εάν θα δεχτεί να διορθώσει τα σπασμένα ... εάν δεχτεί, έχει καλώς .. αλλά την επόμενη φορά που θα πάω θα πάρω και τους γονείς μου μαζί.. σίγουρα τότε πολλές μαγκιές ΔΕΝ τον παίρνουν, φαντάζομαι .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
πωπω ...ελενα :(
τι να λεμε τωρα!!!
ειναι οντως πολυ λυπηρο. το σημαντικο πλεον ειναι το πως ειναι η αναπνοη σου!!! αναπνεεις καλα η εχεις κ εκει προβληματα?
γιατι αισθητικα η μυτη σου τωρα μετα τη δευτερη επεμβαση, δεν εχει κατι τραγικο. μπορει να μην ειναι τελεια, κ εδω που τα λεμε δυσκολο εως αδυνατον να ειναι τελεια μια μυτη μετα απο μια πρωτη αποτυχημενη επεμβαση, ομως ειναι ΟΚ. τα μοσχευματα 7 μηνες μετα, δεν εχουν αφομοιωθει απο το σωμα?
δεν εχει σημασια που εχουν περασει χρονια, κανονικα πρεπει να βρεις κ αλλους δυασαρεστημενους απο τον γιατρο αυτο κ να κινηθειτε ολοι μαζι νομικα. μονη σου δυσκολο να καταφερεις κατι. αλλα κατι πρεπει να κανεις, δε γινεται να συνεχιζεται αυτη η κατασταση κ να εχει γεμισει ο τοπος δυσαρεστημενους χειρουργημενους κ τρομοκρατημενους ενδιαφερομενους! καποιος πρεπει να τους κανει να αναλαβουν επιτελους ευθυνες η εν τελει ν'αφησουν κατω τα νυστερια εφοσον δεν το 'χουν!!!!
εχω κ εγω μια φιλη η οποια εχει κανει 4 ρινοπλαστικες, η πρωτη πηγε στραβα κ μετα αρχισε ο φαυλος κυκλος. ουτε αυτη κινηθηκε νομικα...απειλησε μονο τον "γνωστο μεγαλογιατρο", οτι θα τον βγαλει στα καναλια κ αυτος προκλητικοτατα κ απαθεστατα της απαντησε "βγαλε με!!"...για καποιο λογο ξερουν οτι τελικα ολοι θα κατσουν στα αυγα τους. αυτο πρεπει να αλλαξει!!
το δυσαρεστο με αυτην ειναι οτι μετα απο τοσες επεμβασεις, καταφερε επιτελους να της αρεσει η μυτη της, αλλα η αναπνοη της γινεται με σπρει....:( τι να λεμε... ειναι ρισκο παιδια, κακα τα ψεματα :( εγω ακομα δε πιστευω πως τελικα το τολμησα...ειναι μαλλον η πεποιθηση του "δε θα τυχει σ'εμενα" που μας οδηγει τελικα ολους. πως ειναι το καπνισμα πχ..ολοι ξερουν οτι ρισκαρουν να παθουν καρκινο αλλα λενε "δε θα συμβει σ'εμενα" κ συνεχιζουν κανονικα...οπως το σεξ χωρις προφυλακτικο...η παραβιαση του οριου ταχυτητας...μεγαλα ρισκα με τη σκεψη παντα "δε θα τυχει σε εμενα"...τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
μήπως έχει και σημασία που η κοπέλα το έκανε και πριν 10 χρόνια? επειδή δεν ήταν τόσο ανεπτυγμένη η ρινοπλαστική ακόμα στην Ελλάδα, ενώ πλέον είναι περισσότερο, μήπως έχει κάποια σημασία και αυτό? φυσικά όμως φταίει και ο γιατρός... ίσως και φταίει και η μύτη...εγώ απορώ πώς μπορούν και είναι τόσο απάνθρωποι κάποιοι...αλλού ακούς για αυτή την επέμβαση ότι είναι απλή και να την τολμήσεις αν το θες και όλα καλά, και αλλού ακούς τέτοιες άσχημες και άδικες περιπτώσεις... χαρά στο κουράγιο σου έλενα...εγώ παιδιά δεν θα αντέξω τέτοιο πράγμα, αν το πάθω θα τελειώσει και η ζωή μου επί τόπου. μήπως δεν είναι να πάρω το ρίσκο? αλλά το θέλω τόσο πολύ, και αν επίσης το καταφέρω είμαι σίγουρη ότι θα αλλάξουν πολλά πράγματα μέσα μου και όλα θα είναι τόσο καλύτερα και θα βοηθηθώ πολύ ψυχολογικά... πείτε μου εσείς πώς το σκέφτεστε...τι θα κάνατε...:/ είμαι χάλια για το θέμα αυτό και γίνομαι ακόμα περισσότερο με το άγχος που με καταβάλλει για όλα αυτά που ακούμε...περιμένω να πάω και στο γιατρό ακόμα βέβαια...μόλις γίνει η επίσκεψη πιστεύω θα ξεκαθαρίσουν λίγο κάποια πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
πωπω ...ελενα :(
τι να λεμε τωρα!!!
ειναι οντως πολυ λυπηρο. το σημαντικο πλεον ειναι το πως ειναι η αναπνοη σου!!! αναπνεεις καλα η εχεις κ εκει προβληματα?
γιατι αισθητικα η μυτη σου τωρα μετα τη δευτερη επεμβαση, δεν εχει κατι τραγικο. μπορει να μην ειναι τελεια, κ εδω που τα λεμε δυσκολο εως αδυνατον να ειναι τελεια μια μυτη μετα απο μια πρωτη αποτυχημενη επεμβαση, ομως ειναι ΟΚ. τα μοσχευματα 7 μηνες μετα, δεν εχουν αφομοιωθει απο το σωμα?
δεν εχει σημασια που εχουν περασει χρονια, κανονικα πρεπει να βρεις κ αλλους δυασαρεστημενους απο τον γιατρο αυτο κ να κινηθειτε ολοι μαζι νομικα. μονη σου δυσκολο να καταφερεις κατι. αλλα κατι πρεπει να κανεις, δε γινεται να συνεχιζεται αυτη η κατασταση κ να εχει γεμισει ο τοπος δυσαρεστημενους χειρουργημενους κ τρομοκρατημενους ενδιαφερομενους! καποιος πρεπει να τους κανει να αναλαβουν επιτελους ευθυνες η εν τελει ν'αφησουν κατω τα νυστερια εφοσον δεν το 'χουν!!!!
εχω κ εγω μια φιλη η οποια εχει κανει 4 ρινοπλαστικες, η πρωτη πηγε στραβα κ μετα αρχισε ο φαυλος κυκλος. ουτε αυτη κινηθηκε νομικα...απειλησε μονο τον "γνωστο μεγαλογιατρο", οτι θα τον βγαλει στα καναλια κ αυτος προκλητικοτατα κ απαθεστατα της απαντησε "βγαλε με!!"...για καποιο λογο ξερουν οτι τελικα ολοι θα κατσουν στα αυγα τους. αυτο πρεπει να αλλαξει!!
το δυσαρεστο με αυτην ειναι οτι μετα απο τοσες επεμβασεις, καταφερε επιτελους να της αρεσει η μυτη της, αλλα η αναπνοη της γινεται με σπρει....:( τι να λεμε... ειναι ρισκο παιδια, κακα τα ψεματα :( εγω ακομα δε πιστευω πως τελικα το τολμησα...ειναι μαλλον η πεποιθηση του "δε θα τυχει σ'εμενα" που μας οδηγει τελικα ολους. πως ειναι το καπνισμα πχ..ολοι ξερουν οτι ρισκαρουν να παθουν καρκινο αλλα λενε "δε θα συμβει σ'εμενα" κ συνεχιζουν κανονικα...οπως το σεξ χωρις προφυλακτικο...η παραβιαση του οριου ταχυτητας...μεγαλα ρισκα με τη σκεψη παντα "δε θα τυχει σε εμενα"...τι να πω...

γεια σου και σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση !!!! η αναπνοή μου είναι όπως ήταν και μετά την 1.επεμβαση... βέβαια εννοείται πως η αναπνοή ήταν κάπως καλύτερη ΠΡΙΝ την 1. επέμβαση .....βέβαια μετα απο 2 ρινοπλαστικές έχω αποκτήσει πολύ στεγνή μύτη .... τα μοσχεύματα δεν ξέρω εαν έχουν αφομοιωθεί η όχι, πάντως έχω πολλούς πόνους ... άσε και το κατεστραμμένο αυτί ..

όσον αφορά τον πρώτο γιατρό που με πετσόκοψε (όπως άλλωστε φαίνεται καθαρά στις φωτό ) , τι να κάνω πια τώρα, είναι πολύ αργά ..
έχουν περάσει χρόνια από τότε .......

πάντως τραγικό αυτό που έπαθε η φίλη σου .... πωπω , λυπάμαι πολύ ....

θα σου στείλω και ΠΜ σε λίγα λεπτά ....

μήπως έχει και σημασία που η κοπέλα το έκανε και πριν 10 χρόνια? επειδή δεν ήταν τόσο ανεπτυγμένη η ρινοπλαστική ακόμα στην Ελλάδα, ενώ πλέον είναι περισσότερο, μήπως έχει κάποια σημασία και αυτό? φυσικά όμως φταίει και ο γιατρός... ίσως και φταίει και η μύτη...εγώ απορώ πώς μπορούν και είναι τόσο απάνθρωποι κάποιοι...αλλού ακούς για αυτή την επέμβαση ότι είναι απλή και να την τολμήσεις αν το θες και όλα καλά, και αλλού ακούς τέτοιες άσχημες και άδικες περιπτώσεις... χαρά στο κουράγιο σου έλενα...εγώ παιδιά δεν θα αντέξω τέτοιο πράγμα, αν το πάθω θα τελειώσει και η ζωή μου επί τόπου. μήπως δεν είναι να πάρω το ρίσκο? αλλά το θέλω τόσο πολύ, και αν επίσης το καταφέρω είμαι σίγουρη ότι θα αλλάξουν πολλά πράγματα μέσα μου και όλα θα είναι τόσο καλύτερα και θα βοηθηθώ πολύ ψυχολογικά... πείτε μου εσείς πώς το σκέφτεστε...τι θα κάνατε...:/ είμαι χάλια για το θέμα αυτό και γίνομαι ακόμα περισσότερο με το άγχος που με καταβάλλει για όλα αυτά που ακούμε...περιμένω να πάω και στο γιατρό ακόμα βέβαια...μόλις γίνει η επίσκεψη πιστεύω θα ξεκαθαρίσουν λίγο κάποια πράγματα...

τι να πω , δεν ξέρω....λες να πετσοκόβαν πιο πολύ πριν 10 χρόνια ?????
δυστυχώς όμως και τώρα ακούμε για πολλές αποτυχημένες ρινοπλαστικές .. τι να πω , ειλικρινά δεν ξέρω ....
πάντως η μύτη μου ΠΡΙΝ την 1. επέμβαση ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΡΑΒΗ .Ο πρώτος χειρουργός μου την έκανε έτσι ....
κοίτα πάντως, σε πολλούς πετυχαίνει η επέμβαση με την πρώτη ... οπότε τι να πω... είναι ρίσκο σίγουρα,αλλά άμα δεν είσαι ευχαριστημένη με τη μύτη που έχεις , τότε σίγουρα καταλαβαίνω ότι θέλεις να την κάνεις την εγχείρηση .. δεν ξέρω,ίσως θα ήταν καλύτερο να κατέβεις Αθήνα σε κάποιον καλό γιατρό ????.. αλλά θα μου πεις η πιθανότητα αποτυχίας υπάρχει πάντα .....δύκολη απόφαση , το ξέρω ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
μήπως έχει και σημασία που η κοπέλα το έκανε και πριν 10 χρόνια? επειδή δεν ήταν τόσο ανεπτυγμένη η ρινοπλαστική ακόμα στην Ελλάδα, ενώ πλέον είναι περισσότερο, μήπως έχει κάποια σημασία και αυτό? φυσικά όμως φταίει και ο γιατρός... ίσως και φταίει και η μύτη...εγώ απορώ πώς μπορούν και είναι τόσο απάνθρωποι κάποιοι...αλλού ακούς για αυτή την επέμβαση ότι είναι απλή και να την τολμήσεις αν το θες και όλα καλά, και αλλού ακούς τέτοιες άσχημες και άδικες περιπτώσεις... χαρά στο κουράγιο σου έλενα...εγώ παιδιά δεν θα αντέξω τέτοιο πράγμα, αν το πάθω θα τελειώσει και η ζωή μου επί τόπου. μήπως δεν είναι να πάρω το ρίσκο? αλλά το θέλω τόσο πολύ, και αν επίσης το καταφέρω είμαι σίγουρη ότι θα αλλάξουν πολλά πράγματα μέσα μου και όλα θα είναι τόσο καλύτερα και θα βοηθηθώ πολύ ψυχολογικά... πείτε μου εσείς πώς το σκέφτεστε...τι θα κάνατε...:/ είμαι χάλια για το θέμα αυτό και γίνομαι ακόμα περισσότερο με το άγχος που με καταβάλλει για όλα αυτά που ακούμε...περιμένω να πάω και στο γιατρό ακόμα βέβαια...μόλις γίνει η επίσκεψη πιστεύω θα ξεκαθαρίσουν λίγο κάποια πράγματα...

οι τεχνικες εχουν βελτιωθει αλλα οι απληστοι που βλεπουν αυτες τις επεμβασεις σαν μηχανη χρηματος εχουν αυξηθει.
το αποτελεσμα ειναι τα ποσοστα αποτυχιας να ειναι μεγαλυτερα τα τελευταια χρονια, παρ'ολη την εξελιξη της επιστημης, διοτι ολοενα κ περισσοτεροι ανειδικευτεοι ριχνονται στην αγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
οι τεχνικες εχουν βελτιωθει αλλα οι απληστοι που βλεπουν αυτες τις επεμβασεις σαν μηχανη χρηματος εχουν αυξηθει.
το αποτελεσμα ειναι τα ποσοστα αποτυχιας να ειναι μεγαλυτερα τα τελευταια χρονια, παρ'ολη την εξελιξη της επιστημης, διοτι ολοενα κ περισσοτεροι ανειδικευτεοι ριχνονται στην αγορα.

το χειρότερο είναι ότι δεν ακούμε για αποτυχημένες επεμβάσεις από άγνωστους γιατρούς, αλλά από φίρμες και "σημαντικούς". Θα το έβρισκα λογικό να πεις "με πετσόκοψε ο τάδε άγνωστος" που σαφώς μπορεί να ναι επιτήδειος γιαυτό και σαφώς και άγνωστος...αλλά από πιο γνωστούς? πώς το εξηγείς? η έλενα βέβαια μου είπε το όνομα του γιατρού και εγώ προσωπικά δεν τον ήξερα, αλλά έχεις την εντύπωση ότι είναι καλός όταν ακούς και ΩΡΛ (γνωστικός του αντικειμένου) αλλά και καθηγητής ΑΠΘ. γενικά δεν ξέρω αν υπάρχει καλή φήμη όμως για αυτόν στη Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
το χειρότερο είναι ότι δεν ακούμε για αποτυχημένες επεμβάσεις από άγνωστους γιατρούς, αλλά από φίρμες και "σημαντικούς". Θα το έβρισκα λογικό να πεις "με πετσόκοψε ο τάδε άγνωστος" που σαφώς μπορεί να ναι επιτήδειος γιαυτό και σαφώς και άγνωστος...αλλά από πιο γνωστούς? πώς το εξηγείς? η έλενα βέβαια μου είπε το όνομα του γιατρού και εγώ προσωπικά δεν τον ήξερα, αλλά έχεις την εντύπωση ότι είναι καλός όταν ακούς και ΩΡΛ (γνωστικός του αντικειμένου) αλλά και καθηγητής ΑΠΘ. γενικά δεν ξέρω αν υπάρχει καλή φήμη όμως για αυτόν στη Θεσσαλονίκη...

το οτι ειναι καποιος γνωστος επειδη χειρουργησε μια μπουζουξου, δε σημαινει αυτοματως οτι εχει την καταλληλη εξειδικευση.
εχουμε την ταση να λεμε "γνωστο" κ "σπουδαιο" και "καλο" οποιον βλεπουμε στην τηλεοραση. δυστυχως δεν ειναι ετσι κ τα media εχουν κανει μεγαλη ζημια. ουτε εγω εχω ακουστα τους γιατρους που χειρουργησαν την ελενα, αλλα σιγουρα οταν ακους "καθηγητης στο ΑΠΘ" καπως πειθεσαι κ λες ε αυτος θα την ξερει τη δουλεια του. δυστυχως οπως φαινεται, "ουδεις ασφαλτος" οπως λεει κ μια εκ του χειρουργημενων μπουζουξουδων. ρισκο παιδια... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
το χειρότερο είναι ότι δεν ακούμε για αποτυχημένες επεμβάσεις από άγνωστους γιατρούς, αλλά από φίρμες και "σημαντικούς". Θα το έβρισκα λογικό να πεις "με πετσόκοψε ο τάδε άγνωστος" που σαφώς μπορεί να ναι επιτήδειος γιαυτό και σαφώς και άγνωστος...αλλά από πιο γνωστούς? πώς το εξηγείς? η έλενα βέβαια μου είπε το όνομα του γιατρού και εγώ προσωπικά δεν τον ήξερα, αλλά έχεις την εντύπωση ότι είναι καλός όταν ακούς και ΩΡΛ (γνωστικός του αντικειμένου) αλλά και καθηγητής ΑΠΘ. γενικά δεν ξέρω αν υπάρχει καλή φήμη όμως για αυτόν στη Θεσσαλονίκη...

το οτι ειναι καποιος γνωστος επειδη χειρουργησε μια μπουζουξου, δε σημαινει αυτοματως οτι εχει την καταλληλη εξειδικευση.
εχουμε την ταση να λεμε "γνωστο" κ "σπουδαιο" και "καλο" οποιον βλεπουμε στην τηλεοραση. δυστυχως δεν ειναι ετσι κ τα media εχουν κανει μεγαλη ζημια. ουτε εγω εχω ακουστα τους γιατρους που χειρουργησαν την ελενα, αλλα σιγουρα οταν ακους "καθηγητης στο ΑΠΘ" καπως πειθεσαι κ λες ε αυτος θα την ξερει τη δουλεια του. δυστυχως οπως φαινεται, "ουδεις ασφαλτος" οπως λεει κ μια εκ του χειρουργημενων μπουζουξουδων. ρισκο παιδια... :/:

Ο συγκεκριμένος ΩΡΛ και καθηγητής ΑΠΘ υποτίθεται ότι είναι ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ στη Θεσσαλονίκη , και χειρουργεί στο Διαβαλκανικό (το οποίο φημίζεται ότι έχει πάρει ΜΟΝΟ τους καλύτερους γιατρούς ) . (ο γιατρός αυτός μου έκανε την 1.επέμβαση και με πετσόκοψε) .`Παρόλα αυτά, είδατε και μόνοι σας το αποτέλεσμα.. και αντί ο κύριος αυτός να δεχτεί να διορθώσει τη σκατοδουλειά που έκανε και μάλιστα δωρεάν (διότι δικό του ήταν το λάθος) , εκείνος ΔΕΝ παραδεχόταν τίποτα και μάλιστα μου έλεγε ότι μου είχε κάνει πολύ καλή δουλειά και ότι είχα αποκτήσει μια φυσική μύτη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ρε παιδιά, ειλικρινά, είναι να μην τρελλαίνεσαι , αφού είδατε και μόνοι σας τι μύτη μου είχε κάνει ( η μύτη μετα την 1 . επέμβαση )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
μετά τι έκανες ρε συ? έβγαινες κανονικά έξω απτο σπίτι? οι γονείς σου τι λέγανε? γενικότερα δηλαδή ποια ήταν η όλη αντιμετώπιση? πάντως για τον συγκεκριμένο αργότερα αν ψάξεις λίγο, φαίνεται πόσο φιλοχρήματος είναι από διάφορες ενέργειές του...

και κάτι άλλο στην πρώτη επαφή μαζί του, όταν σε εξέτασε τι σου είπε? για το αποτέλεσμα? για τις δυνατότητες που έχει η μύτη σου για μια ρινοπλαστική? για την περίπτωση και τα ποσοστά αποτυχίας? δηλαδή σου ενέπνευσε απτη μία εμπιστοσύνη, αλλά μετά ήταν άλλος άνθρωπος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
μετά τι έκανες ρε συ? έβγαινες κανονικά έξω απτο σπίτι? οι γονείς σου τι λέγανε? γενικότερα δηλαδή ποια ήταν η όλη αντιμετώπιση? πάντως για τον συγκεκριμένο αργότερα αν ψάξεις λίγο, φαίνεται πόσο φιλοχρήματος είναι από διάφορες ενέργειές του...

και κάτι άλλο στην πρώτη επαφή μαζί του, όταν σε εξέτασε τι σου είπε? για το αποτέλεσμα? για τις δυνατότητες που έχει η μύτη σου για μια ρινοπλαστική? για την περίπτωση και τα ποσοστά αποτυχίας? δηλαδή σου ενέπνευσε απτη μία εμπιστοσύνη, αλλά μετά ήταν άλλος άνθρωπος??

ώστε έψαξες στο google γι αυτόν και βρήκες πολλά " θετικά πράγματα " εεεεε ???????
ε τι να κάνω, έβγαινα ..τι να έκανα δηλαδή -... εντάξει ήμουν πολύ απογοητευμένη και φυσικά ΑΠΕΦΕΥΓΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ...έβαζα πολύ make-up , έφτιαχνα τα μαλλιά μου κτλ για να πέφτει η προσοχή των άλλων σε άλλα πράγματα ..οι γονείς μου τι να πουν, προσπαθούσαν να με παρηγορήσουν και μου λέγαν ότι υπάρχουν και πιο άσχημες μύτες κτλ ...είχαν έρθει και αυτοί στον γιατρό , αλλά τι να κάνουν και αυτοί...αυτός το χαβά του ..
την πρώτη φορά που πήγα σε αυτόν , μου είχε δείξει φωτό από άλλους εγχειρισμένους, μου είχε πει ότι θα μου κάνει καλή δουλειά,άλλωστε είχα και συστάσεις ότι ήταν πολυ καλός γιατρός ....μου έλεγε πως η περίπτωση μου ΔΕΝ ήταν από τις δύσκολες και ότι θα αποκτούσα μια ωραία μύτη και μου είχε δείξει και μέσω υπολογιστή πως θα ήταν μετά-

και τη συνέχεια τη ξέρεις ..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
είχες συστάσεις από τι άτομα? εννοώ ήταν κοντινά σου πρόσωπα? είχαν κάνει ρινοπλαστική οι ίδιοι? τι φάση? απορώ πώς έγινε αυτό ενώ δεν ήταν δύσκολη περίπτωση η μύτη σου...μήπως έβαλε λάθος το νάρθηκα και στράβωσε η μύτη? δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς... δε γίνεται να την έκοψε τόσο στραβά...πρέπει να ταν πολύ άσχετος κάποιος για να το κάνει αυτό...εκτός κιαν ανέθεσε τη μύτη σου σε ειδικευόμενους? τι άλλο να υποθέσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top