Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Nelliel μη τραβάς και μεγάλο ζόρι για τα κιλά. Όπως λες κι εσύ στην περίπτωσή σου το πιο πιθανό είναι να έχτισες μύες παράλληλα με το χάσιμο λίπους. Οι μύες είναι πολύ πιο πυκνοί από το λίπος. Φαντάσου τους μύες σαν ένα ξύλο και το λίπος σαν αφρολέξ για να καταλάβεις τη διαφορά. Μη κοιτάς τη ζυγαριά, ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να μετρήσεις το σώμα σου παραμένει ο καθρέφτης και τα ρούχα. Αν χωράς στα πριν το ατύχημα σου ρούχα τότε σημαίνει πως ο στόχος σου εκπληρώθηκε. Σκέψου το και αλλιώς τι θα προτιμούσες να είσαι 50 κιλά, γεμάτη κυτταρίτιδα και να ξεχειλίζεις ή 60 κιλά αλλά με κορμί φιδίσιο?

μπορει να χωραω, αλλα ειναι πιο στενα σε σχεση με πριν και εχω κανει λιγη μπακα :( Μπορει βεβαια να χρειαζεται να χασω 3 κιλα αντι για 7, αλλα πρεπει να χασω λιγο βαρος/λιπος σιγουρα. Λεω να περιμενω λιγο καιρο ακομα γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι ισως να φταιει η ελλειψη βιταμινης D και το αγχος που ειχα λιγο καιρο πριν για το γεγονος οτι δεν μπορουσα να χασω βαρος. Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που ξεκινησα το συμπληρωμα βιταμινης D εχω περισσοτερη ενεργεια και δεν ειμαι ληθαργικη. Ειδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Οψόμεθα, το είδομεν είναι αόριστος :P

Κουράγιο θέλει και υπομονή και θα φύγουν μην ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οψόμεθα, το είδομεν είναι αόριστος :P

Κουράγιο θέλει και υπομονή και θα φύγουν μην ανησυχείς.
Οψομεθα!
(ευχαριστω για την διορθωση :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
εχω βαλει γυρω στα 6-7 κιλα μετα απο ατυχημα τα οποια προσπαθω να χασω εδω και 5 μηνες, αλλα τζιφος. Τρεχω καθημερινα 5-6km και πολλες φορες περπαταω αλλα τοσα και τρεφομαι οσο πιο υγιεινα μπορω ενω παραλληλα εχω μειωσει την ποσοτητα φαγητου που τρωω. Εχω κανει εξετασεις και ολες βγηκαν φυσιολογικες. Τι κανω λαθος;

Δοκίμασε να κάνεις και λίγα βάρη. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ωφέλιμα είναι για χάσιμο λίπους. Συνδυασμός βάρη και αερόβια κάνουν θαύματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ειμαι περιπου 16 σε ποσο καιρο με φυσιολογικη διατροφη μπορω να χασω 5 κιλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
ειμαι περιπου 16 σε ποσο καιρο με φυσιολογικη διατροφη μπορω να χασω 5 κιλα;

Πόσα κιλά είσαι τώρα και τι ύψος έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
165 και 66 κιλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μη βιαστείς. χάσε τα μέσα σε διάστημα 2 μηνών - και παραπάνω μη σου πω- για να μην τα ξαναπαρεις με τη μια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με διατροφη μονο εχασα 4 κιλα μεσα 2 μηνες και στις τελευταιες 2 εβδομαδες που ξεκινησα HIIT εχασα αλλα 2! Κοψε τα ανθυγιεινα φαγητα και επελεξε πολλα λαχανικα, φρουτα, οσπρια, ψαρια και κρεατα. Ελαττωσε ζυμαρικα, ψωμι και γλυκα, αλλα μη τα κοψεις εντελως. Τις σοκολατες και την νουτελλα δεν τα εκοψα, απλα τρωω πιο σπανια σε πιο μικρες ποσοτητες, πχ 20γρ σοκολατα 2-3 φορες την εβδομαδα, αντι για 100γρ μεσα σε μια μερα. Πινε επισης πολυ νερο! Τουλαχιστον 2 λιτρα την ημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι είναι το HIIT? Εγώ κάνω ασκήσεις εδώ και καιρό, τρώω υγιεινά ( να σας πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω κάνει δίαιτα, απλά δεν μπορώ!), προσέχω τις θερμίδες αλλά δεν έιχα μεγάλα αποτελέσματα. Ούτε έχασα κιλά ούτε ένιωθα καλά. Τώρα χρησιμοποιώ το Nidora ενα προίον αδυνατίσματος και νομίζω ότι τα πρώτα αποτελέσματα είναι ορατά. Τον Αύγουστο θα πάω διακοπές και θέλω να χάσω 3-4 κιλά για να περάσω καλά και να μην το σκέφτομαι συνέχεια .. :) Τι νομίζετε? θα μπορώ να το κάνω αυτο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μπορείς, αλλά άσε τα nidora, γιατροσόφια είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
απο σημερα ξεκινησα διατροφη για να χασω τα 4,5 κιλακια που εβαλα στις Πανελληνιες. Ελπιζω να την τηρήσω και να μην επιδοθώ (πολυ) στις σοκολατες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι είναι το HIIT? Εγώ κάνω ασκήσεις εδώ και καιρό, τρώω υγιεινά ( να σας πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω κάνει δίαιτα, απλά δεν μπορώ!), προσέχω τις θερμίδες αλλά δεν έιχα μεγάλα αποτελέσματα. Ούτε έχασα κιλά ούτε ένιωθα καλά. Τώρα χρησιμοποιώ το Nidora ενα προίον αδυνατίσματος και νομίζω ότι τα πρώτα αποτελέσματα είναι ορατά. Τον Αύγουστο θα πάω διακοπές και θέλω να χάσω 3-4 κιλά για να περάσω καλά και να μην το σκέφτομαι συνέχεια .. :) Τι νομίζετε? θα μπορώ να το κάνω αυτο? :)

HIIT=high intensity interval training. Μπορεις να το κανεις με οτιδηποτε, αλλα εγω προτιμω το τρεξιμο. Τρεχω με ολη μου την δυναμη για 20 δευτερολεπτα και κανω jogging ή περπατημα για 40 δευτερολεπτα (ακομα δεν ειμαι αρκετα fit για να το παω σε αναλογια 2:1, οποτε κανω το αντιστροφο, 1:2), και επαναλαμβανω την διαδικασια τουλαχιστον 10 φορες. Ακουγεται ευκολο αλλα ειναι πιο κουραστικο απο το jogging και μετα απο 15 λεπτα εισαι εξουθενωμενη και καταιδρωμενη. Αν σου φανει δυσκολο μπορεις να ξεκινησεις με αναλογια 1:4 και σιγα σιγα να το πας στο 2:1, να τρεχεις σε ανηφορες ή να το συνδιαζεις με βαρη, σχοινακι, ποδηλατο, κα.

Αν ειχε επανελθει το χερι μου και μπορουσα να χρησιμοποιω βαρακια, θα εκανα circuit training. Μακραν το καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο γιατι συνδιαζει ασκησεις με βαρακια και HIIT. Ψαξε στο youtube και θα βρεις πολλα προγραμματα HIIT και circuit training. Σε συνδιασμο με καλη διατροφη θα δεις αμεσα αποτελεσματα. Μη κανεις μονο διαιτες και παιρνεις ουσιες αδυνατισματος γιατι θα καταληξεις να χασεις κιλα και να παραμεινεις πλαδαρη ή "skinny fat". Καλο ειναι να μη βασιζεσαι και πολυ στην ζυγαρια γιατι μπορεις να χανεις ποντους αλλα η ζυγαρια να ανεβαινει οταν γυμναζεσαι!

Αυτο το "πρεπει να χασω κιλα για να περασω καλα" δεν μπορω να το καταλαβω. Λες και θα ασχολειται ολη η παραλια με τα 5 παραπανισια κιλα σου! Τραβα διακοπες και περασε καλα χωρις να βαζεις τετοιες περιττες σκεψεις στο κεφαλι σου που στην τελικη δεν σε βοηθουν σε τιποτα. Αντιθετα μαλιστα σε αγχωνουν χωρις αιτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Nelliel, ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου. Ξερω οτι εχεις δικαιο και οτι δεν θα ασχολιεται ολη η παραλια με την εμφανιση μου αλλα εδω και χρονια θελω να χασω τα κιλα που εχω παραπανω και να αισθανομαι παλι ομορφη και σεκσι. Η αυτοπεποιθηση μου ειναι πολυ χαμηλη και οταν αγοραζω ρουχα, μαγιο κλπ παντα σκεφτομαι τι να επιλεγω για να μην φαινομαι ασχημα.
Διαβασα αυτο που εγραψες για το HIIT και μηπως καποια στιγμη θα τοδοκιμασω, πολλεσ θετικες κριτικες διαβασα στο ιντερνετ, πρεπει να ειναι καλο. Για τωρα κανω τις ασκησεις μου, τρωω ισρροπημενα και λιγο και προσεχω τις θερμιδες, νομιζω οτι το Nidora δουλευει .. σε 2 εβδομαδες θα ζυγιστώ - το κανω μονο μια φορα τον μηνα για να μην αγχωνομαι με τα κιλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrakak

Νεοφερμένος

Η Dimitrakak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εδω και 4 μηνες πινω 3L νερο καθημερινα τρωω 5 μεριδες φρουτα και λαχανικα πολυ ψαρι καθως αποφευγω οτι περιεχει ζαχαρι και εχω χασει 10 κιλα ενω παραλληλα νιωθω ευεξια, ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να κανετε στον εαυτο σας σε συνδυασμο με ηπια γυμναστικη ωστε να χασετε κιλα χωρις εξαντλητικες διαιτες που κουραζουν το σωμα και συνηθως ειναι μη αποτελεσματικες το μονο που χρειαζεται ειναι απλα υπομονη και αυτοσυγκρατηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelisval

Νεοφερμένος

Ο vaggelisval αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω πολύ μυική μάζα και δείχνω χοντρός με 75,5 κιλά και Αλιπη μάζα 70,5...ενώ έχω κάνει πολλές ώρες προπόνηση και γενικά έχω τρέλα με το σώμα μου θέλω να μου πείτε για ποιο λόγο αφού κάνω σπριντ και αλλα τέτοια πολλά το σώμα μου πήρε λίπος;... κάνω και αεροβιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Τι ύψος έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα θα πω την αμαρτία μου έφαγα σάντουιτς κανονικά με μπιφτέκι, πατάτες από φριτέζα κλπ. Και μάλλον θα βγω το βράδυ οπότε θα πιω ποτό. Αλλά μέσα στη μιαμιση εβδομάδα που κάνω διατροφή το θετικό είναι ότι έχω ήδη δει λίγο γράμμωση στο σώμα μου. Φαντάζομαι ένα cheat day εδώ και εκεί δε θα πειράξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Φαντάζομαι ένα cheat day εδώ και εκεί δε θα πειράξει.

Ναι εννοείται, αλλιώς θα σπάσουν τα νεύρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι εννοείται, αλλιώς θα σπάσουν τα νεύρα σου.

Αν προσέχεις κάθε μέρα τι τρως (και πότε) βλέπεις αποτελέσματα (θέλει χρόνο αλλά και βραχυπρόθεσμα βλέπεις) αλλά το δύσκολο είναι το consistency.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top