Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Εγώ δε βγαίνω με άντρες κάτω από 1.90

Δηλαδή πριν τον ρωτήσεις πως τον λένε του δίνεις τη μεζούρα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αποφασίστε επιτέλους για να ρυθμίσω το ύψος της καρέκλας :P

Ή για να αποφασίσεις πόσους πάτους θα βάλεις στα παπούτσια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yolandi

Νεοφερμένος

Η Yolandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δηλαδή πριν τον ρωτήσεις πως τον λένε του δίνεις τη μεζούρα?:P

Δε χρειάζεται, τους κόβω με το μάτι του κάτω από 1.90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ααααααα, η επιλογή συντρόφου. Η ελεύθερη αγορά σε όλο της το μεγαλείο. :whistle:

Προσωπικά είμαι γύρω στο 1,80 (κάποιες φορές με βγάζω 1,81, κάποιες 1,83, μυστήρια πράγματα), και προτιμώ ύψος στο ίδιο ή χαμηλότερο. Όχι ότι είναι και αυτόματο άκυρο το πιο πάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ααααααα, η επιλογή συντρόφου. Η ελεύθερη αγορά σε όλο της το μεγαλείο. :whistle:

Προσωπικά είμαι γύρω στο 1,80 (κάποιες φορές με βγάζω 1,81, κάποιες 1,83, μυστήρια πράγματα), και προτιμώ ύψος στο ίδιο ή χαμηλότερο. Όχι ότι είναι και αυτόματο άκυρο το πιο πάνω. :P

Άκυρο δεν είναι,δυσεύρετο είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
καλησπερα παιδια μα γιατι τετοιο κολλημα με το υψος;:)κατα την γνωμη μου δεν εχει και τοσο σημασια ειναι απο τα τελευταια που κοιταω..τωρα αν καποιοι/καποιες επιλεγουν με αυτο το κριτηριο ως πρωτιστο αν και μου φαινεται περιεργο δικαιωμα τους ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ δε βγαίνω με άντρες κάτω από 1.90
Ε, όχι, βρε φιλενάδα! Στην Ελλάδα ζούμε. Ζητάς σουηδικού τύπου αναλογίες. Εξάλλου δεν μετράει το ύψος, αλλά ο χαρακτήρας σε μια σχέση. Τι να το κάνεις το ύψος, αν δεν υπάρχει καλή επικοινωνία με την άλλη πλευρά. Εάν εσύ βέβαια έχεις καταφέρει να συνδυάσεις ύψος και καλή επικοινωνία, τότε σε παραδέχομαι.:clapup:

Ααααααα, η επιλογή συντρόφου. Η ελεύθερη αγορά σε όλο της το μεγαλείο. :whistle:
Εύγε, γιατρέ μου! Είπες την κατάλληλη κουβέντα!

Προσωπικά είμαι γύρω στο 1,80 (κάποιες φορές με βγάζω 1,81, κάποιες 1,83, μυστήρια πράγματα), και προτιμώ ύψος στο ίδιο ή χαμηλότερο. Όχι ότι είναι και αυτόματο άκυρο το πιο πάνω. :P
Λογικό σε βρίσκω!:P

καλησπερα παιδια μα γιατι τετοιο κολλημα με το υψος;:)κατα την γνωμη μου δεν εχει και τοσο σημασια ειναι απο τα τελευταια που κοιταω..τωρα αν καποιοι/καποιες επιλεγουν με αυτο το κριτηριο ως πρωτιστο αν και μου φαινεται περιεργο δικαιωμα τους ειναι..
Ναι, θα συμφωνήσω απόλυτα. Εγώ προσωπικά ποτέ δεν το εξέτασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ιδανικό ύψος για κοπέλα είναι 1.73-1.78 για εμένα αλλά απο 1.65 και πάνω είναι ανεκτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ιδανικό ύψος για κοπέλα είναι 1.73-1.78 για εμένα αλλά απο 1.65 και πάνω είναι ανεκτό

Υπάρχουν βέβαια και άντρες που βλέπουν αρνητικά το 1.70+. Ένας από αυτούς και ο πρώην μου, που με αποκαλούσε αλόγα και στέκα σε κάθε καυγά κι αυτό με πλήγωνε πάρα πολύ.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη και οι ψηλές και οι μεσαίες και οι κοντές γυναίκες έχουν τη χάρη τους και το ίδιο ισχύει και για τους άνδρες. Κάθε άνθρωπος έχει τα δυνατά του σημεία ανεξάρτητα από το ύψος. Όποιος/α όμως είναι κολλημένος/η σε ένα κριτήριο, πολλές φορές ελλοχεύει ο κίνδυνος να αγνοήσει αξιόλογα στοιχεία της προσωπικότητας της άλλης πλευράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Υπάρχουν βέβαια και άντρες που βλέπουν αρνητικά το 1.70+. Ένας από αυτούς και ο πρώην μου, που με αποκαλούσε αλόγα σε κάθε καυγά κι αυτό με πλήγωνε πάρα πολύ.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη και οι ψηλές και οι μεσαίες και οι κοντές γυναίκες έχουν τη χάρη τους και το ίδιο ισχύει και για τους άνδρες. Κάθε άνθρωπος έχει τα δυνατά του σημεία ανεξάρτητα από το ύψος.

Συμφωνώ θέμα γούστου είναι όλα απλώς λέω ότι για να ξεχωρίσει μία με μικρότερο ύψος πρέπει να είναι πολύ ωραία σε πρόσωπο κτλπ
Ενώ μία 1.75 για παράδειγμα με νορμάλ χαρακτηριστικα είναι ωραία.Όλα αυτά βέβαια είναι η προσωπική μου άποψη ,μπορεί κάποιος να γουστάρει 1.50 ύψος .Σεβαστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Με μια κοπέλα(~1.80) που είχε παιχτεί μια φάση ,μου είχε φανεί λίγο ανέραστη:P,αλλά οκ είναι εντελώς υποκειμενικό(συγκεκριμένη κοπέλα) αυτό.Κάθε άνθρωπος διαφέρει ,και θα ήταν πολύ στενόμυαλο να κάνουμε σχέσεις βάσει (μόνο) υψομετρικών κριτηρίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Yolandi

Νεοφερμένος

Η Yolandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Οι περισσότερες ψηλές είναι άχαρες γιατί δεν έχουν ωραίο σωματότυπο, ενώ εμείς οι κανονικές έχουμε όλο το ζουμί γιατί έχουμε και βυζί και κώλο αλλά και αρκετό ύψος για να μη μοιάζουμε με κομοδίνο. Όλοι οι άντρες αυτό λένε. Μη κοιτάτε τα περιοδικά που βάζουν μόνο μοντέλα που είναι 1.80 και πάνω και ανορεξικά, αυτά είναι καπιταλιστικά πρότυπα για να πουλάνε και μη ξεχνάτε πως όλοι όσοι έχουν αυτά τα περιοδικά είναι γκέι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Οι περισσότερες ψηλές είναι άχαρες γιατί δεν έχουν ωραίο σωματότυπο, ενώ εμείς οι κανονικές έχουμε όλο το ζουμί γιατί έχουμε και βυζί και κώλο αλλά και αρκετό ύψος για να μη μοιάζουμε με κομοδίνο. Όλοι οι άντρες αυτό λένε. Μη κοιτάτε τα περιοδικά που βάζουν μόνο μοντέλα που είναι 1.80 και πάνω και ανορεξικά, αυτά είναι καπιταλιστικά πρότυπα για να πουλάνε και μη ξεχνάτε πως όλοι όσοι έχουν αυτά τα περιοδικά είναι γκέι.
Θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς πως το ίδιο συμβαίνει και με τους ψηλούς που προτιμάς εσύ, πως είναι δηλαδή καπιταλιστικά πρότυπα.;)
΄Οσο για το τελευταίο που λες, δεν νομίζω πως ισχύει. Δεν μπορεί να είναι όλοι γκέυ, ο Κωστόπουλος ας πούμε που είχε τέτοιο περιοδικό δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Το αν είναι κάποια/ος είναι ανέραστη-ος,άχαρη-ος νομίζω δεν σχετίζεται τόσο από τον σωματότυπο όσο από τον χαρακτήρα.Πχ η κοπέλα που αναφέρθηκα παίζει βόλλευ- πολύ καλό σώμα- οπότε καταλήγουμε πάλι στο ίδιο συμπέρασμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ανω του 1.80

Εγω ειμαι 1.74. Με τακουνια ξεπερνω το 1.80. Το 1.80 ειναι το κατωτατο οριο για μενα. Γενικα με τους κοντους παντα ειχα θεμα. Ενιωθα αβολα:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πού να βάλει κι ο άντρας τακούνια δηλαδή δε σας ξεπλένει τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
... ενώ εμείς οι κανονικές έχουμε όλο το ζουμί γιατί έχουμε και βυζί και κώλο...

Τώρα έγινε το μήνυμα ενδιαφέρον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yolandi

Νεοφερμένος

Η Yolandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
πού να βάλει κι ο άντρας τακούνια δηλαδή δε σας ξεπλένει τίποτα

Ε όχι και τα κούνια ο άντρας. Πόσο ανασφάλεια πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Προσωπικά προτιμώ τις σχετικά κοντές κοπέλες, για την ακρίβεια δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με το ύψος (το θεωρώ κάπως δευτερεύον) , αρκεί να μην είναι η κοπέλα ξερω γω 1,85+ . Εκεί ίσως να χω ένα μικρό κόμπλεξ, ναι. Κατά τ' άλλα το ύψος δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top