Γιατί δεν έχω πια Facebook

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πριν απαντήσετε, σκεφτείτε λιγάκι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Α δεν το ήξερα αυτό! Ότι πρεπει να δώσεις και το τηλέφωνό σου. Ε ρε φακέλωμα κανονικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι που το έχω εδώ και καιρό απορία; Ή μάλλον δε θα το ρωτήσω θα το θέσω ως διαπίστωση! Γιατί πάντα όταν γνωρίζεις ένα καινούργιο άτομο (είτε αγόρι είτε κορίτσι) αυτό που σου ζητάει είναι το φβ και όχι τον αριθμό του κινητού σου; Είναι εκνευριστικό για αυτούς που δεν έχουν ή δεν πολυχρησιμοποιούν το φβ....εκεί είναι που καταλαβαίνεις ότι κάτι δε πάει καλά και ότι μάλλον στραβά αρμενίζεις και ο γιαλός δεν είναι στραβός...ότι μάλλον η εποχή σου σε έχει αφήσει πίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γιατί (θέλω να) πιστεύω ότι η ζήτηση του αριθμού κινητού τηλεφώνου ιδίως στον Ελληνάδικο γυναικείο πληθυσμό έχει ταυτιστεί με πέσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι που το έχω εδώ και καιρό απορία; Ή μάλλον δε θα το ρωτήσω θα το θέσω ως διαπίστωση! Γιατί πάντα όταν γνωρίζεις ένα καινούργιο άτομο (είτε αγόρι είτε κορίτσι) αυτό που σου ζητάει είναι το φβ και όχι τον αριθμό του κινητού σου; Είναι εκνευριστικό για αυτούς που δεν έχουν ή δεν πολυχρησιμοποιούν το φβ....εκεί είναι που καταλαβαίνεις ότι κάτι δε πάει καλά και ότι μάλλον στραβά αρμενίζεις και ο γιαλός δεν είναι στραβός...ότι μάλλον η εποχή σου σε έχει αφήσει πίσω...

Εγώ έχω ταυτίσει το να δίνω το κινητό μου με κάτι σαν δέσμευση (όχι δέσμευση-σχέση, δέσμευση-υπόσχεση). Δηλαδή το να δεχτώ να το δώσω σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα μου στείλει/θα με πάρει, και θα πρέπει να απαντήσω, αφού δέχτηκα να δώσω το νούμερο (που υποτίθεται είναι κάτι προσωπικό. Υποτίθεται).
Ενώ στο facebook, το δίνεις, ή λες το άλλο γαμάτο θα σε κάνω εγώ add κάποια στιγμή, και αν δεν γουστάρεις την φάση δεν τον κάνεις ποτέ και τέλειωσε. :P Όσο και να σε σπαμμάρει, δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις κλήσεις/μηνύματα (θεωρώ την blocklist του κινητού έσχατη λύση, ενώ στο fb έχω μπόλικους). :p

Τώρα περί ορέξεως, πάντως για μένα δεν είναι θέμα στην πέφτω/δεν στην πέφτω...λες και από το fb δεν μπορεί να το κάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το ίδιο είναι κινητό και φεισμπουκ... όσον αφορά την επικοινωνία.. όπως πολύ σωστά είπες... αμα είναι να σου τη πέσει δεν τη γλιτώνεις αλλά είναι όντως αυτό το πρόβλημα.. μήπως είναι το οικονομικό!;Όπως και να το κάνουμε με ένα γουαι φαι (και σπετσοφάι) στο κινητό έχεις άμεση πρόσβαση στο φεισμπουκ χωρίς να χρεώνεσαι ενώ με το κινητό το μήνυμα κοστίζει! Τι να πω δεν ξέρω....απλά τα πράγματα άλλαξαν που ούτε το κατάλαβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ άνοιξα λογαριασμό στο φβ όταν πήγαινα πρώτη γυμνασίου, το 2008 και κανείς άλλος δεν είχε :P Μετά άρχισαν να ανοίγουν λογαριασμούς κι άλλοι,κι άλλοι κι άλλοι, μέχρι που τώρα, το facebook θεωρείται ένα κομμάτι της καθημερινότητάς. Παλιά το χρησιμοποιούσα αρκετά συχνά. Τώρα όμως δεν μου αρέσει όλη αυτή η...φιλοσοφία, γενικά. Κάνουμε likes σε όποιον να'ναι, ακόμα και αν τον βρίζουμε πίσω από την πλάτη του και ανεβάζουμε φωτογραφίες και κάνουμε τα περίφημα check in για το φαίνεσθαι, για να δείξουμε ότι περνάμε καλά. Πλέον στη λίστα των φίλων μου έχω μόνο τις κολλητές μου και τους κολλητούς μου, φίλους και γνωστούς, άτομα,γενικά,με τα οποία έχω κάποια επαφή και δεν ανεβάζω πολλές φωτογραφίες. Θα το διέγραφα, το έχω διαγράψει δυο φορές η αλήθεια είναι, αλλά θέλω να κρατήσω κάποια επαφή με κάποια αγαπημένα μου άτομα που μένουν αρκετά μακριά. Βέβαια, είμαι κολλημένη με άλλο site (tumblr) αλλά αυτό είναι διαφορετικό,οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Σκέφτομαι να το κλείσω τελείως. Με τον καιρό διαπιστώνω ότι οι άνθρωποι εκεί μέσα δεν είναι κάτι άλλο από μονταρισμένες φωτογραφίες. Κανείς δεν μιλάει σε κανέναν παρά μόνο με εικονίδια ή νεύματα (βλ. likes).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Με από μονταρισμένες φωτογραφίες. Κανείς δεν μιλάει σε κανέναν παρά μόνο με εικονίδια ή νεύματα (βλ. likes).

That's how Instagram works! :P
Εγω τωρα πρόσφατα το άνοιξα. Προχθές. Κυρίως ανεβάζω φωτογραφίες που εχω τραβήξει με τη φωτογραφική. Τοπία και τετοια. Τα τσεκ ιν δεν μου κινούν το ενδιαφέρον.

image.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
That's how Instagram works! :P
Εγω τωρα πρόσφατα το άνοιξα. Προχθές. Κυρίως ανεβάζω φωτογραφίες που εχω τραβήξει με τη φωτογραφική. Τοπία και τετοια. Τα τσεκ ιν δεν μου κινούν το ενδιαφέρον.

View attachment 56705

Εγώ και check-in κάνω και απ'όλα.Αλλά όχι σε τραγική συχνότητα.Μια στο τόσο :P :redface:
Έλα πες την αλήθεια...Για να μου κάνεις like το άνοιξες. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγώ και check-in κάνω και απ'όλα.Αλλά όχι σε τραγική συχνότητα.Μια στο τόσο :P :redface:
Έλα πες την αλήθεια...Για να μου κάνεις like το άνοιξες. 8)

Σε πληροφορώ δεν εχω κανει ποτε τσεκ ιν. Απο τη πρωτη στιγμη το θεώρησα βλακεια και δεν το εκανα.
Οχι μονο λαικ, και να σχολιάζω κιολας!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σε πληροφορώ δεν εχω κανει ποτε τσεκ ιν. Απο τη πρωτη στιγμη το θεώρησα βλακεια και δεν το εκανα.
Οχι μονο λαικ, και να σχολιάζω κιολας!!! :P

Ναι,υπέροχα σχόλια χαχαχα. Έλιωσα όταν το 'δα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εκανα και γω την κίνηση να το διαγράψω ελπίζοντας πως με αυτό τώρα πια δεν θα μου τρώει τόσο χρόνο από το διάβασμα που κανονικά θα έπρεπε να κάνω. Θέλω να πιστεύω πως και μετά τις πανελλήνιες θα αργήσω να δημιουργήσω νέο λογαριασμό, αφού μέχρι τότε θα χω συνηθίσει χωρίς facebook. Δεν νομίζω πως θα ναι τόσο τραγικά χωρίς το facebook, άλλωστε όποιος θέλει να επικοινωνήσει μαζί σου βρίσκει τρόπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Από τις απαντήσεις, το θέμα μοιάζει λες και είμαστε σε ομάδα στήριξης για την απεξάρτηση από το fb!!:P Πολύ ωραίο θέμα!
Και η προσωπική μου θέση: Δεν κρύβω πως υπήρξα χρήστης του fb πριν χρόνια (για 1 χρόνο αν θυμάμαι καλά)... Πέρασα λοιπόν από αυτή τη φάση, το δοκίμασα, δεν μου άρεσε, τέλος...
Αλλά πραγματικά αυτό που θα ήθελα να σχολιάσω είναι γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΩ να έχω fb (αναφέρω ότι τώρα, ως φοιτήτρια, είναι ''χρήσιμο'' για τη σχολή, σε σημείο που να μοιάζει απαραίτητο).
Πολλές φορές στο στέκι διαβάζω ότι το fb σε κοινωνικοποιεί, σε βοηθάει να κάνεις την πρώτη κίνηση σε μία σχέση κλπ...
Όταν δεν υπήρχε το fb, οι άνθρωποι δεν έκαναν σχέσεις, δεν είχαν φίλους, δεν είχαν έστω τις παρέες τους;
Προτιμώ να έχω 20 επαφές στο κινητό, από τις οποίες τελικά μόνο με 5 θα μιλήσω... Αλλά ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ και όχι θα κάτσω 03:00 τη νύχτα να πω καμια χαζομάρα να περάσω την ώρα μου... Θα μου πείτε ότι έχετε ανθρώπους που είναι μακριά, που θέλετε να κρατήσετε επαφή... Ναι, υπάρχουν όμως και έλα μέσα. Δεν έχετε τη δυνατότητα να μιλήσετε γιατί είναι στο εξωτερικό; Μπορείτε να μιλήσετε skype, viber, mail... Τεσπά σε αυτό το τομέα είναι μεγάλη η συζήτηση...
Ένας άλλος λόγος είναι ότι δεν μου αρέσει η νοοτροπία στο fb. Ανεβάζουμε φωτογραφίες που μας παρουσιάζουν ευτυχισμένους, να περνάμε καλά με τις παρέες μας, να κάνουν check in, να αγκαλιαζόμαστε με άτομα που από πίσω έχουμε θάψει (μεγάλο φτυάρι όμως, όχι αυτά για την παραλία)... Όταν τα βλέπεις καλό είναι να ξέρεις ότι δεν είναι και αληθινά... Ίσως αυτοί οι άνθρωποι που δεν θα αφήσουν κλαμπ για κλαμπ, που δεν θα σταματήσουν να ανεβάζουν τις όμορφες στιγμές τους σφιχταγκαλιασμένοι, ίσως να είναι πιο μόνοι από ότι άλλοι που κρατάνε τις φωτογραφίες τους (τις αναμνήσεις τους) για τον εαυτό τους και για επίλεκτους ανθρώπους... Για τους ανθρώπους που θέλουν να τις μοιραστούν... Πολύ απλά δεν θέλω να ξέρει ο κάθε άσχετος, που πήγα, με ποιόν πήγα, τι ώρα πήγα και τι λογαριασμό κάναμε... Αυτό είναι απλά παραβίαση της προσωπικής ζωής (και τους το επιτρέπουμε εμείς).
Μία φίλη μου, μου είπε: Το έκλεισα γιατί έβλεπα εκεί μέσα όλους να περνάνε καλά, να βγαίνουν και εγώ που δεν είχα την παρέα για να βγω, έπιασα τον εαυτό μου να ζηλεύει...
Είναι μία μεγάλη κουβέντα αυτό... Είναι φοβερό πως ένα μέσο μπορεί να σε κάνει τόσο άσχημα ψυχολογικά παρουσιάζοντάς σου κάτι ψεύτικο...
Ένας ακόμα λόγος είναι ότι μου έτρωγε, και θα μου έτρωγε πολύτιμο, αληθινό χρόνο! Προτιμώ να βγω έξω για ένα καφέ, παρά να κάτσω και να ''καώ'' στο fb...
Και όσον αφορά τις σχέσεις που κατά καιρούς έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι προσπαθείτε να κάνετε μέσω fb, ένα έχω να πω: ΕΛΕΟΣ!
Καλά ολόκληροι άντρες, μου κρύβεστε πίσω από τις δήθεν ντροπές σας, από τον κλειστό χαρακτήρα σας και προσπαθείτε να κάνετε κίνηση μέσω αυτού;;; Αμάν πια! Τι θα πάθετε αν πάτε στη κοπέλα και της το πείτε στα ίσια και φάτε και το άκυρο; Τι; Η πρώτη θα είναι ή η τελευταία; Θα ρίξετε τον εγωισμό; Την μύτη σας; Ότι θέλετε να το λέτε ευθέως... Να κοιτάζετε τον άλλο στα μάτια... Τότε θα το εκτιμήσουμε πραγματικά... Και να πιάσετε και σαν φοιτητές μία κουβέντα σαν άνθρωποι έτσι για άκυρο λόγο! Δεν χάλασε κι ο κόσμος..
Αλλά για να μην τα βάζω όλο και με τους άνδρες, φταίμε κι εμείς... Περιμένουμε το like του στο fb (και αν δεν κάνει υπόψιν αυτό είναι αιτία χωρισμού), περιμένουμε το σχόλιο στην φωτό που βγάλαμε στην Πάρο κάτω από τον έναστρο ουρανό, καθώς η θάλασσα έβρεχε τα ποδαράκια μας:P Έλεος... Αν το βλέπετε ότι ο άλλος είναι τα ζώα μου αργά, να το πείτε εσείς ότι σας αρέσει... Μας έπιασαν οι σεμνοτυφίες τάχα, τάχα...
Οι απόψεις μου, μπορεί να φαίνονται αναχρονιστικές, αλλά δεν με πειράζει... Προτιμώ να μιλήσω στο τηλέφωνο (να ακούσω τη φωνή του άλλου) με 3 άτομα όχι με 1003, προτιμώ να κρατάω για εμένα τις προσωπικές μου στιγμές (και όχι μόλις χώρισα αμέσως το τραγουδάκι που δίνει πόνο στον τοίχο - έτσι για να το μάθουν όλοι)!
Σας πέθανα με το μεγάλο κείμενο!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το πιο γελοίο είναι που κάποιες κοπέλες(κυρίως), αλλάζουν συνεχώς την φωτογραφία προφίλ τους και βάζουν την ίδια φωτογραφία μόνο και μόνο για να εμφανίζεται στην αρχική των άλλων και να μαζεύουν likes.
Πραγματικά αυτά τα άτομα έχουν κάποιο πρόβλημα και τους ενδιαφέρει τόσο πολύ να τραβούν την προσοχή.Έχουν ψυχολογικά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το πιο γελοίο είναι που κάποιες κοπέλες(κυρίως), αλλάζουν συνεχώς την φωτογραφία προφίλ τους και βάζουν την ίδια φωτογραφία μόνο και μόνο για να εμφανίζεται στην αρχική των άλλων και να μαζεύουν likes.
Πραγματικά αυτά τα άτομα έχουν κάποιο πρόβλημα και τους ενδιαφέρει τόσο πολύ να τραβούν την προσοχή.Έχουν ψυχολογικά!:P

αχχ πιστεύω πως όλοι/όλες το έχουμε κάνει έστω μια φορά όχι σε τέτοιο βαθμό όμως, είμαστε πιο προσγειωμένοι τύποι εμείς. βέβαια έρχεται και η στιγμή που βαριέσαι να βλέπεις την ίδια φωτογραφία κάθε μια ώρα και πατάς "διαγραφή φίλου"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω facebook απο το 2010, που ήμουν 11 χρονών. Δεν έβαζα φωτογραφίες μου μέχρι τα 13 μου, και επίσης μέχρι τότε είχα μετρημένους 20 φίλους που οι μισοί ήταν απο το σχολείο και οι άλλοι μισοί οικογένεια. Μετά, το 2012 ήθελα να έχω ένα πιο "ανοιχτό" προφίλ που θα δέχομαι ανθρώπους απο φόρουμ/παιχνίδια/γκρουπς. Το δημιούργησα και αυτή η κίνηση αποδείχτηκε κακή γιατί γέμισα αμέσως με άκυρους. :P

Έτσι αυτό το προφίλ έφαγε delete και έκανα ένα άλλο που είναι άτομα που γνωρίζω και άτομα που θέλω να γνωρίσω. Κρατάω ακόμη το πρώτο μου προφίλ, που έχω γνωστούς απο κατασκήνωση και οικογένεια. Πιο συχνά μπαίνω όμως στο άλλο. Οι δικοί μου ξέρουν τι παίζει με κάθε λογαριασμό.

Δεν πιστεύω πως θα μπορούσα να το κλείσω για πάντα, καθώς έχω άτομα μακριά και στο τηλέφωνο δε μπορώ να μιλάω. Αν δεν είχα άτομα μακριά θα του έδινα ένα γεεεεερό σουτάρισμα και θα μιλούσα με σκάιπ μόνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ? Πως ακριβώς γίνεται να εθιστεί κάποιος στο facebook? Καταλαβαίνω να είναι κάποιος εθισμένος στο τζόγο ή στα παιχνίδια γιατί εκεί τουλάχιστο κάτι κάνεις. Στο facebook πως εθίζεται κάποιος δηλαδή κοιτώντας φωτογραφίες των άλλων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ? Πως ακριβώς γίνεται να εθιστεί κάποιος στο facebook? Καταλαβαίνω να είναι κάποιος εθισμένος στο τζόγο ή στα παιχνίδια γιατί εκεί τουλάχιστο κάτι κάνεις. Στο facebook πως εθίζεται κάποιος δηλαδή κοιτώντας φωτογραφίες των άλλων?

Εθισμός στα likes. Να ανεβάζεις συνεχώς καινούργιο υλικό (φώτο, τραγούδια, check in, status) προκειμένου να μαζέψεις όσο το δυνατόν περισσότερα likes. Και να κοιτάς τα προφίλ "φίλων" σου, για να δεις άμα μαζεύεις περισσότερα από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ? Πως ακριβώς γίνεται να εθιστεί κάποιος στο facebook? Καταλαβαίνω να είναι κάποιος εθισμένος στο τζόγο ή στα παιχνίδια γιατί εκεί τουλάχιστο κάτι κάνεις. Στο facebook πως εθίζεται κάποιος δηλαδή κοιτώντας φωτογραφίες των άλλων?

Να τσεκάρει συνέχεια την αρχική του για ενημερώσεις, να ανεβάζει φωτογραφίες κλπ, να είναι οοοοοολη μέρα στο facebook και να βγαίνει μόνο όταν πρέπει να φάει ή να πάει στο μπάνιο, να είναι στο facebook ακόμα και όταν βρίσκεται εκτός σπιτιού.
Νομίζω αυτά!:P
Τραγικό πάντως όταν συμβαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top