The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν είναι από τα τόπικ που γίνονται για να πω εγώ κάτι , αλλά γιατί θέλω να ακούσω τους αγαπητούς συνφορουμίτες .

Προσωπικά , δεν κοίταξα το ρολόι μου ούτε μια φορά στην διάρκεια της ταινίας , οι ηθοποιοί ήτανε όλοι υπέροχοι , η lily cole πολύ εκφραστική , ο christopher plummer αυθεντικός , τα ειδικά εφέ , σκηνικά και κοστούμια άψογα . Υπήρχανε σκηνές κορύφωσης , καλή ροή που μοίραζε σωστά το υλικό της ταινίας , υπήρχε βεβαίως το καλό , το κακό και η λεπτή διαχωριστική γραμμή άναμεσά τους .

Τελικά , όμως τι έμεινε μετά το τέλος της ταινίας ; Αφού δεν ήτανε επιφανειακή ταινία χόλιγουντ , δεν δικαιούσαι να απαντήσεις τίποτα , πήγα για τα ποπ κορν .
Στεκοσινεφίλ , βοηθήστε με :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω παλι ηθελα πολυ να το δω αλλα οσοι φιλοι μου το ειδαν μου ειπαν οτι δεν αξιζει γιατι ηταν λεει μια βλακεια.:confused:


τελικα αξιζει?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
εγω παλι ηθελα πολυ να το δω αλλα οσοι φιλοι μου το ειδαν μου ειπαν οτι δεν αξιζει γιατι ηταν λεει μια βλακεια.:confused:


τελικα αξιζει?:worry:
κ εμενα τ ιδιο μ ειπανε....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν είναι από τα τόπικ που γίνονται για να πω εγώ κάτι , αλλά γιατί θέλω να ακούσω τους αγαπητούς συνφορουμίτες .

Προσωπικά , δεν κοίταξα το ρολόι μου ούτε μια φορά στην διάρκεια της ταινίας , οι ηθοποιοί ήτανε όλοι υπέροχοι , η lily cole πολύ εκφραστική , ο christopher plummer αυθεντικός , τα ειδικά εφέ , σκηνικά και κοστούμια άψογα . Υπήρχανε σκηνές κορύφωσης , καλή ροή που μοίραζε σωστά το υλικό της ταινίας , υπήρχε βεβαίως το καλό , το κακό και η λεπτή διαχωριστική γραμμή άναμεσά τους .

Τελικά , όμως τι έμεινε μετά το τέλος της ταινίας ; Αφού δεν ήτανε επιφανειακή ταινία χόλιγουντ , δεν δικαιούσαι να απαντήσεις τίποτα , πήγα για τα ποπ κορν .
Στεκοσινεφίλ , βοηθήστε με :smoke:

Συμπαθητική ήταν, αλλά μόνο αν σου αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες πιστεύω μπορείς να εκφέρεις μια πιο εμπεριστατωμένη γνώμη- κι εμένα δεν μου αρέσουν. :redface:

Γενικά πάντως δε μπορώ να πω πως βαρέθηκα, μου άρεσαν πολύ οι εναλλαγές των ηθοποιών στο ρόλο του Heath Ledger (τόσο που δεν κατάλαβα πως επρόκειτο για κάτι που αποφασίστηκε ως λύση ανάγκης εξαιτίας του ξαφνικού του θανάτου, αλλά είχα την αίσθηση πως αυτό ήταν κανονικά μέσα στο σενάριο!), η Lily Cole ήταν πανέμορφη και πολύ πολύ καλή στο ρόλο της και τα σκηνικά και τα εφέ ήταν, όπως είπες, πράγματι άψογα.
Ήταν όμως αυτό που έβλεπες. Δε μου άφησε κάτι.. Τι να σου μείνει άλλωστε από μια ταινία φαντασίας, εκτός από αυτό που σε κάνει να νιώθεις τη στιγμή που τη βλέπεις;..

Οι φίλοι μου πάντως που πήγαμε μαζί να τη δούμε, τη λάτρεψαν. Είναι τελείως υποκειμενικό, και έχει να κάνει κυρίως με το αν σου αρέσουν γενικότερα οι ταινίες αυτού του είδους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top