Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μπορατ, δεν ξερω εαν το προσεξες, αλλα δε σου προτεινε Σουβλακερι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπορατ, δεν ξερω εαν το προσεξες, αλλα δε σου προτεινε Σουβλακερι:P
Έχω ακριβώς την παρέα που θα τον πείσει να έρθει.

Μέρα και ώρα. :P
Pm me για πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
δεν τα πάω καλά με το ποτά γιατί έχω κακές εμπειρίες, όταν βγαίνω άντε να πιω κανα gordon's space αν κ προτιμώ τον καφέ που έχω τρελό κόλλημα..χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Votca λεμόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τελευταια το χω ριξει στο Strawberry Daquiri.:P

μαρεσει που ναι ροζ:D:P



Υλικά για το Strawberry Daquiri
- 30 ml λευκό ρούμι
- 30 ml χυμό lime
- 30 ml φράουλες
- 15 ml strawberry schnapps
- 1 κουταλιά ζάχαρη άχνη
- θρυματισμένο πάγο
Όσον αφορά στην εκτέλεση απλά βάλτε όλα τα υλικά μέσα στο blender, ανακατέψτε μέχρι να σπάσει ο πάγος σε ψιλά κομμάτια και σερβίρετέ το παγωμένο στο ποτήρι που σας αρέσει, γαρνίροντας με μία φράουλα. Έχω δει σε διάφορα μαγαζιά να σερβίρουν το Daquiri από τα κλασικά ποτήρια κοκτέιλ μέχρι χαμηλά ποτήρια, οπότε βάλτε το στο ποτήρι που σας αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaisarionas

Νεοφερμένος

Ο kaisarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τώρα που πλησιάζει το καλοκαίρι λευκό κρασι:
α)έχει μόνο 55 θερμίδες
β)δεν νοθεύεται
γ)συνηθως το χρεώνουν πιό φθηνά από τα άλλα ποτά...
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

kaisarionas

Νεοφερμένος

Ο kaisarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δεν μπορούν να το "νερώσουν"??????? :whistle:
σίγουρα αλλά δεν μου έχει τύχει. και αν γίνεται πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με τις μπόμπες. Έχω πάθει μεγάλη ζημιά από βότκα σε πολύ γνωστό μαγαζί της παραλιακής :sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
malibu ανανα
vodka λεμονι
north
cosmopolitan
μαργαριτα φραουλα
long island
bacardi cola


αυτα συνηθως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
έχει δοκιμάσει κανείς mai tai(το ποτό:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
έχει δοκιμάσει κανείς mai tai(το ποτό:D)

ναι :redface:

εκεί που χόρευα έξαλλα δίπλα από την μπάρα , ρίχνω κάτω το ποτό ενός δίμετρου γορίλα και πριν προλάβω να ζητήσω συγγνώμη , με άρχισε στο mai tai και το κουνφού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ξέρω Μάη Τάη, Κουν Φου, Καράτε
και άλλες 47 επικίνδυνες λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ανάλογα με την εποχή και σε ποιο μαγαζί είμαι.
Το καλοκαίρι συνήθως πίνω cocktails (mojito, cosmopolitan, margarita, caipirinia).
Σε μπιραρίες συνήθως παίρνω μοναστηριακές μπίρες.
Τον χειμώνα, αν δεν είμαι σε μπιραρία, πίνω ρούμι ή καμιά απλή μπίρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Συνήθως πίνω φυσικό χυμό πορτοκαλί (αν πάω σε καφετέρια). Ειδάλλως πίνω Bacardi Breezer καρπούζι, λεμόνι ή πορτοκάλι. :)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Βρηκα μπιρα που να μπορω να πιω κι εγω! Γενικα με το αλκοολ δεν τα παω καλα, μονο λιγο κρασακι αντεχω. Aνακαλυψα προχθες σε μια αυστριακη μπυραρια στη Γλυφαδα τη Veltins lemon. Παιζει να ενθουσιαστηκα τοσο γιατι εμοιαζε με λεμοναδα περισσοτερο, ηταν απιστευτα δροσιστικη και νοστιμη. Δεν αφηνε την κλασσικη πικραδα και τελειωσε στο τσακα τσακα. Και μια με ροδι ειχα δοκιμασει παλιοτερα και πινοταν στο ιδιο μαγαζι. Ξερει κανεις αν μπορω να την βρω σε super market?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ειδάλλως πίνω Bacardi Breezer καρπούζι :)

-petros

Mιαμ μιαμ.:happy: Πολύ μ'αρέσει αυτή η γεύση.

Χμ, εγώ μπυρίτσα...Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να δοκιμάσω και άλλες μάρκες από τις ήδη γνωστές...
Κρασάκι μου αρέσει επίσης πολύ. Και αν είναι κόκκινο ημίγλυκο έχω κέφια.:redface:

Από δοκιμές,μια φορά είχα πιει ένα ursus που είναι καλούλι...Γλυκό ποτάκι θα έλεγα..
Bacardi με coca cola μέσα επίσης, που δεν τρελαίνομαι θα έλεγα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τελευταια πινω μαρτινι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Βρηκα μπιρα που να μπορω να πιω κι εγω! Γενικα με το αλκοολ δεν τα παω καλα, μονο λιγο κρασακι αντεχω. Aνακαλυψα προχθες σε μια αυστριακη μπυραρια στη Γλυφαδα τη Veltins lemon. Παιζει να ενθουσιαστηκα τοσο γιατι εμοιαζε με λεμοναδα περισσοτερο, ηταν απιστευτα δροσιστικη και νοστιμη. Δεν αφηνε την κλασσικη πικραδα και τελειωσε στο τσακα τσακα. Και μια με ροδι ειχα δοκιμασει παλιοτερα και πινοταν στο ιδιο μαγαζι. Ξερει κανεις αν μπορω να την βρω σε super market?

Δοκιμασε και τις Timmermans... Εχει σιγουρα βατομουρο και κερασι, νομιζω και ροδακινο...Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν γτ ειμαι της βαριας μπιρας αλλα αν σου αρεσε η Veltins θα σου αρεσει και αυτη μαλλον...

Για εξω?? Η καμια μπυριτσα, οποτε παει αναλογα με την διαθεση και την θερμοκρασια...
Απο ποτακι, συνηθως κιτρινη τεκιλα με παγο ή βοτκα με στυμενο λεμονι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Breezer καρπουζάκι κι εγώ! :D Παλιά έπινα vodka αλλά είναι βαριά για 'μένα και την έκοψα.
Δεν μου αρέσει καθόλου η μπύρα, κρασί πίνω ίσα για να δοκιμάσω. Μόνο σαμπάνια μπορεί να πιω ολόκληρο ποτήρι. Τουλάχιστον ξέρω ότι οι πιθανότητες να γίνω αλκοολική είναι πολύ μικρές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Tις εχω δοκιμασει, πολυ γλυκες μου ειχαν φανει. Thanks anyway :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top