Ποσό καλά τα πάτε με τον σύντροφο σας;

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μήπως πρέπει να κάνεις γενικά έναν ξεκαθαρισμό στη ζωή σου με βάση το τι θέλεις πραγματικά και τι όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secretary

Νεοφερμένος

Η secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σ'αυτό έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να ξέρω τι θέλω αν δεν το βρω πρώτα... μπορεί να νομίζω ότι θέλω κάτι αλλα μετά να μην με ικανοποιεί... από τη μία θέλω να είμαι μόνη αλλά από την άλλη μου λείπει μια αγκαλιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άρα οκ τώρα που έχω να ασχολούμε δεν θα με ενδιαφέρει να χωρίσω... :P

-1 :(

σόρρυ αλλά σχέσεις που ξεκινάνε έτσι.... δεν μπορούν να έχουν αίσιο τέλος....
κάτσε λίγο και σκέψου καλύτερα.... δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις ούτε στον εαυτό σου ούτε στους άλλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secretary

Νεοφερμένος

Η secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οκ ρε παιδιά δεν θα παίξω μαζί τους, με τον νυν θα χωρίσω, πρέπει να χωρίσω και πρέπει να γίνει σύντομα πριν μπλεχτούν τα πράγματα... το ποιο σωστό δεν είναι όταν δεν περνάς καλά σε μια σχέση να φεύγεις και να ψάχνεις για κάτι καλύτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτό είναι το πιο σωστό και φυσικά το ξέρεις.....
και μην νιώθεις άσχημα που νιώθεις φόβο να προχωρήσεις καθώς και να χωρίσεις....
ΟΛΟΙ ή έστω οι περισσοτεροι έχουμε βρεθεί στη θέση σου....
Εγώ πάντως έχω βρεθεί ;)
Εγώ θυμάμαι να έχω σκεφτεί αρκετές φορές όπως εσύ πριν, αλλά ευτυχώς για μένα, πάντα βρισκόταν κάποιο άτομο να μου υπενθυμίσει αυτό που ήδη γνωριζα... το σωστό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
... από τη μία θέλω να είμαι μόνη αλλά από την άλλη μου λείπει μια αγκαλιά...


Όλοι χρειαζόμαστε μια αγκαλιά, αλλά μια ουσιαστική αγκαλιά, που όταν χωθούμε μέσα της θα μας γλυκάνει τη στεναχώρια, θα μας μεγαλώσει τη ευτυχία, θα μας κάνει να ξέρουμε ότι ΚΑΠΟΙΟΣ μας αγαπά και μας σέβεται πραγματικά. Στη δική σου σχέση αυτό δεν σου το παρέχει ο φίλος σου, οπότε στην ουσία νομίζω ότι κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλό σου. Αυτό που έχεις δεν είναι φυσιολογική και ισότιμη σχέση, απλά έχεις βρει έναν άνθρωπο να σε πληγώνει και να σε στεναχωρεί.
Νομίζεις ότι κάτι τέτοιο σου αξίζει?
Νομίζεις ότι αυτού του είδους η "σχέση" σε καλύπτει?
Γιατί μένεις μ'αυτόν τον άνθρωπο?

Νομίζω ότι πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις τι συμβαίνει ΜΕ ΣΕΝΑ και για ποιούς λόγους ανέχεσαι εσύ μια τέτοια κατάσταση και όχι γιατί ΕΚΕΙΝΟΣ συμπεριφέρεται έτσι. Το πρόβλημα είναι δικό σου και όχι δικό του. Αυτός βρίσκει και τα κάνει. Εσύ τι βρίσκεις και τα ανέχεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Σ'αυτό έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να ξέρω τι θέλω αν δεν το βρω πρώτα... μπορεί να νομίζω ότι θέλω κάτι αλλα μετά να μην με ικανοποιεί... από τη μία θέλω να είμαι μόνη αλλά από την άλλη μου λείπει μια αγκαλιά...

Είμαι σίγουρη πως ξέρεις οτι με αυτή τη λογική δεν θα καταλύξεις πουθενά, απλά θα αναλώνεσαι με ανουσιες σχέσεις χωρίς να περνάς καλά. Πιστεύω πως αν δεν το επιλέξεις εσύ η ίδια δεν πρόκειται ποτέ να μείνεις μόνη, όμως μέσα από τέτοιες ιστορίες που δεν σε γεμίζουν θα νιώθεις πάντα κάτι να σου λείπει. Κάποτε μπήκα κι εγώ σε αυτό το τριπάκι γιατί φοβόμουν να μείνω μόνη. Πίστευα πως καλύτερα να είμαι με κάποιον που δεν με καλύπτει συναισθηματικά παρά μπακούρι. Τελικά κατάλαβα πως εκείνη την περίοδο, που ήμουν σε μια τέτοια σχέση αλλά έπαιζα και με άλλους εκ του ασφαλούς, ήμουν πιο μόνη από ποτέ γιατί κανείς τους δεν με νοιάστηκε και απλά έχανα το χρόνο μου. Δεν μετανιώνω βέβαια γιατί όλο αυτό με έκανε να εκτημήσω άλλα πράγματα σε μια σχέση που είναι πολύ πιο συμαντικά και ουσιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Καλημέρα! το Σαββατοκύριακο βρεθήκαμε για 2 ώρες.... του είπα κάτι που με ενόχλησε και αντί να καθήσει να το συζητήσει σαν άντρας πήγε στο δωμάτιο του και κάθησε στο pc. χθες μιλήσαμε για πολύ λίγο αλλά οκ ήμασταν καλά και αργά το βράδυ μου έστειλε μήνυμα κάποιος που γνώρισα την κυριακή κια μου είπε ότι του άρεσα:redface: , άρα οκ τώρα που έχω να ασχολούμε δεν θα με ενδιαφέρει να χωρίσω... :P

Secretary πόσων ετών είσαι;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secretary

Νεοφερμένος

Η secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
21...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μικρή είσαι... Καλό μου, απλά δε σου αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secretary

Νεοφερμένος

Η secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλημέρα! χώρισα χθες το απόγευμα... νιώθω καλά όμως... του είπα ότι θέλω να είμαι μαζί του και να είμαι καλά αλλά από τη στιγμή που δεν είμαι καλά δεν υπάρχει λόγος να είμαι μαζί του... εννοείται ότι άρχισε να μου λέει ότι δεν τον καταλαμβαίνω και τα γνωστά. ααα και μου είπε ότι έτσι είναι...και εγώ του είπα οκ..μείνε έτσι αλλά χωρίς εμένα. That's the end of the story!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα δεις ό΄τι μόλις περάσει λίγος καιρός, θα πατήσεις στα πόδια σου και θα είσαι πολύυ πιο δυνατή από πριν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θα δεις ό΄τι μόλις περάσει λίγος καιρός, θα πατήσεις στα πόδια σου και θα είσαι πολύυ πιο δυνατή από πριν... :)

....και επίσης όταν γνωρίσεις κάποιο άλλο αγόρι, που θα σε σέβεται και θα θέλει να είναι πάνω απ'όλα μαζί σου, τότε θα αρχίσεις να αναρωτιέσαι : ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ?????


Όλα καλά θα πάνε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Έτσιιι :clapup:

Όταν βρεις κάποιον ο οποίος θα σε αγαπάει πραγματικά και θα νοιάζεται για σένα και θα στηρίζει τη σχέση σας θα καταλάβεις πως έπρεπε να το έκανες από ποιό νωρίς καθώς πολύ απλά μόνο χρόνο έχασες. ;)






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Έτσιιι :clapup:

Όταν βρεις κάποιον ο οποίος θα σε αγαπάει πραγματικά και θα νοιάζεται για σένα και θα στηρίζει τη σχέση σας θα καταλάβεις πως έπρεπε να το έκανες από ποιό νωρίς καθώς πολύ απλά μόνο χρόνο έχασες. ;)

-petros
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Σωστός ο Πέτρος!!
Κουκλίτσα μόνο πρόσεχε μην σε πάρει κανένα τηλ σου κλαφτεί και υποκύψεις! Οι άνθρωπου δεν αλλάζουν και σε τέτοιες περιπτώσεις όσο περισσότερες ευκαιρίες δίνεις τόσο πιο πολύ χρόνο χάνεις!Πιστεψέ με την έχουμε πατήσει όλοι έτσι!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secretary

Νεοφερμένος

Η secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά να'στε καλά! με βοηθήσατε πολύ! χχχχχχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Οι άνθρωπου δεν αλλάζουν και σε τέτοιες περιπτώσεις όσο περισσότερες ευκαιρίες δίνεις τόσο πιο πολύ χρόνο χάνεις!

Γι αυτό λέει το άσμα πολύ σωστά:
Κάθε που γύριζα το πανηγύριζα την ίδια έκανα υπομονή
όμως γελάστηκα σε όλες βιάστηκα
καμμιά δεν άξιζες επιστροφή.
Επιστροφές καταστροφες έχω για σένανε κάνει πολλές....
Κι ας τα περιφρονείτε ορισμένοι τα λαικά τραγούδια, μια χαρά τα λένε(κάποιες φορές):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top