Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι απαίσια είναι τα "πρώτα ραντεβου" και ειδικά το σημείο όπου
"μα οχι, θα πληρωσω εγω" - "μα σε παρακαλώ, πρωτή φορα βγαίνουμε" - "χμμ.. καλα τοτε!" (γυναικούλα)

προτιμω τα ραντεβού χωρίς νούμερο 8)





κατι άλλο
ε εντάξει εχει σημασία καποιες φορες ποιος πληρωνει, ειδικά όταν ο ένας ξεχνάει συχνά πως είναι σειρά του να πληρώσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Την πρώτη φορά θα πληρώσω. Και τις επόμενες θα προσφερθώ και θα το κάνω μάλλον.
Ωστόσο , θα με εξέπλητε ευχάριστα το να μην με αφήσει η κοπέλα να το κάνω (με έξυπνο τρόπο). Θα μου έδειχνε ότι είναι δυναμική και ανεξάρτητη.
Αν πληρώνω όλο εγώ, κάποια στιγμή θα αναρωτηθώ σοβαρά αν αυτός είναι τελικά ο σκοπός της σχέσης (True Story).
Βέβαια όλο αυτό είναι σχετικό, πχ ανάλογα με το αν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ισότητα θέλαμε, ας προσέχαμε......... τι διλήμματα ακολουθούν....

Πιστεύω ότι χρειάζεται από την αρχή ένα ξεκαθάρισμα.

1, Αν κύριε θέλεις να κάνεις τον ιππότη και σένα κοπέλα μου σου αρέσει ο ρόλος της δεσποσύνης κερνάει πάντα ο κύριος......

2, Αν θέλεις κύριε να κερνάει πάντα η γυναίκα τότε είσαι επισήμως ζιγκολό....

3, Αν πιστεύετε και οι δύο στην ισότητα τότε μισά μισά.

Για απλά ραντεβού λοιπόν έχουμε τρεις υποκατηγορίες.

Το θέμα είναι να βρεις σε ποια ανήκεις εσύ και να ελπίζεις ο/η σύντροφος να ανήκει στην ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1, Αν κύριε θέλεις να κάνεις τον ιππότη και σένα κοπέλα μου σου αρέσει ο ρόλος της δεσποσύνης κερνάει πάντα ο κύριος......

2, Αν θέλεις κύριε να κερνάει πάντα η γυναίκα τότε είσαι επισήμως ζιγκολό....

3, Αν πιστεύετε και οι δύο στην ισότητα τότε μισά μισά.

υπαρχει και περιπτωση του οποιος εχει..καθε φορα

κοινως να μην του δωσεις τοση σημασια πια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ισότητα θέλαμε, ας προσέχαμε......... τι διλήμματα ακολουθούν....



1, Αν κύριε θέλεις να κάνεις τον ιππότη και σένα κοπέλα μου σου αρέσει ο ρόλος της δεσποσύνης κερνάει πάντα ο κύριος......


Ιππότης θεωρείται κάποιος όταν συνοδεύει την κοπέλα το βράδυ μέχρι το σπίτι της, μην τυχόν και της επιτεθεί κάνα ανώμαλο τέρας.Αυτός που κερνάει πάντα μάλλον ΜΑΛΑΚΑΣ λέγεται.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ιππότης θεωρείται κάποιος όταν συνοδεύει την κοπέλα το βράδυ μέχρι το σπίτι της, μην τυχόν και της επιτεθεί κάνα ανώμαλο τέρας.Αυτός που κερνάει πάντα μάλλον ΜΑΛΑΚΑΣ λέγεται.;)

και αυτός που δε κερνάει ποτέ τσιγκούνης:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
και αυτός που δε κερνάει ποτέ τσιγκούνης:whistle:

Αν έχει φράγκα τότε ναι είναι τσιγκούνης αν δεν έχει τότε είναι απλά φτωχός:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
...αν δεν έχει τότε είναι απλά φτωχός:/:

οι χωρισμενοι.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Hahahah καλόoo!!:D
Αλλά να το ξενερώσω λιγάκι;:redface:
Και χωρίς μάνι μια χαρά γιορτάζεις, θέληση να υπάρχει κι όλα γίνονται.
Το χάλασα ε;:redface:

:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αληθινή ιστορία: Μια φίλη μου έβγαινε με ένα παιδί, και τα πλήρωναν όλα μισά - μισά από το πρώτο ραντεβού.
Δεν της πολυάρεσε που δεν είχε προσφερθεί να κεράσει, αλλά οκ, δεν ήταν λόγος να τον αφήσει, περνούσε καλά μαζί του.
Μια φορά έχουν βγει να φάνε σε ένα εστιατόριο. Ζητάνε το λογαριασμό, αλλα ο σερβιτόρος αργεί να τον φέρει.
Η κοπέλα πάει στην τουαλέτα. Όταν γυρνάει της λεέι ο καλός της "Ήρθε ο λογαριασμός αλλα επειδή ήσουν στην τουαλετα, πήρα τα μισά απ την τσάντα σου".
Η κοπέλα έμεινε παγωτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλά νομίζω πως τα περιστατικά που περιγράφει η κοπέλα είναι πάρα πολύ ακραία. Γιατί να συμπεριφερθεί κάποιος έτσι?? Αν είναι δυνατόν...ακόμα και η φάση στο εστιατόριο για μένα είναι απαράδεκτη κίνηση..κέρνα μια φορά ρε αδερφέ και θα σε κεράσει και η κοπέλα αν δει πως βρέθηκες σε δύσκολη θέση. Ειδικά όταν είσαι με τον άλλον, μια μικρή υποχώρηση δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα..δηλαδή αυτοί που ζούνε μακριά και πληρώνουν τόσα για την μετακίνηση,βλάκες είναι?:P Γιατί σίγουρα κάποιος θα μετακινηθεί περισσότερες φορές για να δει τον άλλον, ειδικά όταν υπάρχει οικονομικό θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Η πιο άβολη στιγμή είναι η ώρα του λογαριασμού. Πάντα προσφέρομαι να πληρώσω τα πάντα,αν δεν πιάσει ,προσφέρομαι να πληρώσω τα μισά , ούτε αυτό πιάνει άρα από το να τσακωθούμε τον αφήνω να πληρώσει. Από την μια μου αρέσει το πρώτο να το πληρώνει ο άντρας αλλά ως ιδέα γιατί στην πράξη γίνομαι παντζάρι και νιώθω πολύ άσχημα.Έχουμε και δύσκολους καιρούς και αν μη τι άλλο δεν θέλω να είμαι επιπλέον βάρος στο πορτοφόλι κανενός. Για αυτό πάντα παίρνω ό,τι πιο φθηνό υπάρχει :P Από κει και πέρα περιμένω και θέλω να πληρώσω εγώ στο δεύτερο, είναι η σειρά μου dude.Δεν έχω κανένα πρόβλημα, μισά μισά ή ο καθένας τα δικά του στην συνέχεια. Αλλά όχι να πληρώνει πάντα εκείνος! Με τίποτα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AmaliaBlack

Νεοφερμένος

Η AmaliaBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μα φυσικα μισα μισα!!! Απο την μια θελουμε να ειμαστε ανεξαρτητες αλλα απο την αλλη θελουμε να μας πληρωνει τον λογαριασμο;;;; Ε οχι ρε κοριτσια! Ενταξει ειναι ωραιο να προσφερθει αλλα δν ειναι σωστο να δεχτουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πληρωνεις εσυ στην αρχη,,και μετα της λες

"μου τα χρωστας και θα μου τα πληρωσεις μετα σε ειδος.. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μα φυσικα μισα μισα!!! Απο την μια θελουμε να ειμαστε ανεξαρτητες αλλα απο την αλλη θελουμε να μας πληρωνει τον λογαριασμο;;;; Ε οχι ρε κοριτσια! Ενταξει ειναι ωραιο να προσφερθει αλλα δν ειναι σωστο να δεχτουμε!

ΕΥΓΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.Άντε γιατί θα πάμε φυλακή με αυτό το ρυθμό..:hmm:

Πέρα από την πλάκα, μισά μισά κάποιες φορές, ενώ εξίσου πολλές πλερώνει ο γαμπρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν βγαίνω με το αγόρι μου, πληρώνει μόνο αυτός.Όταν κάνω κίνηση να πληρώσω και εγώ τσαντίζεται και δεν θέλει καθόλου να πληρώσω εγώ.
Εγώ όμως δεν αισθάνομαι καλά , δεν μπορώ να έχω κάποιον που να με πληρώνει συνέχεια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγώ πάντως όταν βγαίνω με το αγόρι μου, πληρώνει μόνο αυτός.Όταν κάνω κίνηση να πληρώσω και εγώ τσαντίζεται και δεν θέλει καθόλου να πληρώσω εγώ.
Εγώ όμως δεν αισθάνομαι καλά , δεν μπορώ να έχω κάποιον που να με πληρώνει συνέχεια :/:

Τα ίδια πάθαινα και εγώ στις αρχές που βγαίναμε. Και δεν ένιωθα άσχημα μόνο για έμενα ένιωθα γιατί δούλευε τα σουκου μόνο λόγο σχολείου, και του εξηγούσα ρε μωρό μου 5 φράγκα περνάνε από το χέρι σου δεν είναι ανάγκη να τα τρως άσε με να πληρώσω μια φορά εγώ, κατευθείαν νεύρα και άρνηση...

Πλέον όμως που δεν δουλεύει μια χαρά έχει μαζευτεί :P Βασικά ήμαστε και σε περίεργη φάση οικονομικά αυτό το καιρό όποτε τι μια πληρώνει ο ένας, την άλλη ο άλλος...

Και σε άλλες περιπτώσεις που μοιράζουμε τα έξοδα είναι σε διακοπές ή δύο μέρες που πάμε στα χωριά μας, πχ ο ένας πληρώνει εισιτήρια, ο άλλος πληρώνει το φαγητό το βράδυ κλπ. Τις πιο πολλές φορές του τα δίνω τα δικά μου να τα έχει πάνω του γιατί εγώ ΠΆΝΤΑ όταν έχω πολλά λεφτά ή τα χάνω,ή μου αρπάζουν τη τσάντα ή που αρπάζουν τα λεφτά μέσα από τη τσάντα, γενικά πολλά παρατράγουδα, του τα δίνω και κάνει κουμάντο αυτός, μετά αναλόγως αν έχουν περισσέψει αρκετά μου τα δίνει, αλλιώς τα κρατάει μαζί με τα δικά του και πληρώνει καφέδες κλπ για κανά μήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στο πρωτο ραντεβου αν προθυπομοιηθει το αγορι να πληρωσει δεν θα επιμεινω...
Στα επομενα ομως εννοειται μισα-μισα!!!Περασαν οι εποχες που ο αντρας πληρωνε για ολα....
Ειχαμε τις σουφραζετες,τη χειραφετηση της γυναικας κτλ...Μακαρι να ημασταν ισοι σε ολα αλλα τουλαχιστον εμενα η σταση μου ειναι αυτη....Δεν θελω σπονσορα..Οι ανθρωποι σε μια σχεση ειναι ισοτιμοι κ αυτο πρεπει να εκφραζεται σε καθε πτυχη του κοινου τους βιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top