Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Να είσαι γκέι και να νιώθεις άσχημα είναι αδικαιολόγητο. Και δεν φταίει ποτέ ο γκέι γι'αυτό.

όταν λες νιώθεις άσχημα εννοείς φαντάζομαι ότι είναι αδικαιολόγητο να νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου...

γιατί εγώ νιώθω πολύ άσχημα που είμαι γκέι, όχι επειδή είναι κακό να είσαι γκέι, αλλά με την έννοια του ότι δεν μπόρεσα να χαρώ κάποια πράγματα που χάρηκαν οι συνομήλικοί μου και που τα τελευταία 4-5 χρόνια έχω (ψυχολογικά) περάσει τα πάνδεινα....

για να γίνω πιο σαφής, νιώθω άσχημα κυρίως λόγω της στάσης που τηρεί η κοινωνία και λόγω των δυσκολιών που υπάρχουν (ειδικά στην ηλικία μου) του να βρεις κάποιον να μιλήσεις


όμως δεν νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου εδώ και καιρό, καθώς συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να αλλάξω αυτό που είμαι και πως το ότι είμαι αυτό που είμαι ξεπερνάει κατα πολύ τις δικές μου δυνάμεις και επιλογές και πως οφείλω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ ώστε να βγει κάτι καλό απο αυτή την ιστορία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχει μηδέν διαφορά.
δηλαδη εσυ μισεις τους ναρκομανεις και πρεπει να τους εξολοθρευσεις?ξερεις αυτη η λογικη ποσους αιωνες πισω μας γυρνα?τοτε που καιγαμε τους ανθρωπους για να εξαγνιστει η κοινωνια...
εγω μισω τα ναρκωτικα και θελω να εξαφανισω απο προσωπου γης!να κανω το ιδιο και με τους ναρκομανεις?αυτο μου λες?να βγω στο δρομο και να σκοτωνω ναρκομανεις,οπως παλιασκοτωναν ψυχολογικα αρρωστους ανθρωπους,ομοφυλοφιλους κλπ?

σαν ειναι καποιος αρρωστος και αντι να τον θεραπευεις να τον σκοτωνεις...

ο διαχωρισμος συμπεριφορας και του ιδιου του ανθρωπου ειναι κατακτηση της σημερινης κοινωνιας...

οπως λεει και η εκκλησια..πολεμαμε την αμαρτια οχι τον αμαρτωλο...


Πρώτη φορά ακούω να είναι κανείς γκέι ή ναρκομανής με το ζόρι-χωρίς να θέλει!!!!!!!
Αυτοί που δηλώνουν κατά των γκέι,ενώ είναι γκέι,κατ'εμέ είναι για φτύσιμο.
ναι αλλα υπαρχει εθισμος και θελεις βοηθεια..θελεις δηλαδη να μην θεωρουνται αρρωστοι οι ναρκομανεις πχ?-οκ!να τους χωνουμε φυλακη ως απλα κατηγορουμενους επειδη καταναλωνουν παρανομη ουσια!υπαρχει εθισμος και ψυχικες διεργασιες που θελει να απαλαγει ενας ανθρωπος απο αυτες και δεν μπορει το τσιγαρο πχ...μπορει να τις ξεκινησε με τη θεληση του ,αλλα μετα εχασε τον ελεγχο και θελει βοηθεια για να βγει απο τη φυλακη των ουσιων πχ ή του μυαλου του...

υπαρχουν πραγματα ουσιες και συμπεριφορες που υπερβαινουν τη θεληση μας...
δεν ειμαστε Θεοι...

και οσο για την ομοφυλοφιλια..ειμαι κατα της συμπεριφορας οχι κατα των ανθρωπων που την κανουν ,οι οποιοι θα μπορουσαν να ειναι και φιλοι μου αν ειναι καλου χαρακτηρα και τα παμε καλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
ειμαι κατα μιας συμπεριφορας ή συνηθειας..αλλα οχι κατα του ανθρωπου //.ειμαι κατα των ναρκωτικων αλλα αγαπω και προσπαθω να βοηθησω τους ναρκομανεις..ειμαι κατα καποιων στοιχειων ή γουστου ενος χαρακτηρα αλλα οχι κατα του ανθρωπου...

υπαρχει τεραστια διαφορα...

Αυτό που αναφέρει ο Άγγελος είναι το (εξ Αμερικής νομίζω) 'hate the sin, not the sinner' με την έννοια να 'μισούμε την αμαρτία αλλά όχι τον αμαρτωλό'. (βέβαια αυτό είναι λίγο οφφτόπικ γιατί άλλο καταλαβαίνω εγώ ως 'αμαρτία', άλλο ο Άγγελος κτλ κτλ)

φαντάζεσαι εγώ 17 χρονών που είμαι να τρέχω σε gay club?????

Εγώ πάλι δεν θα σου πρότεινα ούτε μεγαλύτερος να πηγαίνεις σε γκέι κλαμπ πάντως (δεν ξέρω, εγώ έχω συνηθίσει να πηγαίνω σε...κανονικά μέρη και μου κακοφαίνεται κάπως:P...καμία όρεξη δεν έχω να πάω σε κάποιο πάντως). Ίσως όταν μεγαλώσεις λίγο (ενηλικιωθείς κίολας;)) να ξανασκεφτείς να πας.

φαντάζεσαι να τον ρωτήσω ευθέως τον τύπο (με τον οποίο είμαστε στο ίδιο τμήμα) και να μου πει πως δεν είναι??? πώς θα κάνουμε μάθημα μαζί μετα?? δεν είναι τόσο απλό, μάλλον μέσω ηγουμενίτσας πρέπει να το πας το όλο θέμα στην ηλικία μου αλλά και πάλι...

Καλά βρε παιδί μου και εσύ, δεν τον ρωτάς ευθέως. Κατ' αρχάς κάνετε παρέα, και το πας απ' εκεί. Τον παρακολουθείς στο σχολείο ποιους/ποιες κοιτάει, βλέπεις τι θέματα συζητάει μαζί με τις φίλες του, τι θέματα θα συζητάει μαζί σου. Μπορείς ακόμα και να τον ρωτήσεις αν υπάρχει καμιά κοπέλα (ή τι ωραία βυζι@ έχει η απέναντι κοπέλα και να δεις την αντίδραση του:P - καλά αυτό ίσως όχι γιατί μπορεί να σε περάσει για στρ8). Αναλύεις όλα τα παραπάνω και βγάζεις ένα συμπέρασμα. (Καλά, το ξέρω ότι ακούγεται εύκολο στην θεωρία αλλά πάντα είναι δυσκολότερο στην πράξη!) Εγώ πιστεύω πάντως ότι η φιλική τριβή μαζί του θα σου δώσει παραπάνω στοιχεία για τον σεξουαλικό του προσανατολισμό!:)

όμως δεν νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου εδώ και καιρό, καθώς συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να αλλάξω αυτό που είμαι και πως το ότι είμαι αυτό που είμαι ξεπερνάει κατα πολύ τις δικές μου δυνάμεις και επιλογές και πως οφείλω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ ώστε να βγει κάτι καλό απο αυτή την ιστορία....

Χμμμ..αυτό εγώ πάλι δεν το κατάλαβα. Δεν είσαι δηλαδή, 'εντάξει' που είσαι ομοφυλόφιλος? Δεν το έχεις αποδεχτεί? Απλά το δέχεσαι με την έννοια ότι 'ε, εντάξει, δεν μπορώ να το αλλάξω ούτως ή άλλως, οπότε πρέπει να το δεχτώ'? (Δεν τα λέω ειρωνικά αυτά)

Αυτό που μάλλον θέλω να πω είναι ότι (σιγά-σιγά) είναι καλύτερο να αποδεχτείς ότι αυτό είναι ένα κομμάτι του εαυτού σου, μέρος του χαρακτήρα σου..και ότι δεν έχεις πρόβλημα με αυτό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
δηλαδη εσυ μισεις τους ναρκομανεις και πρεπει να τους εξολοθρευσεις?ξερεις αυτη η λογικη ποσους αιωνες πισω μας γυρνα?τοτε που καιγαμε τους ανθρωπους για να εξαγνιστει η κοινωνια...

Να τους .....εξολοθρεύσω; Όχι,βέβαια! Δεν τους μισώ.
Το να καταλαβαίνεις τον άλλο όμως δεν σημαινει οτι τον δικαιολογείς. Γιατί ένας ναρκομανής το επιλέγει. Ο ομοφυλόφιλος όμως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Καλά βρε παιδί μου και εσύ, δεν τον ρωτάς ευθέως. Κατ' αρχάς κάνετε παρέα, και το πας απ' εκεί. Τον παρακολουθείς στο σχολείο ποιους/ποιες κοιτάει, βλέπεις τι θέματα συζητάει μαζί με τις φίλες του, τι θέματα θα συζητάει μαζί σου. Μπορείς ακόμα και να τον ρωτήσεις αν υπάρχει καμιά κοπέλα (ή τι ωραία βυζι@ έχει η απέναντι κοπέλα και να δεις την αντίδραση του:P - καλά αυτό ίσως όχι γιατί μπορεί να σε περάσει για στρ8). Αναλύεις όλα τα παραπάνω και βγάζεις ένα συμπέρασμα. (Καλά, το ξέρω ότι ακούγεται εύκολο στην θεωρία αλλά πάντα είναι δυσκολότερο στην πράξη!) Εγώ πιστεύω πάντως ότι η φιλική τριβή μαζί του θα σου δώσει παραπάνω στοιχεία για τον σεξουαλικό του προσανατολισμό!:)

αυτό ακριβώς κάνω!



Χμμμ..αυτό εγώ πάλι δεν το κατάλαβα. Δεν είσαι δηλαδή, 'εντάξει' που είσαι ομοφυλόφιλος? Δεν το έχεις αποδεχτεί? Απλά το δέχεσαι με την έννοια ότι 'ε, εντάξει, δεν μπορώ να το αλλάξω ούτως ή άλλως, οπότε πρέπει να το δεχτώ'? (Δεν τα λέω ειρωνικά αυτά)

Αυτό που μάλλον θέλω να πω είναι ότι (σιγά-σιγά) είναι καλύτερο να αποδεχτείς ότι αυτό είναι ένα κομμάτι του εαυτού σου, μέρος του χαρακτήρα σου..και ότι δεν έχεις πρόβλημα με αυτό! :)

από που κατάλαβες εσύ ότι δεν έχω αποδεχτεί τον εαυτό μου??...Μα αυτό ακριβώς αυτό λέω, ότι έχω αποδεχτεί το εαυτό μου και ότι είμαι μια χαρά με αυτο που είμαι και αν για κάτι νιώθω άσχημα είναι για τα δύσκολα χρόνια που (όχι μόνο εγώ αλλά και οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι θεωρώ) πέρασα και για την γνώμη που η κοινωνία έχει για εμάς...δεν ανέφερα πουθενά, αν διαβάσεις τι έγραψα, ότι δεν έχω αποδεχτεί τον εαυτό μου...αυτό που χονδρικά θέλω να πω είναι ότι το ότι είμαι γκέι περισσότερες στεναχώριες παρά χαρες (για την ακρίβεια καμία χαρά σχεδόν) μου έχει προσφέρει, προς το παρόν τουλάχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
(εξ Αμερικής νομίζω) 'hate the sin, not the sinner'
εξ Αμερικης?
Ο Χριστος και η εκκλησια μας το λεει χιλιετιες τωρα..πλησιαζω και θεραπευω την αμαρτια ή βλαπτικη συμπεριφορα..αλλα αγαπαω τον ανθρωπο.

Γιατί ένας ναρκομανής το επιλέγει. Ο ομοφυλόφιλος όμως όχι.
δεν ισχυει παντα αυτο..υπηραν ατομα που μετα εντονη ερωτικη απογοητευση(οχι ολοι βεβαια,καποιοι)εγιναν ομοφυλοφιλοι..αυτοι το επελεξαν κατα ενα μερος...


Να τους .....εξολοθρεύσω; Όχι,βέβαια! Δεν τους μισώ.
Το να καταλαβαίνεις τον άλλο όμως δεν σημαινει οτι τον δικαιολογείς.

αφου αντιπαθεις τα ναρκωτικα ,γιατι δεν αντιπαθεις τους ναρκομανεις?ετσι μιλησες πριν..
αλλο αγαπη -ως αδελφια κατω απο τον ιδιο δημιουργο ...-και αλλο δικαιολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
αυτό που χονδρικά θέλω να πω είναι ότι το ότι είμαι γκέι περισσότερες στεναχώριες παρά χαρες (για την ακρίβεια καμία χαρά σχεδόν) μου έχει προσφέρει, προς το παρόν τουλάχιστον

Εντάξει το καταλαβαίνω αυτό γιατί είσαι μικρός και οι 'γκέι χαρές' θα έρθουν μέσα απ' τις εμπειρίες που θα έχεις:) Όσο μεγαλώνεις και αποκτάς περισσότερη εμπειρία θα το καταλαβαίνεις αυτό, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς!

πλησιαζω και θεραπευω την αμαρτια ή βλαπτικη συμπεριφορα..αλλα αγαπαω τον ανθρωπο.

Άγγελε, υπάρχει κάποιο γενικά αποδεκτό πλαίσιο για το τι είναι αμαρτία ή βλαπτική συμπεριφορά? (εκτός από φόνους, βιασμούς, εγκλήματα, κακουργήματα κτλ κτλ που αναφέρονται ρητά στους νόμους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ναι αλλα υπαρχει εθισμος και θελεις βοηθεια..θελεις δηλαδη να μην θεωρουνται αρρωστοι οι ναρκομανεις πχ?-οκ!να τους χωνουμε φυλακη ως απλα κατηγορουμενους επειδη καταναλωνουν παρανομη ουσια!υπαρχει εθισμος και ψυχικες διεργασιες που θελει να απαλαγει ενας ανθρωπος απο αυτες και δεν μπορει το τσιγαρο πχ...μπορει να τις ξεκινησε με τη θεληση του ,αλλα μετα εχασε τον ελεγχο και θελει βοηθεια για να βγει απο τη φυλακη των ουσιων πχ ή του μυαλου του...

υπαρχουν πραγματα ουσιες και συμπεριφορες που υπερβαινουν τη θεληση μας...
δεν ειμαστε Θεοι...

Τι υπερβαίνει την θέλησή μας; Όταν πηδάς απ'τον γκρεμό δεν ξέρεις οτι θα σκοτωθείς; Όταν πηδάς απ'το γκρεμό,τι να την κάνεις τη μετάνοια ενώ είσαι μετέωρος. Μην πηδήσεις καθόλου. Τα ναρκωτικά τα επιλέγουνε,δεν τους βάζεις το μαχαίρι στο λαιμό. Ναρκωτικά κάνεις,όχι Κάμελ. Αν ξέρεις οτι θα εθιστείς στο τσιγάρο ή το σεξ,και δεν θα μπορείς να βαλεις φρένο, λες δεν πειράζει. Αν όμως ξέρεις οτι θα εθιστείς στα ναρκωτικά,κι όμως τα αρχίσεις, είσαι άξιος της τύχης σου.

Και πάλι,την ομοφυλοφιλία δεν την επιλέγεις. Δεν είναι εθισμός,είναι φυσικό χαρακτηριστικό,που ζούμε! Τα ναρκωτικά μόνο φυσιολογικά δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι υπερβαίνει την θέλησή μας;

απειρα πραγματα..οπως η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη πχ.. σκεφτεσαι πραγματα που δεν θελεις και σε στενοχωρουν..

Ναρκωτικά κάνεις,όχι Κάμελ

το τσιγαρο ΕΙΝΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ..απλα πιο ελαφρυ...

ναρκωτικά μόνο φυσιολογικά δεν είναι.

φισιολογικοτατες ουσιες εδω και χιλιαδες χρονια ειναι..

Και πάλι,την ομοφυλοφιλία δεν την επιλέγεις. Δεν είναι εθισμός,είναι φυσικό χαρακτηριστικό,που ζούμε!

αποψη σου...καποιοι στραβωσαν ηθελημενα..σου ειπα πριν,,ερωτικη απογοητευση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
αποψη σου...καποιοι στραβωσαν ηθελημενα..σου ειπα πριν,,ερωτικη απογοητευση..

Χα! Και τι είπαν? 'Από αύριο, θα είμαι ομοφυλόφιλος', επειδή δεν μου κάθισε η Χ?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
απειρα πραγματα..οπως η ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη πχ.. σκεφτεσαι πραγματα που δεν θελεις και σε στενοχωρουν..

Μλκειες. Ο Θεός μας έδωσε λογική,βούληση και αυτεξούσιο. Δεν μπορείς να πεις ''Αχ,δεν φταίω εγώ που πήρα ναρκωτικά,φταίει το μυαλό μου''. Το μυαλό σου είσαι εσύ. Είσαι οτι δηλώσεις. Είσαι οι πράξεις σου. Τις οποίες εσύ-κι όχι εγώ,κι όχι η μαμά σου,κι όχι οι σκοτεινές δυνάμεις- επιλέγεις. Τελεία. Ο Διάβολος μας έστειλε τους πειρασμούς,κι ο Θεός τη λογική.


το τσιγαρο ΕΙΝΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ..απλα πιο ελαφρυ...

Ναι; Ο παππούς μου έκανε ένα πακέτο τσιγάρα τη μέρα απ'τα 16 του,αλλά πέθανε στα 80. Ξέρεις πόσα 20χρονα πεθαίνουν απο ναρκωτικά; Δεν είναι ίσα κι όμοια.

φισιολογικοτατες ουσιες εδω και χιλιαδες χρονια ειναι..

Και ο καρκίνος είναι φυσιολογική ασθένεια,αντίδραση της φύσης. Όμως ποτέ επιθυμητή κατάσταση,νομίζω.

αποψη σου...καποιοι στραβωσαν ηθελημενα..σου ειπα πριν,,ερωτικη απογοητευση..

Αχαχαχα! Το άλλο με τον Τοτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
αποψη σου...καποιοι στραβωσαν ηθελημενα..σου ειπα πριν,,ερωτικη απογοητευση..

δεν γίνεται να αλλάξεις τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό....μπορεί κάποιοι να πειραματίστηκαν μετά από κάποια απογοήτευση όπως λες, σε καμμία περίπτωση όμως δεν είναι λεσβίες-γκέι εφόσον μετά συνειδητοποιησαν ότι τους έλκει περισσότερο το άλλο φύλο...
και αν συνειδητοποίησαν μέσω πειραματισμού ότι τους έλκει το ίδιο φύλο, αυτό σημαίνει πως ήταν πάντα ομοφυλόφιλοι και πως δεν έγιναν εκείνη την στιγμή...απλώς δεν το είχαν αποδεχτεί και το καταπίεζαν μέσα τους (γι'αυτο πιθανόν κιόλας να είχαν ερωτική απογοήτευση στις σχεσεις τους με το άλλο φύλο....)

ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν επιλέγεται, δεν μεταβάλλεται!!! αν ένα αγόρι είναι str8 και το ντύνεις με φουστίτσες και το βάζεις να παίζει με barbie από μωρό πάλι str8 θα σου βγει (με χίλια δυο άλλα κόμπλεξ βέβαια) και αν ένα αγόρι μεγαλώσει μέσα σε μια str8 οικογένεια, παίζοντας από μικρό με στρατιωτάκια και videogames, ποδόσφαιρο, basket, έχει φίλους που μιλάνε συνεχώς για γκόμενες και έναν αδερφό που βρίζει τους ομοφυλόφιλους με κάθε ευκαιρία δεν σημαίνει ότι δεν θα βγει γκέι!!!(εγώ είμαι αυτός ο τελευταίος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από pote ksana:
Σ'αρέσουν οι άντρες= είσαι ομοφυλόφιλος=σ'αρέσει το γκειλίκι και το εξασκείς.
...
Αν όμως ξέρεις οτι θα εθιστείς στα ναρκωτικά,κι όμως τα αρχίσεις, είσαι άξιος της τύχης σου.
...
Μλκειες. Ο Θεός μας έδωσε λογική,βούληση και αυτεξούσιο. Δεν μπορείς να πεις ''Αχ,δεν φταίω εγώ που πήρα ναρκωτικά,φταίει το μυαλό μου''. Το μυαλό σου είσαι εσύ. Είσαι οτι δηλώσεις. Είσαι οι πράξεις σου.

"σ'αρέσει το γκειλίκι";;; Σε τί μεσαίωνα εκφράσεων έχουμε πέσει για ένα τόσο ευαίσθητο κοινωνικό ζήτημα; Και τί ακριβώς σημαίνει πάλι "εξασκώ το γκεϊλίκι ναπούμε" ; Λες και το αντιμετωπίζουν οι ομοφυλόφιλοι ως σκοπό, έχουν και χρονοδιάγραμμα και πρόγραμμα συμπεριφοράς και κινήσεων. Δεν είναι σύνολο όμοιων, ούτε παρόμοιων ανθρώπων. Εγώ δηλαδή εξασκώ το στρεητιλίκι; Ουάου, haven't noticed.

Ποιος πραγματικά είναι άξιος της τύχης του και ποιοι είμαστε εμείς που θα το δηλώσουμε; Τα παραδείγματα δεν είναι πάντα επιτυχημένα και "άξιος της τύχης του" <-- σχήμα οξύμορο, καθώς η τύχη είναι ακαθόριστη.Τhere you go.

Ας βάλουμε στην άκρη τον Θεό για μια στιγμή, εδώ συζητάμε άνθρωποι για ανθρώπους και η εφαρμογή του "θελήματος" του Θεού περισσεύει. Το μυαλό (aka εγκέφαλος) δεν είναι βιβλιαράκι με σκέψεις και απόψεις αλλά μάζα κυττάρων, τόσο απτό και επικίνδυνο, ανεξερεύνητο ως ένα σημείο. Μυαλό = (επίσης) ψυχολογία. Αν δεν περπατήσεις στα παπούτσια του άλλου δεν μπορείς να διανοηθείς (άρα ούτε και να κατανοήσεις) την διαδρομή που τον έφερε στην καταστροφή ή στην ευημερία.

Και για να μην ξαναγίνει σύγχυση της ομοφυλοφιλίας με τα ναρκωτικά (αν είναι δυνατόν) παραθέτω τα αντίστοιχα θέματα. Οι απαντήσεις περί ναρκωτικών εκεί λοιπόν :)

Ναρκωτικά και Ρατσισμός
Ναρκωτικά και παιδιά
Ναρκωτικά και εξαρτήσεις
Κανονικό ναρκωτικό η άκακο;;

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος:
και οσο για την ομοφυλοφιλια..ειμαι κατα της συμπεριφορας οχι κατα των ανθρωπων που την κανουν
....
Ο Χριστος και η εκκλησια μας το λεει χιλιετιες τωρα..πλησιαζω και θεραπευω την αμαρτια ή βλαπτικη συμπεριφορα..αλλα αγαπαω τον ανθρωπο.

Ποια είναι η συμπεριφορά την οποία αποστρέφεσαι; Έχεις σκεφτεί ποτέ (αν και μας το έχουν πει ομοφυλόφιλα άτομα εδώ μέσα ήδη) την ψυχολογική πίεση και την κοινωνική κατακραυγή που τους οδηγούν σε οποιοδήποτε ξέσπασμα; Δεν έχουν όλοι ψυχικό σθένος από ατσάλι και οι μηχανισμοί ψυχολογικής αυτοάμυνας ενεργοποιούνται ποικιλοτρόπως.
Ωχ, το τελευταίο που είπες μου θύμισε το gay convertion, ό,τι πιο απάνθρωπο και βλακώδες υπάρχει. Ο Χριστός δεν το είπε, η Εκκλησία ναι. Αν αγαπάμε τον άνθρωπο τον αγαπάμε ως έχει, εφόσον δεν παρουσιάζει βλαπτική συμπεριφορά προς τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν αγαπάμε τον άνθρωπο τον αγαπάμε ως έχει, εφόσον δεν παρουσιάζει βλαπτική συμπεριφορά προς τους υπόλοιπους.
προς τον εαυτο του?


Ποια είναι η συμπεριφορά την οποία αποστρέφεσαι; Έχεις σκεφτεί ποτέ (αν και μας το έχουν πει ομοφυλόφιλα άτομα εδώ μέσα ήδη) την ψυχολογική πίεση και την κοινωνική κατακραυγή που τους οδηγούν σε οποιοδήποτε ξέσπασμα; Δεν έχουν όλοι ψυχικό σθένος από ατσάλι και οι μηχανισμοί ψυχολογικής αυτοάμυνας ενεργοποιούνται ποικιλοτρόπως.
εγω ειμαι κατα της ομοφυλοφιλιας,που παει να επιβαλει η μοδα -για διαφορους λογους-ως μη βλαπτικη για τον ανθρωπο που την εξασκει...δικαιωμα μου ειναι..χουντα εχουμε?αυτη ειναι η αποψη μου και πολλων αλλων ανθρωπων και καποιων ψυχιατρων ακομα...

δεν θα πειραξω ουτε σκοτωσω ποτε κανενα επειδη ειναι ομοφυλοφιλος..αυτο ειναι παραλογο.αλλα δεν μπορει κανεις να με αναγκασει να δεχτω ως μη βλαπτικη για τον ανθρωπο την ομοφυλοφιλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
θα ήθελα να πω, όσον αφορά το θέμα της θρησκείας-εκκλησίας , πως σέβομαι απόλυτα τον θεμελιώδη ρόλο που έχει παίξει στη διαμόρφωση του ελληνικού έθνους και πως πιστεύω στον Χριστό και τον Θεό γενικότερα

παρόλα αυτά, θεωρώ πως η εκκλησία στο θέμα της ομοφυλοφιλίας, όπως και σε πολλά άλλα άλλωστε, διατηρεί (επίσημα τουλάχιστον) θέσεις που αν δεν είναι απαράδεκτες θα τις χαρακτηρίσω το λιγότερο παρωχημένες και ξεπερασμένες.....Από πότε ο Χριστός είπε κάτι κακό για τους ομοφυλόφιλους??? δεν δίνω δέκάρα για το τι λένε οι απόστολοι και γενικότερα όσοι έζησαν μετά τον Χριστό σε αυτό το θέμα, και πόσο μάλλον οι παπάδες που βγαίνουν στην τηλεόραση και που ισχυρίζονται πως με περιμένει η αιώνια κόλαση εμένα και όλους τους απανταχού ομοφυλόφιλους. (ο Καβάφης, ο Καζαντζάκης, ο Μέγας Αλέξανδρος και πολλοί άλλοι είμαι βέβαιος πως καίγονται στην πυρά αυτή την στιγμή)

το να θεωρείται αμαρτία η ομοφυλοφιλία είναι σαν να θεωρείται ξερω γω αμαρτία το να γεννηθείς αριστερόχειρας (σε κάποια χωριά το θεωρούν αμαρτία!! ξέρω ένα παιδί που η γιαγιά του το εξόρκιζε για να γίνει δεξιόχειρας:P)ή το να γεννηθείς με μωβ (λέμε τώρα) μάτια...

προς τον εαυτο του?

με ποιον τρόπο βλάπτω τον εαυτό μου και δεν το ξερα???

προς το παρόν με έχουν βλάψει όλοι οι υπόλοιποι με τις απόψεις που τόσο άδικα εκφράζουν και με την αρνητική στάση που τηρούν απέναντι στην ομοφυλοφιλία, εγώ όμως τον εαυτό μου ποτέ μου δεν έχω βλαψει

Kαι αν κάποτε πήγα να τον βλάψω, αυτό έγινε όταν προσπάθησα να αλλάξω (χωρίς αποτέλεσμα και με μεγάλη ψυχική οδύνη) τον προσανατολισμό μου και να ξαναγίνω str8...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με ποιον τρόπο βλάπτω τον εαυτό μου και δεν το ξερα???
αν τον βλαπτεις θα το καταλαβεις εσυ ο ιδιος στην πορεια της ζωης σου...


Από πότε ο Χριστός είπε κάτι κακό για τους ομοφυλόφιλους???
απο τι ξερω δεν υπαρχει αναφορα ουτε για καλο ουτε για κακο...αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι καλο...απλα δεν γινεται αναφορα...


και να σε ρωτησω κατι..πρωκτικο σεξ κανεις?γιατι αν ναι.ο πρωκτος μας δεν εχει φτιαχτει για ζευγαρωμα..
το φορουμ μιλαει για τεοια θεματα ανοιχτα σε αλα θεματα..αν θελουμε να τα συζητησουμε ολα ανοιχτα μην μας πιασουν οι σεμνοτυφιες τωρα...ή ειμαστε χωρις ταμπου και τα συζηταμε ΟΛΑ η οχι...


και ξανα λεω..οτι εηω και οι περισσοτεροι ελληνες-ευρωπαιοι και αμερικανοι και ασιατες βασικα πιστεουν οτι η ομοφυλοφιλια ειναι βλαπτικη για τον ανθρωπο που την κανει...

σε καμια περιπτωση δεν ειμαι κατα εσου ή καποιου αλλου ομοφυλοφιλου....ανθρωποι ειμαστε ολοι..και ο Χριστος ειπε αγαπατε αλληλους...ολουσ δηλαδη,,ανεξαρτητα απο συμπεριφορες.....χωρις να σημαινει οτι θεωρουμε καλες για τον ανθρωπο ολες τις συμπεριφορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
και να σε ρωτησω κατι..πρωκτικο σεξ κανεις?γιατι αν ναι.ο πρωκτος μας δεν εχει φτιαχτει για ζευγαρωμα..
το φορουμ μιλαει για τεοια θεματα ανοιχτα σε αλα θεματα..αν θελουμε να τα συζητησουμε ολα ανοιχτα μην μας πιασουν οι σεμνοτυφιες τωρα...ή ειμαστε χωρις ταμπου και τα συζηταμε ΟΛΑ η οχι...
και ξανα λεω..οτι εηω και οι περισσοτεροι ελληνες-ευρωπαιοι και αμερικανοι και ασιατες βασικα πιστεουν οτι η ομοφυλοφιλια ειναι βλαπτικη για τον ανθρωπο που την κανει...

Έντελως άστοχη η αναφορά σου στο πρωκτικό σεξ διότι:
1. πρωκτικό σεξ κάνουν και οι str8 (και η πλειοψηφία που εσύ επικαλείσαι δεν το θεωρεί διόλου βλαπτικό, το αντίθετο θα λεγα....ή μήπως είναι μόνο βλαπτικό στην περίπτωση των ομοφυλοφίλων??? )

2. αναφέρεσαι μόνιμα στους ομοφυλόφιλους άντρες. Και οι ομοφυλόφιλες γυναίκες που δεν κάνουν "βλαπτικο" πρωκτικό σεξ, αλλά στο σεξ χρησιμοποιούν μέσα που έχουν "φτιαχτεί για ζευγάρωμα"?? (το αιδοίο τους) αυτές επιτρέπεται να υπάρχουν ετσι?
μια και μιλάς με πλειοψηφίες, να σου πω λοιπόν ότι η πλειοψηφία των ανδρών θεωρεί το λεσβιακό σεξ ιδιαίτερα διεγερτικό....άρα κατ'εσένα, που επικαλείσαι την πλειοψηφία των ασιατών ευρωπαίων αμερικανών, το λεσβιακό σεξ επιτρέπεται να υπάρχει, εφόσον στην πλειοψηφία αρέσει, έτσι δεν είναι???


3. Αποτι ξέρω ούτε το στόμα ούτε τα χέρια, ούτε τα δάκτυλα, ούτε το γυναικείο στήθος δεν έχουν φτιαχτεί για ζευγάρωμα......παρόλα αυτά μια χαρά χρησιμοποιούνται στο σεξ και δεν βλέπω κανέναν να τα κατακρίνει λέγοντας πως "δεν είναι όργανα για ζευγάρωμα" (μη μου πεις ότι είσαι κατά του στοματικού σεξ )
Άσε που όλα αυτά τα όργανα αρέσουν και στην πλειοψηφία (των ευρωπαίων, ασιατών, αμερικανών);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,809 μηνύματα.
Μερικές απορίες προς τα λεγόμενα του Άγγελου:
1. Για ποιους λόγους θεωρείς και θεωρείται βλαπτική από τους περισσότερους Ευρωπαίους και Ασιάτες η ομοφυλοφιλία; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. :hmm:
2. Είναι βλαπτικό το πρωκτικό σεξ; (προφανώς δεν αναφέρεσαι σε ακραίες καταστάσεις ναι; ).
3. Με την παραδοχή ότι μεταξύ δύο ομόφυλων και δύο ετερόφυλων που κάνουν πρωκτικό σεξ, δεν υπάρχει "καμία" διαφορά: Το πρωκτικό σεξ μεταξύ των πρώτων θεωρείται βλαπτική ομοφυλοφιλία ενώ των δεύτερων απλά ετεροφυλοφιλία; Πως γίνεται αυτό; :/:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
εγω ειμαι κατα της ομοφυλοφιλιας, που παει να επιβαλει η μοδα , για διάφορους λόγους, ως μη βλαπτική

omg, τώρα μόλις το είδα αυτο!!!

Η μόδα πάει να επιβάλει την ομοφυλοφιλία??????????????
εγώ όποτε ανοίγω την τηλεόραση ή παπάδες θα δώ να κατακεραυνώνουν τους ομοφυλοφίλους ή ψυχολόγους να λένε ότι πρόκειται για "διαστροφή" ή τηλεοπτικά σήριαλ και κουτσομπολίστικες εκπομπές που παρουσιάζουν τους gay ως καρικατούρες και ως πηγή γέλιου με τη γελοιότητά τους


και να τους ενθάρρυνε η μόδα (που δεν τους ενθαρρύνει) δεν έχει καμμία διαφορά, γκέι γεννιέσαι, δεν γίνεσαι έτσι και αλλιώς (χωνέψτε το πια, πόσες φορές θα το ξαναπούμε), άρα και να υπήρχε η μόδα στην οποία αναφέρεσαι, μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να αυξηθεί ο αριθμός μας και να καταλάβουμε την ανθρωπότητα!!! δεν μπα να κολλήσουν πόστερ σε όλη την αθήνα "Ι LOVE GAYS", δεν πα να καθιερωθεί και εθνική γιορτή για την ομοφυλοφιλία, δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι, όσοι ήμασταν κάποτε τόσοι είμαστε και τώρα. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε να αυξηθούμε, ούτε να μειωθούμε, δεν πα να βγει όλη "ιεροσύνη" να διακηρύττει , δεν πα να πολλαπλασιαστούν οι ρατσιστικές καμπάνιες κατά της ομοφυλοφιλίας (εκτός αν αρχίσουν γενοκτονίες)...

ως μη βλαπτική

φαντάζεσαι να κολλήσουν και ετικέτες στα προφυλακτικά ??

"Το Υπουργείο Υγείας προειδοποιεί: η ομοφυλοφιλία βλάπτει σοβαρά την υγεία"

κάνει και στιχάκι!!! (ομοφυλοφιλία-υγεία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
"σ'αρέσει το γκειλίκι";;; Σε τί μεσαίωνα εκφράσεων έχουμε πέσει για ένα τόσο ευαίσθητο κοινωνικό ζήτημα; Και τί ακριβώς σημαίνει πάλι "εξασκώ το γκεϊλίκι ναπούμε" ; Λες και το αντιμετωπίζουν οι ομοφυλόφιλοι ως σκοπό, έχουν και χρονοδιάγραμμα και πρόγραμμα συμπεριφοράς και κινήσεων. Δεν είναι σύνολο όμοιων, ούτε παρόμοιων ανθρώπων. Εγώ δηλαδή εξασκώ το στρεητιλίκι; Ουάου, haven't noticed.
Ποιος πραγματικά είναι άξιος της τύχης του και ποιοι είμαστε εμείς που θα το δηλώσουμε; Τα παραδείγματα δεν είναι πάντα επιτυχημένα και "άξιος της τύχης του" <-- σχήμα οξύμορο, καθώς η τύχη είναι ακαθόριστη.Τhere you go.
Ας βάλουμε στην άκρη τον Θεό για μια στιγμή, εδώ συζητάμε άνθρωποι για ανθρώπους και η εφαρμογή του "θελήματος" του Θεού περισσεύει. Το μυαλό (aka εγκέφαλος) δεν είναι βιβλιαράκι με σκέψεις και απόψεις αλλά μάζα κυττάρων, τόσο απτό και επικίνδυνο, ανεξερεύνητο ως ένα σημείο. Μυαλό = (επίσης) ψυχολογία. Αν δεν περπατήσεις στα παπούτσια του άλλου δεν μπορείς να διανοηθείς (άρα ούτε και να κατανοήσεις) την διαδρομή που τον έφερε στην καταστροφή ή στην ευημερία.

[...] θα'πρεπε να σας βγάζει το μάτι ο διανοητικός Μεσαίωνας ορισμένων εδω μέσα.
Κι επειδή έχασα πολύ χρόνο απ'τη ζωή μου για να ασχοληθώ με το επιφανειακό του πράγματος, σημασία δεν έχει πως θα το θέσουμε αλλά η ουσία. [...]
Το πρόβλημα σας είναι λοιπόν η ευθύνη στην επιλογή τρόπου ζωής.
[...]
Δυστυχώς,πολύ δυστυχώς,αλήθεια,ο άνθρωπος καθορίζει την τύχη του με τις πράξεις του, εκτός απο εκείνους οι οποίοι κατηγορούν την 'κακούργα' κοινωνία για την αποτυχία τους. Η χρήση ουσιών όπως τα ναρκωτικά,είναι κάτι που -θα λέω μέχρι να μαλλιάσει η γλώσσα μου-,το επιλέγεις. Τη στιγμή που κρατάς το τσιγάρο στο χέρι,δεν υπάρχει η θεά Τύχη με τα σκοινάκια στο χέρι,που θα στο φέρει στο στόμα λες και είσαι μαριονέτα. Ούτε θα σου πέσει η ένεση ηρωίνης απ'τον ουρανό,σαν το μάννα, και θα πείς 'Δε βαριέσαι,ας την χτυπήσω!'. Πάς και την αγοράζεις. Τελεία. Τελεία..

Όσο για τα ψυχαναγκαστικά αίτια.. όλοι πέφτουμε στα πατώματα.. αλλά δεν παίρνουμε ναρκωτικά. Αν ήταν έτσι, θα είχα πάρει ναρκωτικά,όταν χώρισα με τον επι 2 χρόνια φίλο μου, ή όταν απέτυχα στις πανελλήνιες το '07,ή όταν πέθανε ο κολλητός μου από λευχαιμία. Όχι. Οι δυσκολίες είναι για να σε κάνουν δυνατό. Κάθεσαι,σκέφτεσαι,κλείνεσαι σε 4 τοίχους,φιλοσοφείς,και πάς παρακάτω σοφότερος/η.

Εγώ συμφωνώ,καμμία σχέση ναρκωτικά-ομοφυλοφιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top