• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Kάνναβη και παρενέργειες

ElenaK.

Νεοφερμένος

Η ElenaK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ΝΑι συμφωνω.
Ακομα ομως και στο απλό χασις, η περιεκτικοτητα στα χημικα συστατικα που προκαλουν το "φτιαξιμο" (THC νομιζω λεγεται η χημικη ουσια ) εχει εξελιχθει και η τοξικοτητας φτανει 150% περισσοτερο από οτι ηταν πριν 20-30 χρονια. Και δεν μιλαω για το σκανκ

Οσων αφορουν στο ΚΕΘΕΑ, νομιζω ακομα και με το ζορι αν παει ενα τετοιο ατομο, πως θα αλλαξει. Εχουν ποσοστα 65%. Και αυτο γιατι εχουν ολοκληρωμενο προγραμμα παρεμβασης, οχι απλως συμβουλες, αλλά προσπαθουν με πρακτικους τροπους να αλλαξουν τη γενικη συμπεριφορα του ατομου (συμπεριφοριστικο μοντελο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Γινεται να το κοψει αν ο ιδιος δεν θεωρει οτι δεν κανει κατι κακο και δεν θελει να το κοψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElenaK.

Νεοφερμένος

Η ElenaK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παντως ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ το ποσος κοσμος πινει. Οχι μονο χασις. Παρα πολλοι ειναι κρυμμενοι πισω απο το αλκοολ. Γυναικες αντρες. Καθε ηλικιας. Εχουν το αλλοθι του οτι δεν ειναι "παρανομη ουσια, αρα ασφαλής" και καιγονται οι ζωες τους. Στη πιεση, στο αγχος, πινεις για να χαλαρωσεις, να ξεχασεις, να κοιμηθεις, και καταληγει να ειναι στην καθημερινότητα σου....Με οποιο κοστος για το μελλον.
Εγω παντως μεσα απο αυτην την εμπειρια είμαι προσεκτικη ακομα και με το αλκοολ. Ακουγομαι υπερβολικη, το ξερω.

Οπως με ενημερωσαν, 9 στους 10 δεχθηκαν πιεση (απο τον νομο, την οικογενεια) και μπηκαν στο προγραμμα.
Ελαχιστοι αποφασιζουν μονοι τους. Ακομα και αυτοι ομως κατω απο την πιεση ενος ατυχηματος, ή ενος προβληματος υγειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Δικαιο εχεις..Για αυτο και εγω πριν αν ειδες μεσα στις ουσιες που ειπα οτι θελουν μετρο εβαλα και το αλκοολ..Αυτο που μου την δινει ειδικα με ατομα που πινουν πολυ αλκοολ ειναι οτι αν ακουσουν οτι καποιος πινει χασις που και που ξενιζουν και κραζουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρίαα

Νεοφερμένος

Η Σωτηρίαα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά, τι να πω εντάξει..πριν 2 μέρες δοκίμασα για πρώτη φορά..και ξενέρωσα πολύ..όχι ότι το μετάνιωσα ούτε οτι δεν έγινα και δε με έφτιαξε, αλλά φοβόμουν πολύ για παρενέργειες και μη με πάρουν χαμπάρι οι γονείς μου και πόσα άλλα ακόμη..τα μάτια μου? άσ'το φίλε..δεν παίζει να ξανακάνω χόρτο γιατί νομίζω πως υπάρχουν πολλά καλύτερα πράγματα για να απολαύσεις στη ζωή και είμαι σίγουρη πως θα εθιστώ όπως εθίζεται κ ο καθένας απο αυτές τις αηδίες..ναρκωτικά και βλακείες..ΞΥΠΝΗΣΤΕ..δεν είναι μαγκιά αυτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sαucy

Νεοφερμένος

Ο Sαucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κλασσικουρα, αλλαξε ατακα.:P
αυτη ηταν της γενιας μου και δεν πειθει πια.
ακουμε και ραπ πως δεν ακουμε, τι μας περασες ντεμοντε?:P

κοιτα να το κοψεις συντομα, γιατι αν ξεπερασεις τη φαση του γουσταρειν και πλακας, καηκες.

(για να γινω συγκεκριμενη, μολις βρεθεις με ενα μπαφο στο χερι μονος σου μερικα βραδια χωρις την παρεα, αναρωτησου αν θα συνεχισεις.)

φιλικα

Xaxax αυτο λεω. Οτι οταν εισαι μονος σου και το χρειαζεσαι π.χ για να ηρεμισεις, να χαλαρωσεις, να σκευτεις κτλ. Ναι τοτε εισαι κολλημενος.. Αλλα ολα αυτα γενικα ειναι πολυ περιεργα και το αν θα μπλεξεις ειναι θεμα τυχης.. Εγω ακομα στα ιδια επιπεδα ;)
ισως αργοτερα προχωρησω.. Ποτε δεν λεω ποτε..
Οσο για το ραπ.. χαιρομαι πολυ.. τι ηλικια εχεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

denise1

Νεοφερμένος

Η denise1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους!
έχω διαβάσει όλη την κουβέντα εδώ και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα. ήθελα να ρωτήσω κάτι αν κάποιος μπορεί να μου πει..
τα παιδιά, οι άνθρωποι που είναι χρηστες χασίς ( είτε το ελέγχουν είτε περνάνε τα όρια) έχουν κάποιο κενό αγάπης μέσα τους? από την οικογένεια τους?
έχουν στερηθεί τι φροντίδα σαν παιδιά? και με τι χρήση αυτή ξεφεύγουν και ξεχνιούνται? χωρίς να γεμίζουν το συναισθηματικό κενό..και απλά το αγνοούν.. οι αδιάφοροι γονείς είναι συχνό φαινόμενο στην εποχή μας..μήπως αυτό ωθεί τα παιδιά προς το δρόμο των ναρκωτικών?
αντί να ζητήσουμε αγάπη από τους δικούς μας, το ρίχνουμε εκεί k δε βαριέσαι? δε χρειάζεται να συζητήσουμε τα προβλήματα μας και τα αφήνουμε στην τύχη τους...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γεια σε όλους!
έχω διαβάσει όλη την κουβέντα εδώ και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα. ήθελα να ρωτήσω κάτι αν κάποιος μπορεί να μου πει..
τα παιδιά, οι άνθρωποι που είναι χρηστες χασίς ( είτε το ελέγχουν είτε περνάνε τα όρια) έχουν κάποιο κενό αγάπης μέσα τους? από την οικογένεια τους?
έχουν στερηθεί τι φροντίδα σαν παιδιά? και με τι χρήση αυτή ξεφεύγουν και ξεχνιούνται? χωρίς να γεμίζουν το συναισθηματικό κενό..και απλά το αγνοούν.. οι αδιάφοροι γονείς είναι συχνό φαινόμενο στην εποχή μας..μήπως αυτό ωθεί τα παιδιά προς το δρόμο των ναρκωτικών?
αντί να ζητήσουμε αγάπη από τους δικούς μας, το ρίχνουμε εκεί k δε βαριέσαι? δε χρειάζεται να συζητήσουμε τα προβλήματα μας και τα αφήνουμε στην τύχη τους...?
Κρίνοντας από όσους γνωρίζω, δε νομίζω. "Πίνουν" για τον ίδιο λόγο που πίνεις κι εσύ (αλκοόλ) όταν βγαίνεις: To get high. Δεν κρύβεται κάποιο ψυχολογικό τραύμα πίσω από αυτό. Το μόνο που ίσως κρύβεται είναι μια διάθεση για πειραματισμό και "being naughty", μεγαλύτερη από το σύνηθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariankh

Νεοφερμένος

Η mariankh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά επειδή ακούστηκαν διάφορα, εγώ δεν θεωρώ ότι είναι κάτι κακο.. χόρτο είναι, και ΝΑΙ τα αρνητικά που του καταλογίζουν είναι λιγότερα ή αντίστοιχα του τσιγάρου, (άσε που δεν περιέχει νικοτίνη και πίσσα). Ποτέ στην ιστορία δεν καταγράφηκε ως αιτία θανάτου, και έρευνες εισηγούνται οτι δεν προκαλεί σωματικό αλλα μόνο ψυχολογικό εθισμό (άρα και πιο εύκολο να ξεπεραστεί).
Επομένως εγώ οχι, δεν θα έβαζα καμία "νταμπέλα" φτάνει βέβαια να είναι εντάξη μαζί μου.
Εσύ θα κρίνεις εαν η συμπεριφορά του απέναντι σου είναι σωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι.. Αν κάνει κάποιος χασίς μια στο τόσο, υπάρχει περίπτωση εθισμού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αν κάνει κάποιος χασίς μια στο τόσο, υπάρχει περίπτωση εθισμού?
O εθισμός, δηλαδή η εξοικείωση του οργανισμού με ουσίες σε βαθμό που να του είναι πλέον απαραίτητες σε διαρκώς μεγαλύτερες ποσότητες, μπορεί να δημιουργηθεί και σαν ψυχολογικό αποτέλεσμα, επομένως δεν υπάρχει σαφής και σίγουρη απάντηση για το ποιές και σε ποιούς μπορούν να γίνουν (αναπόδραστη) ανάγκη ή απλώς συνήθεια!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η πλήρης αποχή απ όλες αυτές τις μ@μ@κί@ς σε αφήνουν ανεπηρέαστο να ζήσεις μια φυσιολογική ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
O εθισμός, δηλαδή η εξοικείωση του οργανισμού με ουσίες σε βαθμό που να του είναι πλέον απαραίτητες σε διαρκώς μεγαλύτερες ποσότητες, μπορεί να δημιουργηθεί και σαν ψυχολογικό αποτέλεσμα, επομένως δεν υπάρχει σαφής και σίγουρη απάντηση για το ποιές και σε ποιούς μπορούν να γίνουν (αναπόδραστη) ανάγκη ή απλώς συνήθεια!

Oκ μ'αυτό.. Αλλά έχει το χασίς, αυτό καθ'αυτό παρενέργειες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
έχει το χασίς, αυτό καθ'αυτό παρενέργειες?
Τα πάντα έχουν παρενέργειες, ακόμη και το νερό! :P
Μακροπρόθεμα και με συχνή χρήση μπορεί να προκαλέσει απόφραξη αρτηριών, που σημαίνει εκτός των άλλων ..στυτικές δυσλειτουργίες και προβλήματα της έμμηνου ρήσης! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Από επαφή με άτομο που ανήκει στον φιλικό μας κύκλο ξέρω πως σίγουρα μπορει να σε χτυπήσει στα νεύρα και να σε οδηγήσει σε καταστάσεις μελαγχολίας και άλλων ψυχολογικών προβλημάτων. Τουλάχιστον οι γιατροί εκεί το αποδιδουν.
Πραγματικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει κάποιος να καπνίζει και να πίνει. Αφού την 1η φορά που τα δοκιμάζεις (τσιγάρο δεν έχω, αλλά μου φτάνει η μπόχα σε συνδυασμό με τις ζαλάδες και τον βήχα όταν το μυρίζω) νιώθεις πως είναι κάτι τοξικό και ξένο προς το σώμα σου. Δεχόμαστε τόση επιβάρυνση από τα τρόφιμα και το περιβάλλον μας, χρειάζεται να προσθέσουμε κι άλλα προβλήματα; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πραγματικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει κάποιος να καπνίζει
Tα καναβιδοειδή είναι αγχολυτικά, και γι αυτό πέφτουν με τα μούτρα! Με συχνή χρήση όμως προκαλούν έντονες ψυχώσεις και βασικά έχουν καρδιαγγειακές επιδράσεις (ταχυκαρδία, αύξηση αιμοσφαιρίνης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Tα καναβιδοειδή είναι αγχολυτικά, και γι αυτό πέφτουν με τα μούτρα! Με συχνή χρήση όμως προκαλούν έντονες ψυχώσεις και βασικά έχουν καρδιαγγειακές επιδράσεις (ταχυκαρδία, αύξηση αιμοσφαιρίνης)

Επίσης εκτός από την αγχολυτική τους δράση έχουν και...καλλιτεχνική επίδραση στο άτομο!:P

Για να γίνω πιο σαφής...σου έρχεται έμπνευση ρε παιδάκι μου! (αλλά όχι με συνεχή χρήση...με συνεχή χρήση γίνεσαι αυτό που λέμε "καμμένος")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Επίσης εκτός από την αγχολυτική τους δράση έχουν και...καλλιτεχνική επίδραση στο άτομο!:P

Για να γίνω πιο σαφής...σου έρχεται έμπνευση ρε παιδάκι μου! (αλλά όχι με συνεχή χρήση...με συνεχή χρήση γίνεσαι αυτό που λέμε "καμμένος")
Α γειά σου (καλώστηνε κι ας άργησε)
Γνώρισα κάποτε ένα τέτοιο "καλλιτέχνη" , ζωγράφος ήτανε και έκανε μπάφο πριν πιάσει το....πινέλο!
Μια μέρα με καλεσε να δω το νέο του πίνακα :clapup:
Κοιτάζω....:eek: ένα λευκός canevas!!!! Αλλά όπως μου εξήγησε ο φίλος, αναπαριστούσε μια γελάδα σε ένα καταπράσινο λιβάδι!!!!!!!
Μα που είναι το λιβάδι ρε Μαξ;;; Τον ρώτησα...
Το έφαγε η γελάδα, μου απαντάει....
Και που είναι η γελάδα τότε; ξαναρωτάω....
Ε...χαζή την έχεις να μείνει σε ένα λιβάδι δίχως χόρτο, έφυγε!!!!!!!

Συμπέρασμα, αφήστε το χασίσι και πιάστε τον....καλαματιανό! :D

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Επίσης είναι πολύ ύπουλος ο τρόπος με τον οποίο δρα η ουσία,γιατί επιδρά στους νευροδιαβιβαστές επηρεάζοντας τη λειτουργία του εγκεφάλου.Έτσι,ακόμα και με μία χρήση,οι παρενέργειες μπορεί να εμφανιστούν και μετά από κάνα μήνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έτσι,ακόμα και με μία χρήση,οι παρενέργειες μπορεί να εμφανιστούν και μετά από κάνα μήνα...


Τι ένα μηνα;
Εδω παραμένω δώδεκα χρόνια χάι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Α γειά σου (καλώστηνε κι ας άργησε)
Γνώρισα κάποτε ένα τέτοιο "καλλιτέχνη" , ζωγράφος ήτανε και έκανε μπάφο πριν πιάσει το....πινέλο!
Μια μέρα με καλεσε να δω το νέο του πίνακα :clapup:
Κοιτάζω....:eek: ένα λευκός canevas!!!! Αλλά όπως μου εξήγησε ο φίλος, αναπαριστούσε μια γελάδα σε ένα καταπράσινο λιβάδι!!!!!!!
Μα που είναι το λιβάδι ρε Μαξ;;; Τον ρώτησα...
Το έφαγε η γελάδα, μου απαντάει....
Και που είναι η γελάδα τότε; ξαναρωτάω....
Ε...χαζή την έχεις να μείνει σε ένα λιβάδι δίχως χόρτο, έφυγε!!!!!!!

Συμπέρασμα, αφήστε το χασίσι και πιάστε τον....καλαματιανό! :D

.

Είδες που το χόρτο κάνει τον άνθρωπο εξυπνότερο;;; :P (πλακίτσα)

Για να σοβαρευτούμε...

Δεν συμφωνώ με την χρόνια χρήση του (γιατί τα εγκεφαλικά σου κύτταρα νεκρώνουν και αυτό φαίνεται) , αλλά δεν βρίσκω και κακό να γίνεται παροδικά. Ωστόσο το άτομο πρέπει να είναι έτοιμο να αντιμετωπίσει το γεγονός ότι όσο πιο συχνά κάνεις τόσο πιο συχνά θα θέλεις να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top