Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
βγαινει εξω καποιος με ελληνιδα θα σχολιασει οτι δεν εκανε κινηση και να κανει κινηση παλι θα κανει την τσιγγουνια του οπως ειπε και η πραιμ. βγαινει με ξενη ουτε καν παει το θεμα εκει. γιατι?

Εξαρτάται ο τύπος του εμπορεύματος. Αν είναι τουρίστρια που ήρθε στην Ελλάδα μπορεί μεν να πληρώνει ο άντρας, αλλά γίνεται με σκοπό να την μεθύσεις και να την εκμεταλλευτείς. Οπότε δικαιολογείται σαν πράξη. Τώρα εάν είσαι στο εξωτερικό δεν γνωρίζω αν και όπως λέει και η σοφή Σαμάνθα στο Sex & the City, I am looking for the right size.

για εξηγησε λιγο...

τι ξενη εννοεις..?:hmm:

εχει ενδιαφερον!

Άγγελε οι ξένες τρώνε τους άντρες από τις Ελληνίδες, μπες σε παρακαλώ στον ίσιο δρόμο της ηθικής και της παράδοσης, παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι και μπαλωμένο...

Διαβάζοντας στο θέμα κατέληξα στα εξής:

Μετά τον καλό άνθρωπο του Σετσουάν, η διαδικασία των τελευταίων 5 λεπτών του ραντεβού στο χώρο του μαγαζιού έχει μια εξαιρετική πρόζα, με βαθιά νοήματα και πίστη στον άνθρωπο...

Άντρας: (σηκώνει το χέρι για να καλέσει το σερβιτόρο). Έρχεσαι λίγο;
Γυναίκα: (με ένα νάζι) α θα πληρώσουμε; Τόσο σύντομα και περνάμε τόσο ωραίαααα;
Α:(χαμογελώντας) μπορούμε να συνεχίσουμε αλλού, αν και αύριο πρέπει να ξυπνήσω νωρίς για να πάω στο πιλοφόρι στο μυστρί. Η οικοδομή είναι δύσκολη δουλειά. Αλλά για εσένα μπορώ να ξενυχτήσω λίγο.
Γ: Φυσικά! Πέρασα πολύ ωραία μαζί σου και μου άρεσε που μου μιλούσες για τους τρόπους που σοβατίζεται ένας τοίχος.
Α: (έχει έρθει ο σερβιτόρος δίπλα του) Πόσο είναι φίλε μου;
Σερβιτόρος: 20?
Α: (Βγάζει από το μπουφάν το πορτοφόλι και με ένα γρήγορο βλέμμα παρατηρεί την αντίδραση της γυναίκας και μετά με ύφος χιλίων καρδιναλίων βγάζει ένα εικοσάευρο και το δίνει). Πολύ ωραία. Πάρε (δίνει τα χρήματα)
Φεύγει ο Σερβιτόρος
Γ: (Παίρνει δειλά την τσάντα της για να βγάλει χρήματα, προσπερνά τα ταμπόν, το κραγιόν και το τεύχος του κοσμοπόλιταν και τελικά βρίσκει 10 ευρώ). Πόσο ήταν; Να σου δώσω τα δικά μου χρήματα για το ποτό
Α: (Γελάει). Δεν πειράζει άλλη φορά
Γ: Μα θέλω να πληρώσω το μερίδιο μου! Το απαιτώ! (χαμογελάει)
Α: Όχι, βγήκαμε μαζί και θέλω να σε κεράσω εγώ, έτσι πρέπει (κάθεται με αυτοπεποίθηση λες και πήρε το νόμπελ χαμογελόντας)
Γ: Αχ τι καλός! Δεν ξέρεις πόσο ήθελα να πληρώσεις εσύ. Δεν ήθελα να πληρώσω αλλά έπρεπε να επιμείνω και ας ήρθα με 15 ευρώ μόνο στην τσάντα μου. Αν υπέκυπτες θα ξενέρωνα αλλά ευτυχώς δεν υπέκυψες και τώρα δεν σε θεωρώ τσιφούτη. Μου αρέσει να μην θέλω να πληρώσω, να κάνω την κίνηση για να πληρώσω και στο τέλος ο άντρας με την δυναμικότητα του να μου λέει: "Απόψε πληρώνω εγώ, κατάλαβες;" Κέρδισες πόντους Άντρα με αυτό που έκανες.
Α: Το ξέρω Γυναίκα. Και εμένα μου αρέσει να πληρώνω στο πρώτο ραντεβού
Γ: Που θα πάμε άντρα μου;
Α: Σπίτι σου, σπίτι μου ή και κάπου αλλού, εγώ πλήρωσα το λογαριασμό, σειρά σου τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αν πληρωσουν και οι δυο μισα μισα ,κανει?;)

πφφ, ειναι ξενερωτο και ακομψο.

πσ: δε μιλαω βεβαια για τιποτα λογαριασμους ουρανοξυστες, ετσι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εξαρτάται ο τύπος του εμπορεύματος. Αν είναι τουρίστρια που ήρθε στην Ελλάδα μπορεί μεν να πληρώνει ο άντρας, αλλά γίνεται με σκοπό να την μεθύσεις και να την εκμεταλλευτείς. Οπότε δικαιολογείται σαν πράξη. Τώρα εάν είσαι στο εξωτερικό δεν γνωρίζω αν και όπως λέει και η σοφή Σαμάνθα στο Sex & the City, I am looking for the right size.
ακριβως αυτο εννοω..
αλλο οι τουριστριες ή διαφορες βουλγαρορωσιδες προσφατες..
και αλλο μια ξενη που ειναι η στη χωρα της ή εχει ριζωσει πραγματικα καπου..δεν ειναι "ξενη" δηλαδη πρακτικα..



παντως εγω προτιμω ενα παρκο με ωραια θεα,,για ραντεβου..
κατω απο τα δεντρα,,..τι ωραιοτερο?

γιατι πρεπει να πας σε ιδιωτικο μερος και να πληρωσεις? δεν νιωθω ελευθερος-ανετος τοσο σε τετοια μερη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
παντως εγω προτιμω ενα παρκο με ωραια θεα,,για ραντεβου..
κατω απο τα δεντρα,,..τι ωραιοτερο?

εξαρταται. θα εχει και πασατεμπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οταν λες ξενη, εννοεις κοπελα που δεν ειναι απο την Ελλαδα??

Αλλα παλι για την κατασταση που επικρατει εδω στην Ελλαδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σκοπό να την μεθύσεις και να την εκμεταλλευτείς.

καμια σχεση, με σκοπο να την παντρευτουν πανε!

οταν λεω ξενη τι εννοω? ξενη, ρωσσιδα, βουλγαρα, ρουμανα οτι θες.. ουτε τουριστριες ειναι, ουτε για να τις μεθυσουν και να τις εκμεταλλευτουν. για να τους εκμεταλλευτουν ειναι.. ερχονται απο την χωρα τους για να δουλεψουν και μεσα στον διαθεσιμο χρονο που εχουν μεχρι να φυγουν θα πρεπει να βρουν καποιον να παντρευτουν. μιλαω για την πλειοψηφια που εχω γνωρισει.

τις βγαζουν εξω, τις πανε απο δω απο κει και ουτε τιθεται θεμα για πληρωμες κλπ. τις πανε σε κολλεγια να μαθουν την γλωσσα ή και μια δευτερη να βρισκεται και πληρωνουν μια χαρα ( τα εχω δει στη δουλεια μου εδω και δεκα χρονια αυτα να γινονται) τους αγοραζουν σπιτι να τις βαλουν μεσα και παει λεγοντας. στο ιδιο σπιτι ο αλλος γιος γνωριζει ελληνιδα. αρχιζει ο διαλογος. ρε γμτ δεν εκανε ουτε καν κινηση στο πρωτο ραντεβου να πληρωσει. αισχοςςςςςς!!! η οικογενεια της γιατι δεν την βοηθα στο θεμα του σπιτιου? αισχοςςςςςςςς!!!! θελει να μαθει μια γλωσσα να πληρωσει, γιατι κουλη ειναι ή κουτση και δεν μπορει να πληρωσει??? αισχοςςςςςςςς!!!! θες ισοτητα κυρα μου να πληρωνεις, να μαγειρευεις, να δουλευεις, να εισαι θεα μεσα και εξω απο το σπιτι, να εισαι καλη ερωμενη αλλιως θα βρω και κανα πιπινι αμα λαχει και πανω απο ολα καλη μανα για τα παιδια σου!!!
μωρε να μαι ολα αυτα δεν ειπε κανεις το αντιθετο και μαγκια μου που ειμαι αλλα την διακριση δεν την χωραει ο νους μου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εχω αρχισει πλεον να αμφιβαλλω για τον αν εχουμε μυαλο οι αντρες...

Ενταξει αυτο ειναι ακομη μεγαλυτερη βλακεια... Ομως μηπως τελικα αυτοι που μπλεκουν με τετοιες ειναι αυτοι που το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να "αγορασουν" μια σχεση??? Γιατι τοτε ειναι καπως διαφορετικη η κατασταση... Ψαχνεις τον αξιολυπητο εκει...

Οπως και να χει παντως, οποια κι αν ειναι η κοπελα απεναντι, οτι εθνικοτητας κι αν ειναι, οποιο σκοπο κι αν εχει, παντα θα περιμενω αυτη την διακριτικη κινηση προς το πορτοφολι... Αν δεν την δω, πληρωνω το μεριδιο μου κι αντε γεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σε συγχαιρω που σκεφτεσαι ετσι! και να θυμασαι οτι αυτοι οι ανθρωποι οι οποιοι ειναι αξιοι της μοιρας τους δεν θεωρουν οτι αγοραζουν την σχεση ενω σε αντιθετη περιπτωση σιγουρα αυτο θα ελεγαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
σε συγχαιρω που σκεφτεσαι ετσι! και να θυμασαι οτι αυτοι οι ανθρωποι οι οποιοι ειναι αξιοι της μοιρας τους δεν θεωρουν οτι αγοραζουν την σχεση ενω σε αντιθετη περιπτωση σιγουρα αυτο θα ελεγαν..

Ευχαριστω!!
Δεν με ξαφνιαζει που δεν καταλαβαινουν οτι αγοραζουν την σχεση... Ειναι οπως οταν εισαι ιδρωμενος και δεν καταλαβαινεις την ασχημη μυρωδια... Ειναι στην φυση μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εξαρταται. θα εχει και πασατεμπο?

οχι,,σουβλακια με πιτα..:P
οτιδηποτε μπορει να εχει..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
κοπελια κερνας την πιτσα και εγω
κερναω το ξενοδοχειο!:P
πλακιτσα!:D

Aλλα καλο ειναι να υπαρχει ισοροπια αναμεσα και στους δυο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Στο πρωτο ραντεβου πιστευω οτι πρεπει να πληρωσει ο αντρας αλλα στα υπολοιπα ραντεβου μισα μισα!Μακακας ειναι ο αλλος να πληρωνει καθε φορα?!:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
και εδω θα πρωτοτυπησω...εγω παντα στο πρωτο ραντεβου πληρωνω φυσικα.... αλλα δεν ερχεται ποτε ο λογαριασμος σ εμας παω εγω σ αυτον( διακριτικα παντα) κ δεν την βαζω την κοπελια καν στην διαδικασια ψαξιματος τσαντας...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Το να πληρώσει η γυναίκα στο πρώτο ραντεβού
σαν ευνουχισμός μου κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για ένα χρόνο περίπου (ναι τόσο πολύ :P ) έβγαινα με ένα παιδί. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι στο 1ο ραντεβού είχε πληρώσει αυτός ενώ σε όλα τα άλλα από μισά...Δε με ενοχλούσε καθόλου φυσικά, άλλωστε το παιδί ως φοιτητής δε δούλευε και δεν ήθελα να του τρώω τα λεφτά :P . Ήταν και η παρέα καταπληκτική οπότε μόνο τα λεφτά δε σκεφτόμουν! Άρα το να πληρώνουμε μισά-μισά δε συνεπάγεται και ξενέρωμα της κοπέλας...(για μένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,050 μηνύματα.
και εδω θα πρωτοτυπησω...εγω παντα στο πρωτο ραντεβου πληρωνω φυσικα.... αλλα δεν ερχεται ποτε ο λογαριασμος σ εμας παω εγω σ αυτον( διακριτικα παντα) κ δεν την βαζω την κοπελια καν στην διαδικασια ψαξιματος τσαντας...;)

Και γιατί το κάνεις αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
αλλα δεν ερχεται ποτε ο λογαριασμος σ εμας παω εγω σ αυτον( διακριτικα παντα) κ δεν την βαζω την κοπελια καν στην διαδικασια ψαξιματος τσαντας...;)

Ειναι κατι που πρακτικαρω κι εγω αρκετες φορες,οταν δε θελω να μπω σε διαδικασια διαπραγματευσης.:)

Θετω την αλλη προ τετελεσμενων γεγονοτων και αποσπω συνηθως την υποσχεση της για μελλοντικη ισοφαριση.
Αυτο την κανει περισσοτερο δεκτικη σε επομενο μου "σφυροκοπημα"...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κατα τη γνώμη ο άνδρας θα πρέπει ή να κερνάει ή να προσφέρεται τουλάχιστον στο πρώτο ραντεβού. Από εκεί και πέρα εφόσον λέτε ότι έχουμε ισότητα στα υπόλοιπα ραντεβού μισά μισά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Cat

Νεοφερμένος

Η Red Cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Η ισοτητα να ισχυσει απο το δευτερο ραντεβου και μετα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ειναι κατι που πρακτικαρω κι εγω αρκετες φορες,οταν δε θελω να μπω σε διαδικασια διαπραγματευσης.:)

Θετω την αλλη προ τετελεσμενων γεγονοτων και αποσπω συνηθως την υποσχεση της για μελλοντικη ισοφαριση.
Αυτο την κανει περισσοτερο δεκτικη σε επομενο μου "σφυροκοπημα"...:D
Εξαιρετικοι gentlmen και οι δυο!!!:) Πολυ κομψη και comme il faut στρατηγικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top