Δίπλωμα οδήγησης

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Από περιέργεια.. αν ας πούμε το χάσεις το δίπλωμα, τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αυτό που λένε οτι μαθήματα μπορείς να κάνεις και λίγους μήνες πριν κλείσεις τα 18 , αλλά για να δώσεις εξετάσεις πρέπει οπωσδήποτε να τα'χεις κλείσει, ισχύει ;
Nαι γινεται...Και εγω αυτο εκανα και τωρα που εγινα 18 θα δωσω εξετασεις...
Απλα ο δασκαλος που το κανει αυτο θεωρειται πλεον παρανομος, γιατι βγηκε νομος που λεει οτι για να ξεκινησεις μαθηματα πρεπει να εχεις περασει πρωτα τα σηματα...Αλλα σιγα, ποιος αστυνομικος σταματαει το δασκαλο οδηγησης??
Από περιέργεια.. αν ας πούμε το χάσεις το δίπλωμα, τι γίνεται?
Στελνεις αιτηση στο υπουργειο μεταφορων και σου στελνουν αλλο φανταζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πήγα χτες να δω πότε θα δώσω σήματα και με είπαν στης 26.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Εγω ιουλιο περασα τις εξετασεις και απο τοτε με το χαρτι είμαι. Να δω ποτε θα μου ερθει το.δίπλωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Θέμα χρόνου είναι
Είναι πολύ χαμηλό αυτοκίνητο οπότε καταλαβαίνεις εύκολα τις λακούβες και έχει πολύ απότομα φρένα ( λίγο να το πάτησεις κοκαλωνει) .

......

Πιστεύω πως ο πιο εύκολος τρόπος να μάθει κάποιος είναι χωρίς συνοδηγό γιατί άθελα τους αγχωνουν τον οδηγό



Ας τους να φωνάζουν και κανε σαν να μην βρίζουν αυτό που κάνουν είναι νοοτροπία νεοέλληνα
Μωρά το ξέρω !!!! Αλλά εκείνη την ώρα αγχωμομαι ://
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Μωρά το ξέρω !!!! Αλλά εκείνη την ώρα αγχωμομαι ://
Χαλαράάάά..άστους να λένε. Και να φωνάζουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Πήγα χτες να δω πότε θα δώσω σήματα και με είπαν στης 26.
Nαι ρε...Και εγω 26 δινω...Σημερα ειναι κλειστα, γιατι ειναι η Δευτερα μετα το 15αυγουστο και στο Υπουργειο κανουν διακοπουλες !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι αν παω π.χ. τον σεμπτεμβριο σε μια σχολη οδηγησης, ποτε θα παρω το διπλωμα ;μπορει να το παρω π.χ.σε ενα μηνα ,δυο εβδομαδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι αν παω π.χ. τον σεμπτεμβριο σε μια σχολη οδηγησης, ποτε θα παρω το διπλωμα ;μπορει να το παρω π.χ.σε ενα μηνα ,δυο εβδομαδες;

Πολύ δύσκολα τόσο σύντομα.
Από την ημέρα που θα δώσεις τα χαρτιά σου χρειάζονται 10 μέρες περίπου για το χαρτί που χρειάζεσαι. Μετά έχεις 1 εβδομάδα τα θεωρητικά μαθήματα. Μετά απο αυτό έχεις άλλη μια βδομάδα αναμονή μέχρι να δώσεις τα σήματα, αν τα πάριες, έχεις δυο βδομάδες τουλάχιστον οδήγηση. Οπότε στην καλύτερη θα έχεις περάσει την εξέταση σε 2 μήνες και το δίπλωμα στα χέρια σου σε 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα τόσο σύντομα.
Από την ημέρα που θα δώσεις τα χαρτιά σου χρειάζονται 10 μέρες περίπου για το χαρτί που χρειάζεσαι. Μετά έχεις 1 εβδομάδα τα θεωρητικά μαθήματα. Μετά απο αυτό έχεις άλλη μια βδομάδα αναμονή μέχρι να δώσεις τα σήματα, αν τα πάριες, έχεις δυο βδομάδες τουλάχιστον οδήγηση. Οπότε στην καλύτερη θα έχεις περάσει την εξέταση σε 2 μήνες και το δίπλωμα στα χέρια σου σε 3.
οκ ευχαριστω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Χωρίς σχολή δεν παίζει να δώσεις,ε;
Απλά και εμένα θα με βόλευε να δώσω τώρα το φθινόπωρο,αλλά μπορώ να διαθέσω το πολύ 3 βδομάδες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Χωρίς σχολή δεν παίζει να δώσεις,ε;
Απλά και εμένα θα με βόλευε να δώσω τώρα το φθινόπωρο,αλλά μπορώ να διαθέσω το πολύ 3 βδομάδες. :/:

Δεν νομίζω να γίνεται χωρίς σχολή. Κάποιος πρέπει να υπογράψει ότι έκανες τις αναγκαίες ώρες οδήγησης όπως και τα θεωρητικά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Απο τις 19 Ιουλίου με το χαρτί είμαι. Ατιμη γραφειοκρατία, ένα δίπλωμα δε μπορείς να μου φέρεις;

edit: Μόλις με πήραν τηλ να πάω να το πάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Απο τις 19 Ιουλίου με το χαρτί είμαι. Ατιμη γραφειοκρατία, ένα δίπλωμα δε μπορείς να μου φέρεις;
εσένα τουλάχιστον σου έδωσαν και ενα χαρτι που επιβεβαιώνει ότι πέρασες τις εξετάσεις...εμάς εδω το μηχανολογικό κέντρο και η τροχαία έχουν μαλώσει και η τροχαία δεν δέχεται πλέον αυτο το πολυποθητο χαρτι και άμα σε πιασει να οδηγεις με το χαρτι τρως προστιμο για οδηγηση χωρις αδεια διπλώματος οπότε δεν μπαινουν καν στον κοπο να σου δωσουν οι εξεταστες/σχολές τετοιο χαρτι!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Απο τις 19 Ιουλίου με το χαρτί είμαι. Ατιμη γραφειοκρατία, ένα δίπλωμα δε μπορείς να μου φέρεις;

edit: Μόλις με πήραν τηλ να πάω να το πάρω

:confused:

:D καλορίζικο :D καλά γκάζια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
εσένα τουλάχιστον σου έδωσαν και ενα χαρτι που επιβεβαιώνει ότι πέρασες τις εξετάσεις...εμάς εδω το μηχανολογικό κέντρο και η τροχαία έχουν μαλώσει και η τροχαία δεν δέχεται πλέον αυτο το πολυποθητο χαρτι και άμα σε πιασει να οδηγεις με το χαρτι τρως προστιμο για οδηγηση χωρις αδεια διπλώματος οπότε δεν μπαινουν καν στον κοπο να σου δωσουν οι εξεταστες/σχολές τετοιο χαρτι!:mad:

Κοίτα αν σε σταματήσουν χωρίς χαρτί η διαδικασία είναι η εξής:
Σε γράφει κανονικά ο τροχονόμος κι εσύ πας στο μηχανολογικό-υπουργείο συγκοινωνιών και παίρνεις χαρτί οτι τη μέρα που σε έγραψαν εσύ είχες περάσει τις εξετάσεις και έχεις δικαίωμα να οδηγήσεις. Το χαρτί αυτό το καταθέτεις στην αστυνομία και όλα κομπλέ.
Εμένα ήρθε πριν 10 λεπτά το δίπλωμα και με πήραν τηλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
εσένα τουλάχιστον σου έδωσαν και ενα χαρτι που επιβεβαιώνει ότι πέρασες τις εξετάσεις...εμάς εδω το μηχανολογικό κέντρο και η τροχαία έχουν μαλώσει και η τροχαία δεν δέχεται πλέον αυτο το πολυποθητο χαρτι και άμα σε πιασει να οδηγεις με το χαρτι τρως προστιμο για οδηγηση χωρις αδεια διπλώματος οπότε δεν μπαινουν καν στον κοπο να σου δωσουν οι εξεταστες/σχολές τετοιο χαρτι!:mad:

Σαν μικρά παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χωρίς σχολή δεν παίζει να δώσεις,ε;
Απλά και εμένα θα με βόλευε να δώσω τώρα το φθινόπωρο,αλλά μπορώ να διαθέσω το πολύ 3 βδομάδες. :/:
Μπορείς τουλάχιστον να δώσεις τα σήματα και να ξεμπερδεύεις με αυτά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Δεν νομίζω να γίνεται χωρίς σχολή. Κάποιος πρέπει να υπογράψει ότι έκανες τις αναγκαίες ώρες οδήγησης όπως και τα θεωρητικά μαθήματα.

Υπογραφή του μπαμπά και ιστορικό στο ίντερνετ δεν πιάνεται,ε; :P
Μπορείς τουλάχιστον να δώσεις τα σήματα και να ξεμπερδεύεις με αυτά. :hmm:

Ε να πάω Ελλάδα,να δώσω σήματα και να γυρίσω μετά από 6 μήνες να δώσω οδήγηση,δεν λέει. :P
Θα κοιτάξω για εδώ τον χειμώνα τότε.

Ευχαριστώώώ. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

Θα κοιτάξω για εδώ τον χειμώνα τότε.

Το καλύτερο πιστεύω.
Θα χάσεις βέβαια την οπισθογωνία και την αναστροφή που διδασκονται για το ελληνικό δίπλωμα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top