Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό?Πάντως η πρώτη παράγραφος δεν είναι καλή.
Η τελευταία για το γάμο καλή είναι.Βέβαια πρέπει να δούμε και τα στατιστικά για το πόσο κρατάει ο γάμος.
Είναι λογικό βέβαια αν το σκεφτείς γιατί μέχρι την πρώτη συνάντηση έχεις μιλήσει αρκετές ώρες με τον άλλο για να καταλάβεις τον χαρακτήρα του.Στην περιπτωση βέβαια που λέει αλήθεια...Αλλιώς δεν γίνεται και σχέση λογικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι άντρες λένε ψέμματα συνήθως για την ηλικία, το ύψος και την οικονομική κατάσταση, ενώ οι γυναίκες για το βάρος, τη φυσική κατάσταση και την ηλικία.
καλα τοσο φοβουνται την αληθεια?και μετα απο τοσο ψεμα παντρευονται και γρηγοροτερα?το ποτε χωριζουνε δε λεει κανεις..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό?Πάντως η πρώτη παράγραφος δεν είναι καλή.
Όρισέ μας λοιπόν ένα Δt χρονικό διάστημα μετά από το οποίο είναι "καλό" να κάνεις σεξ με κάποιον που γνώρισες από το internet.
Δt = 1 εβδομάδα; 1 μήνας; 1 χρόνος;
Και πού ακριβώς διαφέρει από το χρονικό διάστημα Δt' για ένα άτομο που το γνώρισες υπό άλλες συνθήκες, πχ από μια παρέα.

Την πρώτη μέρα, αν μιλάμε για ραντεβού τριών ωρών, αυτό μετριέται σε 10800 δευτερόλεπτα. Άρχισε να μετράς από τώρα μέχρι το 10800. Στο ενδιάμεσο μπορεί να έχεις μάθει τόσα και τόσα για τον άλλον άνθρωπο. Είδατε πώς αλλάζοντας τις μονάδες μέτρησης "μεγαλώνει" και το νούμερο; Από το "1" πήγαμε στο "10800".

Άλλωστε, όσα φέρνει η στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος.

Εναλλακτικά όρισέ μας ένα εναλλακτικό χρονικό διάστημα ασφαλείας Δt και εξήγησε γιατί είναι ασφαλές για Δt+1 και όχι για Δt-1.



Γενικά αυτά τα "δεν είναι καλό" - "είναι κακό" νομίζω ότι είναι ψιλοταμπού... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Άλλωστε αν είναι να κολλήσεις κάτι, θα το κολλήσεις είτε πηδηχτείς από το πρώτο ραντεβού είτε από το συν απειροστό,
κατά πάσα πιθανότητα,
εκτός αν ο άλλος συγκινηθεί και πάει και κάνει θεραπεία, μα φυσικά δεν υπάρχει θεραπεία για όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Όρισέ μας λοιπόν ένα Δt χρονικό διάστημα μετά από το οποίο είναι "καλό" να κάνεις σεξ με κάποιον που γνώρισες από το internet.
Δt = 1 εβδομάδα; 1 μήνας; 1 χρόνος;
Και πού ακριβώς διαφέρει από το χρονικό διάστημα Δt' για ένα άτομο που το γνώρισες υπό άλλες συνθήκες, πχ από μια παρέα.

Την πρώτη μέρα, αν μιλάμε για ραντεβού τριών ωρών, αυτό μετριέται σε 10800 δευτερόλεπτα. Άρχισε να μετράς από τώρα μέχρι το 10800. Στο ενδιάμεσο μπορεί να έχεις μάθει τόσα και τόσα για τον άλλον άνθρωπο. Είδατε πώς αλλάζοντας τις μονάδες μέτρησης "μεγαλώνει" και το νούμερο; Από το "1" πήγαμε στο "10800".

Άλλωστε, όσα φέρνει η στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος.

Εναλλακτικά όρισέ μας ένα εναλλακτικό χρονικό διάστημα ασφαλείας Δt και εξήγησε γιατί είναι ασφαλές για Δt+1 και όχι για Δt-1.



Γενικά αυτά τα "δεν είναι καλό" - "είναι κακό" νομίζω ότι είναι ψιλοταμπού... :)

Κάτσε ρε Γιώργο,έχεις μπερδευτεί και με μπερδεύεις κι εμένα.

Καταρχήν η πρώτη παράγραφος που δε φάνηκε καλή στην κοπέλα περιελάμβανε 2 πράγματα:

1) 1/3 γυναίκες κάνει σεξ την πρώτη φορά που συναντά κάποιον που γνώρισε από το διαδίκτυο.
2) 4/5 δεν χρησιμοποιούν προστασία κατά τη σεξουαλική επαφή.

Εσύ τώρα στο μήνυμά σου μιλάς μία για καλό και μία για ασφαλές.

Ας πάρω πρώτα το ασφαλές που είναι και το πιο εύκολο να βγάλουμε άκρη: ποτέ δεν είναι ασφαλές να μην χρησιμοποιείς προστασία, ασχετα αν τον γνώρισες στο ίντερνετ, στην καφετέρια, στο σινεμά, στο φιλανθρωπικό χορό ή στην εκκλησία. Πάει αυτό.

Τώρα για το καλό που λες. Ας μην αρχίσω να αναλύω τη λέξη καλό γιατί θα ξημερώσουμε. Ας πω όμως οτι για αυτό που για σένα χρειάζεται Δt (δεν ξέρω τι είναι αυτό:redface:) χρόνο για να το κάνεις, για άλλον χρειάζεται Δt+1, για άλλον Δt-1, για άλλον Δt+800 και πάει λέγοντας. Προσωπικά θεωρώ οτι το υπεραπλουστοποιείς γιατί δε βλέπουμε το σεξ με τον ίδιο τρόπο - τα έχουμε ξαναπεί. Οπότε το να σχολιάζεις το πώς το βλέπει ο καθένας είναι άτοπο, δε νομίζεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για το (1) μιλάω προφανώς. Θεωρώ αυτονόητο ότι πάντα πρέπει να χρησιμοποιείται προστασία.
Δt = χρονικό διάστημα

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[Η συνέχεια του μηνύματος είναι γενικότερη κι όπου χρησιμοποιείται β' ενικός είναι συμβατικός και δεν απευθύνεται στη Himela συγκεκριμένα]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Παραπάνω επικρίθηκε το χρονικό διάστημα της μιας μέρας ως "κακό". Ζητώ λοιπόν με τη σειρά μου κάποιος να μου ορίσει ένα "ασφαλές" χρονικό διάστημα. Όταν κάποιος επικρίνει το νούμερο της "μιας ημέρας" να δίνει κι ένα νούμερο για αντιπαράδειγμα. Ένας μήνας; Τρεις μήνες; Εννέα μήνες;

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω το "συν απειροστό" που εύστοχα ανέφερε η QsLv. Το ότι κάποιος λέει πως "πρέπει" να κάνεις 42 Υπουργικά Συμβούλια και άλλες 42 Συνόδους της Χάγης, να περάσεις από πρωτόκολλο και δευτερόκολλο και να κάνεις και επικύρωση στο ΚΕΠ της γειτονιάς σου για να καταλήξεις τελικά στο σεξ. o_0
Και όλο αυτό επειδή έτυχε ο τρόπος γνωριμίας να ήταν ιδιάζων. Εάν δηλαδή ήταν μέσω κοινών γνωστών, θα γλίτωνε η όλη διαδικασία αυτή τη γραφειοκρατία; :D

Προσωπικά θεωρώ ότι την έλξη ή την νιώθεις εξ' αρχής (όποιος κι αν είναι ο τρόπος γνωριμίας) ή δεν τη νιώθεις καν. Τα "σε συνδέω με Κάιρο, περίμενε να τελειώσει το συμβούλιο της Κομισιόν, να προσφύγουμε και στο Διεθνές Νομισματικό Ταμείο και μετά το ξανασυζητάμε" προσωπικά τα θεωρώ aliases των : "θα παίζω μαζί σου μέχρι να βρω κάτι άλλο να με συναρπάσει" ή "έχω απωθημένα και κάπου πρέπει να τα βγάλω". Άντε να δικαιολογήσω την περίπτωση που δεν έχει κάνει κάποιος σχέση γενικότερα ως τώρα, καθώς κάθε αρχή και δύσκολη, ή που είναι φρέσκος από κάποιο χωρισμό. Φυσικά δεν περιορίζομαι μόνο στις γυναίκες, καθώς ουδείς άσφαλτος.

Φιλικά όλα τα παραπάνω χωρίς διάθεση γενίκευσης καθώς πάντα υπάρχουν οι εξαιρέσεις. Πάνω απ' όλα σεβαστές οι επιλογές του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όπως είπε η Himela αυτα τα 2 με ενοχλούν.Το μη ασφαλές σεξ για προφανείς λόγους και το δε σεξ στο πρώτο ραντεβού επειδή δεν είσαι σίγουρος αν ο άλλος όλα αυτα που σου έλεγε για τον εαυτό του στις συνομιλίες σας στο ιντερνετ ήταν ο πραγματικός του εαυτός.Γι αυτό το λόγο μόνο.Γι το αν θα γίνει σχέση λέω,όχι για ξεπέτα.Αν και όπως είπε πάλι η Himela ο καθένας το βλέπει διαφορετικα.Και εγώ με τον Δημήτρη μου την δεύτερη μέρα κατι κάναμε και την τρίτη μέρα κάναμε σεξ:redface:.Για εμένα πολύ γρήγορα μου φάνηκε αλλά ήξερα ότι είναι ο άντρας της ζωής μου.Και είναι η πρώτη(και τελευταία όπως φαίνεται) σχέση μου απο ίντερνετ οπότε δεν ξέρω πώς θα έπραττα αν έκανα απλά μια σχέση όχι ουσιαστική.Και είναι υποκειμενικό όπως ξαναείπα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ας πω όμως οτι για αυτό που για σένα χρειάζεται Δt (δεν ξέρω τι είναι αυτό:redface:) χρόνο για να το κάνεις, για άλλον χρειάζεται Δt+1, για άλλον Δt-1, για άλλον Δt+800 και πάει λέγοντας. Προσωπικά θεωρώ οτι το υπεραπλουστοποιείς γιατί δε βλέπουμε το σεξ με τον ίδιο τρόπο - τα έχουμε ξαναπεί. Οπότε το να σχολιάζεις το πώς το βλέπει ο καθένας είναι άτοπο, δε νομίζεις;:)

Ρε παιδιά από την έρευνα εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι 2 άνθρωποι καταλήγουν να γνωρίζονται μέσω ιντερνετ τόσο καλά που κάνουν έρωτα από την πρώτη στιγμή, ενώ σε νορμάλ συνθήκες αυτό το Δt θα ήταν μεγαλύτερο.

Από την άλλη πλάθει τρόπον τινά πιο ειλικρινείς σχέσεις "θέλω μόνο σεξ", "θέλω να παντρευτώ" κι όπως παρατηρούμε έχει επιτυχία και στα δύο! :P
Το αν είναι καλό ή κακό είναι σχετικό. Για κάποιον που "θέλει σεξ" /"θέλει να παντρευτεί" σαφώς και είναι καλό.
Για σένα που δεν θες τίποτα από τα δύο γιατί να είναι κακό στο βαθμό που μάλιστα δε σε επηρεάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως είναι αλήθεια.. πιο εύκολα θα ρωτήσεις κάποιον στο Διαδίκτυο αν θέλει σοβαρή σχέση ή θα του δηλώσεις το ανάλογο, παρά αν τον έχεις γνωρίσει μέσω κοινών γνωστών και απλώς σου ζητήσει να βγείτε. Κι αυτό συμβαίνει αφενός γιατί στο Διαδίκτυο μπορείς να μιλήσεις πολύ ώρα πριν βγεις πρώτη φορά με κάποιον , έχεις και την ανωνυμία σε πρώτο στάδιο (που σου επιτρέπει να ρωτάς πιο άνετα προσωπικές ερωτήσεις) κι επιπλέον διότι υπάρχουν και άπειρα sites γνωριμιών, όπου υποτίθεται όλοι εκεί μέσα ψάχνουν για κάτι ερωτικό (ο καθένας βέβαια τα δικά του) και άρα είναι πιο εύκολο να κάνεις έως και "ανάκριση" μέχρι να αποφασίσεις αν θα βγεις τελικά με τον άλλον ή όχι.

Ε και αν τελικά βγεις.. είναι τόσο εύκολο να μιλάς βασικά όλη μέρα (λέγε με και msn, facebook κ.λ.π.) που είναι λογικό να μάθεις έναν τεράστιο όγκο πληροφοριών για τον άλλον σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Κι αυτό φυσικά θα οδηγήσει στην οικειότητα.. που η οικειότητα εύκολα θα σε οδηγήσει σε πρόταση γάμου, αν όλα έχουν πάει καλά. Απλή λογική είναι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
...και τα sites γνωριμιών περιέχουν "καλό" κόσμο εκεί μέσα;

προσωπικά, δεν έχω εμπειρία από site γνωριμιών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όλα σχετικά είναι.. υποθέτω πως θα έχουν και καλό κόσμο, θα έχουν και πολλούς που δεν αξίζουν.
Αλλά αυτό ισχύει γενικά παντού, όχι συγκεκριμένα σε αυτά τα sites..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
...και τα sites γνωριμιών περιέχουν "καλό" κόσμο εκεί μέσα;
Παντού υπάρχουν διαμάντια, παντού υπάρχουν και σκουπίδια. Το θέμα είναι να ξέρεις να διακρίνεις τα διαμάντια μέσα στα σκουπίδια, όποιος και να 'ναι ο τρόπος που θα τα βρεις - μέσω internet, μέσω γνωστών, σε club...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πάντως με ένα γρήγορο ψάξιμο, είδα ότι σε τέτοια sites γνωριμιών υπάρχει κόσμος σε ερωτική απόγνωση (άτομα χαμηλού iq, χαμηλής αυτοπεποίθησης,...κ.α. χαμηλά). Μήπως εγώ δεν είδα καλά; Υπάρχουν καλύτερα sites με πιο νορμάλ κόσμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μήπως εγώ δεν είδα καλά; Υπάρχουν καλύτερα sites με πιο νορμάλ κόσμο;
Ναι καλέ!! :P Ένα e-steki αν έχεις ακουστά! :whistle: :hehe:

Δεν εννοώ φυσικά ότι το στέκι είναι site γνωριμιών, σίγουρα πάντως μπορούν να γίνουν αξιόλογες γνωριμίες εδώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι καλέ!! :P Ένα e-steki αν έχεις ακουστά! :whistle: :hehe: Δεν εννοώ φυσικά ότι το στέκι είναι site γνωριμιών, σίγουρα πάντως μπορούν να γίνουν αξιόλογες γνωριμίες εδώ. ;)

Στηρίζουμε το σπίτι μας, μην πέσει και μας πλακώσει...:D :D :lol: :lol: :hehe:

Πέρα από την πλάκα, όντως. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Σε ευχαριστώ. Αν και οι περισσότερες δεν είναι από τα μέρη μου. :D :D Παίζει να είμαι ο μοναδικός από Αχαϊα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Στηρίζουμε το σπίτι μας, μην πέσει και μας πλακώσει...:D :D :lol: :lol: :hehe:

Πέρα από την πλάκα, όντως. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Σε ευχαριστώ. Αν και οι περισσότερες δεν είναι από τα μέρη μου. :D :D Παίζει να είμαι ο μοναδικός από Αχαϊα...

δεν χάνεις και τίποτα, εγώ θα πάρω τη γάτα μου ως γεροντοκόρη άλλης εποχής και θα μεταναστεύσω στο e-cat. Εκεί θα τους διδάξω όσα έχω μάθει εδώ για τον εσωτερικό πίθηκο που έλεγε και ο μέγιστος Ρεμπεσκές :P Φαντασία μου πλανεύτρα είσαι η πιο μεγάλη ψεύτρα. Αφυπνιστείτε παιδιά δεν υπάρχει τίποτα, το ίντερνετ είναι μια ψευδαίσθηση με λαμπρές εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χαχα δε συμφωνω οταν η εγγραφη και η συμμετοχη σενα φορουμ ποικιλων θεματων γινεται αυτοσκοπος για να βρεις γκομενο-α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
χαχα δε συμφωνω οταν η εγγραφη και η συμμετοχη σενα φορουμ ποικιλων θεματων γινεται αυτοσκοπος για να βρεις γκομενο-α.
Φυσικά και όχι. Αν μάλιστα μπεις μόνο με αυτόν τον σκοπό, είναι σχεδόν βέβαιο, ότι το φόρουμ θα σε "ξεράσει" από μόνο του.

Μέσα όμως από τη διαδικασία προβληματισμού και συμμετοχής στα διάφορα θέματα, δημιουργείται χώρος για γνωριμίες, όχι απαραίτητα "με σκοπό το γάμο". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μέσα όμως από τη διαδικασία προβληματισμού και συμμετοχής στα διάφορα θέματα, δημιουργείται χώρος για γνωριμίες, όχι απαραίτητα "με σκοπό το γάμο". ;)

μα δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Φυσικά και όχι. Αν μάλιστα μπεις μόνο με αυτόν τον σκοπό, είναι σχεδόν βέβαιο, ότι το φόρουμ θα σε "ξεράσει" από μόνο του.

Μέσα όμως από τη διαδικασία προβληματισμού και συμμετοχής στα διάφορα θέματα, δημιουργείται χώρος για γνωριμίες, όχι απαραίτητα "με σκοπό το γάμο". ;)

κανείς δεν μπαίνει με σκοπό κανένα γάμο, αλλά να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω ακόμα και για τις κοινωνικές συναναστροφές. Δεν είναι τυχαίο που οι εκτός νετ συναναστροφές είναι λογικοί άνθρωποι ενώ στο νετ είναι μαζεμένη όλη η τρέλλα. Επισης δεν βλέπω και κανέναν που ξέρασε το φόρουμ απ'οσους είχαν πολύ συγκεκριμένο σκοπό πολύ πιο σοβαρό κι από γάμο, και τον πέτυχαν. Γιατί είχαν σκοπό κάποιοι και το δήλωναν μάλιστα ευθέως και κάποιοι άλλοι ακόμα έχουν. Μιλάω για άλλα πράγματα, και κυρίως τις ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ και τις εξόφθαλμα εξωπραγματικές ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ που καλλιεργεί το ίντερνετ, και τα διανοητικά μικρόβια που μεταδίδονται με μεγάλη ταχύτητα όσο καλά αντισώματα και να'χεις. Μπορείς να πουλήσεις ό,τι θες εδώ πέρα και να διαβάσεις ότι φαντασιοπληξία υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top