Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Βρέ παιδιά δεν είναι και τόσο χάλια η Λαμία :/ !! Εννοείται οτι υπάρχουν καλύτερες πόλεις (Πάτρα,Θεσ/νίκη,Ναύπλιο) αλλά δεν θα έπρεπε να ναι και τόσο χαμηλά.Σύγουρα έχει αδιάφορα μέρη αλλά στο κάστρο της πόλης και στις πάνω συνοικίες είναι ωραία!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Απορώ που κανείς δεν έχει αναφέρει την Ηγουμενίτσα. Είναι μακράν η πιο άσχημη πόλη που έχω επισκεφθεί, και αποτελεί και διεθνή λιμένα, τρομάρα της. Ένα βράδυ χρειάστηκε να περάσω και τα μόνα ανοιχτά μαγαζιά ήταν κάτι καγκουρομπαρ. Χάλια.

Δυστυχώς θα επιβεβαιώσω την άποψη της Χριστιάννας! Η πιο άσχημη και η πιο βαρετή πόλη που έχω ζήσει μέχρι στιγμής (που με το ζόρι χαρακτηρίζεται πόλη, αφού μέσα σε 30' μπορεις να πας με τα πόδια από την μια άκρη, στην άλλη).

Και δεν έχουμε ούτε καν κινηματογράφο (εννοείται, ούτε και θέατρο) :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἡγουμενίτσα δὲν ἔχω πάει, ἀλλὰ ἔχω πολὺ καλὲς ἀναμνήσεις ἀπὸ διακοπὲς στὴν κοντινὴ Πάργα καὶ στὰ πανέμορφα Σύβοτα... Ἀπὸ τὰ πολὺ ὄμορφα μέρη στὴν Ἑλλάδα...

Στὴν Πάργας τὸν ἀνήφορο κανέλα καὶ γαρύφαλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ψηφίζω Λάρισα από όσες έχω επισκεφθεί στην Ελλάδα. Αν εξαιρέσουμε το Αλκαζάρ που την ομορφαίνει κάπως προς τα έξω, το κέντρο της είναι βαρετό έως και άσχημο. Πολύ πολύ τσιμέντο.

γενικα η λαρισα σαν πολη ειναι ενα μαυρο χαλι. κακοδομημενη με ασχημες πολυκατοικιες λιγο πρασινο και πολυ τσιμεντο.

Αλλα για το κεντρο θα διαφωνησω. Το αλκαζαρ το αφηνω εκτος συζητησης ειναι πολυ ομορφο. Ομως στο κεντρο αν πας ειναι και το φρουριο που ειναι πολυ ομορφα κ εχεις δυνατοτητες να βγεις και να διασκεδασεις. Μετα ειναι οι μεγαλες πλατειες (κεντρικη και ταχυδρομειου) που δεν τις λες ασχημες. Μετα και οι κεντρικοι δρομοι (Κουμα, Βενιζελου) ειναι ωραια να περπατας κ να χαζεψεις βιτρινες.

μαλλον δεν ειχες καλο ξεναγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κοζάνη, Πτολεμαιδα- Ειδικά η πτολεμαιδα, που αν μεινεις εκει για μερικους μηνες, δεν γλιτωνεις κι ευκολα τα προβληματα υγειας.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δυστυχώς θα επιβεβαιώσω την άποψη της Χριστιάννας! Η πιο άσχημη και η πιο βαρετή πόλη που έχω ζήσει μέχρι στιγμής (που με το ζόρι χαρακτηρίζεται πόλη, αφού μέσα σε 30' μπορεις να πας με τα πόδια από την μια άκρη, στην άλλη).

Και δεν έχουμε ούτε καν κινηματογράφο (εννοείται, ούτε και θέατρο) :cry_x:

Τι;
Τζάμπα έκραζα τους Ρεθυμνιώτες τόσα χρόνια έχουμε μόνο 2 κινηματογράφους;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τι;
Τζάμπα έκραζα τους Ρεθυμνιώτες τόσα χρόνια έχουμε μόνο 2 κινηματογράφους;:confused:
Mαζι με το θερινο σινεμα,παμε στους 3,επομενως μια χαρα ειμαστε ως προς αυτο.Βρες κατι αλλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Mαζι με το θερινο σινεμα,παμε στους 3,επομενως μια χαρα ειμαστε ως προς αυτο.Βρες κατι αλλο:P

Χάλια ταινίες.Τη βαριέσαι όταν την έχεις τριγυρίσει αρχίζεις κ' λες "Να γίνω φοιτήτρια,να φύγω".
Το μόνο ωραίο είναι η παραλιακή που γίνεται χαμός.(Όχι το καλοκαίρι που δε χωράς να περάσεις)
Μαγαζιά δε λέω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λαμία,Λάρισα,Φλώρινα.
Καλύτερα να αυτοκτονούσα από το να έμενα μόνιμα σε αυτές τις πόλεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Χάλια ταινίες.Τη βαριέσαι όταν την έχεις τριγυρίσει αρχίζεις κ' λες "Να γίνω φοιτήτρια,να φύγω".
Το μόνο ωραίο είναι η παραλιακή που γίνεται χαμός.(Όχι το καλοκαίρι που δε χωράς να περάσεις)
Μαγαζιά δε λέω.:redface:
Oσοι δεν ειναι απο δω παντως(φοιτητες) τους αρεσει. Ειναι οντως μικρη πολη και τη βαριεσαι καποια στιγμη,αλλα ολα ειναι κοντα και εχει και ωραια παραλια,οπως ανεφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Oσοι δεν ειναι απο δω παντως(φοιτητες) τους αρεσει. Ειναι οντως μικρη πολη και τη βαριεσαι καποια στιγμη,αλλα ολα ειναι κοντα και εχει και ωραια παραλια,οπως ανεφερες.

Μόνο που η παραλία γεμίζει...:P
Πάντως αν θες παραλία θεϊκή προτείνω Σούδα.Κρύα νερά αλλά κρυστάλινα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δυστυχώς θα επιβεβαιώσω την άποψη της Χριστιάννας! Η πιο άσχημη και η πιο βαρετή πόλη που έχω ζήσει μέχρι στιγμής (που με το ζόρι χαρακτηρίζεται πόλη, αφού μέσα σε 30' μπορεις να πας με τα πόδια από την μια άκρη, στην άλλη).

Και δεν έχουμε ούτε καν κινηματογράφο (εννοείται, ούτε και θέατρο) :cry_x:

Γεια σου φίλη μου&εγώ σπούδασα Ηγουμενίτσα,στο Εφαρμογών.Είναι πολύ καλό τμήμα πιστεύω.
Δεν τη θεωρώ άσχημη απλα βαίνει πιο πολύ προς το κωμόπολη παρά προς το πόλη.Μην ξεχνάς
ότι μετά από ένα ψάξιμο που είχα κάνει στη wikipedia,δεν τη βρήκα ΚΑΝ στις πόλεις..
Παρολαυτα την αγαπώ πέρασα όμορφες κ άσχημες στιγμές.. Αλλά εκεί που έπαθα το πολιτισμικό
σοκ~ με τους ανθρώπους κυρίως~ήταν στο Αγρίνιο.. Βλαχιά με την πολλή κακή έννοια του όρου..
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Γεια σου φίλη μου&εγώ σπούδασα Ηγουμενίτσα,στο Εφαρμογών.Είναι πολύ καλό τμήμα πιστεύω.
Δεν τη θεωρώ άσχημη απλα βαίνει πιο πολύ προς το κωμόπολη παρά προς το πόλη.Μην ξεχνάς
ότι μετά από ένα ψάξιμο που είχα κάνει στη wikipedia,δεν τη βρήκα ΚΑΝ στις πόλεις..
Παρολαυτα την αγαπώ πέρασα όμορφες κ άσχημες στιγμές.. Αλλά εκεί που έπαθα το πολιτισμικό
σοκ~ με τους ανθρώπους κυρίως~ήταν στο Αγρίνιο.. Βλαχιά με την πολλή κακή έννοια του όρου..
:hmm:

Α, συνάδελφε! Και 'γω στο εφαρμογών πρώτο έτος! Πολύ καλό τμήμα, αν και τα κτήρια είναι...θα το αφήσω ασχολίαστο αυτό το κομμάτι.
Ναι, αυτό, πιο πολύ κωμόπολη φέρνει...και δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις. Έχεις αρκετό χρόνο για φιλοσοφικές/υπαρξιακές αναζητήσεις... :whistle:

Τι;
Τζάμπα έκραζα τους Ρεθυμνιώτες τόσα χρόνια έχουμε μόνο 2 κινηματογράφους;:confused:

Κακώς, εσείς τουλάχιστον έχετε θάλασσα.
Εγώ που έζησα όλα τα προηγούμενα χρόνια στις Σέρρες; 1 χειμερινό και 1 θερινό κινηματογράφο.
Και η θάλασσα; Μια ώρα μακριά...
Μη μιλάς, μη μιλάς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Α, συνάδελφε! Και 'γω στο εφαρμογών πρώτο έτος! Πολύ καλό τμήμα, αν και τα κτήρια είναι...θα το αφήσω ασχολίαστο αυτό το κομμάτι.
Ναι, αυτό, πιο πολύ κωμόπολη φέρνει...και δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις. Έχεις αρκετό χρόνο για φιλοσοφικές/υπαρξιακές αναζητήσεις... :whistle:



Κακώς, εσείς τουλάχιστον έχετε θάλασσα.
Εγώ που έζησα όλα τα προηγούμενα χρόνια στις Σέρρες; 1 χειμερινό και 1 θερινό κινηματογράφο.
Και η θάλασσα; Μια ώρα μακριά...
Μη μιλάς, μη μιλάς :P

E ενταξει δε μπορουμε να τα εχουμε όλα..:confused: Απο που εισαι Runaway Dreamer?? Έχεις δίκιο
επίσης πιστεύω ότι επιβάλλεται να εχεις ενα αγορι για να περναει η ωρα σου με
αφθονο σεξακι&βολτιτσες.ΧΑΧΑΧΑΧΑ... Αλλιώς η απλή απαλεψιά μπορεί να μετατραπεί σταδιακά σε
τάση αυτοκτονίας. Καλοκαίρι όμως ειναι ωραία κ επίσης κλασσικά η Πάργα είναι μαγεία,
μια περιοχή όνειρο.....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
E ενταξει δε μπορουμε να τα εχουμε όλα..:confused: Απο που εισαι Runaway Dreamer?? Έχεις δίκιο
επίσης πιστεύω ότι επιβάλλεται να εχεις ενα αγορι για να περναει η ωρα σου με
αφθονο σεξακι&βολτιτσες.ΧΑΧΑΧΑΧΑ... Αλλιώς η απλή απαλεψιά μπορεί να μετατραπεί σταδιακά σε
τάση αυτοκτονίας. Καλοκαίρι όμως ειναι ωραία κ επίσης κλασσικά η Πάργα είναι μαγεία,
μια περιοχή όνειρο.....!!

Από Σέρρες! Σκέτη ταλαιπωρεία το πήγαινε-έλα :(
Επιβάλλεται, αλλά άντε να το βρεις χαχαχαχα Τουλάχιστον άνοιξε ο καιρός, και την βγάζουμε στις βόλτες, και αναγναντεύοντας την θάλασσα - με παρέα, έστω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κακώς, εσείς τουλάχιστον έχετε θάλασσα.
Εγώ που έζησα όλα τα προηγούμενα χρόνια στις Σέρρες; 1 χειμερινό και 1 θερινό κινηματογράφο.
Και η θάλασσα; Μια ώρα μακριά...
Μη μιλάς, μη μιλάς :P

Καλά,και΄γω που την έχω δίπλα με τέτοιο γουάου πρόγραμμα που'χω κάθε καλοκαίρι πάω θάλασσα μόνο σ/κ.
Α,και τα βράδια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θεωρώ ατυχή την αναφορά στην Λάρισα,δεν ξέρω από που πηγάζει όλο αυτό..ίσως από το ότι δεν την έχετε ζήσει απλά δεν σας κάθεται καλά το όνομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Άρτα-Καβάλα,δε μου άρεσαν καθόλου και δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Άρτα-Καβάλα,δε μου άρεσαν καθόλου και δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω.:P

Τι λες. Η Άρτα εγώ την ερωτεύτηκα θυμάμαι.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Η Κατερίνη δεν μου άρεσε καθόλου! Δεν θα ξαναπήγαινα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top