Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αφαιρεση του ιου.... Βαζεις ενα αλλο αντιβιρους (αν μη τι αλλο μπορεις να δοκιμασεις το avg free απλα για να εντοπισεις τον ιο και αν δεν στον βγαλει, τον βγαζεις χειροκινιτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Και το εχω και απορια, τι θα κανω αν χρειαστει να κανω ενα format η οτιδηποτε; Ο κψδικος μου ανηκει, αρα μπορω νομιμοτατα να τα εγκαταστισω, αλλα που θα βρω cd για την εγκατασταση;
Δανείσου απο κάποιον άλλον, αν χρησιμοποιήσεις το δικό σου κωδικό είναι απολυτά νόμιμο.
Και από torrent αν είναι απο καλό΄tracker και έχει θετικά σχόλια δεν θα εχεις πρόβλημα IMO.

Μου βγάζει συνέχεια κάτι πινακάκια και αργεί πολυυυυυυυ στο ιντερνετ.
Υπάρχει άλλη λύση εκτός απο το φορματ?
Δες μηηηηπως κανει κάτι αυτό. Αλλά το ασφαλέστερο είναι να κάνεις format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Και εμενα παντος με το laptop (με vista) δεν μου δωσανε cd, αν και εχει απο κατω το αυτοκολιτο με τον κωδικο.

Και το εχω και απορια, τι θα κανω αν χρειαστει να κανω ενα format η οτιδηποτε; Ο κψδικος μου ανηκει, αρα μπορω νομιμοτατα να τα εγκαταστισω, αλλα που θα βρω cd για την εγκατασταση;... Για torrent δεν το συζιτω... με τοσους ιους που κυκλοφορουν σε οτι εχει να κανει με software...

Στα λαπτοπ / netbook,δε σου δινουν cd / dvd με το λειτουργικο,ωστοσο το λειτουργικο σου το δινουν εμμεσα.
Αυτο που εχουν κανει οι κατασκευαστες των λαπτοπ / netbook ειναι το εξης:

Το εχουν κοπαρει το cd / dvd του λειτουργικου σε ενα κρυφο partition στο λαπτοπ / netbook,το οποιο στον explorer δεν το βλεπεις (ως drive).Δηλ. εχουν κανει στο σκληρο δυο partition,ενα κρυφο οπου κοπαρουν το cd / dvd του λειτουργικου (το λεγομενο recovery partition) και το φανερο partition οπου ειναι κανονικα εγκατεστημενο το τελευταιο.

Αν εγκαταστησεις ενα partition tool,το κρυφο αυτο partition με την κοπια του λειτουργικου (ουσιαστικα ειναι ενα recovery cd) μπορεις να το δεις και να το κανεις ακομα και φανερο στον explorer,ωστε στην επομενη επανεκκινηση,αν θες,να το καψεις σε ενα cd/dvd για να το εχεις για τις δυσκολες στιγμες.
Το αυτοκολλητο με τον κωδικο χρειαζεται κατα την εγκατασταση,ειτε την αυτοματη,ειτε τη χειροκινητη,αν δημιουργησεις ενα τετοιο cd / dvd.

Στα netbooks,με το που τα ανοιγεις για πρωτη φορα,ο κατασκευαστης εχει ορισει να γινεται η εγκατασταση αυτοματα ακριβως απο το κρυφο αυτο partition.

Οταν το εγκατεστημενο λειτουργικο παρουσιασει σοβαρο προβλημα εκκινησης,o προρρυθμισμενος αυτος οδηγος,κανει αυτοματα format και εγκαθιστα ξανα το λειτουργικο απο αυτο το κρυφο partition,με τις ρυθμισεις της πρωτης φορας.

Aν χρειαστει να κανεις format,κατα τεκμηριο θα χρειαστεις ενα εξωτερικο cd με καταλληλα toos και απο το οποιο και θα μπουταρεις και αφου το κανεις,με την επομενη επανεκκινηση λογικα ο αυτοματοποιημενος οδηγος του κατασκευαστη του λαπτοπ θα εκκινησει τη διαδικασια εγκαταστασης του λειτουργικου απο το προαναφερομενο κρυφο (system) partition,το οποιο,επειδη δεν το βλεπεις,δε μπορεις και αθελα σου να το σβησεις με ενα format.

Εκτος και εαν ακυρωσεις τον αυτοματοποιημενο οδηγο και ξεκινησεις εγκατασταση απο dvd λειτουργικου (δανεικου ή αλλου),εισαγοντας τον αριθμο κλειδιου σου.
Παντως,αν κανεις format,μην ξαναβαλεις vista. Βαλε Windows 7 να βρεις την υγεια σου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Βγάλε την κάρτα ήχου. Μια χαρά είναι η εσωτερική.
Επίσης δεν χρειάζεσαι i-Ν για τη σχολή σου, δυο πυρήνες καλοί είναι (τον ένα να τον τρώει το matlab και με το άλλο να κάνεις ότι θέλεις). Χώρια που με i-Ν ανεβαίνει κατακόρυφα το budget σου.
Βάλε αρκετή μνήμη (4GB) και πολύ αποθηκευτικό χώρο (1 TB θα σου χρειαστεί για να... κατεβάσεις torren... εεε, το matla... εεε, τις σημειώσεις της σχολής σου)
Επίσης, σε αναλύσεις 22άρας οθόνης, η 4890 (ακόμα και η 4870) είναι υπερβολή. Προτίμησε μια 4850, αν θες ati. Για nvidia δεν έχω ιδέα τι παίζει.
Λειτουργικό ΜΗΝ βάλεις αν πρώτα δεν βεβαιωθείς οτι δεν έχεις MSDN subscription στη σχολή σου (a.k.a, παίρνεις τα 7 τσάμπα)

Eπίσης, φρόντισε για κάποιο αθόρυβο σχετικά τροφοδοτικό, πχ. κάποιο seasonic και κάποιο καλό κουτί, πχ lian li και κάποια ίσως αθόρυβη ψύκτρα, ίσως Scythe Ninja. Αν μένεις σε μικρό -σχετικά- σπίτι, είναι πολύ σημαντικός παράγοντας ο θόρυβος. Συμβουλή από παθόντα είναι αυτή.

Γενικά απόφυγε τις πολλές καγκουριές που λένε σε γνωστά ελληνικά περιοδικά στο χώρο και φρόντισε, πέρα απο την ωμή δύναμη, να έχεις και καλαισθησία (όσον αφορά το ακουστικό κομμάτι τουλάχιστον) και σταθερότητα (πχ, για τις asrock έβλεπα γενικά για προβλήματα, προτίμησε κάτι δοκιμασμένο, πχ ASUS) για να έχεις και μια α' ψυχική υγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
....
Παντως,αν κανεις format,μην ξαναβαλεις vista. Βαλε Windows 7 να βρεις την υγεια σου! :D

Wow! Τοση διαδικασια, για να μην σου δωσουν ενα δισκακι.... Τεσπα...
Προς το παρων δεν το σκευτομαι το format.. δεν εχω λογο... Μια χαρα ειναι, καθαρο απο ιους, χωρις προβληματα, δεν ζηταω πολλα απο αυτο... Οσο κανω την δουλεια μου μια χαρα ειμαι! Ασε που για windows 7 θελω και λευτα να το παρω (πειρατικα windows δεν λεει.... ολο και καπου μπλεκεις μετα...)

Αληθεια, αν τελικα παρω καινουργιο, θα εχω προβλημα λογο υψιλων επιδοσεων αν βαλω xp;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Βγάλε την κάρτα ήχου. Μια χαρά είναι η εσωτερική.
Επίσης δεν χρειάζεσαι i-Ν για τη σχολή σου, δυο πυρήνες καλοί είναι (τον ένα να τον τρώει το matlab και με το άλλο να κάνεις ότι θέλεις). Χώρια που με i-Ν ανεβαίνει κατακόρυφα το budget σου.
Βάλε αρκετή μνήμη (4GB) και πολύ αποθηκευτικό χώρο (1 TB θα σου χρειαστεί για να... κατεβάσεις torren... εεε, το matla... εεε, τις σημειώσεις της σχολής σου)
Επίσης, σε αναλύσεις 22άρας οθόνης, η 4890 (ακόμα και η 4870) είναι υπερβολή. Προτίμησε μια 4850, αν θες ati. Για nvidia δεν έχω ιδέα τι παίζει.
Λειτουργικό ΜΗΝ βάλεις αν πρώτα δεν βεβαιωθείς οτι δεν έχεις MSDN subscription στη σχολή σου (a.k.a, παίρνεις τα 7 τσάμπα)

Eπίσης, φρόντισε για κάποιο αθόρυβο σχετικά τροφοδοτικό, πχ. κάποιο seasonic και κάποιο καλό κουτί, πχ lian li και κάποια ίσως αθόρυβη ψύκτρα, ίσως Scythe Ninja. Αν μένεις σε μικρό -σχετικά- σπίτι, είναι πολύ σημαντικός παράγοντας ο θόρυβος. Συμβουλή από παθόντα είναι αυτή.

Γενικά απόφυγε τις πολλές καγκουριές που λένε σε γνωστά ελληνικά περιοδικά στο χώρο και φρόντισε, πέρα απο την ωμή δύναμη, να έχεις και καλαισθησία (όσον αφορά το ακουστικό κομμάτι τουλάχιστον) και σταθερότητα (πχ, για τις asrock έβλεπα γενικά για προβλήματα, προτίμησε κάτι δοκιμασμένο, πχ ASUS) για να έχεις και μια α' ψυχική υγεία.

να ρωτισω το ΟΠΑ εινα msdn subscriber ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Wow! Τοση διαδικασια, για να μην σου δωσουν ενα δισκακι.... Τεσπα...
Προς το παρων δεν το σκευτομαι το format.. δεν εχω λογο... Μια χαρα ειναι, καθαρο απο ιους, χωρις προβληματα, δεν ζηταω πολλα απο αυτο... Οσο κανω την δουλεια μου μια χαρα ειμαι! Ασε που για windows 7 θελω και λευτα να το παρω (πειρατικα windows δεν λεει.... ολο και καπου μπλεκεις μετα...)

Αληθεια, αν τελικα παρω καινουργιο, θα εχω προβλημα λογο υψιλων επιδοσεων αν βαλω xp;

Δε σου δινουν δισκάκι,για να καταπολεμήσουν (ντε και καλά) την πειρατεια.
Αν σου εδιναν (αυθεντικο) δισκακι,θα μπορουσε ανετα δια της αντιγραφης να καταλήξει σε χιλιαδες θεωρητικα υπολογιστες. Αυθεντικα ΟΕΜ cds με λειτουργικο,ειναι δυσεύρετα....
Για αυτο και σου το δινουν μεν,αλλα εμμεσα δε,σε ενα κρυφο partition πανω στο σκληρο,οπου ο αδαης δεν εχει προσβαση.
Ουσιαστικα δεν προκειται για cd / dvd λογισμικου (σαν αυτα που μπορεις να αγορασεις εξω),μα για ενα recovery / restore cd,ειδικά σχεδιασμενο / προσαρμοσμένο (με συγκεκριμενο ΜΒR) για το εκαστοτε λαπτοπ /νετμπουκ.

Η διαδικασια αυτή του restore / recovery λαμβανει χωρα ερήμην του χρηστη,στην οποια και δεν εχει ουσιαστικα καμμια επιρροή. Αν θελει κανεις να κανει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ αυτη τη διαδικασια,απλα καιει τα αρχεια του κρυφου partition σε ενα cd /dvd και κανει το restore οποτε αυτος θελει.

Το τελευταιο σου ερωτημα δεν το καταλαβαινω.
Τα xp τρεχουν μια χαρα με 512 ή 1024 RAM. Παραπανω,δεν εχει νοημα,γιατι ουτως ή αλλως δε μπορουν να τη διαχειριστουν (τα 32-μπιτα). Δηλ. αν αντι για Vista,βαλεις xp και εχεις πχ. 4 GB Ram,το xp δε θα ειναι πυραυλος! Θα τρεχει το ιδιο,ωσαν να ετρεχε με 1 GB Ram.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ας μην ανοιξουμε κουβεντα για την πειρατια και για τους λογους που δεν δινουν δισκακια, ειναι πολυ μεγαλο θεμα και δεν ανοικει εδω...


Η απορια μου δεν ειναι ως προς τα ιδια τα windows, ειναι προς ολα τα υπολιπα... Το μηχανιμα δλδ θα τρεχει με την ιδια αποδοση βαρια προγραμματα ειτε εχει xp, ειτε vista ειτε 7;... Η τα xp δεν μπορουν να ανταπεξελθουν απο ενα σημειο και μετα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Yeap it is. Ήδη τα 7 έχουν κατεβαστεί από πολλούς και αναμένω πως και πως να το κάνω κι εγώ!!!
Τώρα που το σκέφτομαι, έχει σίγουρα για Πληροφορική, για τα υπόλοιπα τμήματα πραγματικά δεν ξέρω αν έχει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πανω στην ωρα..Αυτο σκοπευα να ψαξω...
Μανο για το αν εχει η σχολη μου msdn subscription θα το μαθω απο την γραμματεια?Δεν ειναι και ασχημα να κατεβασουμε τα 7 for free:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay

Νεοφερμένος

Η Fay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά, έχω κι εγώ ένα προβληματάκι.
Έχω αρχεία γουόρντ κι εξέλ γραμμένα σε ΧΡ, τώρα που πήρα Βίστα δεν μου ανήγουν..
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να ανοίξουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά, έχω κι εγώ ένα προβληματάκι.
Έχω αρχεία γουόρντ κι εξέλ γραμμένα σε ΧΡ, τώρα που πήρα Βίστα δεν μου ανήγουν..
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να ανοίξουν;

Να προμηθευτείς και να εγκαταστήσεις το Microsoft Office και τα αρχεία σου θα ανοίξουν μια χαρά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά, έχω κι εγώ ένα προβληματάκι.
Έχω αρχεία γουόρντ κι εξέλ γραμμένα σε ΧΡ, τώρα που πήρα Βίστα δεν μου ανήγουν..
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να ανοίξουν;
Κατέβασε openoffice.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Η απορια μου δεν ειναι ως προς τα ιδια τα windows, ειναι προς ολα τα υπολιπα... Το μηχανιμα δλδ θα τρεχει με την ιδια αποδοση βαρια προγραμματα ειτε εχει xp, ειτε vista ειτε 7;... Η τα xp δεν μπορουν να ανταπεξελθουν απο ενα σημειο και μετα;
Tα xp ειναι πιο ελαφρια απο τα vista Tα 7 παλι,ειναι πιο ελαφρια απο τα vista.
Δε νομιζω να εχεις προβλημα με τα βαρια προγραμματα,αν εχεις αρκετη μνημη και καλο επεξεργαστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Το 1ο πρόβλημα είναι ότι μια μέρα εκει που καθόμουν στον Η/Υ μου πηγαίνω στο my computer και μου ανακάτεψε όλα τα εικονίδια (δίσκοι κ.λ.π) όπως στην εικόνα ...




ενώ θα έπρεπε να είναι έτσι ...






Το 2ο πρόβλημα μου είναι ότι έτσι είχα κάνει πιο παλιά γραμμή εργαλιών μου






και θέλω να την κάνω να είναι κανονική και δεν ξέρω πως.


Το 3ο πρόβλημα μου είναι ότι στα έγγραφα μου και στην επιφάνεια εργασίας είναι το ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο και δεν ξέρω πως να τα κάνω κανονικά. (δες κάτω)






όποιος βοηθήσει 10000000 ευχαριστώ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επειδη αναφερατε το openoffice, προκειτε για ενα δωρεαν προγραμα, που στην ουσια εμπεριεχει προγραματα που κανουν τις ιδιες δουλιες με αυτα του office;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
1ο) Δεξί click -> Τακτοποίηση εικονιδίων -> Εμφάνιση ανά ομάδες

2ο) Δεξί click στη μπάρα εκεί που λέει την γλώσσα κτλ και πάτησε ''ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΕΡΓΑΣΙΩΝ'',κάνε αλλαγές όπως σε βολεύει και μετά πάτα πάλι κλείδωμα.

Για το 3ο δεν νομίζω να είναι αυτό γιατί φαίνονται να είναι στη σειρά αλλά για δοκίμασε...
3ο) Δεξί click -> Τακτοποίηση εικονιδίων -> Στοίχηση στο πλέγμα


Άμα σου αλλάζουν και τα εικονίδια των φακέλων κτλ από μόνα τους ρίξε και ένα scan...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
θενξ για το 1ο αλλα το 2ο και το 3ο δεν με βοηθησαν καθολου ... να πω ότι και στην επιφανεια εργασειας ειναι τα εικονιδια το ενα πανω στο αλλο ... και αυτο με την γραμμη εργασιας είχα εγγαταστησει παλια κατι και μου το κανε (μου αλλαξε κατι στα γιουντοους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top