Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχαριστω πολλυ αυτες δε τις ειχα εντοπισει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ευχαριστω πολλυ αυτες δε τις ειχα εντοπισει!!


θεωρώ ωπς αυτές είναι από τις καλύτερες οικονομικές λύσεις...ειδικά το δεύτερο λινκ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Κόλλαγαν, έκλεισες το pc, έβγαλες τον δίσκο για να τον δεις , και μετά γίνεται αυτό που περιγράφεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ρε όχι...τον σκληρό τον έβγαλα έτσι..για δω πως είναι
ναι και μετά γίνεται αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε ποιά είναι η διαφορά μεταξύ: DVD -R και DVD +R ?
Δεν υπάρχει καμιά απολύτως διαφορά. Απλώς όταν είχαν βγει τα πρώτα dvd players, υπήρχαν κάποια που υποστήριζαν μόνο το ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Για να φύγει η ιδέα του σκληρού-ουμπούντου, βγάλε τον δίσκο και κοίτα αν κάνει τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.


πάνω κάτω, τα ίδια χαρακτηριστικά - αλλά λιγότερες επιλογές...καλή φαίνεται, εξάλλου και η sony είναι καλή εταιρία όσων αφορά φακούς και τα σχετικά...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τον έβγαλα...και πάλι το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Θελω μια μικρη βοηθεια θα αγορασω καινουργια φωτογραφικη μηχανη και δεν εχω μεγαλη ιδεα Μπορειτε να μου προτινεται καποια;Εχω να διαθεσω το πολυ 200ευρω.Ψαχνω και βρησκω πολλες και φαινονται καλες με πολυ λιγοτερα χρηματα,150,160 αξιζουν;

αν θες καλη ψηφιακη παρε την lumix της panasonic. Εχει πολυ καλο φακο (leica).

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.564341 - Αυτη ειναι φθηνη στα 8MP. Οτι και αν παρεις, αν ειναι πανω απο 4-5MP θα βγαζεις πολυ καλες φωτογραφιες. Ειτε παρεις στα 12 ειτε στα 8 δεν εχει πολυ μεγαλη διαφορα γιατι δε νομιζω να εκτυπωνεις φωτο με διαστασεις πανω απο 1μετρο!

μερικες αλλες στα 12MP:
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.564338
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.564335

μεινε μακρια απο kodak παντως.
Εχω την cybershot της sony και ειμαι ικανοποιημενη, αλλα οταν βγαζεις φωτο σε τεχνητο φωτισμο μεσα στο σπιτι (χωρις φλας) οι φωτο (οχι ολες, αλλα αρκετες) αποκτουν πορτοκαλι αποχρωσεις.

εδω εχει και μερικες αλλες σε καλες τιμες:
https://www.multirama.gr/products/product?pid=0439853&catid=060400 (αυτη και η επομενη δεν εχουν φακο leica, οποτε μεινε μακρια)
https://www.multirama.gr/products/product?pid=0425561&catid=060400
https://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=7508
η τελευταια πιστευω ειναι πολυ καλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Οπότε δεν φταίει η εξαγωγή του δίσκου που επιχείρησες.

Αν κατάλαβα καλά, η απάντηση στην ερώτηση "πριν βγάλεις τον δίσκο δούλευε κανονικά;", είναι οτι είχες προσπαθήσει πριν να βάλει τα ουμπούντου, σωστά; Επίσης υποθέτω οτι επειδή είναι παλιό το pc δεν θα θυμάσαι αν δούλευε κανονικά την τελευταία φορά, έτσι;

Ξεκίνα μήπως φταίει η ram.Ασε την μία πάνω ,αν έχει δύο ή περισσότερες και δοκιμάζεις.Δοκίμασε επίσης συνδιασμούς με τα slot της μητρικής.Πριν βγάζεις-βάζεις τις μνήμες, το τροφοδοτικό να είναι κλειστό ,και να αφήνεις λίγα λεπτά να περάσουν προτού γίνουν οι δοκιμές.Αν δεν έχει διακοπτάκι, βγάλε το καλώδιο τροφοδοσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
επίσης μακριά από hp !!! οι χειρότερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολλυ!!Με βοηθησατε αρκετα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Έβγαλα την μία ram και είναι οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμιά απολύτως διαφορά. Απλώς όταν είχαν βγει τα πρώτα dvd players, υπήρχαν κάποια που υποστήριζαν μόνο το ένα.

Άρα χρησιμοποιώ και τα 2 σα να είναι το ίδιο.

Thanx Γιάννη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Βασικά είχα προσπαθήσει να περάσω τα Ubuntu αλλά όταν πήγαιναν να ανοίξουν "κόλλαγαν" εκεί που έδειχνε την μπάρα ότι φορτίζει!
-----------------------------------------
Στην οθόνη δεν δείχνει τίποτα...δεν δίνει σήμα καν!

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να μάθεις, πριν φτιάξεις το computer, είναι πως πρέπει να λες, το UBUNTU, και το Linux, όχι ΤΑ ubuntu και ΤA linux. Από εκεί ξεκινάνε όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Έβγαλα την μία ram και είναι οκ!!

Πόσα slot έχει η μητρική σου; Σε δική μου περίπτωση μητρικής με 2 slot ,όταν έβαζα δυο μνήμες πάνω δεν ξεκίναγε, ενώ οι μνήμες μία μία χωριστά σε ένα slot δούλευαν! Αλλά αφού λες ότι είναι παλιό το μηχανάκι ,δεν νομίζω να υπάρχει θέμα ασυμβατότητας αλλά πιο πιθανό προβληματικής μνήμης.Πάντως αν θες δοκιμάζεις και μία μία.

Πόσο παλιό είναι το pc ,και ποιας εταιρίας είναι η προβληματική μνήμη; Πολύ πιθανό να έχεις ισόβια εγγύηση.



Το πρώτο πράγμα που πρέπει να μάθεις, πριν φτιάξεις το computer, είναι πως πρέπει να λες, το UBUNTU, και το Linux, όχι ΤΑ ubuntu και ΤA linux. Από εκεί ξεκινάνε όλα

Ναι ,από εκεί ξεκινάνε όλα..

Φίλε Silent_Killer ξέχασα να σου πω, μην τυχόν πιάσεις κατσαβίδι χωρίς πρώτα να λες το ουμπούντο 3 φορές με το κεφάλι και τα χέρια ψηλά κρατώντας το live cd!

Επίσης να λέμε το Windows; Είναι πιο σωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εμένα με προβλημάτισε που λες ότι μυρίζει καμένο... Τι μάρκα είναι το τροφοδοτικό σου και πόσα watt;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εμένα με προβλημάτισε που λες ότι μυρίζει καμένο... Τι μάρκα είναι το τροφοδοτικό σου και πόσα watt;
Δεν ξέρω...μάλλον μουφέξ είναι:P
Δεν είναι από εταιρία...ένας φίλος του πατέρα μου το έφτιαξε!:no1:
Βρε παιδιά μην κολλάτε στα άρθρα!Και "ο στυλός" που λέμε λάθος είναι!Μην κολλάτε!!
Τώρα το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μπορώ να κάνω εγκατάσταση κάποιο λειτουργικό:(
Ότι και να δοκιμάσω μου βγάλει πρόβλημα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top