Στείρωση: Υπέρ ή Κατά;

Στείρωση: Υπέρ ή Κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Είμαι Υπέρ (της στείρωσης των ζώων)

    Ψήφοι: 28 49.1%
  • Είμαι Κατά

    Ψήφοι: 12 21.1%
  • Ανάλογα την περίπτωση

    Ψήφοι: 17 29.8%

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ο ένας αρσενικός, όμως, είναι αρκετά ζωηρός και "ψεκάζει" τις κουρτίνες τους επίμαχους μήνες, οπότε θα το σκεφτώ σοβαρά να τον στειρώσω

Eιναι αυτος λογος να τον στειρωσεις; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"ψεκάζει" τις κουρτίνες τους επίμαχους μήνες, οπότε θα το σκεφτώ σοβαρά να τον στειρώσω
αν ψεκαζει και τα παραθυρα ας τον ,
να κανει και καμια δουλεια..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ε, βρε παιδιά, απλώς το είπα πιο κομψά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε, βρε παιδιά, απλώς το είπα πιο κομψά.

Δεν έχει να κάνει αν το πες κομψά ή άκομψα. Εχει να κάνει με το οτι δεν είναι αυτός λόγος να τον στειρώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι προβληματισμένος. Αγαπάω πολύ τον γατούλη μου (κλείνει ένα χρόνο στις 7 του μηνός) και δεν μου έχει προκαλέσει κανένα πρόβλημα απ' όσο βλέπω μέχρις ώρας. Δεν θέλω να του τα κόψω, νιώθω σα να το παίζω Θεος ενώ δεν είμαι... Ίσως με λυπεί η σκέψη ότι θα το βάλω σε όλη αυτή τη διαδικασία του πόνου και των αλλαγών. Βέβαια αν το στειρώσω δεν γνωρίζω αν θα του κάνει μακροπρόθεσμα καλό οπότε μπορει να ενδείκνυται και να το κάνω.

Το μόνο που δεν θέλω είναι να ταλαιπωρηθεί ο Αρμινάκος μου.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι προβληματισμένος. Αγαπάω πολύ τον γατούλη μου (κλείνει ένα χρόνο στις 7 του μηνός) και δεν μου έχει προκαλέσει κανένα πρόβλημα απ' όσο βλέπω μέχρις ώρας. Δεν θέλω να του τα κόψω, νιώθω σα να το παίζω Θεος ενώ δεν είμαι... Ίσως με λυπεί η σκέψη ότι θα το βάλω σε όλη αυτή τη διαδικασία του πόνου και των αλλαγών. Βέβαια αν το στειρώσω δεν γνωρίζω αν θα του κάνει μακροπρόθεσμα καλό οπότε μπορει να ενδείκνυται και να το κάνω.

Το μόνο που δεν θέλω είναι να ταλαιπωρηθεί ο Αρμινάκος μου.:(

Γιατί θέλεις να τον στειρώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Γιατί θέλεις να τον στειρώσεις?

Είπα ότι κανονικά δεν θέλω. Απλά "αναγκάζομαι" να το σκέφτομαι σοβαρά πλέον γιατί με τόσα που διαβάζω αναρρωτιέμαι μήπως του κάνει καλό τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είπα ότι κανονικά δεν θέλω. Απλά "αναγκάζομαι" να το σκέφτομαι σοβαρά πλέον γιατί με τόσα που διαβάζω αναρρωτιέμαι μήπως του κάνει καλό τελικά.

Οκ, συγγνώμη, δεν το διάβασα σωστά.
Τί διάβασες που σε κάνει να αναγκάζεσαι να το σκέφτεσαι?
Αν ο γατούλης σου είναι προστατευμένος, σε τι θα ωφελήσει να στειρωθεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,882 μηνύματα.
Οκ, συγγνώμη, δεν το διάβασα σωστά.
Τί διάβασες που σε κάνει να αναγκάζεσαι να το σκέφτεσαι?
Αν ο γατούλης σου είναι προστατευμένος, σε τι θα ωφελήσει να στειρωθεί?

Μπορεί να φοβάται μήπως πάθει πυομήτρα! :P
(σόρρυ, αλλά δεν άντεξα.) :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μπορεί να φοβάται μήπως πάθει πυομήτρα! :P
(σόρρυ, αλλά δεν άντεξα.) :rolleyes:

Γαμώτο, δεν μπορώ να το πιάσω το αστείο.
Δεν ξέρω τί είναι η πυομήτρα.
Από το πύον και τη μήτρα?
Ο γατούλης μωρέ μωρέ?
Ααα θα σου νιαουρίσει να μάθεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Οκ, συγγνώμη, δεν το διάβασα σωστά.
Τί διάβασες που σε κάνει να αναγκάζεσαι να το σκέφτεσαι?
Αν ο γατούλης σου είναι προστατευμένος, σε τι θα ωφελήσει να στειρωθεί?

Δεν ξέρω ρε συ σε τι θα ωφελήσει, δεν έχω κάνει επιστήμη επάνω στην Ανωτάτη Νιαουρική, απλά βλέπω που όλοι λένε "στειρώστε τα γιατί υποφέρουν, το χουν ανάγκη και όχι από ευχαρίστηση (για το σεξ), δεν ταλαιπωρούνται μετά", ε και λέω από το να βασανιστεί το ζώο. Θα ρώταγα και κτηνίατρο αλλά το θέμα είναι ότι μπρος στα 100 ή στα 150 σου λέει κανείς όχι;:P

Μπορεί να φοβάται μήπως πάθει πυομήτρα! :P
(σόρρυ, αλλά δεν άντεξα.) :rolleyes:

Φοβάμαι μη σε αφήσει έγκυο, και όχι τίποτε άλλο αλλά είναι πολλά τα λεφτά για το μαιευτήριο...:P

(για να μάθεις άλλη φορά να αντέχεις) :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε συ σε τι θα ωφελήσει, δεν έχω κάνει επιστήμη επάνω στην Ανωτάτη Νιαουρική, απλά βλέπω που όλοι λένε "στειρώστε τα γιατί υποφέρουν, το χουν ανάγκη και όχι από ευχαρίστηση (για το σεξ), δεν ταλαιπωρούνται μετά", ε και λέω από το να βασανιστεί το ζώο. Θα ρώταγα και κτηνίατρο αλλά το θέμα είναι ότι μπρος στα 100 ή στα 150 σου λέει κανείς όχι;:P

Εγώ πάντως έχω ακούσει για αρνητικές επιπτώσεις, όταν του κάνεις στείρωση.
Το να μην του κάνεις είναι το φυσιολογικό.
Δεν είμαι και κτηνίατρος βέβαια.
βρε παιδιά ας γράψει όποιος ξέρει.
Εγώ νομίζω ο γατούλης δεν πρέπει να πειραχτεί.
Αφού έχει μπαμπά που τον αγαπαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είπα ότι κανονικά δεν θέλω. Απλά "αναγκάζομαι" να το σκέφτομαι σοβαρά πλέον γιατί με τόσα που διαβάζω αναρρωτιέμαι μήπως του κάνει καλό τελικά.
παρτου μια φουσκωτη γατα και θα ειναιι μια χαρα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Litsakimail

Νεοφερμένος

Η Litsakimail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα Έχω και εγω ένα θεματακι
Έχω ενα θυληκο σκυλάκι και ειναι πια έξι χρόνων δεν έχει κάνει ποτε τπτ (πράγμα που με κάνει να σκέφτομαι ότι δεν πολυ θέλει τα αρσενικά) αλλα δεν με απασχολεί αυτο... Το θέμα ειναι ότι αφού ακόμα δεν έκανε τπτ αν τώρα σε αυτήν την ηλικία επιτρέπετε μια στείρωση αν κάπου θα οφελησει ή θα της κάνει κακό. Ολα ειναι τέλεια μαζί της δεν θέλω να αλλάξει συμπεριφορά έχει μεγαλώσει σούπερ.... Ειμαι όμως εγκυος και αυτο με κάνει να σκέφτομαι την περίοδο της και τι θέματα θα έχω αν κ μπορώ να την στέλνω εκείνη την περίοδο στη γιαγιά μ, αν κ την θέλω σπίτι... Αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν θα ηταν καλο σε αυτήν την ηλικία να της κάνω, αν προλάβω τπτ απο τα άσχημα ή πια ειναι αργά και θα έχω άλλα.... Ευχαριστώ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο Γκλέτσος δεν του αρέσει να στειρώνουν τα ζώα.

https://youtu.be/7mA72DxPosE?t=70
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Γμτο. Νόμιζα ότι το θέμα ήταν για την στείρωση των ανθρώπων.
Είμαι υπέρ της στείρωσης καί των σκυλιών, γατιών και των ανθρώπων. Τόσα ζώα καταλήγουν στα αζήτητα, στο δρόμο, κάτω από τις ρόδες αυτοκινήτων, φολιάζονται, βασανίζονται. Μην σου πω ότι θα έπρεπε να είναι προαπαιτούμενο για να αποκτήσεις κατοικίδιο. Η Ελλάδα είναι νεκροταφείο αδέσποτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
έτσι βάρβαρα που γίνεται η στείρωση στα σκυλιά (με ορχεκτομή και όχι με απολίνωση σπερματικών πόρων) λογικό είναι να αντιδρά και την ευαισθησία του να ξετυλίγει ο μεσιέ Γκλίτσας. Το γεγονός πως πλησιάζουν και εκλογές, τυχαίο ας θεωρηθεί. Τελικά βέβαια η 'πιστήμη έχει κάνει άλματα https://www.allaboutdog.gr/stirosi-skilou-telos-sta-chirourgia-video/ , ας τον ενημερώσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αν γνωρίζει κάποιος ας πει ποια μπορεί να είναι τα αρνητικά αποτελέσματα της στείρωσης των ζώων, γιατί θα έλεγα πως είμαι υπέρ γενικά αλλά δεν έχω γνώσεις επί του θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Αν γνωρίζει κάποιος ας πει ποια μπορεί να είναι τα αρνητικά αποτελέσματα της στείρωσης των ζώων, γιατί θα έλεγα πως είμαι υπέρ γενικά αλλά δεν έχω γνώσεις επί του θέματος.

πέρα από το γεγονός πως τους στερούμε την μητρότητα και την πατρότητα και δεν μπορούν να κάνουν παιδάκια με τον έρωτα της ζωής τους;
Τους καταργούμε τον οίστρο, τα κάνουμε καστράτους ευνούχους. Πια ζουν μόνο για το φαΐ και το κουτσομπολιό στο φέισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
Πια ζουν μόνο για το φαΐ και το κουτσομπολιό στο φέισ

Τι κακό έχει το φαί και το κουτσομπολιό στο φέις;:confused: Δεν έχεις ακούσει τη φράση "σκυλίσια ζωή"; Δε φτιάχτηκε τυχαία!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top