Αριστεροί και Αναρχικοί που απομακρύνθηκαν απο τις πολιτικές τους ιδεολογίες

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Το ότι το κατεστημένο θεωρεί εχθρό του οποιονδήποτε δεν πάει με τα νερά του νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.Άρα και τους εθνικοσοσιαλιστές στα ξεκινήματά τους. Άσχετα αν στη συνέχεια τον στηρίζει, αν δει ότι μπορεί να εξυπηρετήσει καλύτερα τα συμφέροντά του. Εξάλλου δεν νομίζω στη ναζιστική γερμανία τα διάφορα κόμματα κέντρου-δεξιάς να ήθελαν την άνοδο του ΝΡD, απλά την προτιμούσαν από την άνοδο του SPD. Για τα αριθμημένα, σε παραπέμπω στην προηγούμενη απάντησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mittenwald

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Συγγνώμη, για να το πόσταρες μάλλον θέλεις να μας πεις πως ο έτσι ήταν αναρχικός και αριστερός και όχι κομμουνιστής.
Θα απαντήσω σοβαρά, αν και το θεωρώ μάταιο να απαντώ σε κάποιον που η πολιτική του σκέψη ορίζεται απο "μπλουζάκια" και τα νούμερα των αναρτήσεων.

Όταν ρώτησαν το Χίτλερ πώς θα τα καταφέρει να ελέγξει όλες τις περιοχές που καταλαμβάνει,
αυτός απάντησε ότι σε κάθε χώρα υπάρχουν μίσθαρνα όργανα που θα ξεπουλήσουν την ίδια τους την πατρίδα και τους συμπατριώτες τους για να πάρουν κάποιας μορφής εξουσία και λίγα χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tι λέει εδώ; Έχουμε κανένα update;


Αγωνιά το πανελλήνιο.
:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top