Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 339)
  • Ξανθό

    Ψήφοι: 65 19.2%
  • Καστανό

    Ψήφοι: 91 26.8%
  • Μαύρο

    Ψήφοι: 82 24.2%
  • Κόκκινο

    Ψήφοι: 21 6.2%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 80 23.6%

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
:hmm:

για άκου κάτι πράγματα...
εγώ νόμιζα αρκεί να κοιτάξεις κάτω απ΄το τραπέζι :P
Ωραίο κόλπο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Κοκκινομάλλες. :pfff:

Αααααυτο. Σκούρο κόκκινο όμως :P
Άντε και το φυσικό μου, καστανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bitchdoll

Νεοφερμένος

Η bitchdoll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μου αρεσουν οι ξανθοί με καστανα ματια..οχι πολυ ανοιχτα μαλλια αυτο στο χρωμα του σιταριου κ σταρενιο δερμα!μονο αυτο αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
μου αρεσουν οι ξανθοι με καστανα ματια..οχι πολυ ανοιχτα μαλλια αυτο στο χρωμα του σιταριου κ σταρενιο δερμα!μονο αυτο αξιζει!

Ε δεν άντεξα, αυτά ακριβώς είναι δικά μου χαρακτηριστικά, όλα όμως.. Γνωριζόμαστε απο κάπου?:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι:redface:

:P


οι γυναίκες για τους ανδρες, διότι σε άνδρες εγω προτιμώ τους μελαχροινούς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
οι γυναίκες για τους ανδρες, διότι σε άνδρες εγω προτιμώ τους μελαχροινούς:P

μη το λες...
οι καστανές είναι πιο όμορφες ;) :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Είναι! Γιατί γράφουν καλύτερα στην κάμερα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
κοκκινομάλλες:inlove: οι ξανθιες δεν είναι και πολύ... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Χάλια είναι οι ξανθιές.Προτιμάμε κάτι πιο σκούρο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εμενα οι ξανθιες μου βγαζουν κατι πιο αθωο και πιο γλυκο


ενω οι μελαχρινες εχουν κατι το πιο εξωτικο και πιο δυναμικο και πιο σεξυ!!! τους ξανθους δεν τους θεωρω ωραιους γιατι οπως και οι ξανθιες μου βγαζουν κατι το αθωο ενω οι μελαχρινοι εχουν μια βαρβατιλα που δεν νομιζω καπoιος ξανθος να εχει πολυ σπανια...ειναι θεμα χρωματος το ξανθο ειναι κατι το φωτεινο και και το εχουμε συνδεσει με την αθωοτητα με την καλοσυνη ενω το μαυρο ειναι κατι μυστηριο και επικινδυνο παντως σε μια ερευνα που ειχαν κανει το 90% των Ελληνιδων προτιμουσε μελαχρινους:D και πιστευω και οι περρισσοτεροι αντρες προτιμουν μελαχρινες (δειτε και στο fcb τι γινεται χαμος!!!)εγω απο την αλλη κλεινω περισσοτερο στις ξανθιες γιατι ειναι πιο γλυκιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μπα, δεν νομιζω οτι οι αντρες προτιμούν τις ξανθιες εναντι των αλλων γυναικων με διαφορετικο χρωμα μαλλι..Πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο για την προτιμηση του ανδρα σε αυτο το θεμα. Ενας απο αυτους ειναι το περιβαλλον μεσα στο οποιο ζει ενας αντρας, αφου αν για παραδειγμα παμε στην Σουηδια τοτε θα διαπιστωσει κανεις οτι οι μαυρομαλλες ειναι περιζήτητες μιας και ολοι τους ειναι κιτρινοτριχιδες..Εν αντιθεση με τη Ελλαδα που συμβαινει καπως το αντιθετο. Αυτη η προτιμηση συμπεριλαμβανεται μεσα στο γουστο καθε ανθρωπου που συνεχως διαφοροποιειται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σε κάθε τόπο συζητιέται το λιγότερο διαδεδομένο.Και στη Σουηδία αν πας γίνεται το ανάποδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Μπα, δεν νομιζω οτι οι αντρες προτιμούν τις ξανθιες εναντι των αλλων γυναικων με διαφορετικο χρωμα μαλλι..Πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο για την προτιμηση του ανδρα σε αυτο το θεμα. Ενας απο αυτους ειναι το περιβαλλον μεσα στο οποιο ζει ενας αντρας, αφου αν για παραδειγμα παμε στην Σουηδια τοτε θα διαπιστωσει κανεις οτι οι μαυρομαλλες ειναι περιζήτητες μιας και ολοι τους ειναι κιτρινοτριχιδες..Εν αντιθεση με τη Ελλαδα που συμβαινει καπως το αντιθετο. Αυτη η προτιμηση συμπεριλαμβανεται μεσα στο γουστο καθε ανθρωπου που συνεχως διαφοροποιειται...

Συμφωνω!
Οτι δεν εχει καθε τοπος ζητα...
Εχω ακουσει οτι στη Σουηδια επειδη ειναι ολες ξανθιες βαφουν τα μαλλια τους μαυρα...
Αν ειναι δυνατον!Μαυρο μαλλι-κορακι βαμμενο και να βγαινει η ριζα ξανθια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλίκη Βακ.

Νεοφερμένος

Η Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Συμφωνω!
Οτι δεν εχει καθε τοπος ζητα...
Εχω ακουσει οτι στη Σουηδια επειδη ειναι ολες ξανθιες βαφουν τα μαλλια τους μαυρα...
Αν ειναι δυνατον!Μαυρο μαλλι-κορακι βαμμενο και να βγαινει η ριζα ξανθια!

και εγω δηλαδη που το εχω απο φυσικου μου?? Να το βαψω???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
κοκκινομαλλες θεες

λατρευουμε και ποθουμε κυριως αν ειναι φυσικο...ειστε μια εξωτικη απολαυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
κοκκινομαλλες θεες

λατρευουμε και ποθουμε κυριως αν ειναι φυσικο...ειστε μια εξωτικη απολαυση

Ειδικά το ανοικτό είναι ... κόλαση... :inlove:
Αλλά και τα άλλα χρώματα έχουνε τη χάρη τους.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ειδικά το ανοικτό είναι ... κόλαση... :inlove:
Αλλά και τα άλλα χρώματα έχουνε τη χάρη τους.. ;)

αυτη η jessica που εχεις ως φωτογραφια απο το true blood εχει καψει καρδιες,ειναι παρα πολυ ομορφη....


και τα αλλα χρωματα εχουν την χαρη τους αλλα αυτο το στυλ της Εγγλεζας με ωραιο ματι,ανοικτο δερμα και κοκκινο μαλι ειναι ΘΕΙΚΟ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Σε άντρες το καστανό μ'αρέσει πιο πολύ!! :clapup: γενικά όμως δεν το πολυκοιτάζω!!! αν είναι το σύνολο όμορφο, τότε είμαστε οκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Συμφωνω!
Οτι δεν εχει καθε τοπος ζητα...
Εχω ακουσει οτι στη Σουηδια επειδη ειναι ολες ξανθιες βαφουν τα μαλλια τους μαυρα...
Αν ειναι δυνατον!Μαυρο μαλλι-κορακι βαμμενο και να βγαινει η ριζα ξανθια!

Ακούγεται λίγο τρελό άν και πρώτη φορά το βλέπω, γενικά είμαι και εγώ εναντίον των έντονων τεχνητών επεμβάσεων στο χρώμα επειδή φαίνεται απο το σύνολο οτι κάτι είναι ψεύτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εμένα μ αρέσουν πολύ οι ξανθιοί με λευκή επιδερμίδα. Εγώ είμαι μελαχρινή. Δεν ξέρω αν ισχύει οτι κοιτάμε τα αντίθετα αλλά απ οτι παρατηρώ, έτσι είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top