Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια μου δωσανε ενα παλιο pc καιδεν ξερω τι να το κανω...Λεω λοιπον να βγαλω τον σκληρο (εγκαταστημενα xp) και να το βαλω σε αλλο.Πως μπορω να το κανω και να μην παθει πραμμα το αλλο pc που εχει dual boot ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορείς να χρησιμοποιείς το σκληρό και σαν εξωτερικό.
Εγώ έτσι κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μπορείς να χρησιμοποιείς το σκληρό και σαν εξωτερικό.
Εγώ έτσι κάνω.

Βασικα ειναι παλιος και δεν ξερω τι υποδοχες εχε...Θα με βολευε πολυ κατι τετοιο, γινεται να μουπεις πως το εκανες; Επαναλαμβανω οτι εχει εγκατεστημενα τα χρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το πήγα στα multirama και μου τον έβαλαν σε θήκη. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
υπαρχει καμια προστατευτικη θηκη ή κατι να βαλω στο εξωτερικο μου δισκο,ειναι νομιζω 2.5inches

απο πλαισιο παρακαλω να μου προτεινετε που ειναι κοντα και μπορω νο παρω να τα παρω με τα ποδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το πήγα στα multirama και μου τον έβαλαν σε θήκη. :]

Ποσο σου κοστισε να βαλεις τον σκληρο σε θηκη; Ηταν καινουργιος ή παλιος; Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ήταν από 2 χρονών laptop, που έπαψε να λειτουργεί αλλά ο σκληρός ήταν ok.
20-50 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς. Νομίζω όμως 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
20-50 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς. Νομίζω όμως 20.
,α,φτηνα,,τοσο κανει η θηκη αλλωστε,,ποια θηκη πηρες ? επειδη υπαρχουν και docking station.. και σκεφτομαι και εγω να παρω εναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξέρω. ;Ρ
Σου είχα πει πως είναι μια ανοιχτή, παλιά είχες ρωτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
α,ναι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
καλησπερα!! Πατωντας "ο υπολογιστης μου"(ή computer , αν εχουμε τα windows στα αγγλικα) , πανω δεξια εμφανιζεται μια μπαρα με την οποια μπορουμε να αναζητησουμε στον υπολογιστη.
Ξερει κανεις πως διαγραφεται το ιστορικο αυτων των αναζητησεων?? Θα δανεισω το laptop μ σε ενα γνωστο και θα προτιμουσα να μην μπορουσε να δει αναζητησεις μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Πάτα το F1 που είναι η βοήθεια των Windows
Πληκτρολόγησε Αναζήτηση Υπολογιστής
Επέλεξε Αναζήτηση στα Windows συνήθεις ερωτησεις έχει πολλες υποκατηγορίες
και θα μπορέσεις να σβήσεις το ιστορικό των αναζητήσεων......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ποια ειναι τα καλυτερα trick για να εξοικονομησεις μπαταρια στο laptop???υπαρχει κανενα προγραμμα που τα κανει;;;; Τελος, οταν το εχω στη ρευμα το laptop,το βγαζω απο την μπαταρια,οταν την βγαζω να ειναι φορτισμενη ή ξεφορτιστη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ποια ειναι τα καλυτερα trick για να εξοικονομησεις μπαταρια στο laptop???υπαρχει κανενα προγραμμα που τα κανει;;;; Τελος, οταν το εχω στη ρευμα το laptop,το βγαζω απο την μπαταρια,οταν την βγαζω να ειναι φορτισμενη ή ξεφορτιστη;;;

τρικ για να εξοικονομεις μπαταρια οχι . αλλα οταν εχεις το λαπτοπ στο ρευμα καλο ειναι να εχεις την μπαταρια εκτος για να μην την εχεις σε λειτουργια . φυσικα η μπαταρια παντα πρεπει να ειναι γεματη οταν την εχεις εκτος και παντα να την αφηνεις να αδειαζει τελειως .... ουτως σε αλλος η μπαταρια στα λαπτοπ ειναι το πρωτο αναλωσιμο που εχεουμ φθορα . αρα με αυτες τις συμβουλες θα την κρατησεις λιγους παραπανω μηνες σε καλη κατασταση . αλλα να ξερεις οτι θα φτασει στο σημειο να μην κραταει ουτε 10 λεπτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
τρικ για να εξοικονομεις μπαταρια οχι . αλλα οταν εχεις το λαπτοπ στο ρευμα καλο ειναι να εχεις την μπαταρια εκτος για να μην την εχεις σε λειτουργια . φυσικα η μπαταρια παντα πρεπει να ειναι γεματη οταν την εχεις εκτος και παντα να την αφηνεις να αδειαζει τελειως .... ουτως σε αλλος η μπαταρια στα λαπτοπ ειναι το πρωτο αναλωσιμο που εχεουμ φθορα . αρα με αυτες τις συμβουλες θα την κρατησεις λιγους παραπανω μηνες σε καλη κατασταση . αλλα να ξερεις οτι θα φτασει στο σημειο να μην κραταει ουτε 10 λεπτα .
ok οταν την βγαζω απο το laptop θα ειναι πληρως φορτισμενη ΠΑΝΤΑ!!!!τωρα να την αφηνω να αδειαζει εντελως δεν γινεται,θα χασω τα δεδομενα μου,αντε μεχρι την στιγμη που παει απο μονο του το laptop στο stand by....Αυτο που λες με την μπαταρια ε οκ ισχυει αλλα πολυ μελοντικα εννοω απο 6χρονια και μετα,σωστα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Ανασυγκροτήστε το (defragment) σκληρό σας δίσκο. Όσο πιο γρήγορα δουλεύει ο σκληρός σας δίσκος, τόσο λιγότερη ενέργεια καταναλώνει. Όταν τα αρχεία σας βρίσκονται σπασμένα σε κομμάτια και διάσπαρτα στον σκληρό δίσκο, τότε ο τελευταίος αναγκάζεται να αφιερώσει πολύ περισσότερο χρόνο για να τα ανακτήσει, απ’ ότι αν βρίσκονταν σε ένα ενιαίο κομμάτι. Τυχερότεροι οι χρήστες των Μac μια και το OSX διαχειρίζεται πολύ καλύτερα τέτοια θέματα.

2. Μειώστε την φωτεινότητα της οθόνης. Η οθόνη καταναλώνει αρκετή ενέργεια και η έξτρα φωτεινότητα αυξάνει την κατανάλωση. Ψάξτε επίσης μήπως ο φορητός σας υπολογιστής υποστηρίζει χαμηλής κατανάλωσης λειτουργία για τον επεξεργαστή. Εάν ναι, μειώστε και αυτό στο ελάχιστο.

3. Ελέγξτε τα προγράμματα που τρέχουν στο παρασκήνιο. Στους περισσότερους υπολογιστές ο χρήστης έχει άγνοια για το ποια προγράμματα τρέχουν χωρίς να εμφανίζονται. Κλείστε τα όλα εκτός από τα απολύτως απαραίτητα.

4. Ελαχιστοποιείστε τις εξωτερικές συσκευές που βρίσκονται συνδεμένες στον φορητό σας. Συσκευές USB και WiFi, καταναλώνουν αρκετά, οπότε καλό θα ήταν να τις αποσυνδέσετε εάν δεν τις χρειάζεστε. Είναι περιττό να αναφερθούμε στο πόσο ακατάλληλη είναι και η φόρτιση συσκευών (όπως το κινητό) μέσω του laptop σας.

5. Επενδύστε σε μνήμη RAM. Όσο περισσότερη η μνήμη του φορητού τόσο λιγότερο θα εξαρτάται από την εικονική μνήμη που ουσιαστικά θέτει σε λειτουργία τον ενεργοβόρο σκληρό δίσκο. Ωστόσο η RAM καταναλώνει και αυτή ενέργεια, οπότε το βήμα αυτό συνιστάται μόνο όταν τρέχετε προγράμματα με υψηλές απαιτήσεις μνήμης και που οδηγούν στην χρήση της εικονικής μνήμης.

6. Όπου έχετε την δυνατότητα προτιμείστε τον σκληρό δίσκο από τα CD/DVD drives. Ο σκληρός δίσκος μπορεί να καταναλώνει αρκετή ενέργεια, τα CD και τα DVD καταναλώνουν δυστυχώς περισσότερη. Περάστε τα αρχεία σας στο σκληρό και ανοίξτε τα από εκεί. Χρησιμοποιείστε εικονικούς δίσκους μέσω προγραμμάτων όπως το Alcohol 120%. Αποφύγετε τα οπτικά μέσα πάση θυσία.

7. Καθαρίστε τις επαφές της μπαταρίας σας κάθε δυο-τρεις μήνες. Χρησιμοποιείστε ένα απλό πανάκι με λίγο οινόπνευμα. Οι καθαρές κεφαλές εξασφαλίζουν την σωστή και αποδοτική μεταφορά ενέργειας από την μπαταρία στον υπολογιστή.

8. Φροντίστε την μπαταρία σας. Μην την αφήνεται αχρησιμοποίητη για μεγάλα χρονικά διαστήματα ενώ είναι φορτισμένη. Αντίθετα χρησιμοποιήστε την τουλάχιστον μια φορά το δεκαπενθήμερο. Επίσης μην αφήνεται τις μπαταρίες Li-On να αποφορτιστούν πλήρως. Αυτό ίσχυε στο παρελθόν για μπαταρίες με μνήμη φορτίσεων (δείτε το σημείο 15).

9. Προτιμείστε την λειτουργία Hibernation από αυτήν του Stand-by. Μπορεί η δεύτερη να εξοικονομεί κάποια ενέργεια και να σας δίνει την δυνατότητα να συνεχίσετε την εργασία σας στιγμιαία, αλλά δεν συγκρίνεται με την ενεργειακή εξοικονόμηση της πρώτης. Και πως συγκριθεί άλλωστε αφού στην πραγματικότητα η λειτουργία Hibernation «σώζει» την κατάσταση του υπολογιστή και τον κλείνει τελείως.

10. Κρατήστε την θερμοκρασία του υπολογιστή σας χαμηλή. Οι υψηλές θερμοκρασίες οδηγούν σε λιγότερο αποδοτική λειτουργία. Ανατρέξτε στις οδηγίες του κατασκευαστή και καθαρίστε τους αεραγωγούς ώστε να διευκολύνεται η κυκλοφορία του αέρα.

11. Το λειτουργικό σας σύστημα έχει στον Πίνακα Ελέγχου, ειδικό τμήμα για την ενεργειακή διαχείριση του συστήματός σας. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις και κάνετε τις απαραίτητες αλλαγές για να εξοικονομήσετε ενέργεια.

12. Μην κάνετε πολλά πράγματα μαζί όταν ο υπολογιστής σας λειτουργεί μόνο με την μπαταρία. Εκτελώντας πολλά προγράμματα ταυτόχρονα είναι ένας σίγουρος τρόπος για να αδειάσετε την μπαταρία σας σύντομα και με τον κίνδυνο να μην ολοκληρώσετε καμία από τις εργασίες σας.

13. Επιλέξτε το τι θα κάνετε στον υπολογιστή σας με γνώμονα τις απαιτήσεις των προγραμμάτων. Προγράμματα επεξεργασίας κειμένου ή ηλεκτρονικής αλληλογραφίας είναι λιγότερο απαιτητικά από το να παίξετε ένα παιχνίδι ή να δείτε ένα DVD. Αν η μπαταρία σας δεν αντέχει καλό θα ήταν να αναβάλετε τον τελικό του Champions League στο FIFA 07.

14. Αγοράστε φορητό υπολογιστή με έμφαση στην εξοικονόμηση ενέργειας. Οι κατασκευαστές από νωρίς αναγνώρισαν την ανάγκη για την δημιουργία φορητών που θα εκμεταλλεύονται όσο πιο αποδοτικά την ενέργεια της μπαταρίας τους. Αν βρίσκεστε στο σημείο να αγοράσετε laptop λάβετε τον παράγοντα αυτό σοβαρά υπόψη σας.

15. Αν ο φορητός σας υπολογιστής είναι αρκετά παλιός και δεν έρχεται με μπαταρία Li-On, προσπαθήστε να αποφύγετε το φαινόμενο της μνήμης της μπαταρίας με το να την φορτίζεται στο μέγιστο και στην συνέχεια να την αποφορτίζετε τελείως μέσω της κανονικής χρήσης.

Και δύο έξτρα σημεία που σίγουρα θα βοηθήσουν για να σας κρατήσει η μπαταρία μερικά παραπάνω λεπτά.

- Στα προγράμματα της Microsoft Word και Excel, σκεφτείτε σοβαρά να απενεργοποιήσετε την λειτουργία του Autosave το οποίο λαμβάνει χώρα σε τακτά χρονικά διαστήματα και κάνει χρήση του σκληρού δίσκου. Μην ξεχάσετε όμως να το ενεργοποιήσετε ξανά καθώς η μπαταρία σας φτάνει στα τελευταία της για να μην χάσετε και την δουλειά σας.

- Η κάρτα γραφικών επίσης χρησιμοποιεί αρκετή ενέργεια και σήμερα πλέον συναγωνίζεται τους σκληρούς δίσκους σε αυτόν τον τομέα. Περιορίστε την χρήση γραφικών εφαρμογών και ελαττώστε την ανάλυση της οθόνης σας. Μπορεί ο υπολογιστής σας να χάσει λίγο σε εμφάνιση, θα κερδίσει όμως αρκετά λεπτά ζωής.

πηγή: https://www.men24.gr/html/ent/300/ent.84300.asp

Ανάλογα με το μοντέλο σου, μπορείς να κάνεις ένα search και να βρεις πληροφορίες.
πχ. για HP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες πήγα να διαγράψω κάτι προγράμματα από το λάπτοπ του αδερφού μου και καταλάθος διέγραψα και το πρόγραμμα που βρίσκει ασύρματο ίντερνετ. Το πρόγραμμα λεγόταν Atheros Client Installation Programm και όσες ιστοσελίδες βρήκα δεν εγκαθίστανται σωστά ή υπάρχουν άλλα προβλήματατα. Το λογισμικό που έχει εγκατεστημένο είναι το Windows 7.
Μπορεί να με βοηθήσει κανείς να βρω το σωστό σύνδεσμο ή κάποιον τρόπο για να βρίσκει ασύρματα δίκτυα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια εχω ενα προβλημα..σημερα αρχισα να δουλευω το καινουριο λαπτοπ και μιας και δεν τα πηγαινα ποτε καλα με λαπτοπ νομιζω πως κατι παταω και οταν ειμαι σε μια σελιδα στο ιντερνετ π.χ στο γκουγκλ τα γραμματα γινονται μικρα..στην αρχη ετυχα τοσο μικρα γραμματα στο Mozilla και υπεθεσα οτι εφταιγε αυτο ανοιξα το chrome Και ολα ηταν καλα..τωρα εγιναν και εδω αρκετα μικρα :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
παιδια εχω ενα προβλημα..σημερα αρχισα να δουλευω το καινουριο λαπτοπ και μιας και δεν τα πηγαινα ποτε καλα με λαπτοπ νομιζω πως κατι παταω και οταν ειμαι σε μια σελιδα στο ιντερνετ π.χ στο γκουγκλ τα γραμματα γινονται μικρα..στην αρχη ετυχα τοσο μικρα γραμματα στο Mozilla και υπεθεσα οτι εφταιγε αυτο ανοιξα το chrome Και ολα ηταν καλα..τωρα εγιναν και εδω αρκετα μικρα :S


και εμένα μου τυχαίνει! δεν θύμαμαι ακριβώς πως το κάνω όμως.:P Αν πας Προβολή -> Ζουμ και το πας όσο σε βολεύει. Επίσης γίνεται και με ctrl + ( + για μεγένθυση ή - για σμίκρυνση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες πήγα να διαγράψω κάτι προγράμματα από το λάπτοπ του αδερφού μου και καταλάθος διέγραψα και το πρόγραμμα που βρίσκει ασύρματο ίντερνετ. Το πρόγραμμα λεγόταν Atheros Client Installation Programm και όσες ιστοσελίδες βρήκα δεν εγκαθίστανται σωστά ή υπάρχουν άλλα προβλήματατα. Το λογισμικό που έχει εγκατεστημένο είναι το Windows 7.
Μπορεί να με βοηθήσει κανείς να βρω το σωστό σύνδεσμο ή κάποιον τρόπο για να βρίσκει ασύρματα δίκτυα;

Δοκιμασε αυτο Atheros Client Installation Programm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top