Moderators & ignore...??

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Ενημερώθηκα το τελευταίο διάστημα ότι μπορούμε να κάνουμε ignore κάποιον συμ-forum_ίτη. Εν ολίγοις κάποιος που είναι αδιάφορος για μένα κτλ. Ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο σύστημα.. Υπάρχει κάποιο άτομο το οποίο είναι Moderator/Administrator, δεν ξέρω πώς τα ξεχωρίζετε΄, το οποίο χωρίς να κρίνω καθόλου μα καθόλου τον επαγγελματισμό του και το τι έχει κάνει για το εν λόγω forum μου είναι παντελώς αδιάφορος ως συνομιλητής και ο τρόπος που μιλάει είναι τραγικά άσχημος. Όπως την ίδια άποψη θα μπορούσα να έχω και για οποιονδήποτε άλλο. Σήμερα πήγα να κάνω ignore αλλά μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν γίνεται επειδή είναι moderator κ.ο.κ. Για ποιο λόγο κάποιος απλά και μόνο επειδή έχει συμβάλλει στην δημιουργία/ανάπτυξη του συγκεκριμένου φόρουμ δεν μπορεί να αγνοηθεί ως ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗΣ και μόνο; Παράλληλα να έχει το δικαίωμα να κινείται κανονικά ως mod./admin! Δηλαδή εγώ ή ο οποιοσδήποτε που μπορεί να αντιμετωπίζει το εν λόγω πρόβλημα πρέπει να αποχωρήσει από το site ή υπάρχει η περίπτωση που είπα παραπάνω;

** Δεν αναφέρομαι στο όνομα του συγκεκριμένου προσώπου-ακόμα και αν οι περισσότεροι έχετε καταλάβει επειδή αφορά μόνο εμένα και εκείνο και ότι είναι να συζητηθεί θα συζητηθεί ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. Αν μη τι άλλο μπορεί να μην βάζω εγώ τους κανόνες του φόρουμ-και όποτε εγώ γουστάρω να τους αναιρώ αλλά ως ένα από τα μέλη, Σέβομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
πιστευω οτι απλα αυτος θα πρεπει να σου κανει καποιες ανακοινωσεις της οποιες πρεπει να διαβαζεις λογικα δεν ξερω κ εγω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Χωρίς να γνωρίζω κάποια τεχνικά στοιχεία και χαρακτηριστικά του πως δουλεύει το σύστημα (VBulletin) νομίζω ότι αυτό δεν αφορά τις επιλογές που θα μπορούσαν να σου δώσουν οι admin - mods κλπ

Θέλω να πω δεν φταίει κανένας άλλος πέραν του ίδιου του προγράμματος που δεν μπορείς να κάνεις ignore κάποιον admin - mod κι όχι επιλογή του admin - mod.

Δεν ξέρω κι όλας κατά πόσο μπορεί να γραφτεί κώδικας και να αλλαχθεί αυτό ώστε να έχουν τα απλά μέλη την δυνατότητα να κάνουν ignore κάποιον admin - mod.


Όλα τα παραπάνω τα γράφω με επιφύλαξη χωρίς να γνωρίζω ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μην κρίνεται μονάχα από τους εαυτούς σας.
Φανταστείτε έναν κακόβουλο χρήστη που θα έβαζε σε ignore όλόκληρη την ομάδα διαχείρησης...
Εκ των πραγμάτων δε μπορεί το σύστημα να το επιτρέψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Μην κρίνεται μονάχα από τους εαυτούς σας.
Φανταστείτε έναν κακόβουλο χρήστη που θα έβαζε σε ignore όλόκληρη την ομάδα διαχείρησης...
Εκ των πραγμάτων δε μπορεί το σύστημα να το επιτρέψει...

Γιατί βρε Isi εκ των πραγμάτων; Ως συνομιλητή λέω και όχι ως admin. Εκείνος θα εξακολουθεί να έχει το δικαίωμα σε οτιδήποτε και να συνεχίζει να κάνει τη δουλειά του. Θα έχει το δικαίωμα να στέλνει pm, να ανακοινώνει, να..να.. να.. Και ως κακόβουλος χρήστης κάποιος γιατί δεν έχει το δικαίωμα να κάνει ignore οποιονδήποτε, τι σημασία έχει αν αυτός είναι admin; Το ότι είναι admin του δίνει το δικαίωμα να είναι αρεστός σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες ; Και πόσο μάλλον όταν το υπόλοιπο team είναι άψογο να χαλάει η εικόνα του φόρουμ από ένα άτομο και μόνο ;

Προφανως η απάντηση που θα πάρω είναι ότι το σύστημα αναγνωρίζει απλά τον admin. και αν θέλω να αγνοήσω κάποιον τον αγνοώ χωρίς να του κάνω ignore;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Προφανως η απάντηση που θα πάρω είναι ότι το σύστημα αναγνωρίζει απλά τον admin. και αν θέλω να αγνοήσω κάποιον τον αγνοώ χωρίς να του κάνω ignore;)

Βασικά κάπως έτσι είναι και δεν είναι δικαιολογία αλλά πραγματικότητα.
όπως είπα και πριν αφορά την bulleting κι όχι τα άτομα σε προσωπικό επίπεδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Προφανως η απάντηση που θα πάρω είναι ότι το σύστημα αναγνωρίζει απλά τον admin. και αν θέλω να αγνοήσω κάποιον τον αγνοώ χωρίς να του κάνω ignore;)

όταν το σύστημα θα γίνει A.I. και θα σκέφτεται μόνο του,τότε ίσως γίνει αυτό που λες:P

αφού απαντάς μόνο σου βρε:P


έντιτ: δε νομίζω ότι χαλάει η εικόνα ενος φόρουμ από ένα άτομο και μόνο. εκτός και αν το φόρουμ είχε δύο μόνο μέλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
όταν το σύστημα θα γίνει A.I. και θα σκέφτεται μόνο του,τότε ίσως γίνει αυτό που λες:P

αφού απαντάς μόνο σου βρε:P


έντιτ: δε νομίζω ότι χαλάει η εικόνα ενος φόρουμ από ένα άτομο και μόνο. εκτός και αν το φόρουμ είχε δύο μόνο μέλη.

:D :D :D :D :D :D έχεις απόλυτο δίκιο. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
έντιτ: δε νομίζω ότι χαλάει η εικόνα ενος φόρουμ από ένα άτομο και μόνο. εκτός και αν το φόρουμ είχε δύο μόνο μέλη.
Για το team νομιζω μιλαει. Το team συντονισμου/διαχειρισης καθοριζει τελικα τον χαρακτηρα ενος φορουμ (περισσοτερο εμμεσα).

Οσο για το αν το Vbulletin δε μπορει να επιτρεψει ignore για moderators + administrators : φυσικα και γινεται (και δεν ειναι καν καινουργια αυτη η δυνατοτητα, υπαρχει τουλαχιστον εναμιση χρονο)

Παιδια οι επιλογες που εχουν τα φορουμ ειναι παρα πολλες και αυξανονται συνεχεια. Το θεμα δεν ειναι αν "γινεται" κατι τοσο, οσο αν πρεπει να γινει. Και αυτο ειναι στην κριση των διαχειριστων.

Αποτι ξερω, πολλα φορουμς αφηνουν τα μελη να κανουν ignore οποιονδηποτε. Αλλωστε ειναι σπανιο καποιος να κανει ignore ολους τους admins και ολους τους mods ταυτοχρονα. (και δε τον συμφερει κιολας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ πάντως μια φορά έχω βάλει άτομο σε ignore και πάλι τα μηνύματά του τα διάβαζα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εβαλες ατομο σε ignore ? Ιιιιιιιιιιιιι ντροπη :P

Αληθεια γιατι το κανει ο κοσμος αυτο ; Δεν μου ερθει ποτε η σκεψη να το κανω. Και μπουρδες να λεει ο αλλος, απλα γελαω/προσπερναω κλπ.

Ο μονος λογος να το εκανα θα ηταν αν με τσιγκλουσε συνεχεια καποιος, οπου αν απαντουσα θα επεφταν ποινες, αλλα εκεινος εμενε στο απυροβλητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αληθεια γιατι το κανει ο κοσμος αυτο ; Δεν μου ερθει ποτε η σκεψη να το κανω. Και μπουρδες να λεει ο αλλος, απλα γελαω/προσπερναω κλπ.

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αληθεια γιατι το κανει ο κοσμος αυτο ; Δεν μου ερθει ποτε η σκεψη να το κανω. Και μπουρδες να λεει ο αλλος, απλα γελαω/προσπερναω κλπ.

+1 κι απο εδω :D

Να ρωτησω κατι αλλο ομως?
Αν υποθεσουμε οτι μπλοκαρεις καποιον και ενας αλλος απαντησει στο θεμα, με παραθεση το μνμ αυτου που εσυ εχεις μπλοκαρει, την βλεπεις την παραθεση ή οχι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λογικά τη βλέπεις! ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμ...γιαυτο δεν επιασε :hehe:

Καλη ερωτηση misslittledevil. Και αφου θα φαινεται, αρα αμα θελει καποιος κανονιζει να κανει quotes τα λεγομενα αυτου που εκανες ignore ωστε να τα βλεπεις για να στη σπασει ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.


+++++10000000 και εγώ αυτό είπα..εν τέλει.:D :D :D :D

Οπότε αν θέλετε το θέμα το κλείνετε. Μετά από διαλογισμό αποφάσισα ότι ίσως είναι και πολυ καλύτερο να διαβάζω μπούρδες και να γελάω, θα τα έχανα αν έκανα ignore.:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι εννοεις "σωστη" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εννοω οτι εφοσον αυτο που "πρεπει" να κανει το κανει μισο (αφου την απαντηση του μπλοκαρισμενου για σενα χρηστη, στην εμφανιζει στην παραθεση).

Θα μου πεις..
Αν τελικα δεν την εμφανιζε, δεν θα εβγαζες νοημα απο την απαντηση που θα ειχε δωσει ο αλλος, αρα και παλι.. υπαρχει "λαθος". :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top